Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

jedno 'nako ultra uopšteno pitanje. živeo sam par meseci u stanu koji je imao neki prekidač koji isključuje vodu u kupatilu i neke utičnice u kuhinji, pa je nemoguće ostaviti uključen šporet i vodu i sl. meni kao opseivnom proverivaču šporeta i zaključnosti stana je to bio jedan veliki korak u životu.

pa me zanima koliko je to teško (u smislu para) i uopšte moguće uvesti u jedan prosečan stan iz blokova građen sredinom 70-ih godina prošlog veka.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    541

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

A kako to isključuje vodu?

 

Pada mi na pamet da je ugrađen elektroventil, mada nisam nigde video u kućnoj upotrebi.

 

Realno, sve može: dovoljno je da se izvuku linije od osigurača do tog nekog sigurnosnog prekidača. Čini mi se da to ne bi puno ni koštalo.

Link to comment

U kupatilu, obično je kod šolje, najizdvojeniji od svih ostalih elemenata.

Moguće je i da ga nema, u tom slučaju zatvori sve ventile.

Hvala i tebi i rodjenom

Link to comment

jedno 'nako ultra uopšteno pitanje. živeo sam par meseci u stanu koji je imao neki prekidač koji isključuje vodu u kupatilu i neke utičnice u kuhinji, pa je nemoguće ostaviti uključen šporet i vodu i sl. meni kao opseivnom proverivaču šporeta i zaključnosti stana je to bio jedan veliki korak u životu.

pa me zanima koliko je to teško (u smislu para) i uopšte moguće uvesti u jedan prosečan stan iz blokova građen sredinom 70-ih godina prošlog veka.

rado bih odgovorio, ali stvarno ne razumem pitanje kroz zahtev

 

šta uvesti?

Link to comment

jedno 'nako ultra uopšteno pitanje. živeo sam par meseci u stanu koji je imao neki prekidač koji isključuje vodu u kupatilu i neke utičnice u kuhinji, pa je nemoguće ostaviti uključen šporet i vodu i sl. meni kao opseivnom proverivaču šporeta i zaključnosti stana je to bio jedan veliki korak u životu.

pa me zanima koliko je to teško (u smislu para) i uopšte moguće uvesti u jedan prosečan stan iz blokova građen sredinom 70-ih godina prošlog veka.

izvadis lepo osigurace kad podjes negde. daj mi sad te pare koje bi inace stuko na prekidac.

Link to comment

izvadis lepo osigurace kad podjes negde. daj mi sad te pare koje bi inace stuko na prekidac.

... izvadjenim osiguracima zacepis slavine i resio si i vodu.

Link to comment

izvadis lepo osigurace kad podjes negde. daj mi sad te pare koje bi inace stuko na prekidac.

 

a voda :cry:

 

edit: namenski mi i to objasnio. hvala :)

Edited by Lezilebovich
Link to comment

cevi se bolje zapusavaju sitnijim kucnim ljubimcima. dakle, ako imas macku, zeca, papagaja ili zamorca onda njih nabijes u cev.

Link to comment

Да се надовежем на Васино - мени се појавила фантомска флека на плафону у кући. Е сад, пошто је изнад флеке ходник у поткровљу светлосним годинама удаљен од било какве цеви, а сам знам кад сам градио кућу где су цеви и како се радило, уопште не знам о чему је реч. Флека се ширила неко време и одједном осушила и остало онако жућкасто место пречника 30-ак цм које ћу морати да прекречим. То је она  досије икс мозгалица за мене.

Link to comment

Да се надовежем на Васино - мени се појавила фантомска флека на плафону у кући. Е сад, пошто је изнад флеке ходник у поткровљу светлосним годинама удаљен од било какве цеви, а сам знам кад сам градио кућу где су цеви и како се радило, уопште не знам о чему је реч. Флека се ширила неко време и одједном осушила и остало онако жућкасто место пречника 30-ак цм које ћу морати да прекречим. То је она  досије икс мозгалица за мене.

Da nije za vreme ovih kisa gde je velika kolicina vode ljuljnula odjednom sa neba i nije imala gde da ode sa krova?

Link to comment

није - флека је од пре киша, а плафон од поткровља (који је испод крова) је нетакнут. Горње купатило је прилично удаљено и све је исправно и релативно ново.  Не знам, заиста, Сад је све суво, до следеће прилике

Link to comment

jel postoji nešto što može da se montira pre baterije za sudoperu što bi obezbedilo dodatni dovod za mašinu za sudove? Sve u cilju da se izbegne štemovanje zida, nastavak cevi, .... s tim što je u pitanju centralni dovod tople vode

Edited by Kelt
Link to comment

Ima, ali ne umem da objasnim tačno šta je to. Izgleda kao mali ventil koji se montira na deo slavine ka za ručici za hladnu vodu, a odatle ide crevo. Tako je  bila povezana mašina za veš u starom stanu.

Link to comment

jel postoji nešto što može da se montira pre baterije za sudoperu što bi obezbedilo dodatni dovod za mašinu za sudove? Sve u cilju da se izbegne štemovanje zida, nastavak cevi, .... s tim što je u pitanju centralni dovod tople vode

Ja imam to kući samo meni je to na običnom dovodu gde posle ide protočni bojler

 

Послато тетејцем

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...