Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

U poslednja dva-tri dana čuje mi se pištanje i to baš jako negde oko vodokotlića. Evo, sada me je probudilo. Sinoć smo vodu zatvorili jer smo mislili da je do vodokotlića, ali izgleda da nije. Dok je voda bila uključena, prestajalo bi kada bi se pustila voda, ali bi se vraćalo posle nekog vremena. I samo od sebe bi i prestajalo. Tako i sada, zavrnut ventil, ali đubre pišti i prestaje samo od sebe. I tako u nekim ciklusima.

Zvali smo našeg komšiju koji nam tako popravlja neke sitne stvari po kući, ali on kaže da je to do vodokotlića i da su loši. Iskreno, sada ne verujem da je do toga jer je ventil zavrnut. Da nije baš do ventila, mislim da je stariji od mene? Deluje mi kao da nikada nije menjan što znači da je mator oko 6 decenija. Plašim se da nije neki pritisak koji je previše za tako star ventil, pa da ne eksplodira nešto. Mada, zašto bi prestajao, pa se ponovo javljao?

Edited by kiki
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Кад кажеш заврнут вентил, мислиш на главни вентил или од котлића? Пишти или бруји, са вибрацијама?

Link to comment

Zavrnuli smo ventil od vodokotića. Gde celoj vertikali da isključimo vodu :ss1:. E sad, da li pišti ili bruji - meni liči na pištanje, ali je moguće da ima i vibracije. Ipak bih rekla da pištanje preovlađuje.

 

Keva mi je ponovo zvala komšiju da dođe i on je do kraja odvrnuo ventil i od tada je prestalo da pišti. Videćemo kako će se ponašati dalje. Ako ponovo bude bio bezobrazan, menjaćemo ga. Inače, ventil je ipak menjan - pre 30 godina. Pošto smo nisko u zgradi, nama je pritisak oduvek bio poprilično jak - moguće je da je postao još jači u nekom trenutku i da je ventil, već poprilično mator, počeo da daje znake upozorenja.

Link to comment

naopako postavljen ventil može da pišti ili bruji

beše i slavina, stare instalacije

zamena najčešće reši problem

a to da ne može da napravi bagabum....

doduše teže u zgradi

samo kad se setim kad mi senf pao na košulju...

Link to comment

Da je pogrešno postavljen, valjda bi se javio u nekom trenutku tokom prethodne tri decenije :).

 

Inače, izgleda da je ipak do vodokotlića. Popela sam se na WC šolju i utvrdila da pišti tu negde kod njega. Da li je do onog dela gde ono crevo od ventila ulazi u vodokotlić ili do plovka ne znam. Inače, vodokotlić je puštao lagano vodu, ne zatvara se skroz, pa je možda i do toga. Utvrdila sam da pištanje prestane kada cimnem onu cev što ide do WC šolje čime malo cimnem i vodokotlić, pa pretpostavljam da je ipak nešto do plovka što posledični izaziva to, rekla bih, cviljenje.

 

Večeras sam problem rešila tako što sam ispraznila vodokotlić i zavrnula mu ventil. Pa neka mami svojoj pišti.

Link to comment

 

Večeras sam problem rešila tako što sam ispraznila vodokotlić i zavrnula mu ventil. Pa neka mami svojoj pišti.

 

:lolol:

 

Сјајно.

Link to comment

Ma kupljen je pre manje od 6 meseci. Onaj stari nikada nije pravio probleme, ali se spolja već videlo da je star - i on i cev. I naravno, kupili smo neki krš jer je, verovatno, većina takva. Sad samo moram da vidim da li bi bilo dovoljno da kupim samo plovak ili moram ceo vodokotlić.

Link to comment

Probaj da plovkom regulišeš količinu vode kojom se puni vodokotlić.

Npr koji dl manje pa vidi da li se tako čuje.

Možda se potrefi neki položaj plovka, opterećenost i bla-bla pa...

Link to comment

Nije, Krušik, bar tako piše na nalepnici, mada je nju lako falsifikovati.

 

Nemam pojma kako se nivo vode reguliše plovkom, ali sam samo malo okrenula onu cevcicu koja se podiže i propušta vodu (valjda je to deo plovka) i sada više ne curi. Bar nešto, a možda je upravo to i bio razlog svemu ovome.

Link to comment

Meni su se mesecima cule cevi posle zamene bojlera i onda su odjednom prestale. Definitivno ima neke veze sa tim koliko je odvrnut ventil.

Link to comment

Kod mene nije to. Izgleda da je definitivno bio problem u tom curenju jer gore nešto nije dobro zatvaralo. Sada je sve ok, ne curi, ne čuje se pištanje i to bi trebalo da je to.

 

Hvala svima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...