Jump to content
IGNORED

Vienna, AT (a i ostatak Austrije)


BigLebowsky

Recommended Posts

20 hours ago, nisam ja said:

E fala ti baćko.

IMG-3837.jpg

 

Ja sam imao sreće, jer mi je smeštaj bio u ulici paralelno od ovog Figlmullera i nije bilo čekanja. Ali dok smo završili bukvalno se napravio ovoliki red kao na slici. 

Šnicla je dobra, ali krompir salata je baš ukusna. 

 

temp-Imagexna-J8-U.jpg

 

Link to comment
30 minutes ago, vookela said:

Ako dođem u situaciju da čekam ispred kafane u redu da bih jeo, slobodno me zapalite, neću zameriti.

 

Ovde nije bila gužve, ali ne služe Zaječarca...

 

temp-Image7-Eo6-CZ.jpg

Link to comment
1 hour ago, vookela said:

Ako dođem u situaciju da čekam ispred kafane u redu da bih jeo, slobodno me zapalite, neću zameriti.

Ovde gori od takvih mesta. 
svuda neki redovi. Ko kod nas devedesetih. 
 

Danas nas opet u nekom pica džointu otperjali iako nemaju red ispred. Tako valjda ove bezrede kafane prave hajp o sebi.

 

i onda stadoh u red preko puta. Ko veli bolje da stojim u redu nego u nevidljivom redu. 
nije to ni predugo trajalo. Sreća pa nas je četvoro, ove što ih je po dvoje kombinuju za isti astal. Mali je bar nahvalio svoj šnitzel. 
Posle nas žena dovela u dva neka reda. 
reko nema šanse. 
prvo neki demel. A onda kafe Central. 
posle ispred Rathausa kupili krofne od pet eura kod nekog paraćinca. A žena i tu zaher tortu. Ja podrigivao još pohanu džigu pa sam preskočio slatko. 
 

mali dramio oko zime pa smo ušli i u muzej iluzija. Isto sve kao u bg. Nema poente. Al njima zabavno. 
 

 

Link to comment
  • 7 months later...

Ko voli macke i hoce da odmori u centeu grada neka poseti Neko. Bas opustajuce mesto.

 

tmp-1720865027751_1080x1920.jpg

 

tmp-1720865027230_1080x1920.jpg

 

tmp-1720865026649_1080x1920.jpg

 

tmp-1720865026102_1080x1920.jpg

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • bags changed the title to Vienna, AT (a i ostatak Austrije)

Posle nekih 20ak godina resih da uprkos svim predrasudama posetim konacno Zell am See i to mesto Kaprun ( nazalost najvise poznato po nesereci u tunelu zbog fus popravke). Razlog za izbegavanje do sada su bile price bliskih ljudi o tipu ljudi koji posecuje doticnu lokaciju. Od austrijske KDP ekipe,  preko raskalasnih arapa do ne bas sjajne nemacke wannabe elite. Naravno to je bio potpuno idiotski potez.

 

TauernSpa terme isto zasluzuju reklamu jer celi letnji raspust daju besplatan boravak deci do 10 god. Na kraju smo najvise proveli vremena u samim termama koje su odlicno spremne za leto sa raznim aktivnostima. Zanimljivo je da su im skoro svi kuvari iz Srbije tacnije Kragujevca.

 

Gosti isto sasvim normalni. Meni bilo neobicni da stvarno dolaze ljudi sa bliskog Istoka ali potpuno normalni porodicni ljudi. Isto me iznenadi da su komsije iz Nemacke spremni voziti 10 sati u jednom pravcu da bi proveli ovde dve noci.

 

tmp-1724521998586_1080x1920.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

@Sammael

 

Ovo su popularne aktivnosti:

 

- mountain e bike - ima brdo staza od jednostavnih do nekih gravel zajebancija

- sankanje na travi - maisi flitzer

- standup paddling

- izlet na krimmler vodopad

- izlet na platforme sa sjajnjm pogledima na planinama

- paraglajding je bas popularan

- ucenje pilotiranja malih aviona i helikoptera.

 

Sledece nedelje ima Ironman sa gomilom aktivnosti u tom stilu.

 

Najveca ipak prednost je ugodna temepratura. Mada je danas recimo  bilo 30 stepeni sto je opet nize od 35 u Becu. Noci su na drugoj strani ugodne za spavanje.

 

image.jpeg

 

edit_20240824221039.jpg

 

Link to comment

Ima takvih mesta puno po Austriji. Uglavnom su ili na jezeru ili na skijalištima koja leti imaju ponudu kakvu je opisao bags. Salzkammergut region je meni najbolji. Idilična mestašca na obali jezera (Hallstatt je najpoznatiji), Wellness/spa ili samo kupanje u jezeru ili u termama, ozbiljna planinarenja (recimo dachstein) ili u mom slučaju mountain biking, adventure parkovi, paragljading, one sajle sa brda na brdo, “sankanje” na šinama ili jednostavno lagane šetnje po neverovatnoj prirodi, naravno ima i kulinarskog užitka, malo luksuznijih lokala i noćenja po zamkovima i tako dalje. Sve je tip-top sređeno, priroda fantastična, a ko voli ima i luksuza.  Može romantika u dvoje u spa centu i restorane i šetnjice, može sa društvom da se kida od sporta, može sa decom da se kupa i ide na vožnje i parkove, može da se solo uživa u prirodi…dobra priča
 

image.jpeg.5d111e461f2991f20b90c72d9080eab6.jpeg


image.thumb.jpeg.6d2aa1d20a8a1de84d4a1c0addaa00e0.jpeg


image.thumb.png.2071396af6221eed541f8409531a16ce.png

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...