Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

U ovoj generaciji i reprezentaciji ne oskudevamo talentom i za ovo takmicenje ono je bilo dovoljno naravno uz taktiku, timski duh i sve sto ide sto ide,

sada ide sledeci korak koji je jako vazan da se ti momci ne izgube, prirodno da nastave u U21 sa istim selektorom, nadam se da ce i ova trojica se priljuciti (zvezdin dvojac + Pantic), prerano je jos za njih da se forsiraju u A selekciji, naravno da nastave sa fizickim razvojem, jasno je vidljivo da recimo trojac Gacinovic, Maksimovic i Zivkovic tesko da moze izdrzati par duela sa Vidalom.

 

Pisali ste gore na koga podseca igra, mene podsetila na igru pod Antarom prekid nam je sansa ali znamo i iz igre da zabijemo

 

U svakom slucaju sve cestitke momcima i strucnom stabu na odlicno odradjenom SP

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

 

Jel' bese onaj Pantic iz Partizana ova generacija? Sta je sa njim, nesto se Cheslea pominjao?

Tu su i Radonjic, Jovic, Ristic...

Mitrovic i Lazar su 94. Mozda nesto kvrcne u glavi i Ninkovicu pa resi da se posveti igranju fudbalu.

Pa Nastasic, Djuricic, Jojic,

Imamo super talentovanog Luku Markovica(2000) koji ce tek da eksplodira samo da ga "strucnjaci" u CZV ne upropaste.

 

Kruna ove generacije bi trebalo da bude 2020-2026, posebno WC2022. I voleo bih da uzmu to prvenstvo Qataru, samo nam fali da nas jebu i vremenski uslovi :D

Link to comment

Moradoh iz groba ustajati zbog ovoga.

 

Neverovatan uspeh. Još mi je neverovatnije da je ovakav tim igrao u dresovima Srbije a ne Nemačke. Jer je sve bio švapsko. Pristup, požrtvovanost, ozbiljnost, timska igra, selektor. I jebeni mentalitet. Los cojones del toro. Svaka čast.

Dajte kolac! :)

Upravo tako. Ni trunke onoga što krasi™ srpski fudbal.

Link to comment

Interesantno je to, npr. od Hrvata smo bolji u mladjim kategorijama unazad 15 godina, dok oni sve to vreme imaju mnogo bolji rezultat na A nivou. Neobjasnjivo.

vrlo lako objasnjivo svakom ko gleda fudbal - hrvati imaju bolje igrace zato sto izbacuju prefinjene tehnicare na sredini terena koji donose glavnu prevagu u ekipi, dok mi izbacujemo defanzivce i zadnje vezne. te trtenzi mrtenzi price kako imamo super igrace koji razbijaju po klubovima, a u reprezentaciji igraju ko babe, dok hrvati ginu za kockasti grb, nemaju veze sa zivotom. razlika je u kvalitetu igraca i postojanju sistema igre godinama unazad.

Link to comment

@Posrbica: preskočio si Stefana Miloševića, menjao Antonova u polufinalu. Pravi bek, i građom i opredeljenjem, i brzinom. Mene podsetio na Nikicu Klinčarskog(doduše sa leve strane), pa bih zato valjda voleo da ga vidim u FKP. 

Link to comment

Mislim da bi trebalo razdvojiti topic za mlade reprezentacije od A tima. Iz vise ociglednih razloga.

Nikako. Neka ovako za sreću i pelcer™. ^_^

Link to comment

Kako misliš neobjašnjivo ? U mladim selekcijama još uvek do izražaja dolaze oni najtalentovaniji i najbolji (osim naravno ako ih ne bole krajnici™). Kako se ide dalje, sve više do izražaja dolazi organizacija saveza, rad sa igračima, taljenje svih i svakoga u svemu i slične stvari.

Nisu Hrvati uopšte imuni na sve te boljke. Savez im je smejurija, čitav fudbal u zemlji je praktično u rukama jednog čoveka, Ramadanija takodje imaju koliko voliš, za selektore dolaze poslušnici sa malo ili nimalo integriteta i opet skoro pa rutinski izbore plasman na svako SP/EP. Mesčini da je to prvenstveno zbog toga što npr Modrić, Rakitić i Mandžukić ne dolaze tamo sa nekom idejom da su oni nekakve zvezdice koje će malo da trčkaraju a manje vredni saigrači će da to krpe, nego dolaze da svi zajedno izginu za dobar rezultat. Obaška što postoji nekakav konsenzus oko toga koje igrače treba zvati i kako ih koristiti u timu, tako da selektor nije primoran da ih kumi i moli da igraju niti su oni primorani da trpe selektorova budalisanja. Kristalno čist fudbalski savez nije preduslov da se ode na seniorsko takmičenje. Preduslov je da se napravi tim i da se igra timski, a Srbija je to poslednji put videla tamo negde pre sankcija 90-ih. I Santračev i Antićev i Petkov tim su se jedva nekako držali i na prvoj klizavici se raspali. Hrvati nemaju takve probleme. Edited by beowl
Link to comment

Maksimovic je nas takticki najpismeniji fudbaler jos od Dekija Stankovica i od njega ocekujem vrlo ozbiljnu karijeru. On i Rajkovic bi vec sada mogli biti prikljuceni A timu posto boljeg golmana od Rajkovica mi i nemamo a Maksimovic da se polako uigrava sa Maticem. U drugom cugu prikljuciiti Zivkovica i Sergeja koji imaju veliki plafon ali jos pate od nekih klinackih boljki. Pred ostalima je jos dugacak put do ozbiljne karijere.

Link to comment

Nisu Hrvati uopšte imuni na sve te boljke. Savez im je smejurija, čitav fudbal u zemlji je praktično u rukama jednog čoveka, Ramadanija takodje imaju koliko voliš, za selektore dolaze poslušnici sa malo ili nimalo integriteta i opet skoro pa rutinski izbore plasman na svako SP/EP. Mesčini da je to prvenstveno zbog toga što npr Modrić, Rakitić i Mandžukić ne dolaze tamo sa nekom idejom da su oni nekakve zvezdice koje će malo da trčkaraju a manje vredni saigraći će da to krpe, nego dolaze da svi zajedno izginu za dobar rezultat. Obaška što postoji nekakav konsenzus oko toga koje igrače treba zvati i kako ih koristiti u timu, tako da selektor nije primoran da ih kumi i moli da igraju niti su oni primorani da trpe selektorova budalisanja. Kristalno čist fudbalski savez nije preduslov da se ode na seniorsko takmičenje. Preduslov je da se napravi tim i da se igra timski, a Srbija je to poslednji put imala tamo negde pre sankcija 90-ih. I Santračev i Antićev i Petkov tim su se jedva nekako držali i na prvoj klizavici se raspali. Hrvati nemaju takve probleme.

 

Hrvati jednostavno imaju veci kvalitet od nas vec duze vreme i to veci kvalitet na pozicijama koje su odlucujuce za formiranje kvalitetne i stabilne napadacke igre. Osovina Rakitic - Modric - Mandzukic bi i u nasoj reprezentaciji bila trojka koja odskace od ostalih i drzi kljuceve igre u svojim rukama. To je cela prica. Nista mentalitet, odnos prema lijepoj nasoj i mindset glavnih igraca, ljudi jednostavno imaju bolje igrace. Nama su ubedljivo najbolji igraci u timu zadnji vezni i desni bek.

Link to comment

vrlo lako objasnjivo svakom ko gleda fudbal - hrvati imaju bolje igrace zato sto izbacuju prefinjene tehnicare na sredini terena koji donose glavnu prevagu u ekipi, dok mi izbacujemo defanzivce i zadnje vezne. te trtenzi mrtenzi price kako imamo super igrace koji razbijaju po klubovima, a u reprezentaciji igraju ko babe, dok hrvati ginu za kockasti grb, nemaju veze sa zivotom. razlika je u kvalitetu igraca i postojanju sistema igre godinama unazad.

Mašala.

 

Aman sa kultovima, splavovima i sličnim alibi glupostima. Hrvati imaju bolji tim od nas, al ljudima je to toliko nepodnošljivo da moraju da sviraju kurcu sa nekim apstraktnim kategorijama. Nek mi neko pokaže utakmicu u kojoj Bane Ivanović nije poginuo na terenu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Kao prvo postovanje za sve ovde, gledao sam samo zadnjih 10 minuta i znao sam da pobedjujemo. Uvece dobijamo Cesku lagano, s pola snage.

Link to comment

Mašala.

 

Aman sa kultovima, splavovima i sličnim alibi glupostima. Hrvati imaju bolji tim od nas, al ljudima je to toliko nepodnošljivo da moraju da sviraju kurcu sa nekim apstraktnim kategorijama. Nek mi neko pokaže utakmicu u kojoj Bane Ivanović nije poginuo na terenu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pa dobro, pusti hrvate, neka su bolji, a je l mi imamo bas toliki kurac od tima da ne mozemo nikoga da pobedimo, i da ne mozemo da se plasiramo na EP na kom ucestvuje bukvalno pola evropskih drzava? Ko je kriv za to, tole, platini, curcic ili ima nesto i do  igraca?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...