Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Или... да испод комшијине терасе постави некакву плочу, у улози левка, благо савијену и искошену тако да се вода слива у један крај, практично као левак или олук, и одатле неким цревом одводи напоље. Ово скроз у врх плафона, дакле обити малтер па онда тамо где цури. Преко, тј испод плоче онда некаква декорација, мало спуштена таваница или тако нешто да се не види.

 

То ако баш никако не може да спречи да вода долази, онда бар да се не задржава и да не прелази у зидове.

 

Јаб' то тако згрумфово ако комшија неће да се уразуми. И почео бих да медитирам о његовој крави.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Pretpostavio sam...Ja sam čak pujdao da ako mu je osiguran stan cima stalno osiguranje za naknadu štete ;). Ja tako cimao Dunav Osiguranje u stanu kod keve za curenje u kupatilu od komšije iznad.Jednom dvaput i drugi put ovaj iz osiguranja tražio da ode kod ovog iz čijeg kupatila curi i kao "ajde popravljajte to inače sledi tužba"

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Осигурај ти стан па нек га завод јури јер штета је код тебе, не код њега ;)

Ако с твоје терасе падне саксија комшији на ауто, њега ће исплатити, а тебе тужити, тај рад

Link to comment
  • 2 weeks later...

Elektricari,

 

kupio LED traku pet metara 12V 60W (oznake na kesi) pravim prirucnu i laku video rasvetu pa mi je ovo proba. Stavio na obican adapter i svetli ko ludo. 

 

primer kako izgleda kad je napravljeno:

 

DIY-228-LED-panel.jpg

 

 

 

E sad - treba mi na primer pet-sest ovakvih jedinica ali ne bih za svaku kupovao adapter vec bih voleo da imam centralni trafo iz kojeg bih izvlacio napajanje za svaku lampu posebno. Pitanje: da li smem da uzmem neku zivotinju sa velikom watazom i hoce li to uticati na pregorevanje svetala/trafoa?

 

Kako bi to neko inteligentan i potkovan znanjem resio?

Link to comment

Samo da snaga trafoa bude veca od ukupne snage sijalica... Nemoj da zanemaris pad napona kroz provodnik od trafoa do najudaljenije sijalice, te zicice ne bi trebalo da budu predugacke...

Link to comment

Elektricari,
 
kupio LED traku pet metara 12V 60W (oznake na kesi) pravim prirucnu i laku video rasvetu pa mi je ovo proba. Stavio na obican adapter i svetli ko ludo. 
 
primer kako izgleda kad je napravljeno:
 
DIY-228-LED-panel.jpg
 
 
 
E sad - treba mi na primer pet-sest ovakvih jedinica ali ne bih za svaku kupovao adapter vec bih voleo da imam centralni trafo iz kojeg bih izvlacio napajanje za svaku lampu posebno. Pitanje: da li smem da uzmem neku zivotinju sa velikom watazom i hoce li to uticati na pregorevanje svetala/trafoa?
 
Kako bi to neko inteligentan i potkovan znanjem resio?

Nemoj mnogo ocekivati od te rasvete...vremenom ce da "klizaju po kelvinazi"...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Jel ima neko preporuku za lepak koji treba da drzi sa jedne strane gumu a sa druge glatke plocice.Napolju je, pokrivena terasa.Ne mora mnogo cvrsto samo da fiksira da se ne mrda...

Link to comment

Jel ima neko preporuku za lepak koji treba da drzi sa jedne strane gumu a sa druge glatke plocice.Napolju je, pokrivena terasa.Ne mora mnogo cvrsto samo da fiksira da se ne mrda...

 

Извини друже нисам те разумео.Лепак се наноси на гуму која је на плочицама (керамичке предпостављам) или је нешто друго у питању.

Link to comment

Samo da snaga trafoa bude veca od ukupne snage sijalica... Nemoj da zanemaris pad napona kroz provodnik od trafoa do najudaljenije sijalice, te zicice ne bi trebalo da budu predugacke...

 

Pa dobro, od trafoa do najudaljenije lampe bilo bi npr. 3,5 metra. To valjda nije mnogo?

 

Dakle uzimam neki jak trafo :)

 

@FrankP :jbg, racunam na te nedostatke. ovo je ultra jeftina rasveta, plus je laka i ne zauzima prostor, meni ce da zavrsi mnogo stvari.

Link to comment

Извини друже нисам те разумео.Лепак се наноси на гуму која је на плочицама (керамичке предпостављам) или је нешто друго у питању.

Ma ja to tako neprecizno...na terasu bih poredjao one 50x50 gumene ploce sto stavljaju na ona decija igralista.Uglavio bih ja to lepo od zida do zida nego razmisljam da ih "tackasto" fiksiram za plocice ispod da ne mrdaju...
Link to comment

А то.Ма јок немој да их лепиш ни под разно.Лепо их углави а и неће те болети глава једног дана кад пожелиш да их скинеш.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...