Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Bio je selektor U21 reprezentacije (gdje je promovisan nakon niza poraza u juniorskoj reprezentaciji) no nakon poraza od Francuske (4:0), Rumunije (3:0), Walesa (4:0) i Malte (2:1), otišao je sa mjesta selektora.Al' mi je bio jedan od prvih heroja, sa ona dva gola Zvezdi 1989. :) Gol na Marakani za 2:1 u 89.minuti (Pančev u idućem napadu izjednačio za penale) pamtim jer je koji minut prije gola zaobišao Stojanovića na identičan način i poslao loptu u vanjski dio mreže.mrdja, pogledah detaljnije albume i vidjeh Alena Peternaca (ne Petraneca) u Dinamu 1990/91. Peternac je igrao za Valladolid, sjećam se da je u pobjedi Valladolida 8:3 kod Ovieda dao 5 golova, 4 iz 11-erca.Nego, vidjeh i ime Atifa Lipovca na jednom od albuma. Koliko se sjećam, Lipovac je bio sudija početkom devedesetih (ili sam ga pomiješao sa nekim?).
To je taj Atif Lipovac. Prosao je Dinamovu skolu, pa je bio pozajmljen Orijentu (kao i Razic, Bradvic, Kafka). Zatim je igrao godinama za Zagreb. Sasvim solidan stoper.
Link to comment

Evo i jedna interesantno slika, Dinamovi pioniri 1974/75 (bili su prvaci drzave).U gornjem redu Cvetkovic i Ivkovic, a u donjem Deveric (treci sleva), Dumbovic, Mlinaric. Tu je i majstor malog fudbala Popovski.dinamopioniri19741975rb3.jpg

Link to comment
Bas tako, ali zato je Vosa dobila reflektore od Atletika :)
Vojvodina je te sezone bila sjajna. Imala je odlično ukomponovan tim sa samo dva reprezentativca: Pantelića i Takača. Ostalo su bili odlični klupski igrači. Pantelić, Svinjarević, Vučinić, Sekereš, Brzić, Sentin, Takač, Radosav, Pavlić, Milić, Lambi.Reflektori su bili unikatni, tada. Na dva stuba. Čini mi se da je bilo neko zezanje: da su izgubili, dobili bi sva četiri. dva su samo kapara.
Inace, evo i sastava romanticara tih godina:
Tada se to zvalo "navala". Nije se koristilo ovo sadašnje: špic, polušpic, prednji vezni.....Samadžić, Gugleta, Santrač, Banović, Skoblar i ona mlađaTurudija, Zec, Santrač, Lukić, Petković.Obe za uživanje.
Link to comment
mrdja, da li je istinita ona anegdota o Boroti, kačketu i penalu? :) To mi je jedna od najluđih priča ex-Yu fudbala.
Trebalo bi da je tacno, potvrdilo mi je vise ljudi. Mada stvarno deluje kao urbani mit.Ipak, ako se jeste desilo, desilo se dok je Pera branio za Celzi, tako da ne spada u ex-Yu pricu. Osim, naravno, kad je glavni junak u pitanju. :lol: Pouzdano je tacna prica da je mlatio pomocnog sudiju korner zastavicom. Za to bi trebalo da postoji snimak.Petar Borota je lik. Neprevazidjen.
Link to comment

Stari mi je govorio da je Borota to napravio u Engleskoj (Chelsea), ali nisam mogao vjerovati. Ne kažu džaba, imala majka dva sina - jedan pametan, drugi golman. :wicked:Inače, pričao mi je jedan drug Grobar da su se, nakon prve utakmice Sparta-Partizan 4:1 (1966.), igrači navale Partizana (mislim Hasanagić i Vasović) da će zabiti po dva gola, da uopće nisu razmišljali hoće li proći ili ne. Zar se nekad klubove iz tradicionalno augodnih zemalja moglo tako tretirati i opet proći? :o

Link to comment

Borota je i na derbiju primio jedan lud gol. Spustio loptu na zemlju, zaleteo se da je ispuca, pritrcao Sestic i sutnuo loptu u nebranjenu mrezu.

Link to comment

Čini mi se da je šestć rekao da je sudija svirao faul i da treba da izvede slobodan udarac. Valjda je šestić faulirao Borotu, ali sudija nije svirao faul.

Link to comment

I ja sam cuo za taj kacket, ali nisam to video.Kontaktirao sam nekoliko prijatelja iz Engleske, ali problem je sto je u te tri i po sezone koje je Borota proveo u Celsiju, ekipa samo prvu polusezonu bila prvoligas (i tada se nije desilo to sa kacketom), kasnije su bila druga liga.Sto se tice Sesticevog gola, istina je da je Sele rekao " Pero, izvedi taj faul vec jednom". Ostatak je poznat.Inace, poslednje cetiri sezone u OFK Beogradu, pre dolaska u Partizan, Borota je stvarno odlicno branio. U Partizanu se sve svodi na jednu sezonu, 1977/1978.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...