Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Da bi se iskristalisali u vrhunske igrace, treba da igraju ozbiljna i jaka ligaska takmicenja. Mi to kuci nemamo. Ako odu preko a neki vec i jesu, nece se tamo imati strpljenja da preleze sva neiskustva i stasaju u ono sta im talenat nudi. 

Cini mi se da su vrhunski rezultati na velikim takmicenjima rezervisani za selekcije koje iza sebe imaju ozbiljnost u svim segmentima rada. Mi to, jebi ga, nemamo.

slažem se. moramo da ispunimo dosta kriterijuma, neki od njih su nam verovatno i nedostižni, ali mislim da bi bilo dovoljno i da uspostavimo ponovo respektabilnu reprezentaciju, koja će imati svoje "ja", prepoznatljiv stil igre, i koja će uvek ići na pobedu, pa makar u tome i neuspela svaki put, makar i omašila poneko prvenstvo. omašivali smo ih i u velikoj jugi, sa dosta jakim ekipama, ali smo imali uvek prepoznatljiv identitet kao reprezentacija. sad izgledamo kao bezlična, amorfna masa, koju forta i oblikuje kako se kome digne kurac. to da se zaustavi za početak i ja sam zadovoljan. ako to uspemo, neće nam više plasmani na velika takmičenja izgledati kao mission impossible, čak i kad tri ekipe iz grupe idu dalje (!). dakle, prvo vraćanje/uspostavljanje identiteta, zatim relativno regularni plasmani na velika takmičenja, i na kraju eventualno dobri rezultati na istim. neće ići preko noći, ali uz rad i strpljenje, može to relativno brzo da se ostvari. uslov svih uslova je nezavisnost repstacije od saveza. ne u smislu da ne bude pod kapom saveza, to je nemoguće, već da ih se pusti da rade na miru i da im se da vremena, kao i da im se obezbede uslovi. najteže i najbitnije je napraviti taj prvi korak, i sad je momenat za to. ako nastavimo po starom, možemo odmah slobodno da stavimo A tim pod "ad akta", to je mrtvo kljuse.

Link to comment

Sta fali timu Rajkovic- Ivanovic, Subotic, Babic, Kolarov- Matic, Maksimovic- Srnic, Zivkovic, SMS/Tadic -Mitrovic? Uz promenu selektora to bi mogao biti jako dobar tim

начелно се слажем, једино морају да се мењају бекови -коларов мора да лети апсолутно а бане условно. од суботића је бољи настасић.
Link to comment

ako nastavimo po starom, možemo odmah slobodno da stavimo A tim pod "ad akta", to je mrtvo kljuse.

Toleta ce jedino priroda i neopravdano kratak ljudski vek d sklone sa cela saveza. Nakon njega ce doci ili neko ko ce sve da poveze na isti nacin kao i on ili ce trajati bitke klanova koje ce doneti trajnu nestabilnost saveza. Fudbal je isuvise bitna i isplativa stvar da bi joj Srbi prilazili racionalno. Na kraju krajeva, pogledaj rukomet..pregrst sjajnih igraca i vazda blamiranje, osim kada sami organizujemo takmicenje.

 

Momcima naklon do poda..ali tek sada ulaze u makaze ocekivanja nacije i trange-frange biznisa rukovodstva.

Link to comment

Da li ce da zazivi termin? Ovo nekako rogobatno zvuci, Cileanci je bas nekako bilo zvucno :)

 

Zlatni Kivijanci? :0.6:

 

 

dva učešća - dve titule. jebeš ti to, mi kad dođemo, došli smo da uzmemo. e sad da vidimo hoće li se ovo upropastiti ili će kao te 87 da vodi ka italiji 90 i euro 92. svaka čast momcima i paunoviću, ovo beats the shit out of bilo koje evropsko prvenstvo za mlade selekcije. ovo mogu samo odabrani, hrabri i pametni. zaboraviti francusku 2016, dovesti čoveka koji zna šta radi i pustiti ga da radi. rusija 2018 je iza ćoška, zatim i euro 2020. ima materijala za savršeni spoj mladosti iskustva. i tih 80-ih smo bili malodušni u vezi A tima, propast u španiji 82 i blamaža na euro 84, pa propuštanje meksika 86 i nemačke 88, da bi konačno u italiji 90, i vrlo je verovatno u švedskoj 92, konačno imali tim onakav kakav je ova zemlja, u svim njenim inkarnacijama, uvek imala. tim koji se ne boji nikoga, i koji ide na pobedu protiv svakoga, bez obzira na ime i veličinu. prekretnica je bila ta 87, a na klupskom planu i 1991. znači, ili nam sledi svetla budućnost, ili nove sankcije!

 

srbija ima tim za narednih 10 godina, hoće li umeti da ga iskoristi, to ćemo da vidimo. meni ovi momci pokazaše da ako ne uspe, to nikako ne može biti do njih. oni su igrama i ponašanjem pokazali da su tu, spremni na sve, samo da neko stane iza njih i neko ispred, da ih povede u slavu. jebem mater svakom onom ko uspe da sjebe ovu generaciju, od ruke mu ništa ne rodilo, rujno vino ni pšenica bela, rđom kapo dok mu je kolena!

 

Vucicu, Slobo! :mad:

Link to comment

Sta fali timu Rajkovic- Ivanovic, Subotic, Babic, Kolarov- Matic, Maksimovic- Srnic, Zivkovic, SMS/Tadic -Mitrovic? Uz promenu selektora to bi mogao biti jako dobar tim

 

      Više od pola reprezentacije nema ni 20 godina. To nije uradio niko nikada. Šta misliš zašto? 

 

      Poslednja stvar koja je potrebna ovim klincima je da preko noći, na silu "ostare", zato što smo fudbalski frustrirana nacija. Najpametnije bi bilo da svi zajedno na čelu sa Paunom prođu kvalifikacije za evropsko U21, da ga odigraju, eventualno odu na Olimpijadu ako se plasiramo, pa onda da vidimo ko je kakav i ko je gde.

Link to comment

ako dobro vidim, kaukazijanci za jednim a obojenci™ za drugim stolom?

bil ti sjedio sa nekim ciji je pradjed tvog pradjeda u lancima doveo u neku kisovitu pripizidnu?

Link to comment

Mandic je iz HN! :)

 

U najboljem slučaju bolja verzija Kasalice i reprezentativac Crne Gore.

 

Dodić na Čehe sa istim sastavom. Česi jači za dva bitna igrača, koja nisu imali pravo nastupa. Danas moraju da dokažu da remi i dobra igra protiv Nemaca nije slučajnost.

Link to comment

U najboljem slučaju bolja verzija Kasalice i reprezentativac Crne Gore.

 

Dodić na Čehe sa istim sastavom. Česi jači za dva bitna igrača, koja nisu imali pravo nastupa. Danas moraju da dokažu da remi i dobra igra protiv Nemaca nije slučajnost.

Ocekujem 1 jak batadjorizam.

Link to comment

Meni i dalje u glavi ovo: Srbija pobedila Brazil u finalu i postala svetski prvak u fudbalu. Nije važno što je U20. Pa jebote :o

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...