Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Stojković: Napuštam reprezentaciju27-godišnji Stojković smatra da je neophodno da reši klupski status, a potom će doneti odluku o nastavku reprezentativne karijere.„Ne mo­gu vi­še da tr­pim pri­ti­sak zbog mog klup­skog sta­tu­sa. Ako usko­ro ne pro­na­đem klub mi­slim da je naj­po­šte­ni­je da se za­hva­lim se­lek­to­ru An­ti­ću i pri­vre­me­no se po­vu­čem iz re­pre­zen­ta­ci­je“, kaže Stojković.
Link to comment

Čitati Stojadinovića. Ovaj poslušnik mafije kroz svoje naslove najavljuje događaje koji će se dogoditi.

Ђорђевић: Антићева судбина решава се 15. августа 29 јул, 2010 Да ли ће и кад Ра­до­мир Ан­тић оти­ћи са клу­пе ре­пре­зен­та­ци­је Ср­би­је? И шта је глав­ни раз­лог – да ли не­у­спех на Мон­ди­ја­лу, ви­си­на ме­сеч­не пла­те од 100.000 евра, су­спен­зи­ја ФИ­ФА од че­ти­ри утак­ми­це, јед­но од то­га или све по ма­ло… На Те­ра­зи­ја­ма је про­те­клих да­на мир­но. У је­ку го­ди­шњих од­мо­ра од­ма­ра­ју се и чел­ни љу­ди ФСС. Не сви. Порт­па­рол Алек­сан­дар Бо­шко­вић већ се од­мо­рио, али за ме­ди­је је од ње­га ком­пе­тент­ни­ји Дра­ган Ђор­ђе­вић. Пот­пред­сед­ник ФС Ср­би­је прич­љив је као и обич­но… Кад му про­на­ђе­те сла­бу тач­ку… Djordjevic.jpg- Ви се од­ма­ра­те, а си­ту­а­ци­ја је дра­ма­тич­на? - Где? - У срп­ском фуд­ба­лу? - Ка­ко, ни­је… Да ли је­сте или ни­је, тек Ђор­ђе­ви­ћа смо мо­ра­ли да под­се­ти­мо на не­у­спех у Ју­жној Афри­ци, при­че о ка­зни и сме­њи­ва­њу се­лек­то­ра, не­ја­сном ста­ту­су пр­вог струч­ња­ка… - Ау, шта све на­бро­ја­сте… Ис­па­де да код нас ни­шта не ва­ља, па не ме­ри се све у фуд­ба­лу кроз ре­зул­та­те на Свет­ском пр­вен­ству… - Ме­ри се и кроз ре­зул­та­те на Европ­ском, али до та­мо ни­смо ни сти­гли пре две го­ди­не, а мо­гло би да се до­го­ди ни за на­ред­не две? - За­што? Ипак смо ми не­што учи­ни­ли – пла­си­ра­ли смо се на Свет­ско пр­вен­ство на им­по­зан­тан на­чин ис­пред Фран­цу­ске и Ру­му­ни­је, по­бе­ди­ли смо Не­мач­ку по­сле то­ли­ко го­ди­на, а ево кре­ће­мо да ре­ша­ва­мо и ин­фра­струк­тур­не про­бле­ме. - Да у Ста­рој Па­зо­ви, али на ста­ди­о­ни­ма у Ср­би­ји ни то­а­ле­ти за но­ви­на­ре не по­сто­је? - Би­ће… Пи­та­ње сво­ји­не и вла­снич­ке струк­ту­ре оне­мо­гу­ћу­је клу­бо­ве да вр­ше ре­кон­струк­ци­је, а не­ма ни па­ра… Ево, ми у Ни­шу кре­ну­ли смо са мр­тве тач­ке, Скуп­шти­на тре­ба по хит­ном по­ступ­ку да до­не­се од­лу­ку јер је Вла­да обез­бе­ди­ла но­вац за ха­лу и ста­ди­он! - Шта ће се де­си­ти са се­лек­то­ром Ан­ти­ћем? - Ни­шта, за­што би се би­ло шта де­си­ло? - Оста­је, од­ла­зи, сме­њу­је­те ли га, сма­њу­је­те ли му пла­ту, убла­жа­ва­те ли ка­зну? - Ми­слим да сви ми има­мо же­љу да на­ста­ви­мо рад са се­лек­то­ром и на­да­мо се да ће Ра­до­мир Ан­тић не са­мо од­ве­сти на­шу ре­пре­зен­та­ци­ју на Европ­ско пр­вен­ство 2012. не­го та­мо на­пра­ви­ти и успе­хе ко­ји­ма ће­мо се по­но­си­ти. - Зар Ан­ти­ћев од­ла­зак са клу­пе ре­пре­зен­та­ци­је већ ни­је ви­ђен? - Ни­је, за­што би био… - Из про­стог раз­ло­га јер сте и ви не­што слич­но на­ја­ви­ли по­сле сед­ни­це ИО? - Ан­тић је из­у­зе­тан струч­њак, то сви зна­мо. Све­сни смо ко­ли­ко је дао на­шем фуд­ба­лу и ко­ли­ко је ути­цао да се култ ре­пре­зен­та­ци­је по­диг­не, ја бих за­и­ста во­лео да он оста­не на клу­пи. Си­гу­ран сам да та­ко ми­сле и оста­ли чла­но­ви ИО. То што смо за­кљу­чи­ли да на пр­вој утак­ми­ци мо­ра­мо да има­мо се­лек­то­ра на клу­пи – не­што је дру­го. - Да би­сте га при­мо­ра­ли да при­хва­ти сма­ње­ње пла­те? - Не. Оно што пи­ше у уго­во­ру, мо­ра да бу­де ис­по­што­ва­но, али ре­а­ли­за­ци­ја тог уго­во­ра би­ће ве­за­на за успе­хе. - Зар пред­сед­ник То­ми­слав Ка­ра­џић ни­је тра­жио од Ра­до­ми­ра Ан­ти­ћа да при­хва­ти сма­њи­ва­ње пла­те? - Ни­је! У ства­ри не ве­ру­јем да је­сте. Мо­жда је у пи­та­њу про­ме­на мо­да­ли­те­та ис­пла­те, да се од­ре­ђе­ни део ис­пла­ти кад се пла­си­ра­мо на Европ­ско пр­вен­ство… - Да ли је то услов Ан­ти­ће­вог оп­стан­ка? - Ни­је на­рав­но. Ре­као сам вам – сви по­шту­је­мо Ан­ти­ћев рад и во­ле­ли би­смо да оста­не се­лек­тор, али мо­ра­мо да се су­о­чи­мо са исти­ном да он че­ти­ри утак­ми­це, а то је 40 од­сто ква­ли­фи­ка­ци­ја не­ће мо­ћи да во­ди ре­пре­зен­та­ци­ју. За­то че­ка­мо од­лу­ку Апе­ла­ци­о­не ко­ми­си­је ФИ­ФА и об­зи­ром да је Ан­тић ре­као да ни­је вре­ђао су­ди­ју, оче­ку­је­мо да та ка­зна бу­де уки­ну­та. Ако се то до­го­ди не­ма­мо раз­лог да при­ча­мо о ње­го­вој сме­ни. - Кад ће се са­ста­ти Апе­ла­ци­о­на ко­ми­си­ја? - То не зна­мо. На­да­мо се да ће уско­ро… - Ако се не са­ста­не у ско­ри­је вре­ме? - Он­да ће­мо мо­ра­ти да ре­а­гу­је­мо. Уства­ри, ми смо тра­жи­ли од на­ше струч­не ко­ми­си­је да до 10. ав­гу­ста са­гле­да си­ту­а­ци­ју и пред­ло­жи ре­ше­ња. Оно што они пред­ло­же, раз­ма­тра­ће­мо из­ме­ђу 12. и 15. ав­гу­ста. - Шта ће се до­го­ди­ти ако до 10. ФИ­ФА не са­оп­шти од­лу­ку, а струч­ња­ци про­це­не да Ан­тић тре­ба да оста­не се­лек­тор што се ко­си са за­кључ­ци­ма ИО? - Об­зи­ром да су у тој гру­пи че­тво­ри­ца не­ка­да­шњих вр­хун­ских фуд­ба­ле­ра од ко­јих су тро­ји­ца би­ли и се­лек­то­ри, не­ма раз­ло­га да не по­слу­ша­мо њи­хов са­вет. Иван Ћур­ко­вић, Љуп­ко Пе­тро­вић, Сло­бо­дан Сан­трач и Ду­шан Са­вић си­гур­но су ком­пе­тент­ни да про­це­не и из­ва­га­ју шта је у струч­ном сми­слу ко­ри­сни­је – да ли да за­др­жи­мо Ан­ти­ћа или да му тра­жи­мо за­ме­ну. Од­лу­ку Из­вр­шног од­бо­ра мо­же да про­ме­ни са­мо Из­вр­шни од­бор. - Да ли то зна­чи да ће Ср­би­ја 15. ав­гу­ста до­би­ти но­вог се­лек­то­ра? - За­што би до­би­ла но­вог се­лек­то­ра? - Ре­кли сте то… - Ни­сам то ре­као… Ре­као сам да до 15. ав­гу­ста мо­ра­мо да пре­се­че­мо… За­што Ан­тић не би остао се­лек­тор? - На­ја­ви­ли сте дру­га­чи­ји рас­плет? - Ре­као сам ко­је су све мо­гу­ће оп­ци­је, али ја ве­ру­јем да ће ФИ­ФА пре­и­на­чи­ти од­лу­ку и да ми уоп­ште не­ће­мо мо­ра­ти да се ба­ви­мо тим пи­та­њем – за­кљу­чио је Дра­ган Ђор­ђе­вић, пот­пред­сед­ник ФС Ср­би­је. ЗОРАН СТОЈАДИНОВИЋ
Link to comment
E fala qrcu.Mada, rekao bih da je ovo retko posten potez.
Upravo tako, fala qrcu. Koliko je samo kikseva napravio na tom SP-u... u pravu ste bili sto ga pljuvali na nevidjeno, da znate. Mislim, ni 1 penal nije odbranio, pogotovo ne onaj kojim bismo dobili dva boda. Stvarno, fala qrcu sto je konacno otisao.
Link to comment

Toliko ste zaslijepljeni da niste u stanju ni da vidite 1 siru sliku:Ukoliko uskoro ne pronađem klub, najbolje je da odem iz reprezentacije. Sve ovo što sam rekao ne znači da ne želim dres Srbije, naprotiv. Uvek ću biti tu za reprezentaciju, ali smatram da je sada bolje ovako. Kada se moja situacija s klubom stabilizuje, boriću se ponovo za svoje mesto i uvek ću biti na raspolaganju.Ako se nađem na spisku za Grčku, rado ću se odazvati.

Link to comment

Neki se i sami kandiduju na mesto koje je zauzeto.Da li možete da zamislite sebe na klupi reprezentacije Srbije?- U životu je sve moguće. Svi znaju da sam blizak Srbiji i da poznajem vaš fudbal veoma dobro. Gledao sam ''orlove'' kako igraju dobro u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Ipak, na Mundijalu samo protiv Nemačke je srpska reprezentacija odigrala kako bi trebalo. Međutim, kada pobedite Nemačku, onda zaista morate da idete dalje i da se plasirate u naredni krug. Očekivao sam, iskreno, više od Srbije, posebno posle pobede nad "pancerima" - rekao je za SPORTAL.RS Mateus.Lotar MateusČelnici FS Gane neće produžiti ugovor sa srpskim stručnjakom, tvrde mediji u toj zemlji! Protiv njega je jaka struja u Savezu, koja misli da je Rajevčeva plata previsoka. Ukoliko ode, moći će da preuzme „orlove"!Rajevac

Edited by Milosh76
Link to comment

Ima još pozvanih da kažu nešto na temu reprezentacije...blogThumb.jpg?blogId=31

Недељко Ковињало, среда, 21. јул 2010Докле Радомире?Дуго сам одбијао захтеве и жеље неких колега и пријатеља да се огласим поводом наступа наше фудбалске репрезентације у Јужној Африци. Пошто нисам био део редакцијаског тима који је пратио фудбалере кроз квалификације, на припремама и на светском првенству, сматрао сам да има позванијих да се огласе. Међутим, фрапиран чињеницом да наш селектор у последњем извештају ни за јоту није променио своје мишљење о учинку наших фудбалера и разлозима који су довели до тога, одлучио сам да реагујем. Без обзира на опасност доприноса валоризацији оне старе сентенце о паметним генералима после битке! Тврди Антић да Србија у Јужној Африци није ништа изгубила, те да је срећа била савезник наших ривала. Ни речи о личном доприносу утиску да су српски фудбалери показали потуно другачије лице од оног из квалификација. Потврдио је наш селектор да је сујета често јача од разума. Пропустио је Антић последњу шансу за самокритику, која би му, убеђен сам, донела нове симпатије у болећивим срцима српских љубитеља фудбала. Да се разумемо! Спадам у ону групу која сматра да је Антић одличан тренер, да је игри нашег националног тима у квалификацијама дао и мирис и укус! Успео је у нечему што нису његови претходници, да начин игре прави у складу са потенцијалом играчког кадра. Такође мислим да је већ сам пласман на светско првенство био успех за Србију, али да је пропуштена велика шанса да се направи барем корак више. Испраћени са еуфоријом, наши играчи задужили су бреме великих очекивања. То бреме нису могли да носе у стартном мечу пртив Гане. Видели смо бледо издање Србије, чему је доста кумовао и селектор ривала Милован Рајевац. Добро је простудирао игру нашег тима, затворио простор по боковима нашим перјаницама из квалификација Красићу и Јовановићу, натерао наш тим на прескакање средине терена. На крају пресудио је пенал, а не срећа! Против Немаца играчке и тактичке новине донеле су одличан почетак,али и неразумљиво повлачење после вођства, још са играчем више! Дозволили смо ривалу да диктира игру и провукли се. Последња утакмица са Аустралијом открила је све врлине и мане ове селекције. Са императивом победе добро су се наши фудбалери носили у првом полувремену. Подсетили су нас на одлична издања из квалификација. На жалост изостала је реализација, па се после шездесетак минута игре увукла нервоза. Први гол Аустралијанаца изазвао је хаос, па ни Антићеве измене нису помогле. Селектор упире прстом у судију Ларионду (оправдано) и срећу, која нас је напустила! Искуство нас учи да је срећа варљив савезник, некада те пригрли, а понекад изда. Ми смо у Африци осетили и једно и друго! Међутим, није срећа крива што су српски фудбалери промашивали стопостотне шансе. У таквим ситуацијама концентрација и хладнокрвност су основни предуслови за успешну реализацију. То је недостајало нашим играчима. Осим тога на овом светском првенству постављени су нови стандарди на плану физичке припреме екипа. Најдаље су отишле оне које су трчале највише и најбрже. Потписујем тврдње уваженог професора Владимира Копривице да фудбалери Србије нису били на нивоу тих захтева. И уместо да Радомир Антић хладне главе проанализира све примедбе, одвоји добронамерне од оних других ( којих је било) и спозна своје грешке зарад будућности, он, тврдоглаво, разлоге лошег издања тражи у другоме. При том својим понашањем према медијима губи раније стечене симпатије, заборављајући да је сам прокламовао, као један од селекторских задатака, нову културу у односима и понашању. Радомире, од тебе зависи! Да ли ћеш се вратити на стазу са које си елегантно узлетео, или ћеш остати у висинама где јаке турбуленције могу да изазову тешке мучнине. Мислим, да је за српски фудбал много корисније оно прво.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...