Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    541

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

  • 3 weeks later...

Novi problem, nove avanture.

Evo ovako. Molim vas da budno pratite šta pišem, jer će tekst možda sadržati neznalačke gluposti. 

 

U stanu (gradnja iz šezdesetih) ima one dve debele cevi kroz kojih ide topla voda za radijatore. (valjda je to to?!) desilo se sledeće. Komšinici dole pojavila se na plafonu fleka, žućkasta, radijusa oko 15 cm, tačno oko cevi. Saznao sam od nje da je taj problem postojao i pre više godina i prestao, valjda sam od sebe, što je dovelo do krunjenja maltera na tom delu zida. Te iste cevi su suve i kod mene i kod nje. Pod je takođe suv.

 

Napominjem da se cevi nalaze u kupatilu. 

 

Šta to može biti, da nije neka rupica u cevi između dva stana? Ima li uopšte leti vode u tom sistemu za grejanje?

 

Hvala na brzom odgovoru.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

puši kurac.

aj sad neko ozbiljan da mi nešto kaže. izleteo sam sa posla zato što me je komšinica zvala, i svoje kupatilo opisala otprilike ovako

 

stalker+room.jpg

 

 

kada sam došao, zatekao sam kupatilo uredno kao apoteka i flekicu u ćošku. došlo mi je da izvedem rekonstrukciju "Zločina i kazne" na licu mesta.

 

želim da napomenem da baba tvrdi da je zbog ovoga otkazala odlazak kod sestre na selo, jer se plaši da će joj se srušiti plafon. takođe, preko telefona mi je prodor vode opisala kao "ogromnu crnu fleku po celom zidu". sve tačno, osim što je fleka mala, bledožuta, i na 2% površine zida.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ako su zaista cevi od grejanja u pitanju (one često idu vertikalno kroz stanove) može da se desi da bude zazora između cevi i plafona.

Ne mora nužno da je problem cev ili obe, može da bude da si prerevnosno ribao pločice u kupatilu, sa previše vode pa je višak prošao tuda. Moj pik.

Druga gadnija stvar je da ti je negde procurela neka vodovodna cev pa je voda ispod pločica našla put do tog mesta.

Link to comment

Dobro. Bilo je problema i sa zapušenim podnim sifonom, tu je plavilo, verovatno je voda našla put   :frust: može li to da se desi i nekoliko nedelja posle kontakta vode sa podom, da polako upija i boji zid ispod?

 

e sad, u slučaju da je problem i u cevi, mogu li da odložim sređivanje tog problema putem zavrtanja ventila kod kade i lavaboa? tamo niko ne živi tokom leta, i  voda je nepotrebna

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ako su zaista cevi od grejanja u pitanju (one često idu vertikalno kroz stanove) može da se desi da bude zazora između cevi i plafona.

Ne mora nužno da je problem cev ili obe, može da bude da si prerevnosno ribao pločice u kupatilu, sa previše vode pa je višak prošao tuda. Moj pik.

Druga gadnija stvar je da ti je negde procurela neka vodovodna cev pa je voda ispod pločica našla put do tog mesta.

ono prvo

 

@vasa- da

Edited by rođeni
Link to comment

U kupatilu, obično je kod šolje, najizdvojeniji od svih ostalih elemenata.

Moguće je i da ga nema, u tom slučaju zatvori sve ventile.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...