Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

:Hail:

 

Čoveče kako te nije mryelo

 

Мени за цео сајт оде 20 минута недељно... кад се чега сетим, кад шта натрчи. Софтвер сам тако написао да у три клика приђем било ком делу, упишем шта има, још један клик и оде на сајт. Па тако десетак година...

Link to comment

Stigla masina i namontirase je za dz (cast)

 

Ne cuje se kad vrti na 1400 :)

 

Rasejan izvini ali ostajem lenstina, zapadnouvlakac i anglofil. Hvala svima puno na savetima :)

Link to comment

Ајд сад нешто за судомашину.

А морам већи захват, водоинсталација у кујни је таква да батерија иде одозго, из зида, није као оне одоздо па да на хладну цевку додам додатни довод воде, а овако глупо да цево пролази кроз плочу-

Мислим да ћу пробити зид ту, јер је са супротне стране купатило.

 

Напомена у вези мајстора: био сам одсутан а жена звала да инсталирају бојлер. Прве речи кад су ушли -а ко вам је ово радио госпођо?  Онда су покушали да је обрлате да поново ураде иначе сасвим квалитетну инсталацију за 300 еура...

Link to comment

Zar se kod samoinicijativnog, da ne kazem amaterskog skidanja blokade nove ves masine ne gubi garancija? Isto vazi i za prikljucenje na vodovodnu instalaciju. Meni tako pisalo u garantnom listu. Pozoveh ovlasceni servis, oni kazu mogu tek za 3 dana, cena sitnica 2 soma dinara. Zahvalim se i sam odvrnem 4 zavrtnja koja su drzala bubanj sa zadnje strane i prikljucim na mrezu.

 

Da li se stvarno gubi garancija u ovom slucaju ili pak zakon staje na stranu potrosaca? Kakve veze ima uklanjanje blokade sa crknutim grejacem?

Link to comment

Ајд сад нешто за судомашину.

А морам већи захват, водоинсталација у кујни је таква да батерија иде одозго, из зида, није као оне одоздо па да на хладну цевку додам додатни довод воде, а овако глупо да цево пролази кроз плочу-

Мислим да ћу пробити зид ту, јер је са супротне стране купатило.

 

Напомена у вези мајстора: био сам одсутан а жена звала да инсталирају бојлер. Прве речи кад су ушли -а ко вам је ово радио госпођо?  Онда су покушали да је обрлате да поново ураде иначе сасвим квалитетну инсталацију за 300 еура...

Meni bas tako ide: zid pa slavina za sudomasinu pa slavina za sudoperu.Ali video sam i resenje  gde je  odvod za masinu dole gde je ventil za tu slavinu pa je sve sakriveno u elementu....

Link to comment

Да, да, ја довод хоћу да направим доле, а за одвод је лако, то имам двце варијанте, свака је скривена, има посебни сифони за судоперу са предвиђеним местом.

 

 

Уопште ми није јасно како сам то превидео кад сам радио кућу. 

Edited by kapetanm
Link to comment

Да, да, ја довод хоћу да направим доле, а за одвод је лако, то имам двце варијанте, свака је скривена, има посебни сифони за судоперу са предвиђеним местом.

 

 

Уопште ми није јасно како сам то превидео кад сам радио кућу.

Meni je odvod preko posebno izvedene pipe na sifonu.Bio sam malo skeptičan u početku da plastika neće izdržati kad grune voda, ali sve je ok!

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Кад смо код судопере... код Амера се често монтира ђуброждер или како се већ зове тај млин што чучи у сифону судопере и меље кухињске отпатке. Оно, код њих је чеп на судопери промера 100мм (тачније 4") а после иду цеви од ваљда 2" или нешто мање, па није проблем да се све то испоубацује.

 

После сам чуо да су ти уређаји у неким земљама забрањени. Сад не знам више да ли је то тачно, и ако јесте, зашто. Зна ли ко?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...