Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Да и не. Имају високо, фиксан. Туш са слушалицом се не качи на славину као код нас, него се одшрафи глава са тог горе што вири из зида, и шрафи се уместо њега, што ће рећи да ти црево полази са око два метра висине и да онда дете мораш да држиш близу славине да можеш да му приђеш тушем са свих страна. А ту је обавезно и сливник, па ћеш или да држиш дете у некаквој кадици, или ћеш да ризикујеш да чачка по сливнику, отвара/затвара чеп, или се натандари дупенцетом на ланчић. Или да ти ту некако исклизне док ти маневришеш цревом.

 

То је такав стандард, и нећеш наћи батерију за каду која на себи има прикључак за туш - увек само горе и готово.

Link to comment

Naopak neki svet. Pa i ovde ima kada i tuš kabina sa visokim tušem, pa se deca opet ne kupaju u sudoperi. Bar mislim. 

 

Pogotovo ne tamo gde postoji i đubrožder. To im je valjda manje opasno od čačkanja po slivniku u kadi, čepu, lančiću?

Link to comment

Naopak neki svet. Pa i ovde ima kada i tuš kabina sa visokim tušem, pa se deca opet ne kupaju u sudoperi. Bar mislim. 

 

Pogotovo ne tamo gde postoji i đubrožder. To im je valjda manje opasno od čačkanja po slivniku u kadi, čepu, lančiću?

 

Ђуброждер се укључује ручно, и прекидач је у зиду, мало даље од воде.

 

У ствари их нисам баш видео да перу децу у судопери, ал' то ми дође исто ко оно питање како могу у ципелама на кауч/кревет - нисам видео, ал' знам да то раде, и да ће овде неко томе да се чуди. Ситница на којој се откривају неке јаче разлике.

Link to comment

E, to. Ali prilično interesantno.

 

Ево ти гомила таквих причица код мене, на Обичаји северноамеричких племена на прелому векова, што сам почео да пишем још, хм, у прошлом веку, док је гомила ствари још била различита у односу на оно што смо оставили овде. Сад се те разлике све више пеглају - ето видим да се и код нас прелази са узиданих славина на вентиле испод и славине на лавабоу/судопери, на пластичне цеви за водовод. Једино што су код нас и даље сви бојлери висећи - код Амера сви стоје на поду а цеви и струја су одозго.

Link to comment

Gde vredi potražiti mesingane šrafove u Beogradu? Treba mi desetak komada M4x50, obiđoh dva lokala sa šrafovima oko Kalenića, u oba su me samo začuđeno pogledali jer ne drže mesingane. Prosto guglanje daje skoro isključivo velikoprodajne firme. 

Link to comment

Gde vredi potražiti mesingane šrafove u Beogradu? Treba mi desetak komada M4x50, obiđoh dva lokala sa šrafovima oko Kalenića, u oba su me samo začuđeno pogledali jer ne drže mesingane. Prosto guglanje daje skoro isključivo velikoprodajne firme. 

 

ovde imaju nakih zutih, dal su mesingani il samo galvanizovani nisam siguran.

Link to comment

Gde vredi potražiti mesingane šrafove u Beogradu? Treba mi desetak komada M4x50, obiđoh dva lokala sa šrafovima oko Kalenića, u oba su me samo začuđeno pogledali jer ne drže mesingane. Prosto guglanje daje skoro isključivo velikoprodajne firme. 

Pogledaj ovde, oni su imali pristojan maritime program.

Ako ne, sigurno ces da nadjes u nekoj - koliko sam video ima ih sve vise i sve su bolje snabdevene - od prodavnica opreme za camce od Ade do Zemuna.

Ako zagusti, mogu ti na PM neke telefone.

Link to comment

Pogledaj ovde, oni su imali pristojan maritime program.

Ako ne, sigurno ces da nadjes u nekoj - koliko sam video ima ih sve vise i sve su bolje snabdevene - od prodavnica opreme za camce od Ade do Zemuna.

Ako zagusti, mogu ti na PM neke telefone.

A sto su ti mesingani dobri u odnosu na ostale...

Link to comment

E ajd kad sam na ovom topiku a pada ova kisurina, da pitam:

Prijatelj ima problem sa vlagom na plafonu, stanuje u nekoj zgradi gde mu je iznad njega jos jedan stan ali mu je deo stana ispod terase tog komsije.E sad njemu se vec drugu-trecu godinu pojavljuje mala fleka vlage na sastavu zida i plafona kad je velika kisa (doduse ove zime ga sreca poterala bilo malo padavine).

On pokusao da zamoli vlasnika terase da proba da sredi tu terasu pa i o svom trosku samo da sebi zavrsi posao.Ali ne lezi vraze komsija nece ni da cuje!E sad jel ima neka varijanta da on to resi bez ovog baksuza tj. sa svoje strane odnosno da nesto uradi samo u svom stanu?

Malo sam mozda konfuzan ali valjda nazirete sta sam mislio ;)

Link to comment

A sto su ti mesingani dobri u odnosu na ostale...

Za nista nisu bolji, osim ako coveku ne treba za neku dekoraciju ili bas za nesto extra specijalno, visoko tehnoloski, sofisticirano takoreci.

Ja im, osim dekoracije, drugu namenu ne znam; moras da ih odrzavas, glancas, hvata ih ona 'budja', itd, itd...

Navijam za nerdjajuci celik ili one galvanizovane na zuto kojih sad ima u svakoj boljoj radnji.

Ali valjda covek najbolje zna sta mu treba  :)

Link to comment

E ajd kad sam na ovom topiku a pada ova kisurina, da pitam:

Prijatelj ima problem sa vlagom na plafonu, stanuje u nekoj zgradi gde mu je iznad njega jos jedan stan ali mu je deo stana ispod terase tog komsije.E sad njemu se vec drugu-trecu godinu pojavljuje mala fleka vlage na sastavu zida i plafona kad je velika kisa (doduse ove zime ga sreca poterala bilo malo padavine).

On pokusao da zamoli vlasnika terase da proba da sredi tu terasu pa i o svom trosku samo da sebi zavrsi posao.Ali ne lezi vraze komsija nece ni da cuje!E sad jel ima neka varijanta da on to resi bez ovog baksuza tj. sa svoje strane odnosno da nesto uradi samo u svom stanu?

Malo sam mozda konfuzan ali valjda nazirete sta sam mislio ;)

 

znači nađe neke uligane, da im balone napunjene odgovarajućim vodenim rastvorom nečeg sa linka:

 

http://www.dowcorning.com/content/silanes/silanessurf/

 

i plati im pivo da izbombarduju gde je već potrebno

 

sitan uliganizam, a problem rešen

 

naravno, ovo je samo u teoriji, u praksi lepo porazgovara sa komšijom i sve se dogovori ka čojek

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

E ajd kad sam na ovom topiku a pada ova kisurina, da pitam:

Prijatelj ima problem sa vlagom na plafonu, stanuje u nekoj zgradi gde mu je iznad njega jos jedan stan ali mu je deo stana ispod terase tog komsije.E sad njemu se vec drugu-trecu godinu pojavljuje mala fleka vlage na sastavu zida i plafona kad je velika kisa (doduse ove zime ga sreca poterala bilo malo padavine).

On pokusao da zamoli vlasnika terase da proba da sredi tu terasu pa i o svom trosku samo da sebi zavrsi posao.Ali ne lezi vraze komsija nece ni da cuje!E sad jel ima neka varijanta da on to resi bez ovog baksuza tj. sa svoje strane odnosno da nesto uradi samo u svom stanu?

Malo sam mozda konfuzan ali valjda nazirete sta sam mislio ;)

 

Постоји друже доста производа који у неку руку могу да помогну али не и да реше проблем.Проблем може да реши само комшија.Има рецимо хенкелов производ зове се аква блок,али ако њега намаже на том месту где су му се сада појављује вљга,влага ће се појавити на неком другом месту и у сваком случају ће остати код њега у плафону.Мислим да је решење ако неће комшија да реши лепо нека зове оно комунално предузеће па ће они ваљда дати налог комшији да реши проблем.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...