Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Dva zapažanja.

 

Prvo je da ne verujem anketama. Ponašanje kreditora je takvo da će naterati i stogodišnje babe sa Ida planine na Kritu da siđu u sresko mesto i glasaju za OXI.

 

A drugo: da sam ja lopov, da radim bunar i bravu, seo bih u prvi avion za Grčku. Stotine hiljada turista koji nose keš, jer ne verujem da se iko oslanja na umirivanja da će strane kartice raditi.

Link to comment

Prvo je da ne verujem anketama. Ponašanje kreditora je takvo da će naterati i stogodišnje babe sa Ida planine na Kritu da siđu u sresko mesto i glasaju za OXI.

 

 

Angela kaze da ako baba glasa za OXI, bice kraj sveta. Da li bi iko zeleo da bude odgovoran za kraj sveta?

 

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Merkel-Ako-propadne-evro-propada-i-Evropa.sr.html

 

I Angela ucestvuje na referendumu svojim izjavama.

Edited by odmor
Link to comment

Veca je frka europi no grckoj zbog referenduma.odlican potez.culi smo junkera.cipras pokusava urazumiti jevropu da izlaskom grcke iz jevrozone,europa ide u "vece" nepoznate vode.presedan je zajeban a rusilacka snaga ogromna.temelji ce da idu u materinu za mnoogo toga u belom svetu.emotivnije se ponasa evrounija no grci.jebeni realisti i meraci populatnosti zavladali politickom scenom jevrope

Link to comment

Što znači arrear. Ne može se bankrotirati na suverenom dugu, zato je on, jelte, suveren.

 

 

 

OFF:

Ne znam sta bih dao da neko ovde napiše 1 dobar tutorijal o celom tom ekonomskom mambo džambu. Sve zemlje imaju taj jebeni dug. Prema kome? Prema samima sebi? Svi duguju svima? Ili svi duguju SAD? Ali kako kad su SAD i same do guse u dugovima. Sta to uopste znaci? Pa jos sad "suvereni dug".  :wacko:

Link to comment

Rezultat ce skoro sigurno biti tesan.

 

to i ja mislim. zapravo, kad bih se kladio, išao bih na tesan poraz OXI opcije, dosta tešnji nego što ankete pokazuju.

Link to comment

OFF:

Ne znam sta bih dao da neko ovde napiše 1 dobar tutorijal o celom tom ekonomskom mambo džambu. Sve zemlje imaju taj jebeni dug. Prema kome? Prema samima sebi? Svi duguju svima? Ili svi duguju SAD? Ali kako kad su SAD i same do guse u dugovima. Sta to uopste znaci? Pa jos sad "suvereni dug". :wacko:

suvereni dug znači samo jedno, da poverilac nema moć izvršne naplate. a ostalo bih i ja voleo da znam :lol: Edited by Грешни Василије
Link to comment

suvereni dug znači samo jedno, da poverilac nema moć izvršne naplate.

 

A kad je onda bankrot jedne zemlje moguc? Argentinci su se suocili sa pretnjom izvrsne naplate duga?

 

Ne razume.  :cry:

Link to comment

Pa koliko shvatam, bankrot u onom gradjanskom smislu nije uopste moguc, i zapravo ono sto se zove grefaultom je iskljucenje Grcke iz kreditnih linija.

Ekstremno retko se desava da zemlje udju u pravo stanje bankrota i prinudne zaplene imovine (putem slanja flote u Aleksandriju, npr). to se recimo desilo u Egiptu krajem XIX veka i ni do danas se nisu sasvim oporavili od toga, ako je verovati nekim istoricarima Bliskog istoka.

Link to comment

Pa koliko shvatam, bankrot u onom gradjanskom smislu nije uopste moguc.

 

:lol:

LOL, ovo me je podsetilo na razgovor Jozefa K. sa slikarem kad pricaju pola sata o oslobodjenju, da bi mu ovaj nesto kasnije rekao da se nikada nije desilo da je neko bio stvarno oslobodjen, te da su prakticne opcije samo prividno oslobodjenje i odlaganje procesa.

 

Stvarno zvuci apsurdno, ceznem za jednim tutorijalom.  :lol:

Link to comment

Samo ti meni ukaži gde je i kada bilo ko iz Sirize predstavio situaciju građanima iole objektivno, bez filovanja patetikom i populizmom.

Nisu Grci horda budala pa da mora da im se crta šta ih čeka ako ispadnu iz evrozone. Većini je to sasvim jasno i neće imati iluzije kada odu na biračka mesta. Pitanje je samo da li su oni koji još uvek imaju nešto da izgube brojniji od onih koji rezonuju da više nemaju šta da izgube.

Link to comment

Nisu Grci horda budala pa da mora da im se crta šta ih čeka ako ispadnu iz evrozone. Većini je to sasvim jasno i neće imati iluzije kada odu na biračka mesta. Pitanje je samo da li su oni koji još uvek imaju nešto da izgube brojniji od onih koji rezonuju ceda više nemaju šta da izgube.

 

+1

 

Cipras kaze da ce podneti ostavku ako YES pobedi.

To je sasvim razumno, politicki cisto i odgovorno, i kontra projekcija koje su Prospero i Manc pisali a kojima je Varufakis svojim dvosmislenim izjavama kumovao.

 

Izgleda da su pro-vladine demonstracije veceras bile neocekivano brojne.

 

Moj je utisak da ankete koje su radjene pre odluke o raspisivanju referenduma ne vrede pisljiva boba bas zato su bile samo hipoteticke.

Edited by Budja
Link to comment
×
×
  • Create New...