Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Зависно од модела и типа механизма, пловак се подешава на разне начине. Обично на дршци пловка, на месту где се причвршћује за осовину око које се диже и спушта, има некакав завртањ. Тај се мало окрене - један круг на ову или ону страну - и тако се подеси висина воде на којој пловак затвара вентил. Водокотлић има преливну цев (бар су га имала последња два-три што сам монтирао) и ако је подешена висина воде мало изнад цеви, котлић се стално допуњава а вишак отиче. Вентил је тад отворен тек тек, па вода излази под врло танким млазом, што шушти. Треба само подесити пловак да затвара на милиметар-два ниже.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Nakon ugradnje kuhinje treba da angažujem majstora da mi poveže aparate i sudoperu i to: ugradna ploča, ugradna rerna, aspirator, protočni bojler, povezati slavinu sa sifonom u vodovodni otvor. Kuhinja je pojektovana, tako da nema potrebe za improvizacijama osim što ima jedna trofazna utičnica koja treba da se premosti lusterskom klemom i da se povežu i ugradna ploča i ugr. rerna. Preporučili su mi jednog majstora  koji je ovo već radio u komšiluku i on traži 4500 dinara. Je li to mnogo ili je OK?

Edited by halloween
Link to comment

Verovatno jeste. Tj uvek može manje.

No ako je sigurna preporuka, ja bih ipak išao na to.

Ali to sam ja, kod mene ili može ili ne može, ne znam da se "dogovorim" :)

Link to comment

Verovatno jeste. Tj uvek može manje.

No ako je sigurna preporuka, ja bih ipak išao na to.

Ali to sam ja, kod mene ili može ili ne može, ne znam da se "dogovorim" :)

Meni izgleda da je dosta, ali opet da ti neko zasere zazalices jbga...

Link to comment

Pa jeste, ali jbga koliko košta "izlazak na teren"?

Pa ugradni šporet, rerna, aspirator, bojler. Prčkanje oko vode.

Ono, nije da se samo ušteka u utičnicu...

Mislim, moguće da grešim, ali ne verujem da bi to neko uradio za manje od 3000 din?

Još 1000 za preporuku i eto. :D

Link to comment

A šta si mislila kada si napisala da se trofazna ima premostiti lusterskom klemom? To majstorovo ili tvoje viđenje stvari?

 

To je vrlo nebezbedno "budženje", ako mislite na običnu lustersku klemu.

Link to comment

to sam namerno posebno navela da vidim da li će neko da prokomentariše, ja ne znam o čemu se tu radi jer sam laik ali mi je odmah zvučalo kao opasno. Inače, tako rade majstori u zgradi, mada ima jedan koji  kaže da je druga opcija da se izvede još jedan trofazni priključak.

 

Sad ću ja lepo da pozovem servis  da priključe oni, biće malo skuplje ali neću da rizikujem da izgubim garanciju na aparate zbog nestručnog povezivanja.

Link to comment

Postoje kleme i načini da to bude izvodljivo, ali se ne preporučuje. Svakako ne koristeći lusterske kleme. Drugo, da li je to bila greška u projektu ili izvođenju radova? Ovo sada pitam zbog izvlačenja te druge trofazne: ili štemovanje ili nazidna instalacija.

Treće, šta od uređaja, osim šporeta, ide na tu drugu trofaznu? Ako nije veliki potrošač bolje to prebaci na monofaznu.

Edited by Tale
Link to comment

Ako sam dobro shvatila, problem je u tome što su utičnice projektovane kao da će od uređaja biti priključen samo klasičan šporet ( u jednom uređaju i ploča i rerna) koji ima trofazni kabl. Problem nastaje ako se ugrađuju nezavisna ugrana ploča i nezavisna ugradna rerna, treba da ima svaka svoj kabl. Da je pojektovano za ugradne elemente, trebalo bi da ugradna ploča ide na trofaznu a rerna na običan monofazni priključak. Problemu doprinosi i što ugradna kuhinja ne dozvoljava da se izvlače kablovi iza zida donjih elemenata naviše.

Link to comment

To se onda radi drugačije, tačnije: na principu kako se radi razvod na nekom klasičnom šporetu. Pravi se objedinjeni dovod sa utičnice na razvod (na jednom kraju kabla je trofazni utikač, na drugom su gole žice). Gole žice se spajaju na razvod (bakelitne kleme na šini), a dalje sa klema na potrošače.

Link to comment

Pa jeste, ali jbga koliko košta "izlazak na teren"?

Pa ugradni šporet, rerna, aspirator, bojler. Prčkanje oko vode.

Ono, nije da se samo ušteka u utičnicu...

Mislim, moguće da grešim, ali ne verujem da bi to neko uradio za manje od 3000 din?

Još 1000 za preporuku i eto. :D

 

Meni to liči da 2-3 sata posla. Ja bih platio 2,5k za takav posao. tj. sam bi ga uradio, ali da treba da platim toliko bih cenio posao.

 

 

Jel' zna neko gde može da se nađe neka ovakva podesiva slavina, ali da priključak ide iz zida.

slavine-armal-design-avanta-slavina-za-s

Link to comment

To se onda radi drugačije, tačnije: na principu kako se radi razvod na nekom klasičnom šporetu. Pravi se objedinjeni dovod sa utičnice na razvod (na jednom kraju kabla je trofazni utikač, na drugom su gole žice). Gole žice se spajaju na razvod (bakelitne kleme na šini), a dalje sa klema na potrošače.

 

Требало би напросто поделити како се то иначе ради на обичном шпорету. Пре неку годину сам узео нов и био је превезан на моно, али је имао и упутство како да се веже на трофазну... мислим да је распоред нешто типа две рингле на једну фазу, једна рингла и горњи грејач на другу, и преостала рингла и доњи грејач на трећу.

 

То кад се изведе може да личи на лустер клему, али не бих никако узимао обичну, није та јачина и ако и не прегори, може да се деси да ће да се греје или да су рупице за каблове мале за онај пречник какав се уграђује на такве потрошаче. Ако се не варам, једна јача рингла вуче око 1600 вати, а вероватно и један грејач у рерни. То би требало да је жица од 2,5 мм2, чега можда теоретски може да се угура два комада у лустер клему, ал' ја се не бих с тим зајебавао. Некаква спојница предвиђена за ту јачину и готово.

Link to comment

nisam znao gde bi ovo pitao, ucinilo mi se da je ovo pravo mesto.

 

elem, potrebno mi je nosenje tus kabine (u delovima, naravno) na 12i sprat. da li znate nekoga ko pouzdano (i ne preterano skupo) radi ovako nesto.

 

pozdrav

Link to comment

Zašto ne možeš sam + ortak?

 

zato sto je tesko, a ja nisam sklek uradio 3 godine?  :)

 

salu na stranu, ima nekoliko delova koji treba odvojeno da se nose, i zaista se ne bih igrao sa tim. kada sam se vec otvorio za fensi italijansku tus kabinu, platicu neke momke koji su glijeve fizicke spreme da to odrade.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...