Jump to content
IGNORED

Forumaški fudbal, sezona 2007/2009.


henrik larsson

Recommended Posts

Pa, ne znam bas. Ti i Beowl ne trcite nista manje (ako ne i dobrano vise) od Adasevica i Nebojse + ste fizicki mnogo jaci.
Uz svu zahvalnost na iznetim komplimentima, moram da primetim da trčanje kao takvo (a i snaga zajedno sa njim) uopšte nije presudan faktor u varijanti u kojoj se igra 5+1 odnosno u kojoj se 10 igrača nalazi u polju. Da je jedna ekipa ne znam koliko brza, a druga ne znam koliko spora, ovih pet sporijih su uvek u mogućnosti da uz minimalno disciplinovano pozicioniranje zatvore prostor tako da trčanje u njemu više ne donosi bilo kakvu taktičku prednost. Ako ja pretrčim jednog protivnika a drugi je već na metar odatle, spreman da me odmah udvoji ili otera prema ogradi, to mi u potpunosti eliminiše i trkačku i fizičku prednost. U najboljem slučaju mogu da pobegnem do ćoška gde opet ne mogu ništa pametno da uradim osim da vraćam loptu nazad. Morao bih da budem Maradona ili Deco, sposoban da vrtim tri protivnika na jednom metru kvadratnom, što će ipak malo teže ići. A uz to numem da izvedem onaj Petkovićev okret od 180 stepeni, koji rezultira zabijanjem donjeg dela leđa u stomak svog čuvara koji instinktivno uzmiče i tako daje pomenutom dribleru dodatni manevarski prostor :rolleyes: To dalje rezultira 1 neophodnošću da svih 5 igrača učestvuje u napadu i dobro menja kratke pasove u pokušaju da nekako probiju gužvu ispred gola protivnika. Ovo je, međutim, 1 mač sa dve oštrice budući da svako gubljenje lopte u takvoj situaciji otvara kontru koju treba zaustaviti, tako da nam trčanje koje pominješ za sada igra ulogu jedino u sprečavanju vaših kontri (u čemu mislim da uopšte nismo loši, bez obzira na gomilu primljenih golova). Bombardovanje iz daljine je dobro rezervno rešenje u ovakvoj situaciji, ali tu se pojavljuje problem u vidu Lebrona na vašem golu.Da se igra 4+1, trčanje i snaga bi još kako bili bitni, ako ne i presudni. Sa 5+1 se priča pomera ka organizaciji i postavljanju na svojoj polovini (pri čemu Lebron aktivno raspoređuje svoje igrače prema rupama koje uoči tokom našeg napada, dok naše rotirajuće golmane treba tući motkom da makar kažu da su markirani ili da neko treba da izađe u blok).Naravno, prvo i logično pitanje je zašto vas ne bismo tukli vašim oružjem i lepo se pozicionirali pred golom, uzeli vam loptu i onda vam uvalili kišu socijalnih golova iz mrtvih i polumrtvih uglova odnosno sa distance. Prvi razlog je već iznet i zove se Lebron. Ostali razlozi su uglavnom posledica lošeg snalaženja u gužvi. Sve to je naravno svetlosnim godinama daleko od valjanih opravdanja, ali eto, da ne bude da bez ikakvog razloga rasipamo sopstvenu brzinu i snagu :)
Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nebojsapetkovic

    725

  • harper lee

    696

  • Filipenko

    552

  • adasevic

    524

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno, prvo i logično pitanje je zašto vas ne bismo tukli vašim oružjem i lepo se pozicionirali pred golom
Malo prozivanja u teškim trenucima svakako nije na 1 izmet, osim što apsolutno nije tačno. Jedini sam ja bio pozicioniran pred golom (izlazio max do centra pri našim napadima, ne bih li ostao da zatvorim eventualnu kontru), Madball i Preža su pomagali češće od ostatka, ostali su (osim Harpera) svoje odbrambene zadatke obavljali oko centra, pritiskajući vas kad krenete napred, što je i sasvim logično i 1dino ispravno.Uostalom, primetio si da si češće nego ikad bio izblokiran u startu, i da si samo par puta uspeo da šutneš onaj svoj šut sa 50 metara.
Link to comment

Pa dobro, "pred golom" se sigurno nije odnosilo na 5 metara nego na 1 širi kontekst. Osnovna poenta je da trčanje kao faktor ima mnogo veću težinu u 4+1 nego u 5+1.

Link to comment
Samo da podsetim da je rezultat bio 2:1 dok mi nismo počeli sa izmenama.
Da, za nas. To je jos jedan solidan argument (iako biste svejedno izgubili samo tesno, jednim golom razlike :lol: ), ali nedovoljno dobar. Bilo nas je 9 na 9 (neverovatno, mislim da se to nije desilo ni na prvom FF-u) i bili smo prinudjeni/blagosloveni na po tri izmene. Naravno, i u jednom i u drugom timu, kao i u svakom drugom) od tih 9 postoji 6 najboljih igraca, s tim sto ste vi poceli sa najboljom sestorkom a nama su izmene :wub: donele 1 dodatni kvalitet. Uostalom, svih 18 ljudi je doslo da igra, ipak je ovo pre svega 1 social gathering.
Link to comment
Pa dobro, "pred golom" se sigurno nije odnosilo na 5 metara nego na 1 širi kontekst. Osnovna poenta je da trčanje kao faktor ima mnogo veću težinu u 4+1 nego u 5+1.
To je tacno. Sta predlazes, da igramo 4 + 1 sa vise izmena ili da vi pokusate da prilagodite igru kad nas dodje veci broj?
Link to comment
Pa dobro, "pred golom" se sigurno nije odnosilo na 5 metara nego na 1 širi kontekst. Osnovna poenta je da trčanje kao faktor ima mnogo veću težinu u 4+1 nego u 5+1.
Stoji, ali opet isključivo gledajući kroz prizmu kondicije.Realno, i kod vas i kod nas ima par ljudi koji su u stanju da trče sa loptom po dva sata, u duelima i driblajući, od čega bih se recimo ja ispovraćao i pao u komu iz koje se nikad ne bih povratio. To je ono o čemu pričam, trčanje vs korisno trčanje.Pošto kondicija i ja nismo baš najbolji prijatelji, gledam što više da se krećem bez lopte i da se iste što pre oslobađam.
Link to comment
Da, za nas. To je jos jedan solidan argument (iako biste svejedno izgubili samo tesno, jednim golom razlike :lol: ), ali nedovoljno dobar. Bilo nas je 9 na 9 (neverovatno, mislim da se to nije desilo ni na prvom FF-u) i bili smo prinudjeni/blagosloveni na po tri izmene. Naravno, i u jednom i u drugom timu, kao i u svakom drugom) od tih 9 postoji 6 najboljih igraca, s tim sto ste vi poceli sa najboljom sestorkom a nama su izmene :wub: donele 1 dodatni kvalitet. Uostalom, svih 18 ljudi je doslo da igra, ipak je ovo pre svega 1 social gathering.
Upravo tako, social gathering, zato sam i izašao pre kraja, da ne bude social bloodbath.
Link to comment
Morao bih da budem Maradona ili Deco, sposoban da vrtim tri protivnika na jednom metru kvadratnom, što će ipak malo teže ići. A uz to numem da izvedem onaj Petkovićev okret od 180 stepeni, koji rezultira zabijanjem donjeg dela leđa u stomak svog čuvara koji instinktivno uzmiče i tako daje pomenutom dribleru dodatni manevarski prostor :rolleyes:
Марадона... Деко... Петковић...
Link to comment

2. јест на другом сам месту ал сам иначе трећи... одмах после Марадоне и Дека... :s_d:

Link to comment

Veceras bez mene :(Nikola mi je pao na nogu, pa sad otezano hodam, a ne mogu ni da zamislim da potrcim. Nadam se da cu se oporaviti za sledeci termin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...