Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

meni je najzanimljiviji slucaj djuricica, koji stagnira vec dvije godine, a od koga su svi dosta ocekivali. pitanje je gdje je zapelo u njegovom slucaju.

Link to comment
  • Replies 41.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1658

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1011

  • Cash

    972

Uopšte ne mislim da igrači iz Srbije nestaju u nekom nerealnom % kada odu preko. Postoje pogrešne odluke, ali generalno Srbija generiše solidan broj igrača koji bi morali da dovedu nacionalni tim do velikih takmičenja. Zašto to tako nije, ostaje pitanje za neke druge instance. Igrači Srbije igraju za prilično fine timove, zarađuju novac od fudala i njihovi timovi su generalno zadovoljni sa njima. Malo njih je top klasa, ali ljudi koji prate malo više fudbal znaju za sve naše reprezentativne igrače, kao što znaju za sve Hrvatske ili Švajcarske. Okačio sam sinoć na fudbalskoj kupusari intervju sa Stepanovim, koji objašnjava koliko je bitno da izabereš pravi klub preko. Ubedljivo najvažnije je da kada dođeš u nov tim je da imaš realnu šansu da se izboriš za minutažu. Koja je poenta otići u Romu i očekivati da se probiješ do prvog tima? Minimalan je broj igrača u ligama petice u kojima top timovi generišu više od jednog igrača u par godina za prvi tim.

 

Od ovih igrača na Paunovićevom spisku 10 obećava da će imati kvalitet za lige petice i to je enormna brojka za dve i nešto jače generacije igrača. Koliko njih će imati top karijeru ostaje da se vidi. Pogedajte pobednike prethodnih U-20 prvenstva sveta, više od 5-6 igrača po reprezentaciji su ljudima nepoznati. U ovom godištu takođe bitnu ulogu igraju i fizikalije, pa su samim tim i timovi iz Afrike visoko kotirani. Paunovićevi tim je prilično snažan za svoje godište, a to nam je dosta pomoglo do sada na prvenstvu. Dodaj na to iskustvo igranja seniorskog fudbala i neosporan talenat igrača - uspeh na SP. Pisao sam pre mesec-dva da imamo dobre šanse da uradimo nešto na SP, mada sam tada mislio da će Jović, Ristić, Pantić, Simić i Dražić igrati. Očekivao sam 1/4f, tako da ovako prebacili očekivanja, doduše još se nismo susreli sa top timovima (tri od četiri su već ispala, Argentina, Nemačka i Portugal).

 

Drulović je imao fin sastav, ali je normalno da svi igrači ne uspeju. Luković, Golubović i Pavlovski su se oprobali u jakim klubovima, za sada izgleda da su pogrešili. Tu ima krivice i do klubova, najveće ponude daju najveći klubovi i samim tim zarad dobra tima, šalju igrače u mlađe kategorije velikih klubova, kasnije pozajmice. Iz te generacije, Rajković, Mitrović, Gaćinović, Milinković-Savić, Čavrić, Veljković i Maksimović imaju i dalje šansu da imaju fine karijere. Čupić i Filipović igraju za svoje klubove standardno u JSL, Filipović ide na U-21 Euro.

Link to comment

Ne znam. Selektor je nov, dva prijateljska meča u martu gde je bio bez par igrača koji su na EP, bez pripremnih mečeva sada pred EP. Meni se čini da idu tamo na klanje. Šibnuću neki uvod, ali generalno mrka kapa. Na neki user ako odemo na Olimpijadu. Mogu da problam: Dmitrović - Petković, Spajić, Pantić, Petrović - Brašanac, Jojić, Đuričić - Srnić, Pešić i Milunović. Mada me uopšte ne bi začudilo da na krila prebaci Đuričića i/ili Jojića i da proba da ubaci u vezni red još jednog/dva veznjaka.

Link to comment

Mitrovic i Markovic nemaju pravo nastupa? Odnosno da li sme da upadne i neko iz ove u-20 reprezentacije ?

p.s. Da znam kada pocinje to ep. , mozda bi ova pitanja bila suvisna ....

Link to comment

imaju pravo cak i za dvije godine. ima pravo i nastasic.

 

pokusavam da sastavim ekipu za fantasy (:isuse:), pa mi treba neko od nasih. petkovic je ekstremno jeftin, pa cu vjerovatno samo njega da ubacim da popuni broj. on se 100% oporavio do one povrede?

Edited by Timmi
Link to comment

pokusavam da sastavim ekipu za fantasy ( :isuse:), pa mi treba neko od nasih. petkovic je ekstremno jeftin, pa cu vjerovatno samo njega da ubacim da popuni broj. on se 100% oporavio do one povrede?

 

Igrao je za Zvezdu poslednjih par mečeva, ne cele, ali je igrao. On je kapiten tima, ako nešto menjali nisu. Dodić ga prilično ceni.

 

edit. EP počinje u sredu, ako se ne varam.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Posle prespavanog prepodneva svaka cast momcima. Jeste da je tesko tuci dva puta istu reprezentaciju ali uvek bi radije birao Mali nego li Nemce.

U bukvalno svakoj utakmici od pocetka stvarno dobro kombinujemo ali bolno je ocigledno da to prilicno staje pred golom gde fali jedan dobar napadac. Sto je verovatno i razlog zasto Saponjic sa toliko godina ima znacajnu minutazu i taman nista ne uradio u naredne dve, rekao bih da je svoje ucesce i vise nego odradiio protiv Madjara.

 

I kada se vec svrstavamo u tabore, Rajkovic nije ni u ludilu trebao da sutira onaj penal. Super je sve proslo tako da se nadam da je naucio za ubuduce. Ajde sto je promasio ali naredni sut Amera je bio toliko kilav i jos je bio na njemu ali se videlo da je (sasvim normalno) glavom jos na promasenom penalu. Svaka mu cast za celo prvenstvo (i ovo i proslo) i pogotovu za skinut sansu na samom kraju utakmice i realno je da nasledi Stojketa i bas zato mu ovakve egzibicije ne trebaju.

 

Sto se Amera tice mislim da jos od Anderleht-Partizan nisam gledao gore izvodjenje penala. Dva preko gola, jedan u stativu i 3 kilava dodavanja po zemlji od kojih je jedno cak i uslo. Mada ako cemo iskreno i mi smo imali onaj user ispod miske.

 

Sad odmaranje do srede pa u finale :)

Link to comment

Sto se Amera tice mislim da jos od Anderleht-Partizan nisam gledao gore izvodjenje penala. Dva preko gola, jedan u stativu i 3 kilava dodavanja po zemlji od kojih je jedno cak i uslo. Mada ako cemo iskreno i mi smo imali onaj user ispod miske.

 

Sad odmaranje do srede pa u finale :)

Za sutiranje penala ne treba mnogo pameti, al su prvi i zadnji penali Amera najgluplji moguci. Onako mozda moz prejebes samo nekog klinca u skolsko dvoriste.

Link to comment

Evo ja da iskoristim priliku da cestitam i toletu karadzicu i kompletnom fss sto su izabrali paunovica za selektora mladih. Zaista lep uspeh. Takodje i da kritikujem toleta i fss za zaista izuzetno lose rezultate a repke. Znaci bravo tole i ua tole.

Link to comment

Ne znam sto se prebira po ovoj U20 i prica se ko moze biti dobar za koju godinu kad ce svi oni u A repci izgledati ko oni sinoc.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...