Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

trener "Ciko" Radovic, bivši golman želje, Crnogorac inace (sa Cetinja ako se ne varam)
Radovic je iz Cetinja. Svojevremeno je Lovcen sa njim na golu, i Sretenom Banovicem igrao kvalifikacije za ulazak u prvu ligu, ali je Vardar dobio odlucujuci mec u Cetinju uz, kazu, veoma pristrasno sudjenje Lemesica.
Link to comment
mozda jer ih nije vise trenirao pokojni Milan Ribar, stari maher (sa njim uzeli titulu 1972 - jedinu)
Ribar je inace bio poznat po gvozdenoj diciplini, pa su dosta probelam sa njim imali Edin Spreco i Fikret Mujkic.
Link to comment
Pokojni Bozo, umro 1993. (pretukla ga mafija navodno), inace otac Boska - reprezentativca Srbije
Nisam znao da je Bosko Bozin sin. Bozo je bio veoma talentovan i drzak igrac. Imao je 19 ili 20 godina kad je dao Zvezdi tri gola u Beogradu, sto se retko desavalo.
Link to comment

Muhamed Konjić u Slobodi. Njegova ispovijest o odlasku u Hrvatsku je :Hail: mrdja, ovaj Ćoralić - odakle je? Toponim vrlo zanimljivog porijekla je vezan za moj kraj. :)

Link to comment
Muhamed Konjić u Slobodi. Njegova ispovijest o odlasku u Hrvatsku je :Hail: mrdja, ovaj Ćoralić - odakle je? Toponim vrlo zanimljivog porijekla je vezan za moj kraj. :)
Muhidin Ćoralić je iz Janje (pored Bijeljine), odakle su i Musemici, Samir Gradascevic, Mile Urosevic.Poceo je u lokalnom Podrinju, nastavio u Sarajevu, Zemunu, Boru, Alemaniji, ...
Link to comment
levo krilo, a kasniji centarfor i golgeter lige Dragoljub Kostic.Jedan od najboljih igraca u istoriji Napretka Dusan Pesic.Legendarni centrarfor Jovica Skoro, koji je dosao iz Beceja isuvise kasno.052oc0.jpg
Pokojni Cuslovic je bio decko mojoj mami (u ranoj mladosti). Valjda je iz Borca© dosao u Napredak.
Link to comment
Pokojni Cuslovic je bio decko mojoj mami (u ranoj mladosti). Valjda je iz Borca? dosao u Napredak.
Nisam znao da Cuslovic nije vise medju zivima. Veoma dobra polutka, imao sasvim solidnu minutazu u konkurenciji Duce Pesica i Mice "Bozje volje" Jovanovica. Tacno je da je dosao iz Borca, a kasnije je igrao i za Pristinu.
Link to comment
Fizicki jedan od najjacih igraca u istoriji naseg fudbala. Afirmisao se u Slobodi, odigrao dve utakmice kao vojnik za Proleter (Zrenjanin), nesrecno polomio nogu Partizanovom talentu Zoranu Racicu 1974. godine. Igrao i za Rad, i za beogradski Sindjelic.059hu4.jpg
Za Hatunica znam da je rano preminuo, ali nigde nisam nasao kada i od cega. Po prici bilo ga je strasno gledati cak i na zagrevanju. Enormna snaga.
Link to comment
Divni covek Paja Grubjesic.Kragujevacka legenda Slavoljub Paunovic.Ilija Zavisic je dao tri gola Jagodini (nastupajuci za Hajduk Veljko iz Negotina, 3:3) i presao u Partizan. Sledi pozajmica Boru, pa povratak na velika vrata. Visoko klasu dokazao i u Nemackoj.058as2.jpg
Aktuelni trener Smedereva Ivancevic. Sinovi Zavisica i pokojnog Grubjesica nisu uspeli da se ustale kao prvotimci Partizana.
Link to comment
Moj nekadasnji komsija Tomo Prosen, boem koji nije zeleo preci u Zvezdu ili Dinamo, jer nije zeleo da preterano trenira. Sa Zvezdom je putovao kao gost (zajedno sa Stepanovicem i Bukalom) na jednu turneju.056bd0.jpg
Samatovic igrao valjda i u Sutjesci. Zapazen igrac.
Link to comment
Boro Primorac - sadasnji pomocnik Wengeru u Arsenalu. Stasit igrac (186cm), reprezentativac.
On je sa Wengerom radio u Francuskoj i u Japanu.Poznat je po jednom od najljepsih autogolova koji sam vidio kada je Pantelic pokusao makazicama da spasi gol. Edited by borris_
Link to comment
Samatovic igrao valjda i u Sutjesci. Zapazen igrac.
Stevanov brat Branko je igrao levo krilo za Sutjesku. Tada se ocekivalo da krila Sutjeske "Cetka" Kovacevic i Samatovic predju u Partizan, ali im uprava nije dozvolila.Stevan je bio veci talenat, ali je i studirao. Igrao je za Proleter, Vozdovacki i Olimpiju.Iz Jase Tomica su braca Samatovici.
Link to comment
Nesudjena zvezda Sarajeva Murat Saran, upropastio karijeru ne zeleci da se osisa po zahtevu trenera.Damir Desnica, i pored hendikepa, jedan od najboljih krila svog vremena.Sergio Machin, nije Makin, a nije ni Italijanskog porekla, vec Francuskog (okolina Nice). Prezime se pravilno izgovara Mašen.068iu8.jpg
Da li je Miroslav Sugar igrao za C. Zvezdu u finalu kupa 1984. protiv Hajduka (obe utakmice, broj 2 na ledjima)?
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...