Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ma da, sta je St.Pauli, kakav je to klub? Bayern, to je klub. 

 

A drugo, i sam Piketi kaze da ne posmatra sve kao ekonomista nego pokusava da shvati i sire drustvene i istorijske procese. Sto ce reci, tesko da je on primer za fah idiotizam.

 

Piketi ima podatke, ima teoriju, i koristeci metodologiju gleda "siru sliku". Varufakis prica o americkim predgradjima.

Razlika je ocigledna.

 

Zato, kao sto sam vise puta pomenuo, Piketi moze svakome da izadje na crtu i u "neprijateljskom" okruzenju argumentovano odbrani svoja istrazivanja dok ce Varufakis koristiti svoje soft skills: odlican engleski, za alter-globalisticke seanse a la Zagreb.

Link to comment

Piketi ima podatke, ima teoriju, i koristeci metodologiju gleda "siru sliku". Varufakis prica o americkim predgradjima.

Razlika je ocigledna.

 

Zato, kao sto sam vise puta pomenuo, Piketi moze svakome da izadje na crtu i u "neprijateljskom" okruzenju argumentovano odbrani svoja istrazivanja dok ce Varufakis koristiti svoje soft skills: odlican engleski, za alter-globalisticke seanse a la Zagreb.

 

Razlika jeste ocigledna, kao sto je ocigledna razlika izmedju onoga sto sam napisao, ali to ne znaci da je 1 sarlatan, a drugi naucnik, nego da je jedan world-class, a drugi, recimo, prosecan. Wannabe intelektualac :D mislim, pa nije prdavao na Megatrendu. Mislim, nista posebno, ali za politicara...iha. Dijsselblumu (ili kako se vec pise) bukvalno moze da drzi predavanja. Ovo je besmislena rasprava, covek je i politcar, normalno da ce nekad da se sluzi ovim ili onim. 

 

 

 

Pa, dobro, nista novo sto nismo vec sazvakali ali opet bez kljucnog odgovora: kako demokratijom do fiskalne unije?

 

Nikada i nikako ako jedna strana, ona potpuno dominantna i kontrolisuca nastavi da prica u etickim i ideoloskim, a ne ekonomskim i politickim kategorijama. 

Link to comment

Razlika jeste ocigledna, kao sto je ocigledna razlika izmedju onoga sto sam napisao, ali to ne znaci da je 1 sarlatan, a drugi naucnik, nego da je jedan world-class, a drugi, recimo, prosecan. Wannabe intelektualac :D mislim, pa nije prdavao na Megatrendu. Mislim, nista posebno, ali za politicara...iha. Dijsselblumu (ili kako se vec pise) bukvalno moze da drzi predavanja. Ovo je besmislena rasprava, covek je i politcar, normalno da ce nekad da se sluzi ovim ili onim. 

 

 

Nikada i nikako ako jedna strana, ona potpuno dominantna i kontrolisuca nastavi da prica u etickim i ideoloskim, a ne ekonomskim i politickim kategorijama. 

 

Možda može da drži predavanja Disjeblumu ali malo teže recimo Padoanu ili Mramoru a da ne govorim o Dragom. Mnogi tamo nisu predavali na Megatrendu. Jedino ako razdrljenost i jahanje motora nisu neka prednost.

Edited by Luther
Link to comment

varufakis kaže da je montirano:

 

 

izgleda da nije :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=ekwEl8nWnSg

 

ovde u dužoj verziji na oko 1:57

 

http://www.youtube.com/watch?v=1KSmcUyAZwU

 

 

ipak jeste :D

 

engleski subtitle pocinje od 03:00

 

mislim, super je sto su svi znali da je to pustio Jan Böhmermann, satiricar i zajebant, a niko se nije potrudio da ga pozove i pita.

bilo bi do jaja da Varufakis tuzi Günthera Jaucha...

Link to comment

Ipak nije. Nisi odgledao ceo klip, na 8:06 satiričar Bemerman objašnjava da je Varufakis zaista pokazao srednji prst, da ga je Ginter Jauh (slavni voditelj emisije u kojoj je srednji prst premijerno prikazan na televiziji) istrgao iz konteksta, a da su ostalo on i ekipa njegove satirične emisije izmislili.

 

Uz to, ZDF je osetio potrebu da naglasi da je Bemermanova emisija čista satira, tj. da nema veze s istinom.

http://www.spiegel.de/kultur/tv/jan-boehmermann-zdf-sagt-varoufake-ist-satire-a-1024396.html

 

Uzgred, sam Varufakis je na svom Twitter profilu kao originalan, tj. nezimenjen postavio klip od sat vremena u kojem se vidi kako diže srednji prst na 40:32 (nakon čega su ga neki priupitali kako onda može da tvrdi da nikad nije pokazao srednji prst).

 

[media]http://youtu.be/MEUWxNifJJ8#t=2432[/media]

Edited by vememah
Link to comment

.....Mislim, nista posebno, ali za politicara...iha. Dijsselblumu (ili kako se vec pise) bukvalno moze da drzi predavanja. Ovo je besmislena rasprava, covek je i politcar, normalno da ce nekad da se sluzi ovim ili onim. 

 

Moze da drzi mozda predavanje iz ekonomije (kao teorije) ili teorije igara ali je zato ocigledno pocetnik sto se tice ministrovanja finansijama.

Ovo je odavno politicka igra na medjunarodnom nivou gde ovi iz Sirize, a posebno njihovi partneri u vladi, ispadaju teski amateri.

Oni misle da se oko ovog pitaju samo obecanja glasacima Sirize a ne i glasacima sirom EU gde takodje slede izbori.

Link to comment

Hmmm, kako ova njihova retorika može da negativno utiče na te izbore?

 

Mislim, mozda ne pratis, ali uticaj koji ova ekipa ima na javno mnjenje recimo u Nemackoj je otrov za bilo kakav dil.

Isto vazi i za sve druge fiskalne konzervativce sirom Evrope.

Link to comment

Mislim da su oni odavno digli ruke i od Nemacke i svih fiskalnih konzervativaca. Objektivno - šta od njih mogu da očekuju osim još hladnih tuševa?

Link to comment

Četvrtak i noć na petak u tvitovima:

 

Prinos na 10-godišnje grčke obveznice najveći u poslednje vreme i dostiže nivoe iz 2013.

 

Pre mesec dana Siriza je bila jača, a ND nešto slabija (crveni brojevi na desnoj margini)

 

 

 

https://twitter.com/frihetsdottir/status/578738645676474368

 

I podsetnik na značajan swing javnog mnjenja u Nemačkoj za samo dve nedelje (i to pre Varufakisovog Stinkefingera):

 

dnQZyjm.jpg

 

Grčka treba da ostane u evrozoni:

Mart: da 40%, ne 52%

Kraj februara (dve nedelje ranije): da 52%, ne 41%

Edited by vememah
Link to comment

 

Greece, which submitted the proposals on Friday night, says the plans will raise €3bn (£2.2bn; $3.3bn) in state revenues for the cash-strapped country.

The plan includes moves to combat tax evasion, more privatisations and higher taxes on alcohol and cigarettes.

 

http://www.bbc.com/news/business-32105897

 

Privatizacija?

Tako radikalno levicarski.

Link to comment
×
×
  • Create New...