Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Steta sto ovi brojevi nisu skenirani vec fotografisani, ne moze skoro nista da se procita.Ipak, hvala na trudu.
I na fb-u sam nekom preporučio program CEWE FOTO SHOW. Slika se malo uveliča i savršeno se vidi...
Link to comment

Neznam koliko ste se udubljivali u ove brojeve tempa, ali meni su zapale za oko (posebno) 2 priče:Prva je o košarkašu Jugoplastike Manoviću, koji je iz Beograda otišao u Split i tamo se oženio. Gotovo sam siguran da je njegov sin ubijen pre neku godinu greškom u Beogradu, kada su ga u nekom kafiću pomešali sa nekim mafijašem. Inače i on je bio igrač Splita.Druga je o Bajeviću i njegovom ocu. Iskreno mi ta priča deluje pomalo nedorečena. Zašto je njegov otac otišao od kuće i nije se javljao godinama, ok, mogu i da razumem donekle, ali ne mogu da razumem zašto je Dušku Bajeviću rečeno da mu je otac poginuo? Ima li nečega u toj priči što tada nije smelo da se priča javno, pošto mu je otac radio osetljiv posao?

Link to comment
Neznam koliko ste se udubljivali u ove brojeve tempa, ali meni su zapale za oko (posebno) 2 priče:Prva je o košarkašu Jugoplastike Manoviću, koji je iz Beograda otišao u Split i tamo se oženio. Gotovo sam siguran da je njegov sin ubijen pre neku godinu greškom u Beogradu, kada su ga u nekom kafiću pomešali sa nekim mafijašem. Inače i on je bio igrač Splita.
Da, na Senjaku prije nekoliko godina, prvo bila priča da je jer igra na Kosovu, onda izašlo na vidjelo da je u pitanju bila greška. Sjećam se toga, kakva tragedija.
Link to comment

Postovani, Facebook strana o TEMPU je osmisljena za razmenu brojeva ovog casopisa kako bi jednog dana dobili digitalnu biblioteku na koju bi imali pristup svi koji zele da nesto procitaju o sportu iz tog vremena. Ja znam da ovi brojevi koi su dosad postirani na FB i nisu najboljeg kvaliteta ali radi se na tome da se to poboljsa. Ipak je to mukotrpan rad, a i svi mi imamo i druge obaveze u zivotu. Zato Vas najiskrenije molim da imate razumevanja i da mi pomognete u ovom poslu, koliko ko moze, da kompletiramo sto vise brojeva naseg nekada omiljenog lista. Na strani http://www.popboks.com/rubrika.php?ID=9 ima Arhivu lista DZUBOKS. Tako bi volio da jednog dana ima Arhiva TEMPA.Pozdrav svima!

Link to comment
http://www.naslovi.net/2008-02-07/blic/moj-sin-nije-ubijen-greskom/566382„Moj sin nije ubijen greškom“Otac košarkaša iz Splita tvrdiBlic četvrtak, 7. februar 2008. BlicBEOGRAD - Mihajlo Manović, otac ubijenog splitskog košarkaša Jovana, izjavio je u nastavku suđenja optuženima za tu likvidaciju da je ubistvo njegovog sina političko ubistvo, „jer je hrvatski državljanin ubijen u Srbiji“. Manović je ubijen 8. maja prošle godine u kafiću „Zodijak“ na Senjaku, kada ga je, prema navodim optužnice, greškom likvidirao plaćeni ubica Milanko Ivanović, jer ga je pomešao sa drugom osobom. Za ubistvo su optuženi i Bojan Baćković i Dragan Cvetković Belmondo. Pred sudom se juče pojavila i Jovanova devojka Doris Bulajić, koja je negirala da mu je neko pretio. - Imao je manji konflikt sa mojim bivšim mužem i Ismetom Redžepijem iz prištinskog kluba „As“. Međutim, sve je to razrešeno, a Redžepi mu je vratio dug - ispričala je Doris. Na njeno svedočenje je reagovao Manovićev otac, Mihajlo, rekavši da spor sa Redžepijem nije razrešen. - Tražio je od mene da odgovorim Jovana od traženja duga, a posle sahrane me je nazvao i rekao: „Bog je tako hteo“ - rekao je otac Mihajlo.
Link to comment

Pozdrav, ako nemate nista protiv i ja bih se prikljucio ovom topicu. Slucajno sam nabasao i mogu samo da kazem svaka cast za fantasticne informacije.Da ne bude da sam svratio "prazne ruke" evo i moj mali doprinos, mislim da je zlavuk trazio neke informacije (mislim da nas zanima isto), pa evo za pocetak:Rome-Flaminio 09.11.1966. Att: 10,000 Ref: Fiala (CSSR)Lazio – Crvena zvezda 3:0 (1:0)Markovic 39'(ag) Bagatti 70' 76'Zvezda: Racic, Karapandzic, Jeftic, Melic, Markovic, Bekic, Klenkovski, Acimovic, Lazarevic, Mihajlovic, Milosevic. Tr: MiljanicLazio: Cei, Zanetti, Castelletti, Anzuini, Pagni, Carosi , Burlando, Bagatti, Bartù, Morrone, D'Amato. Tr: NeriBeograd - Crvena Zvezda 30.11.1966. Att: 22,000 Ref: Schiller (AUT)Crvena zvezda – Lazio 2:1 (2:1)Ostojić 24 Džajić 38' / D'Amato 35'Zvezda: Dujkovic, Karapandzic, Dakic, Zivkovic, Bekic, Klenkovski, Melic, Ostojic, Lazarevic, Acimovic, Dzajic. Tr: MiljanicLazio: Cei, Zanetti, Castelletti, Dotti, Pagni, Carosi, D'Amato, Burlando, Morrone, Mari, Sassarol. Tr: Neri

Link to comment
Izvin'te što prekidam ali imam jednu molbu. :)Naime, pokušavam da saznam koja je bila prva Zvezdina tekma na koju sam odveden. Ćale se ne seća ali znamo da je to bilo u sezoni 85/86 ili 86/87. Tekma je ili sa Prištinom koju je Zvezda dobila sa 3:2 nakon što je gubila 0:2 ili sa Dinamom iz Vinkovaca od koga je izgubila. Bio sam na obe utakmice ali ne mogu da se setim koja je prva odigrana.Nije da ne mogu da živim bez ovog podatka ali bilo bi lepo saznati, a kad vidim kojom količinom podataka baratate cenim da to i nije nemoguće. Izvinjavam se ukoliko ste negde već kačili rezultate iz domaćih prvenstava. Ništa nisam iskopao u search enginu.Hvala puno!
Pregledao sam ove stranice (trebalo je nekoliko dana) pa sam zapazio i tvoje pitanje, ako je od koristi evo ovako:22.09.1983. Kup 1/16 Fnl Crvena zvezda – Priština 3:2 (1:2)Strelci: Elsner, M.Đurovski, ŠestićGledalaca: 15,000Zvezda: Ivkovic, B.Djurovski, Jovin, Bankovic, Sugar, Elsner, Sestic, Milojevic (Djurovic), M.Djurovski, Janjanin, Mrkela (Nikolic).04.09.1985. Prvenstvo 6 kolo Crvena zvezda - Dinamo (Vinkovci) 0:1 (0:0)Mislim da su to utakmice o kojima govoris, to je jedino gde je zvezda gubila od Pristine i jedini poraz od Dinama u Bg.
Link to comment

ta tekma sa velsom je bila incidentna™. bilo je to 1/4-finale Kupa nacija 1976. dobili smo ih prvu 2-0, a u revanšu je bilo 1-1. ambiciozni velšani su popizdeli na sudiju, svirao penal za nas (dao ga katalinski), njima poništio gol (džonu tošaku), zatim njima svirao penal koji marić brani i još svašta nešto. na kraju gužva, publika uleće u teren, bobiji sprovode sudije i igrače u svlačionicu, jerković, kao preteča kantone, udara nekog na tribinama... molim režiju da pusti snimak...http://www.youtube.com/watch?v=z2ChP8kVpV8

Link to comment
ta tekma sa velsom je bila incidentna™. bilo je to 1/4-finale Kupa nacija 1976. dobili smo ih prvu 2-0, a u revanšu je bilo 1-1. ambiciozni velšani su popizdeli na sudiju, svirao penal za nas (dao ga katalinski), njima poništio gol (džonu tošaku), zatim njima svirao penal koji marić brani i još svašta nešto. na kraju gužva, publika uleće u teren, bobiji sprovode sudije i igrače u svlačionicu, jerković, kao preteča kantone, udara nekog na tribinama... molim režiju da pusti snimak...http://www.youtube.com/watch?v=z2ChP8kVpV8[/media]
U pravu si, veoma incidentna, Velsani su tada imali, mozda, svoj najbolji tim u istoriji. Terry Yorath, kome je Maric odbranio pen, je bio legenda onog strasnog Leeds Utd tima. Veoma ostar igrac, kao i minijaturni Flynn, Toshacka da ne pominjem. Inace cerka Yoratha, Gabby, je danas poznata voditeljka fudbalskih emisija na BBC-ju. Od ove utakmice je zavisilo da li cemo dobiti organizaciju EP '76 i uspeli smo (bez igraca Zvezde i Partizana u revansu), naravno tvoj superheroj je zavrsio posao u prvom minutu prve utakmice u Zagrebu. Ovaj snimak, mnogo dobrog kvaliteta, je prikazan na ESPN-u i traje 25 min. Uzivao sam gledajuci ga ponovo. Velsani su probali na snagu ali to za nas nije predstavljao nikakav problem sa Oblakom, Muzinicem, Katalinskim... u timu. Muzinic je kasnije otisao (i obrukao se) u Norwich a Dzemal Hadziabdic (i Ante Rajkovic) u Swansea.A tek cena karte, cela jedna funta.
Link to comment

Cuo sam da je ovu utakmicu prenosio Dragan Nikitovic. To je uz onu utakmicu u Beogradu sa Spancima (kada je Huanita pogodila flasa) bila jedna od retkih fudbalskih meceva koje je prenosio. Na zalost ni ovde nije imao srece, nije video da je sudija ponistio gol Tosaku i celo vreme je vikao da je Vels u vodjstvu, uostalom na kraju utakmice se i vidi kako legendarni Nikita vuce Katalinskog da mu da izjavu.

Link to comment
Pregledao sam ove stranice (trebalo je nekoliko dana) pa sam zapazio i tvoje pitanje, ako je od koristi evo ovako:
ej!dobrodošao na forum!nešto smo već raspravljali na ovoj temi i tu sam ja prvobitno odbacio mogućnost da je tekma igrana 83. međutim skoro se ispostavilo da to ipak jeste The Prva Tekma.ali hvala na pomoći u svakom slučaju! :)
Link to comment
ej!dobrodošao na forum!nešto smo već raspravljali na ovoj temi i tu sam ja prvobitno odbacio mogućnost da je tekma igrana 83. međutim skoro se ispostavilo da to ipak jeste The Prva Tekma.ali hvala na pomoći u svakom slučaju! :)
Hvala na dobrodoslici. OK, nisam znao da ste vec resili slucaj na drugoj temi. I mene interesuje, ako neko zna, kada je igrana prijateljska utakmica u Novom Sadu, Vojvodina - Bristol City, isto ne mogu da se setim a gledao sam, mislim da je bilo 3:0 za Vosu otprilike 80/81/82 tako nesto.
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...