Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

  • 2 weeks later...

da je skineš?
ne treba ti majstor već drugar da pretumbate mašine od tačke A do tačke B i slično :) a što se tiče montaže, koliko znam treba da skineš blokadu otpozadi (treba ti šrafciger). crevo dovodno i crevo odvodno, ako nisu već na svojim mestima, trebaš samo zavrnuti. prelistaj uputstvo, može se desiti da ima još neki deo koji nešto osigurava tokom transporta poput blokade koji treba skinuti.

Link to comment

Hvala puno. Ovi sto dovoze imaju i mogucnost montaze pa cu se smisliti u zavisnosti od toga koju kintu budu trazili :)

 

Znam i ja za te blokade al pojma nemam sta je to. Google nije bio od pomoci.

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala puno. Ovi sto dovoze imaju i mogucnost montaze pa cu se smisliti u zavisnosti od toga koju kintu budu trazili :)

 

Znam i ja za te blokade al pojma nemam sta je to. Google nije bio od pomoci.

Molim te reci koliko traže za montažu, meni danas donose mašinu, da znam koliko da uzmem para :(

Link to comment

1.000 - 2.000, ali to je bacanje para.

 

Blokada je samo par šrafova/šipki koje se uklanjaju pre uključivanja mašine. Svako uputstvo za upotrebu jasno ukazuje šta treba uraditi.

 

Posle povezati creva za dovod/odvod i nivelisati mašinu.

Link to comment

Jos da ga imam u ruci pa da znam da li je jasno objasnjeno. Sad cu bas da vidim da skinem uputstvo sa neta.

blokada može biti:

- metalna ploča (širine 10ak cm) koja ide po celoj širini veš mašine na zadnjoj strani pričvršćena sa 4 šrafa

- 2 manje metalne pločice na zadnjoj strani mašine postavljene sa leve i desne strane ivice bubnja.

 

nađi uputstvo na netu a zamoli svakako momke koji ti to donose da skinu, kontam da ti neće naplatiti 5 minuta posla.

 

 

Link to comment

Molim te reci koliko traže za montažu, meni danas donose mašinu, da znam koliko da uzmem para :(

 

Не бих им дао више од 500 динџи... то скидање блокаде се своди на одвртање 5-6 шрафова и скидање неких пластичних скаламерија, које служе само за то да се добош не мрда током транспорта (а могао би, јер по природи ствари мора да је окачен о опруге, иначе би свака машина свраћала до кујне док ради), плус да се прикачи црево на славину (дакле има један прстен да се притегне, може руком). Е и да се уштека у струју.

 

Радио сам ово пешес пута у животу и шире, и никад није било компликованије од тога. Ајд јесте, кад је одозго имало и сушилицу, требало је прикачити оно дебело гибљиво црево на тунел куд избацује топао ваздух.

Link to comment

Skidanje blokade ne bi smelo da bude problem iako se ne pominje u ovom uputstvu sto sam nasao na netu. Nivelacija valjda nije ni potrebna jer ide u kuhinju(mada je sigurno bitno da bude savrseno nivelisana jer je 1400 obrtaja). Najradije bih je u supu al mi je jedna crkla tamo.

 

 

edit: hvala @dekki

 

vrlo koristan video

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...