Jump to content
IGNORED

Novosti na Internet sceni


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Pa okej, to se uklapa, ja sam tu samo prokomentarisao otkud tekst na eKapiji, sigurno nisu sami istraživali i stigli do tipa i onda to objavili, no im je neko sugerisao da tako treba. Ortak/stric/stranka ti sredi ladoležnu gažu, a ti onda naokolo štancaš kvazireference da ne bi bilo megaprovidno i ne bi li se slučajno neko zajebao da te samostalno angažuje za nešto drugo. Dešavalo se i dešavaće se...edit:typos, baš me hoće danas...

Edited by Oxymoron
Link to comment
Meni ovo više liči na pumpanje nečijih džepova preko agencije ovih "mladolidera", i to državnim parama. Kao što rekoh, ta ista kompanija "Razor" je bila nosilac pilot projekta uvođenja DRG u zdravstvo Srbije pre nekoliko godina. Zdravstvenim ustanovama koje su učestvovale (i to ne svim) je nadoknađen samo neki minimum troškova (prekovremeni rad zaposlenih i slično), a projekat je bio finansiran od strane EBRD i debelo prebudžetiran.
ne razumem kako PR agencija moze da bude "nosilac" IT projekta. mogli su samo da budu angazovani kao konsultanti/PR na projektu, ali ne da budu nosilac? ako nisam pomesala sa nekim drugim projektom, sta je DRG?na apr prikazuju godisnju dobit od nekih 100 hiljada dinara...
Link to comment

metalika fejsbuk moj dobar drug.

Uprkos tome što sa kompanijom "Facebook" ima dobre poslovne veze, nije konzument te društvene mreže, a profil koristi samo za testiranje.
Link to comment
ne razumem kako PR agencija moze da bude "nosilac" IT projekta. mogli su samo da budu angazovani kao konsultanti/PR na projektu, ali ne da budu nosilac? ako nisam pomesala sa nekim drugim projektom, sta je DRG?na apr prikazuju godisnju dobit od nekih 100 hiljada dinara...
Dobro, nosilac, konsultant, šta god, uglavnom, samo su se oni u ime projekta Ministarstva zdravlja pojavljivali u zdravstvenim ustanovama, podelili "softver" (zapravo sklepanu Adobe Air aplikaciju), objasnili šta se i kako radi... DRG (Diagnostic Related Groups) je način plaćanja u zdravstvu.No, nije meni akcenat bio na tome, već da firma koja se protežira kao "digitalna agencija", "internet kompanija" i slično nema urađen ni web sajt. Ali zato pare lete po računima offshore banaka samo tako. Skoro sam siguran da veći deo te love "Razor" i ne vidi, već da su samo paravan za neke mnogo veće igrače. Jutro nakon objavljene Obamine pobede, na VOA je išao intervju baš sa ovim omladincem iz članka, onako nehajno odrađen ispred bele kuće u, a samo par meseci pre toga isti on se nabijao po bolnicama objašnjavajući gde se ukucava JMBG a gde dijagnoza. :)
Link to comment

a sta je omladinac radio u obaminoj kampanji?pokrenuo neku grasrut internet inicijativu?ozbiljno pitam.mislim, volontirao u net kampanji. poznatoj bas po tome sto je itekako podgrijevala grasrut inicijative, ili sama pravila kvazigrasrut grupe, rasplamsavala ih pa pustala da same zive.ne treba nipodastavati po svaku cijenu, ali mi nesto ne djeluje ni kao big dil.

Edited by morgana
Link to comment
a sta je omladinac radio u obaminoj kampanji?pokrenuo neku grasrut internet inicijativu?ozbiljno pitam.
Ne znam, bilo je odavno, samo se sećam da sam se dan nakon proglašenja Obamine pobede probudio ujutru, na TV-u je išao VOA i intervju sa njim i još jednim mu kolegom kao članovima izbornog štaba, nisam se udubljivao jer sam žurio na posao. Baš sam se začudio jer sam par meseci ranije sa njima svakodnevno kontaktirao u vezi stvari koje nikakve veze sa Obamom i Amerikom nemaju.I ne, ne podcenjujem nikako, samo mi je sve to sumnjivo, a znam koliko je para bilo oko tog DRG projekta a koliko je isplaćeno, sa druge strane sve to vodi internet firma omladinaca koja nema ni kršten sajt... i tako.
Link to comment
I ne, ne podcenjujem nikako, samo mi je sve to sumnjivo, a znam koliko je para bilo oko tog DRG projekta a koliko je isplaćeno, sa druge strane sve to vodi internet firma omladinaca koja nema ni kršten sajt... i tako.
potcjenjivanje sam pomenula samo u smislu ucesca u kampanji - ok, mozda je decko vjest u obama marketingu, nemamo informacije o tome, ali nije big deal s obzirom kako se volontiralo u toj kampanji. ne kontriram ti uopste, mogu da dodam +1 na sve sto si napisaojoj sto ne volim takve likove. mlm trgovci za 21. vijek. Edited by morgana
Link to comment
Deklaracija o slobodi internetaVeliki broj međunarodnih organizacija i kompanija kao što su Amnesty International, Mozzila, hakera i fondacija je potpisalo Deklaraciju o slobodi interneta, dokument koji poziva, između ostalog, na otvorenost interneta, pristup i privatnostDanas je 35 odsto svetske populacije povezano na internet mrežu. Internet je integralni deo društva i ima uticaj na gotovo svaki aspekt našeg života. Međutim, ono čega se mnogi pribojavaju je da će uvođenjem regulativa, najotvorenija i neki kažu najdemokratičnija forma komunikacije danas dosupna, postati samo senka onoga što je nekada bila. Iz tih razloga je u početkom godine pokrenut talas protesta miliona ljudi protiv predloga zakona pod skraćenicama PIPA i SOPA. Ova dva nacrta zakona nikada nisu stigla do američkog Kongresa nakon što je više od 100.000 sajtova zamračilo svoj sadržaj u znak protesta a sedam miliona korisnika potpisivalo brojne peticije i demonstriralo na ulicama gradova širom sveta.Iako maloborojni dovode u pitanje potrebu za određenom kontrolom informacija na internetu, većina korisnika je zabrinuta da bi SOPA, PIPA i nedavni dodatak ACTA i CISPA u osnovi stavili kraj na online slobode. Iz tih razloga je od više od 100 organizacija, kompanija i pojedinaca stavilo objavilo zajedničku deklaraciju, čak kreirajući posebni subreddit na sajtu Reddit.com u nadi da će se pokrenuti globalna diskusija na ovu temu. Cilj ove deklaracije, po rečima potpisnika ove deklaracije, je stvaranje šire javne podrške i razumevanje principa slobode interneta, kako bi se izbegli incidenti poput predlaganja zakona SOPA i PIPA.Džon Levi, direktor za internet kampanje Free Pressa, kaže: “Ono što je zaista dobro u vezi ove inicijative jeste to da iako svi mi imamo različite želje, potrebe i strategije, okupili smo se oko nečega što predstavlja naš zajednički cilj”.Grupe koje su uključene u kreiranje deklaracije imaju različite ciljeve svoje politike i one će nastaviti da ih sprovode na svoj način, ali Free Press planira da izrazi javnu podršku za principe deklaracije. Njihov cilj je, kaže Levi, nije da se neki novi zakon progura preko deklaracije, već da se mobilišu ljudi i na taj način angažuju zakonodavci po pitanju internet sloboda.Deklaracija slobodnog internetaMi se zalažemo za slobodan i otvoreni internetMi podržavamo transparentne i participativne procese za izradu zakona koji se tiču interneta i uspostavljanje pet osnovnih principa:Izražavanje: Bez cenzure interneta.Pristup: Promovisanje univerzalnog pristupa brzim i pristupačnim mrežama. Otvorenost: Čuvati internet kao otvorenu mrežu gde je svako slobodan da se poveže, komunicira, piše, čita, gleda, govori, sluša, uči, kreira i inovira.Inovacije: Zaštiti slobodu inovacija i kreacija bez ovlašćenja. Ne blokirajte nove tehnologije i ne kažnjavajte inovatore zbog njihovih korisničkih postupaka. Privatnost: Zaštitite privatnost i branite svačije pravo da kontroliše kako se lični podaci i uređaji koriste.
Anti-SOPA veterans issue declaration of Internet freedomDeclaration of Internet Freedom
Link to comment

docim su se dripci iz evropske komisije, odmah poceli kurcobecat kak ce se obratiti sudu, cija bi eventualna odluka da sporazum ne krsi osnovna eu prava, bila platforma za ponovni pokusaj proguravanja.poserem se na 39. placenika i 165. sisa.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Microsoft is overhauling its free webmail service, dropping the Hotmail brand it has used since acquiring the product in 1998, and adopting the name Outlook.com. The revamped service will help sort messages as they arrive and allow users to make internet calls on Skype.
Vec radi.
Link to comment
  • 1 year later...

Gledam danas ove vijesti o bugu u OpenSSLu, i mislim si, opet bura u čaši vode, kao obično, a onda otvorim ARS..

 

 

The images below were recovered by Mark Loman, a malware and security researcher with no privileged access to Yahoo Mail servers. The plaintext passwords appearing in them have been obscured to protect the Yahoo Mail users they belong to, a courtesy not everyone exploiting this vulnerability is likely to offer. To retrieve them, Loman sent a series of requests to servers running Yahoo Mail at precisely the same time as the credentials just happened to be stored—Russian roulette-style—in Yahoo memory.

yahoo-mail-heartbleed1-640x434.png

yahoo-mail-heartbleed2-640x251.png

Jebote... :ph34r:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Lako za certifikate, ali neizvjesnost oko passworda je najsranje u svemu tome. Bog samo zna koje su mogle biti pokupljene, i što je još moglo biti pročitano iz memorije...

On a light note..

heartbleed.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...