Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ma to je zazor od 5cm sirine  metari nesto duzine...Razmisljao o lepku, verovatno da kupim onaj za spoljne uslove posto je terasa jelte...Samo se nadam da imaju neko manje pakovanje a ne dzakcinu... 

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Ma to je zazor od 5cm sirine  metari nesto duzine...Razmisljao o lepku, verovatno da kupim onaj za spoljne uslove posto je terasa jelte...Samo se nadam da imaju neko manje pakovanje a ne dzakcinu... 

 

Има паковање од 5 кила цм11,мада ја опет не бих се претерано ту ослонио на хенкел,има мање познатих брендова који су у вишем рангу по квалитету од хенкела,рецимо исомат,кема....

Ако имаш мало више времена посети сајт http://srb.sika.com/ ту ћеш сигурно наћи неко решење око производа који ти треба,а ја ћу ти рећи где можеш да га набавиш.

Link to comment

Jel' ima neko iskustva sa folijama za prozore?

Treba mi neka zaštita od toplote na krovnim prozorima pa se razmišljam između folije i venecijanera.

lepio sam valjda vitraz se zove

nije za one sa kratkim zivcima

pravo resenje je bila alu folija sa spoljne strane

 

i ako mozes nemoj krevetac ispod kosine, bolece te glava

Link to comment

Jel' ima neko iskustva sa folijama za prozore?

Treba mi neka zaštita od toplote na krovnim prozorima pa se razmišljam između folije i venecijanera.

imamo extremno loshe iskustvo sa venecijanerima na krovu. istina bila je juzna strana, ali za krovne prozore skoro svaka strana je juzna <_<

 

mislim, nisu sluzili nichemu, poshto su, jelte, nakoso, onda one trakice nikad nisu mogle da se ljudski slepe, uvek je sijalo na sve strane, a shto se tiche zashtite od toplote, nema veze s mozgom. na kraju sam kalemila i zavesu od nekog tekstila, na one shipke sto se kache direktno na prozor... ni to nam nije donelo neku srecu, ali je bilo za nijansu bolje, a posle smo se odselili...

 

hocu da kazem, ne gubi vreme sa venecijanerima, osim ako ti  nije neki surovi sever bez zraka sunca.

Edited by gospa buba
Link to comment

Jel' ima neko iskustva sa folijama za prozore?

Treba mi neka zaštita od toplote na krovnim prozorima pa se razmišljam između folije i venecijanera.

pre mesec,mesec i po sam na onom topiku na temu gde može da se nađe napisao nešto o folijama koje se lepe na staklo, iznutra. ima u maloj ulici iza direkcije "beograda na vodi" prodavnica gde možeš da kupiš crnu foliju sa rupicama. 1800 dinara za dužni metar širine 1.5 m. kupio sam ali još uvek je u tubi. ne stižem.

Link to comment

Када сте већ код тих фолија,има их доста и на купујем продајем и нису скупе.

Link to comment

 @Frenk: I meni se čini da je najjednostavnije rešenje lepak za pločice od 5 kg.

 

lepio sam valjda vitraz se zove
nije za one sa kratkim zivcima
pravo resenje je bila alu folija sa spoljne strane

To sam bio stavio prošle godine, alu folija na stiropor ili karton, ali prvi vetar pokida ili odnese.
Našao sam po oglasima neke folije, ali nemam iskustva sa tim pa ne znam koliko će pomoći.

 

@Buba: Sada stoji posteljina okačena štipaljkama za nosače prozora :) Ali, bih probao sa nečim "sistemskijim" od toga.
@Geprat: Koliko zamračuje ta folija? Jer bih da što više izbegnem zamračenje, a da što više poboljšam zaštitu od sunca.
@Blok: Jesi li probao neku od tih folija ili video kako to izgleda negde?
 

i ako mozes nemoj krevetac ispod kosine, bolece te glava

:) Mora. Soba je na uglu zgrade pa ima dve kosine. Na ova dva druga "visoka" zida su komoda za stvari i presvlačenje i vrata i neke police.
Ali, ceo stan je u kosinama pa sam se navikao na saginjanje.

Link to comment

 

Jesi li probao neku od tih folija ili video kako to izgleda negde?

 

Има их на доста возила у граду.Чак и бираш боју,ниво затамљености....

 

Требало би да је и ја купим и лепим на неке стаклене површине тако да ти први купи па напиши искуство :naughty:

Link to comment

i ako mozes nemoj krevetac ispod kosine, bolece te glava

bili smo apsolutno ischvrkani, jedno 2 godine :lolol:

 

i psovanje usred noci ^_^

 

 

edip@sale. nadam da ne ispadne da je posteljina najbolje reshenje. ali strepim da jeste, svetlo, pamuk, zadovoljava sve kriterijume ^_^. javljaj ishode, bash sam radoznala.

Edited by gospa buba
Link to comment

Ti i Geprat zloupotrebljavate moju situaciju!  <_<

ma ja sam kupio samo nešto ne stižem da zalepim. moram da skinem staklo. malo je zeznuto. iščekujem pomoć.

Link to comment

Postoje rolo zavese za krovne prozore.

http://solfis.info/rolo-zavese/rolo-zavese-za-krovne-prozore.html

verovatno nisu jeftine

35€ kvm. Ja imam tri prozora, a koliko sam shvatio računa se po prozoru i svaka površina manja od 1kvm se zaokružuje na pun mestar. Što bi značilo 105€.

To je razlog zašto vagam između folije i venecijanera, a rolo zavese preskačem.

Postoji i varijanta spoljne tende ili roletni, ali ono što sam do sada video je samo za Velux. Prošle godine sam gledao cene za Velux i koliko se sećam te tende su negde oko 40-50€.

 

Za sada sam skloniji foliji. Istraživaću još par dana dok se ne odlučim.

Za to vreme posteljina radi posao :)

Link to comment

A koliko si zainteresovan za budzenje posto je ipak majstorski topic? Sta mislis o rolo zavesama iz npr jyiska, a onda da postavis (zalepis)dva U profila (malo dublja) kao vođice. dosta zavisi od dimenzije prozora i krutosti tih roletni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...