Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Da da, hvala na idejama, mislim da znam šta mi je činiti i kako.

Samo strpljenja i lagano...

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Samo da vam javim da je majstor iz servisa za 1200 dinara (ja sam nabavila materijal- petožilni kabl i kleme) povezao rernu i ploču, skinuo je trofaznu utičnicu i pomoću keramičkih klema je nešto namontirao vrlo rutinski i sad sve funkcioniše besprekorno.

Edited by halloween
Link to comment

Керамика је кева, издржава температуру и неће да се деси оно "истопила се изолација па дошло до кратког споја". А на клемама хоће да се греје ако су слабије него што треба или неки кабл није прописно пришрафљен. Пуца где је најтање...

Link to comment

Sad je problem sifon od sudopere. Plastični, zašrafljen, ali kaplje.  Majstor je silikonom povezao sifon sa zidom, pa nisam puštala vodu sok se silikon nije osušio, pa ni  majstor nije mogao odmah da reaguje. U početku je kapalo dosta a sad znatno manje, gotovo je stalo. Pročitala sam da sifon treba vrlo pažljivo podešavati, ne treba pritezati do kraja i treba pustiti vrelu vodu da prođe da se plastika raširi, tako izgleda da sam prilično uspela metodom slešpih pokušaja. Videćemo da li treba zvati profesionalnog vodoinstalatera.

Link to comment

ja tu muku izbegavam upotrebom gibljivog creva.

od tog reshenja meni lavabo stoji originalno podbochen sa dve daske vec 3 meseca :D

 

nisam vishe ni sigurna da zelim da se upushtam u dalje usavrshavanje te metode, kad vec radi :unsure:

 

 

 

edip. imam i prigodan natpis: pazi, lavabo pada :s_p:. deca su odushevljena!

Edited by gospa buba
Link to comment

od tog reshenja meni lavabo stoji originalno podbochen sa dve daske vec 3 meseca :D

 

nisam vishe ni sigurna da zelim da se upushtam u dalje usavrshavanje te metode, kad vec radi :unsure:

 

 

 

edip. imam i prigodan natpis: pazi, lavabo pada :s_p:. deca su odushevljena!

kako, sestro slatka. kraj creva u cevku ispod lavaboa pa jedan krug i drugi kraj u zid. 

Link to comment

dakle ladno mi je ponovo procurelo na istom zidu i od istih komsija kao pre dve godine. doduse tada su bili slapovi a sada je u toku diskretno vlazenje uz vonjaz buduce budji. komsija se tada pravio blesav pa je kada sam ja pozvao vodoinstalatera cvileo kako nije razumeo da ide od njega da bi se zavrsilo tako sto je meni obijan zid i cev menjana sa moje strane (tako je lakse). inace majstor maroder je tada takodje utvrdio da cev puca zbog pritiska valjda iz komsijinog protocnog bojlera kojeg ovaj gari preko svake mere. resenje: smanji brate. rezultat: komsija je poceo da pizdi kada je video racun i da tvrdi da su me opeljesili i da bi on to nasao jeftinije (kada?) i na kraju mi ponudio da podelimo racun. ja sam se na to okrenuo i otisao. vise mi je bilo do zivaca nego do kinte tada.

 

sada cu da poludim i necu biti tako fin. no, da skratim: dajte nekog pouzdanog i brzog vodoinstalatera na pm ako je moguce. imam dete u kuci i zeleo bih da se sve obavi brzo i bezbolno.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

kako, sestro slatka. kraj creva u cevku ispod lavaboa pa jedan krug i drugi kraj u zid. 

nenene, creva su tachno tamo di je bob zapovedio, sve radi ki satic. samo je mehanika poduprta, da ne zavrshi sve na podu ^_^

i to ima da funkcionishe besprekorno. realno, josh nisam srela stanovnika novogradnje kome nije ispao lavabo. bar jednom.

 

danas sam odluchila da nikad vishe ne kupim crevo za tush za ozbiljne novce. prvo cu ovo skupo shto je propishtalo posle pola godine da skracujem dokle god ga ima.

jebemumater ja se kao pravim da imam poshtovanja prema oblasti koju ne poznajem, sve moze majci da se raspakuje da se vidi sta ima unutra i gotova stvar :D

a onda cu da kupim 12 komada od po 100 dinara kod brace kineza i samo da vadim iz shteka jedno mesechno -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Jel' ima neko iskustva sa folijama za prozore?

Treba mi neka zaštita od toplote na krovnim prozorima pa se razmišljam između folije i venecijanera.

Link to comment

Na terasi na vikendici imam neko udubljene kao neravninu izmedju dela gde završava goli beton a pošinju pločice koje su zapravo posađene u beton.To bi malo da iznivelišem pa me interesuje kako da popunim to?Jel ima neka masa u oni tubama ka što imaju oni silikoni?

 

Послато тетејцем

Link to comment

Тешко без слике могу да ти помогнем али мислим да бели цемент није лоше решење.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...