Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Pa dobro, pusti hrvate, neka su bolji, a je l mi imamo bas toliki kurac od tima da ne mozemo nikoga da pobedimo, i da ne mozemo da se plasiramo na EP na kom ucestvuje bukvalno pola evropskih drzava? Ko je kriv za to, tole, platini, curcic ili ima nesto i do igraca?

Pre svega imamo loše ukomponovan tim i selektora bez autoriteta. Nemamo nijedno krilo i tek jednog kreativnog veznog igrača koji nikad ne igra na svojoj poziciji i napadača koji je slab na lopti. Sa druge strane imamo nerealna očekivanja, pa prvo suočavanje sa tom nerealnošću donosi pičvajz na svim nivoima.

 

I Dejan Stanković je prolazio kroz sve ovo, pa mu se zalomilo i da bude vođa tima koji je iza sebe ostavio i 1 Francusku u grupi. Ako od ovih klinaca bude

nešto, to izvesno čeka i Matića.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Prelep, prelep dogadjaj. Ovo ni u snu nisam ocekivao.

 

 

Da se priključim: zašto, o zašto barem jednom u 50 godina ne možemo da izbacimo ovako nekog lika? Milina je slušati ga.

 

+1

 

Vec duze vreme govorim da su ruski komentatori nesto fantasticno.

Link to comment

Kad selektor Srbije bude imao muda da ne pozove 90% igrača koji su odigrali sramno protiv Danske (1:3) onda se možda i pokrenu neke stvari.

Koga boli kurac što Kolarov igra za M.City, mi kao klinci nabrajamo "wow imamo igrače u top timovima" , a to u reprezentaciji ne znači ama baš ništa ako nemaš tim.

Carlos Vela je ponajbolji meksički igrač pa zbog raznih  pizdarija nije igrao na SP, svejedno im je tim igrao fantastičan fudbal.

Hrvatski savez je užasan, 90% javnosti prezire njuške koje ga vode i jedva čekaju diskvalifikaciju reprezentacije.

Selektori su neuki poltroni i seljačine (uglavnom), nikakvog sistema u igri tu nema, ali ljudi i pored odvratnog stanja oko fudbala neće sebi da dozvole bruke na terenu i da ih nadtrčavaju i pune smiješne ekipe, imaju ipak neku odgovornost prema zemlji i dresu.

Idu i oni na narodnjake i pijanke itekako, nije to glavni problem.

Link to comment

 

dva učešća - dve titule. jebeš ti to, mi kad dođemo, došli smo da uzmemo. e sad da vidimo hoće li se ovo upropastiti ili će kao te 87 da vodi ka italiji 90 i euro 92. svaka čast momcima i paunoviću, ovo beats the shit out of bilo koje evropsko prvenstvo za mlade selekcije. ovo mogu samo odabrani, hrabri i pametni. zaboraviti francusku 2016, dovesti čoveka koji zna šta radi i pustiti ga da radi. rusija 2018 je iza ćoška, zatim i euro 2020. ima materijala za savršeni spoj mladosti iskustva. i tih 80-ih smo bili malodušni u vezi A tima, propast u španiji 82 i blamaža na euro 84, pa propuštanje meksika 86 i nemačke 88, da bi konačno u italiji 90, i vrlo je verovatno u švedskoj 92, konačno imali tim onakav kakav je ova zemlja, u svim njenim inkarnacijama, uvek imala. tim koji se ne boji nikoga, i koji ide na pobedu protiv svakoga, bez obzira na ime i veličinu. prekretnica je bila ta 87, a na klupskom planu i 1991. znači, ili nam sledi svetla budućnost, ili nove sankcije!

 

srbija ima tim za narednih 10 godina, hoće li umeti da ga iskoristi, to ćemo da vidimo. meni ovi momci pokazaše da ako ne uspe, to nikako ne može biti do njih. oni su igrama i ponašanjem pokazali da su tu, spremni na sve, samo da neko stane iza njih i neko ispred, da ih povede u slavu. jebem mater svakom onom ko uspe da sjebe ovu generaciju, od ruke mu ništa ne rodilo, rujno vino ni pšenica bela, rđom kapo dok mu je kolena!

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Paun je ucio fudbala u Spaniji, i tu se odmah vidi razlika u odnosu na batadjoriste. On bi sigurno dobio Nemce pre neko vece u Ceskoj kada smo imali igraca vise. Dodic, tipicni nosilac Djorine diplome, nije uspeo ni sansu da napravi u tim trenucima. Nije ni pokusao, zadovoljio se bodom.

 

Ovo se i dalje tvrdi posle ovakve naše utakmice. Pa ja ne mogu da verujem. Nas je Brazil napao, imao posed lopte i dobio gol iz kontre ko iz pičke. Isto ko što bi ga mi verovatno dobili. Tom tvojom logikom zadnjih 20min plus produžetak smo igrali batađora fudbal jer smo se branili. 

Link to comment

srbija ima tim za narednih 10 godina, hoće li umeti da ga iskoristi, to ćemo da vidimo. meni ovi momci pokazaše da ako ne uspe, to nikako ne može biti do njih. oni su igrama i ponašanjem pokazali da su tu, spremni na sve, samo da neko stane iza njih i neko ispred, da ih povede u slavu. jebem mater svakom onom ko uspe da sjebe ovu generaciju, od ruke mu ništa ne rodilo, rujno vino ni pšenica bela, rđom kapo dok mu je kolena!

 

+1000

Link to comment

Је л' добијамо звездицу изнад грба на дресу младе репрезентације? :)

 

Бразил је по пет пута узимао и сениорско и јуниорско првенство света, па не знам на шта се односе њихове звездице.

Link to comment

ја ћу бити ђавољи адвокат и рећи да не треба ломити преко колена™.

 

шта ће бити у сениорској конкуренцији тек ћемо видети. када се узима хрватска морамо узети у обзир моралну компоненту. њихови играчи несебично играју за тим и то јесте свакако последица једног високог моралног осећаја и заједништва које нерешени односи у хрватском фудбалу и лопови из њиховог савеза нису успели да наруше. селелектори су им заиста балвани али ипак нису толики. некако су утопљени у систем и не таласају као наши.

 

наши скандали везани за селекторе: пижон који уводи 80 играча у репрезентацију јер му мафија тако нареди, михајловић који се издркава над љајићем уместо да му се једноставно захвали уместо што прави скандале на националној основи, петковић који необјашњиво усред такмичења уводи свог сина који није никада ни тренирао са репрезентацијом. итд. њихови селектори никада нису правили срања сличне магнитуде које нарушавају тимски дух и међуљудске односе на дуге стазе.

 

а да не причам о струци™,познавању фудбала, тренерском занату/науци, тактици, техници и стратегији коју наши селектори после антића уопште не поседују на одговарајућем нивоу.нешколовани су просто. играчко искуство често вара и ми смо живи доказ да добри играчи не морају бити добри тренери.

 

што се тиче антонова, имао је спектакуларна испадања колико сам видео згрешио је не једну контру против малија, зарадио жути сељачким и непотребним вучењем њиховог играча. углавном чини ми се да је дечко шабан са физикалијама и да од њега нема вајде убудуће.

 

мислим да нам је одбрана играчки слабији део тима. интелигнтно постављање средине и напада y прекидима маскирало је недовољно фудбалски знање одбране.

Link to comment

Sta fali timu Rajkovic- Ivanovic, Subotic, Babic, Kolarov- Matic, Maksimovic- Srnic, Zivkovic, SMS/Tadic -Mitrovic? Uz promenu selektora to bi mogao biti jako dobar tim

Edited by Milosh76
Link to comment

srbija ima tim za narednih 10 godina, hoće li umeti da ga iskoristi, to ćemo da vidimo. meni ovi momci pokazaše da ako ne uspe, to nikako ne može biti do njih. oni su igrama i ponašanjem pokazali da su tu, spremni na sve, samo da neko stane iza njih i neko ispred, da ih povede u slavu. jebem mater svakom onom ko uspe da sjebe ovu generaciju, od ruke mu ništa ne rodilo, rujno vino ni pšenica bela, rđom kapo dok mu je kolena!

 

Da bi se iskristalisali u vrhunske igrace, treba da igraju ozbiljna i jaka ligaska takmicenja. Mi to kuci nemamo. Ako odu preko a neki vec i jesu, nece se tamo imati strpljenja da preleze sva neiskustva i stasaju u ono sta im talenat nudi. 

Cini mi se da su vrhunski rezultati na velikim takmicenjima rezervisani za selekcije koje iza sebe imaju ozbiljnost u svim segmentima rada. Mi to, jebi ga, nemamo.

Link to comment

шта ће бити у сениорској конкуренцији тек ћемо видети. када се узима хрватска морамо узети у обзир моралну компоненту. њихови играчи несебично играју за тим и то јесте свакако последица једног високог моралног осећаја и заједништва које нерешени односи у хрватском фудбалу и лопови из њиховог савеза нису успели да наруше. селелектори су им заиста балвани али ипак нису толики. некако су утопљени у систем и не таласају као наши.

 

Ne bih baš rekao da je Bilić bio balvan, čovek je zapravo ser Alex za ove naše stonoge.

 

Sa jakim i autoratitivnim selektorom bismo mogli do plasmana na prvenstvo, za više od toga treba iskoreniti Tole-Ramadani veze, pri tom ne mislim samo na njih dvojicu lično već na plejadu likova koji se tu muvaju i oparuju. A nažalost ja ne vidim kako to može da se desi.

Link to comment

Sta fali timu Rajkovic- Ivanovic, Subotic, Babic, Kolarov- Matic, Maksimovic- Srnic, Zivkovic, SMS/Tadic -Mitrovic? Uz promenu selektora to bi mogao biti jako dobar tim

 

Nastasić je bolji i od Subotića i od Babića. Ivanović i Kolarov ničemu ne služe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...