Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

Sad neka ćute i neka kusaju gunđanje ljudi koji s pravom ne mogu da shvate kako to da se za zversko mučenje i ubistvo 30 ljudi ne može dobiti ni pišljivih 20 godina zatvora.
Ovakve nelogičnosti se dešavaju zato što se krivično zakonodavstvo menja kao kursna lista, svaki dan. Tako i može da dođe do situacije je veća zatvorska kazna za ubisto ili teško ubistvo, od npr. kazne za ratni zločin. Apsurdne situacije se dešavaju u apsurdna vremena, a ta vremena ovde traju već dobrih 20 godina.Svaka vlast ima svoje "genijalne" ideje kako suzbiti kriminal, a svedoci smo kakve to rezultate ima u praksi. Svima je valjda jasno da je od nepravde jedino gora selektivna pravda, a upravo je to ono što se ovde dešava. Bolje bi bilo da je svaki divljak i huligan koji je uhvaćen, osuđen za svoje nedelo barem 5 ili 10 godina zatvora (u zavisnosti od dela), nego da ih 99% slobodno šeta gradom, a ovih 1% dobije po 30 ili 40 godina zato što vlast želi da "pošalje poruku". Najbolja poruka se šalje kada se krivični zakon primenjuje dosledno, a mi smo svetlosnim godinama od te situacije. Edited by Ted
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

potpuno laicki i bez ikakvog znanja sem povremenog pracenja raznih sudskih procesa u poslednjih 15-ak godina, skidam kapu sudiji ne samo sto je izrekla ovakvu presudu, vec sto je imala muda do kolena da procita presudu pred svim zivljem koji se nalazio u onoj sudnici.neka je radila pod pritiskom sarkozija licno, neka joj nata mesarevic da stolicu u vrhovnom sudu, ali gledati i slusati ne optuzene, vec plejadu borovica, dobricanin, petronijevica i ostalih gmizavaca koji se samo vizitkama mogu svesti pod profesiju advokata, roditelja poput onog jednog ciji sam prepric razgovora sa koleginicom postovala pre desetak strana, polugolih blajhanih blavorki sa kilom sektasica oko ruku i raspopom koji kadi sudnicu vodicom sa ostroga devet meseci, e pa zbog svega toga, njoj kapa dole.a nama svima samar sto se sklanjamo, sto ne preuzimamo odgovornost, sto peremo savest na manje ili vise korisne nacine, sto objasnjavamo post-festum, sto poredimo neuporedivo, sto reagujemo tek kad se zalaufa, sto lecimo posledice i trazimo uzroke i tako to.pravda ce ionako doci tek 2012.
+
Link to comment
svejedno u smislu da su potpuno ludi, i nikakva eventualna sankcija ih nece odvratiti da cine ovakve stvari. u svakoj od navijackih grupa postoji nekolicina takvih. srecom, mnogo je vise onih na koje ce ovakav epilog delovati pozitivno, pa ce bar malo ukljuciti mozak, dovoljno da ne naprave glupost.
Ovo bi bilo lepo, ali teško da će se desiti. Ja nažalost sumnjam u ovakve kazne nadalje. Da bi sudstvo tako nadalje radilo, trebalo bi neko da im non stop visi nad glavom.
Link to comment
Ovo bi bilo lepo, ali teško da će se desiti. Ja nažalost sumnjam u ovakve kazne nadalje. Da bi sudstvo tako nadalje radilo, trebalo bi neko da im non stop visi nad glavom.
Zašto ti sumnjaš? Mislim, odakle crpiš izvore svoje sumnje?
Link to comment
Svima je valjda jasno da je od nepravde jedino gora selektivna pravda
Meni nije. Posto je pravda uvek selektivna. Eno i u 1 Sveckoj proganjaju mi zemljaka Assangea na pravdi boba.dry.gifBolja je selektivna, nego nikakva, pravda. Selektivno, udri po stokama.
Link to comment
Svima je valjda jasno da je od nepravde jedino gora selektivna pravda
Ja do sad nisam znao da je to svima jasno, ozbiljno.Dakle, u ovom konkretnom slučaju, da je izvršena nepravda i da su Tatonove ubice prošle nekažnjeno i za blagim kaznama, to bi ipak bilo bolje nego da je izvršena pravda, ali selektivna, jer gnjilanska grupa i neki drugi huligani nisu dobili primerene kazne?
Link to comment
Bolja je selektivna, nego nikakva, pravda. Selektivno, udri po stokama.
Nisam siguran. Selektivna pravda je u suštini negacija pravde, ako idemo logikom da pravda koja nije ista za sve i nije pravda. Generalna poruka jeste da će na 1 osuđenog njih 100 da izmakne bilo kakvoj pravdi. I dokle god je tako, čak i drakonsko sporadično kažnjavanje neće ni malo doprineti da se građani osećaju bezbednije niti da se suzbije ova vrsta kriminala, pa taman da su svima izrekli po 500 godina zatvora. Dokle god kod huligana postoji svest da je mogućnost da se izvuku bez bilo kakve sankcije ogromna, oni će bez zadrške da biju, premlaćuju, ubijaju i slično. Pa taman da država organizuje javnu egzekuciju tog svakog stotog ili hiljaditog koji bude za nešto kažnjen.
Dakle, u ovom konkretnom slučaju, da je izvršena nepravda i da su Tatonove ubice prošle nekažnjeno i za blagim kaznama, to bi ipak bilo bolje nego da je izvršena pravda, ali selektivna, jer gnjilanska grupa i neki drugi huligani nisu dobili primerene kazne?
Mislim da me nisi razumeo. Ja nemam apsolutno nikakav problem sa time što su uhvaćeni i kažnjeni oni koji su izvršili ovo zlodelo.Hteo sam reći da konkretnog slučaja verovatno ne bi ni bilo da je hvatanje i kažnjavanje ovakvih zlikovaca pravilo a ne izuzetak. Sama činjenica da mi ovde drvimo na 30 strana o jednoj presudi, i da šenimo kao kučići što je napokon neko kažnjen, ti govori da nešto debelo nije u redu. A kada vidiš da većina od ovih likova ima tuce krivičnih prijava i da je već trebala da prođe kroz sistem i bude kažnjena, onda se zapitaš za kojeg vraga su uopšte oni bili na slobodi toga dana. Pa bili su na slobodi zato što se pravda deli selektivno i procesuiraju se slučajevi tek kada dođu u fokus domaće ili međunarodne javnosti. Pri takvom stanju stvari samo je pitanje trenutka kada će sledeća žrtva da bude premlaćena ili ubijena. Kao što rekoh, svesni su huligani da je ova grupa uhvaćena i kažnjena drastično, ali su svesni i toga da će sledeća grupa verovatno da se provuče bez ikakvih posledica. Takvu poruku šalje selektivno deljenje pravde. Edited by Ted
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...