Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Bravo momci :Hail:

 

Odlicni su, mislim prolaz je veliki uspjeh no doubt, ali meni se cini da ovdje ima stvarno potencijalno ozbiljnih igraca

 

To je najbitnije. Mnogo mi je krivo što nismo otišli sa još par dobrih igrača, imali bi daleko bolju kreaciju i realizaciju. Krivo mi je i za Šaponjića, verovatno nije hteo da puca penal, zbog promašene šanse. Nisam ga video na terenu nakon tog promašaja.

Link to comment

U19 prvaci Evrope, U20 u 4 na svetu (minimum), i sad konje ovde lud!?! Jebo bi malo mater ovim matorim dandarama, sreca te sam sinoc bio na svadbi i nisam ih gledao, postedeo sam se nerviranja i jos jedne porcije ogorcenosti. Idem nazad da spavam, pisem posle hladne\treznw glave.

 

Postoji tu 1 objektivan problem - talentovani klinac od 19 godina u Srbiji ima opciju da ode u inostranstvo, ili da ostane u Srbiji, da igra krs ligu i da ga treniraju razni Bogicevici i Bekvalci. Nijedna varijanta nije dobra - tamo se mahom gube, osim retkih pojedinaca koji uspeju da se probiju, a la Mitrovic, Ljajic... a igrajuci ovde uglavnom nazaduju i sa 22 godine su gori igraci nego sa 19, posto su u medjuvremenu pokupili lose navike, i prosli kroz ruke gomile nekompetentnih morona (primer Darko Lazovic). Bilo bi idealno kada bi mladi fudbaleri imali neku "medjuligu" (recimo regionalnu, to bi bilo idealno, ni slabo ni prejako) u kojoj bi se kalili pre odlaska na zapad. Ovako je velika sansa da ce napraviti los potez, bilo da odu napolje kao deca, ili da ostanu ovde.

Link to comment

Zašto bi se talentovan klinac izgubio u inostranstvu, jel tamo ne znaju da razviju mladog igrača?

 

Znaju, ali nije svaki klinac od 19 godina spreman za tako veliku promenu. Uzmi primer Litvanaca™ - samo su se Mitrara i SMS snasli od ovih koji su otisli, a Urosa Djurdjevica se vise niko i ne seca, kao ni Andrije Lukovica, a taj nam je doneo titulu.

Edited by Nikodije
Link to comment

Nije samo do toga. Evo npr danas smo dobili Amere a verovatno nijedan nas igrac nece biti u rangu Zelalema.

Mi se lozimo na medalje sa mladima da ublazimo bol koju nam stvaraju matori, a ostali rade na stvaranju igraca za A tim. Evo sad na U21 sta bi bilo da Englezi posalju Sterlinga i Wilshera. Ili Svabe Gotzea i Draxlera...

Pogledajte samo koje repke,osim Brazila, su dosli u 1/2. Mnoge repke ni nemaju U20 selekciju, vec samo U19 i U21.

Link to comment

Niko nema u20 valjda, bar u Evropi? samo oni koji se kroz u19 kvalifikuju na u20 svetsko sledeće godine

 

 

Znaju, ali nije svaki klinac od 19 godina spreman za tako veliku promenu. Uzmi primer Litvanaca™ - samo su se Mitrara i SMS snasli od ovih koji su otisli, a Urosa Djurdjevica se vise niko i ne seca, kao ni Andrije Lukovica, a taj nam je doneo titulu.

 

 

Pa dobro, njihov je izbor. Oni koji su vezani za kuću, školu, društvo, ostanu da igraju ovde, dok ne budu spremni

 

Kad odu imaju sve uslove da napreduju, pa ako propadnu, verovatno da nisu bili toliko talentovani koliko se mislilo

Link to comment

Nije samo do toga. Evo npr danas smo dobili Amere a verovatno nijedan nas igrac nece biti u rangu Zelalema.

Mi se lozimo na medalje sa mladima da ublazimo bol koju nam stvaraju matori, a ostali rade na stvaranju igraca za A tim. Evo sad na U21 sta bi bilo da Englezi posalju Sterlinga i Wilshera. Ili Svabe Gotzea i Draxlera...

Pogledajte samo koje repke,osim Brazila, su dosli u 1/2. Mnoge repke ni nemaju U20 selekciju, vec samo U19 i U21.

 

Ne moramo da se poredimo sa drugima, pitanje je zasto dosta nasih talenata ne ispune potencijal koji imaju (a to ne mora biti nivo Gotzea), i zasto se masa njih pogubi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...