Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ja sam skoro ugrađivao tuš kabinu i to su mi doneli likovi iz radnje na peti sprat i ostavili u dnevnoj sobi.

Dostava se ne plaća. Plaća se samo sklapanje.

Imamo mali lift, ali je sve stalo jer je u delovima. Ne znam da li ti nemaš lift ili misliš da je previše mali?

Meni je sve došlo zapakovano u karton i najlon pa čovek treba da se potrudi da bi nešto oštetio.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

zato sto je tesko, a ja nisam sklek uradio 3 godine? :)

 

salu na stranu, ima nekoliko delova koji treba odvojeno da se nose, i zaista se ne bih igrao sa tim. kada sam se vec otvorio za fensi italijansku tus kabinu, platicu neke momke koji su glijeve fizicke spreme da to odrade.

Nađi neke špeditere oni imaju te momke na lageru ako hoćeš da bude profi.Mada bi ja naravno to sa ortaćima pa kad bi sjebao onda glavom u zid!

Samo proveri da li na spratu možeš da se okreneš tj. da li su hodnici pdeojektovani za tzv. "dimenzije mrtvačkog sanduka"?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

 

Ако се не варам, једна јача рингла вуче око 1600 вати, а вероватно и један грејач у рерни. То би требало да је жица од 2,5 мм2, чега можда теоретски може да се угура два комада у лустер клему, ал' ја се не бих с тим зајебавао. Некаква спојница предвиђена за ту јачину и готово.

Moja ploča je indukcijska, 3 ringle jačine redom: 1, 3 kW, 2,3 kW i 3 kW.

Link to comment

Ja sam skoro ugrađivao tuš kabinu i to su mi doneli likovi iz radnje na peti sprat i ostavili u dnevnoj sobi.

Dostava se ne plaća. Plaća se samo sklapanje.

Imamo mali lift, ali je sve stalo jer je u delovima. Ne znam da li ti nemaš lift ili misliš da je previše mali?

Meni je sve došlo zapakovano u karton i najlon pa čovek treba da se potrudi da bi nešto oštetio.

 

ovi moji rade dostavu do zgrade. :frust: lift definitivno nije dovoljno veliki, iako ce i meni doci kabina u delovima.

 

Nađi neke špeditere oni imaju te momke na lageru ako hoćeš da bude profi.Mada bi ja naravno to sa ortaćima pa kad bi sjebao onda glavom u zid!

Samo proveri da li na spratu možeš da se okreneš tj. da li su hodnici pdeojektovani za tzv. "dimenzije mrtvačkog sanduka"?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

 

kroz hodnike moze da se iznese teret dovoljno velikih dimenzija. hvala za ovaj info za speditere, nego sam mislio da li neko ima nekoga konkretnog da preporuci.

Link to comment

A viđu ga što je lijepedit: teacheru, vidim sva slova OK

Jeste da ti pošaljem klince iz bloka da sjebu nešto pa da me rokneš!Znam kako je to useljavao se pre godinu dana, isto oni iz kuba keramike hteli samo do ulaza :angry: Pazi kad nose de dugačke delove stakla da ih drže i po sredini.Ako je to toliko dugačko da ne može u lift, može da se savije i cangr!

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

ja mislim da je ovo najveci vremenski raspon izmedju dva posta. Velja je posegnuo u ponore proslosti.

Link to comment

ja mislim da je ovo najveci vremenski raspon izmedju dva posta. Velja je posegnuo u ponore proslosti.

 

sad bi ja trebalo da mu odgovorim jednim marvinovskim carsafom, no nazalost nisam taj kapacitet.

Link to comment

Jeste da ti pošaljem klince iz bloka da sjebu nešto pa da me rokneš!Znam kako je to useljavao se pre godinu dana, isto oni iz kuba keramike hteli samo do ulaza :angry: Pazi kad nose de dugačke delove stakla da ih drže i po sredini.Ako je to toliko dugačko da ne može u lift, može da se savije i cangr!

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

 

ovo za staklo je koristan savet, hvala.

Link to comment

Moja ploča je indukcijska, 3 ringle jačine redom: 1, 3 kW, 2,3 kW i 3 kW.

 

Па онда ову јачу соло а ове две са грејачима у рерни... распореди се тако на три фазе и мирна Бачка. Битно је да ниједна не буде оптерећена јаче него што најслабији елемент у низу може да издржи. Било који електричар може то да ти уради. Мало је зезнуто што све то треба да се налази негде иза рерне, дакле каблови треба да су довољно дугачки да то може да се веже пре уградње (рерна извучена, плоча усправљена, рецимо).

 

И, за случај да није било јасно, трофазно везивање штедњака не значи да ту било који елемент троши 380 волти, него се везују сваки на по 220, ал' се распоређује на више фаза, па онда ем кабл у зиду не мора да буде онако коњски дебео да издржи у случају да укључиш све одједном (ака 31. децембар), ем ако и избије неки осигурач није ти све искључено из струје, него само 1-2 рингле и можда пола рерне.

Link to comment

Требало би напросто поделити како се то иначе ради на обичном шпорету. Пре неку годину сам узео нов и био је превезан на моно, али је имао и упутство како да се веже на трофазну... мислим да је распоред нешто типа две рингле на једну фазу, једна рингла и горњи грејач на другу, и преостала рингла и доњи грејач на трећу.

 

То кад се изведе може да личи на лустер клему, али не бих никако узимао обичну, није та јачина и ако и не прегори, може да се деси да ће да се греје или да су рупице за каблове мале за онај пречник какав се уграђује на такве потрошаче. Ако се не варам, једна јача рингла вуче око 1600 вати, а вероватно и један грејач у рерни. То би требало да је жица од 2,5 мм2, чега можда теоретски може да се угура два комада у лустер клему, ал' ја се не бих с тим зајебавао. Некаква спојница предвиђена за ту јачину и готово.

Verovatno filozofiram i lupetam ali ako je u stanu svugde monofazna kako se moze da se rasporedi da ne ide sve na jedan utikac.Ako su na strani sporeta dva utikaca koja nisu na istom osiguracu, jel to da se "rasporedi"?

Link to comment

Bio neki majstor?

Tek su mi danas bili stolari, ugradili kuhinju i ubacili sudoperu i uređaje. Povezali su aspirator takao da ostaju još rerna i ploča, protočni bojler i sudopera ( slavina/sifon) i osvetljenje ( mada osveteljenj mogu i kasnije). Da li je olakšavajuća okolnost što ima monofazni priključak za sudomašinu koji je za sada slobodan jer neću još ugrađivati taj aparat? Možda se on može  iskoristiti za rernu a trofazni za ploču. U tom slučaju ću samo probušiti vertikalnu pregradnu kuhinjsku ploču koja je između rerne i mesta za sudomašinu, kroz taj otvor provući kabl od rerne i mirna Bosna. Nisam još zvala električara/ vodoinstalatera.

 

edit: Ovi nisu normalni 27 komada (na raznim jezicima) instrukcija za upotrebu montažu i priključenje za ugradnu ploču.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...