Jump to content
IGNORED

Transferi


ducca

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    521

  • Weenie Pooh

    379

  • borris_

    354

  • ducca

    348

Zorc [sD Borussije] kaze da su u pitanju samo detalji kod transfera Kagawe u Man Utd. Cijena 22 miliona. Otkad krece taj finansijski fer plej? Zar nije to od sledece sezone tek? Ionako je glupost..
Ja mislim da se računa od ove upravo završene sezone. Mislim. Čega 22 miliona? Evara nadam se....
Link to comment
Ja mislim da se računa od ove upravo završene sezone. Mislim. Čega 22 miliona? Evara nadam se....
pa to sam i ja mislio, al eto vidiš da ipak nije.
Link to comment

Bome, čini se da ipak jesteA Club Financial Control Panel has been set up to monitor and ensure that clubs adhere to the financial fair play requirements - and in May 2010, the UEFA Executive Committee approved the UEFA Club Licensing and Fair Play Regulations - which have the support of all stakeholders in European football. Financial fair play measures will be implemented over a three-year period, with the break-even assessment covering the financial years ending 2012 and 2013 assessed during 2013/14, and starting with the assessment by the Club Financial Control Panel of all transfer and employee payables in the summer of 2011.http://www.uefa.com/uefa/footballfirst/protectingthegame/financialfairplay/index.html

Link to comment

Ma može se i to zaobići, ko ima para. Tako je City prodao reklamni prostor firmi svog vlasnika za neke apsurdno velike pare, čisto da bi im se to upisalo kao zarada, da smeju više da potroše.Inače, sad kažu da su se Dortmund i Man Utd dogovorili za 17 miliona GBP (22 mil EUR), samo ostaje da se Kagawa dogovori oko plate.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Taj Fifa Fair Play je napravljen zato da bi ovi 'tradicionalno mocni timovi' sprijecili 'nove mocne timove' da ih konstantno sjebavaju troseci gomilu para. A pravila su dovoljno labava da ih tim mocnim timovima svejedno nece biti pretesko zaobici. Da, 22 miliona eura Kagawa.

Link to comment
Ma može se i to zaobići, ko ima para. Tako je City prodao reklamni prostor firmi svog vlasnika za neke apsurdno velike pare, čisto da bi im se to upisalo kao zarada, da smeju više da potroše.
Da, oko 400 miliona funti. Mada, kako imaju minuse od po 200 miliki godisnje, brzo ce to... Pravilo je inace super, samo sto cemo da vidimo kako ce uspeti da ga primene. A i vi "hejteri" biste drugu pesmu pevali da dodje sad neki drugi sheik ili tajkun, kupi Man United i kaze: jel moze Messi za pola milijarde evra? Moze, naravno. A onda kupi DHL recimo i da istom klubu jedno 2 milijarde dolara za sponzorstvo. FFP je potpuno ok.
Link to comment
A i vi "hejteri" biste drugu pesmu pevali da dodje sad neki drugi sheik ili tajkun, kupi Man United i kaze: jel moze Messi za pola milijarde evra? Moze, naravno. A onda kupi DHL recimo i da istom klubu jedno 2 milijarde dolara za sponzorstvo.
Ne bi. Meni pravilo smeta zato sto nije doneseno iz razloga iz kojeg se prave da su ga doneli. Nema to veze sa nikakvim fer plejom nego klasican slucaj gdje bogati klubovi, stite sebe od toboze zlih novih bogatih klubova. Ove manje ionako ko jebe.A inace pocece da se primjenjuje tek od 2014/2015 Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

+1Ne mislim da pravilo nešto škodi, samo malo usporava razvoj novih bogatuna. Ali ni ne doprinosi bogznašta. "Fair play" bi bilo da se zabrani svim prezaduženim klubovima da igraju u Evropi, ali to bi previše uzburkalo vodu, pa se zato i neće desiti.

Link to comment
Ne bi. Meni pravilo smeta zato sto nije doneseno iz razloga iz kojeg se prave da su ga doneli. Nema to veze sa nikakvim fer plejom nego klasican slucaj gdje bogati klubovi, stite sebe od toboze zlih novih bogatih klubova. Ove manje ionako ko jebe.
Tu je osnovno pitanje - da li mozes da trosis ono sto nisi zaradio, i to u ogromnim kolicinama (posto ima minus koji je dozvoljen). Ako je to ok, onda je i FFP stvarno bez veze. Meni to nije ok, ali dobro...
Link to comment
Ne bi. Meni pravilo smeta zato sto nije doneseno iz razloga iz kojeg se prave da su ga doneli. Nema to veze sa nikakvim fer plejom nego klasican slucaj gdje bogati klubovi, stite sebe od toboze zlih novih bogatih klubova. Ove manje ionako ko jebe.A inace pocece da se primjenjuje tek od 2014/2015
+1
Link to comment

Čekaj MM, pa zar ne troše svi mnogo više nego što zarade? Zar ne uzima Man Utd svako malo ogromne kredite koje će otplaćivati sledećih X godina? Jel' to "trošenje zarađenog" ili kupovina igrača na veresiju koju ti kreditori odobravaju zbog veličine kluba?Da mogu Partizan i Zvezda da se zaduže koju stotinu miliona evra, postanu redovni takmičari u LŠ, i onda postepeno otplaćuju dugove parama koje odatle pristižu (i prodajom dresova u Maleziji), misliš da ne bi to radili? Ali ne mogu.Man Utd, Liverpool, Real, Barca, i svi ostali klubovi u najvišem rangu finansijske moći/popularnosti mogu sebi da dozvole da presipaju iz šupljeg u prazno i klade se na budućnost. Svim ostalima bi se to katastrofalno obilo o glavu.

Link to comment
Čekaj MM, pa zar ne troše svi mnogo više nego što zarade? Zar ne uzima Man Utd svako malo ogromne kredite koje će otplaćivati sledećih X godina? Jel' to "trošenje zarađenog" ili kupovina igrača na veresiju koju ti kreditori odobravaju zbog veličine kluba?Da mogu Partizan i Zvezda da se zaduže koju stotinu miliona evra, postanu redovni takmičari u LŠ, i onda postepeno otplaćuju dugove parama koje odatle pristižu (i prodajom dresova u Maleziji), misliš da ne bi to radili? Ali ne mogu.Man Utd, Liverpool, Real, Barca, i svi ostali klubovi u najvišem rangu finansijske moći/popularnosti mogu sebi da dozvole da presipaju iz šupljeg u prazno i klade se na budućnost. Svim ostalima bi se to katastrofalno obilo o glavu.
+10
Link to comment
Čekaj MM, pa zar ne troše svi mnogo više nego što zarade? Zar ne uzima Man Utd svako malo ogromne kredite koje će otplaćivati sledećih X godina? Jel' to "trošenje zarađenog" ili kupovina igrača na veresiju koju ti kreditori odobravaju zbog veličine kluba?
Pa sta kad imaju "visok kreditni rejting". Valjda si i njega morao nekako da zaradis/zasluzis. Dok servisiras dug, sve je ok, kao i u pravom zivotu. Na stranu sto United mora da servisira i dugove koji nisu klupski <_<
Da mogu Partizan i Zvezda da se zaduže koju stotinu miliona evra, postanu redovni takmičari u LŠ, i onda postepeno otplaćuju dugove parama koje odatle pristižu (i prodajom dresova u Maleziji), misliš da ne bi to radili? Ali ne mogu.
Pa naravno da ne mogu. Treba doci dotle da neko hoce da ti da te pare na osnovu postignutog statusa, a koji si stekao sta god radio, ali kao KLUB, a ne kao imalac sugardaddyja. Ovako ce/bi se doslo do situacije da je relativno nebitno (na tom najvisem nivou) kako se neki klub vodi i kako posluje, nego samo da li mogu da nadju sto boljeg i izdasnijeg sponzora. I onda ce se to zavrsiti tako sto ce u nekom roku od 10-15 godina, naravno, najvece i najizdasnije sponzore naci upravo Liverpool i United - posto nije bas svejedno za ulaganje da li klub ima 300 ili 3 miliona navijaca, pa ce sve doci na isto, ali sa potpuno pogresnom inicijalnom postavkom.
Link to comment

Tačno, ali poenta je u tome da su postojeći giganti toliko izmonopolisali tržište da je nemoguće konkurisati im - osim ako ti pomogne sugar daddy. Kad će Borussia Moenchengladbach da izbaci Real Madrid iz nekog evropskog takmičenja? Nikad, a možda ni tad. Zašto? Zato što Real kupi koga god hoće, kupi i one koje neće pa ih pošalje na pozajmicu, dok Borusija mora da dubi na glavi samo da bi isplatila svoj prvi tim i sprečila ih da odu kod nekog bogatijeg.Vreme kad su LFC i Man Utd i Real Madrid gradili svoje dinastije je davno prošlo. Ne možeš danas da kažeš manjim klubovima "ko vas jebe, što ne dođete i vi u ovaj položaj pa ćemo da se takmičimo.. ali ne tako što će šeik da vas kupi, nego lepo postepeno kao što smo i mi pre 30 godina".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...