Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Najava promene na čelu fudbalske reprezentacijeKaradžić napisao otkaz Antiću u tri tačke
Super, a koga ce da dovede? Od trenera koji znaju vise od 2 taktike, jedino je Rajevac "slobodan", mada je on najavio produzenje ugovora sa Ganom.A drugo, ko ce Anticu isplatiti lovu zbog otkaza? A trece, kako ce igraci reagovati na novi sistem, nove ideje, novog trenera i slicno. Nije ovo klub, pa da imaju 2 treninga dnevno. Anticu treba dati sansu do kraja godine i prve 4 utakmice, a posle toga odluciti sta dalje.U svakom slucaju, smena Antica je losa vest.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

U svakom slucaju, smena Antica je losa vest.
Videcemo sutra sta ce biti - da li ce ga smeniti ili ne.Sto se mene licno tice, svejedno mi je. I da i ne ... Nervira me njegovo drkosh-ćuran ponasanje nece da prizna neuspeh pa se izdrkava, opet sa druge strane, koga dovesti umesto njega ako ga smenimo. Ne znam ... nisam pametan, citam sta pisete, neko ga brani neko ga napada.
Link to comment
1000 centaršuteva Australije? :huh: Iskreno, slabo se sećam da je išta došlo što je bilo preteće ma odakle. Australijanci uglavnom nisu povezivali puno toga, što je i razumljivo jer su nas dobili bez 6, ako ne i više prvotimaca ( :isuse: ) Iskreno, ne vidim zašto ikome treba objašnjenje zašto brži, bolji, startniji, agilniji i prodorniji bek započinje meč umesto sporog, tromog, neagilnog i u skoku katastrofalnog beka. Osnovno zaduženje beka je da krpi svoju stranu u odbrani i da se ponavlja u ubacivanjima napred, konstantno praveći višak (ili makar pokušavajući da to učini) na svojoj strani. Antić je hteo napadačku formaciju, naravno da će da stavi Obradovića umesto Kolarova. To što je naš tim prokockao svoje šanse, to je druga priča. Da je Podolski ubacio penal, igra celog tog tima bi bila proglašena za čisto buljašenje, isto kao što bi svi bili sjajni da je Australija pobeđena.
http://www.youtube.com/watch?v=4IhGstbIAcUПогледај кретњу Обрадовића код првог гола. Да и Видићу се може замерити склањање код другог али ту је више грешка средине која није постојала и овај је вукао лопту прилично а да му нико није ни пришао.
Meni je mnogo veća enigma kako je Kolarov uspeo da dobije mesto u startnoj postavi nakon što je Obradović izneo cele kvalifikacije, a Kolarov bio najgori u pripremnim utakmicama, naročito onoj sa Poljskom, gde su ga pravili smešnim kako su stigli. Jedino ako je obrazloženje "zato što je skuplji, prema podacima sa transfermarketa" i "traži ga Murinjo, lično". Što pre prestanemo da robujemo takvim igračima koji nemaju tehniku, ne mogu da trče, spori su, ali zato imaju levicu / lepo spuštaju loptu glavom / umeju da se otkriju, tim bolje po nas.
За Коларова си у праву што се тиче брзине, прилично спор играч.То је један од проблема нашег фудбала, мислим да се у фудбалским школама слабо ради на физичким карактеристикама играча. Можда грешим али ми се чини да је тако.Што се тиче система игре и рада у омладинским школама, такође си у праву. Ми смо имали добре резултате са репрезентацијом све до седамдесетих а онда креће висока трава, копачке итд. а у суштини се нисмо прилагодили тоталном фудбалу. И то и даље траје. Edited by No7
Link to comment
Igra je mnogo bolja, a i rezultat. Samo neko ko je slep moze da tvrdi da je ovo SP isto kao i prethodno za nas. Kvalitativni i kvantitativni (po broju bodova, gol razlici) skok je vise nego ocigledan. Kao sto rekoh, imajuci u vidu kvalitet ove reprezentacije, ja sam zadovoljniji ovim SP nego onim iz 1998 (imajuci u vidu kvalitet i potencijal te reprezentacije iz '98.).
Uh, uh. Možemo da posmatramo i iz ove perspektive - Srbija (i Crna Gora :yucky: ) je na prošlom SP izgubila od Holandije, Argentine (tada prvaka Južne Amerike i osvajača svih prvenstava mladih) i Obale Slonovače (tada prvaka Afrike), a ovaj put je izgubila od Gane i Australije. Kvalitativni skok i više nego očigledan - u ambis. :)
Ganu ne omalovazavam, nego mi ide na zivce to dizanje Rajevca u nebesa. Misljenja sam, kao i Filipenko, da bi Gana igrala mnogo dopadljivije da im Rajevac nije trener i da je Rajevac, bez razloga, odlucio da forsira ziherasku igru na rezultat i ako Gana poseduje kvalitet da igra mnogo bolje i da ne mora toliko da se plasi poraza. Cim sam video igru Gane, pomislio sam "vidi se da ih vodi ziheraski srpski trener".
Ma ziheraška igra je potpuno kul, ali postoji više varijanti ziheraške igre. Nekada se ziheraškom igrom smatra, recimo, neka vrsta brave ili takvog nekog prevashodno defanzivnog sistema. Ono što ovde iritira jeste što vidiš da se ceo tim pomera unapred bez ikakvog menjanja rasporeda, relativnih pozicija, prelazak iz faze u fazu igre praktično ne postoji. Igrači se ne ubacuju, ne menjaju mesta, napadaju sa troje, pa ako desetak sekundi zadrže loptu polako dolazi i četvrti, ako još deset sekundi zadrže loptu dolazi i peti, i tu je kraj. Tačno se vidi da im je naređena takva igra. I onda što se uradi na suvi kvalitet u takvoj situaciji, uradi se - ako Ajev predribla svog čuvara, ako se Asamoa dobro zagradi i slično. Sve je to nezahvalno procenjivati, možda bi Gana primila par jeftinih komada i kraj, ali moja subjektivna procena - za koju nemam egzaktnih dokaza - je da ne bi i da bi igrala primetno bolje i opasnije. Naravno, i to joj je bilo dosta za pacere poput Australije i Srbije, koje nemaju ni 11 igrača.Elem, Antić je ionako samog sebe eliminisao iz pola kvalifikacija. Ko će doći? Zar je bitno. Kako će igrači reagovati? Kao da ih briga. Kakav ćemo rezultat ostvariti? Koga to uopšte zanima. Neposlušni se eliminišu zarad dugoročne bezbedne konzumacije fotelje stabilnosti srpskog fudbala i tu je sve sekundarno.
Link to comment
Погледај кретњу Обрадовића код првог гола.
Zanimljivo. I za ovo je kriv Obradović? Pa njegov čovek se nalazi na preko 30 metara, ako ne i više, skroz iskosa, pri čemu se Obradović spustio u sredinu da pomogne Stankoviću. Njegov čovek centrira balon centaršut koji pada na 12 metara, dok naši štoperi plus Bane stoje kao volovi, sa izuzetkom ovog jadnička Vidića koji se bacio između dvojice. Tu su neposredno krivi Ivanović i Luković, ne brane se takvi golovi tako što bek po svaku cenu izleće na svaki pokušaj ubacivanja balona sa 35-40 metara, već tako što štoperi stoje uz svoje igrače u kaznenom, a ovde jedan landara, a onaj ko bi trebao da pomogne isto landara. Drugi gol je klasična krivica Vidića, koji se sklonio od lopte, i na taj način je Stojković počeo da reaguje tek nakon tog detalja, kada je tek video loptu a ona je dobila ubrzanje. Nije ni čudo što nije mogao da brani.
За Коларова си у праву што се тиче брзине, прилично спор играч.То је један од проблема нашег фудбала, мислим да се у фудбалским школама слабо ради на физичким карактеристикама играча. Можда грешим али ми се чини да је тако.Што се тиче система игре и рада у омладинским школама, такође си у праву. Ми смо имали добре резултате са репрезентацијом све до седамдесетих а онда креће висока трава, копачке итд. а у суштини се нисмо прилагодили тоталном фудбалу. И то и даље траје.
Brzina nije fizička karakteristika, već prevashodno genetska. Može da se poboljša radom motoričkih vežbi i ukazivanjem na elemente tehnike trčanja, ali ako je neko spor, spor je, ako je brz, brz je, nema tu velike intervencije. Makar kada govorimo o sportovima koji nisu sprinterske discipline atletike. Razlike su par procenata.
Link to comment
Zanimljivo. I za ovo je kriv Obradović? Pa njegov čovek se nalazi na preko 30 metara, ako ne i više, skroz iskosa, pri čemu se Obradović spustio u sredinu da pomogne Stankoviću. Njegov čovek centrira balon centaršut koji pada na 12 metara, dok naši štoperi plus Bane stoje kao volovi, sa izuzetkom ovog jadnička Vidića koji se bacio između dvojice. Tu su neposredno krivi Ivanović i Luković, ne brane se takvi golovi tako što bek po svaku cenu izleće na svaki pokušaj ubacivanja balona sa 35-40 metara, već tako što štoperi stoje uz svoje igrače u kaznenom, a ovde jedan landara, a onaj ko bi trebao da pomogne isto landara. Drugi gol je klasična krivica Vidića, koji se sklonio od lopte, i na taj način je Stojković počeo da reaguje tek nakon tog detalja, kada je tek video loptu a ona je dobila ubrzanje. Nije ni čudo što nije mogao da brani.
Он стоји погубљено и не иде на човека који има времена гомилу да се намести док се он цима у празно.А управо сам видео да је Обрадовић крив и за други гол. Управо је он лоше додао када нам је испала средина терена.http://www.youtube.com/watch?v=MrTkIDnDqP0Моменат се налази на 5:43 снимка.Он је одбрамбено био очајан. На страну то што смо ми могли да изједначимо да смо имали нормалног шпица и у оних 10 минута. Јер смо имали контру 4 на 2 и Лазовић додаје Пантелићу, који наравно стоји у офсајду. Била је још једна контра која је тако пукла.
Brzina nije fizička karakteristika, već prevashodno genetska. Može da se poboljša radom motoričkih vežbi i ukazivanjem na elemente tehnike trčanja, ali ako je neko spor, spor je, ako je brz, brz je, nema tu velike intervencije. Makar kada govorimo o sportovima koji nisu sprinterske discipline atletike. Razlike su par procenata.
Па то кажем, може делимично да се побољша. Мислим да се слабо то ради са клинцима, да онај ко је спор бар мало напредује а онај ко је брз још више напредује. Edited by No7
Link to comment
А управо сам видео да је Обрадовић крив и за други гол. Управо је он лоше додао када нам је испала средина терена.http://www.youtube.com/watch?v=MrTkIDnDqP0Моменат се налази на 5:43 снимка.
Gresis sinko, u tom 5:43 se vidi da je lopta odbijena napred (ne i dodata, jer je bio pod pritiskom Australijskog fudbalera) i prolazila pored Ninkovica koji ju je pogledom ispratio te dosla do Australijskog igraca. Ninkovic je pogresio Edited by BlackGeorge
Link to comment

Aman, kakva sad krivica ikoga u sredini i van neposredno umešanih za gol u situaciji kada ide neka prangija sa 35-40 metara? Tu može da bude kriv ili golman koji je loše reagovao, ili neki igrač koji direktno uzrokuje nešto (skretanje putanje, markiranje, loša reakcija), u ovom slučaju Vidić koji je sklonio nogu i napravio košarkaški roling da izbegne loptu. Možda je on mislio da je to bolje da učini baš da ne bi potkačio loptu pa zeznuo golmana, a u svakom slučaju ne mislim ništa gore o njemu ako kažem da je kriv za gol. On je naš najbolji štoper, na mestu libera ima najbolji upijač :P Ali niti su Ninković, niti Obradović krivi za nešto što se dešava na 40+ metara od gola u tom smislu da im se može gol staviti na dušu. Takvih situacija je barem 40 na svakoj utakmici.

Link to comment
Aman, kakva sad krivica ikoga u sredini i van neposredno umešanih za gol u situaciji kada ide neka prangija sa 35-40 metara? Tu može da bude kriv ili golman koji je loše reagovao, ili neki igrač koji direktno uzrokuje nešto (skretanje putanje, markiranje, loša reakcija), u ovom slučaju Vidić koji je sklonio nogu i napravio košarkaški roling da izbegne loptu. Možda je on mislio da je to bolje da učini baš da ne bi potkačio loptu pa zeznuo golmana, a u svakom slučaju ne mislim ništa gore o njemu ako kažem da je kriv za gol. On je naš najbolji štoper, na mestu libera ima najbolji upijač :P Ali niti su Ninković, niti Obradović krivi za nešto što se dešava na 40+ metara od gola u tom smislu da im se može gol staviti na dušu. Takvih situacija je barem 40 na svakoj utakmici.
Ma mi pricamo o toj "mikro situaciji" na sredini terena, ko ce bre da prati kraj akcije. :D Gde bre nadje sad vidica i golmana. angry.gif@No 7 : aha, ovo na 3:11 se sad super vidi, znaci on je glavom uputio netacan pas prema Ninkovicu ... paaa ajde da priznam da si u pravu, smorili smo Filipa. :D Edited by BlackGeorge
Link to comment
Aman, kakva sad krivica ikoga u sredini i van neposredno umešanih za gol u situaciji kada ide neka prangija sa 35-40 metara? Tu može da bude kriv ili golman koji je loše reagovao, ili neki igrač koji direktno uzrokuje nešto (skretanje putanje, markiranje, loša reakcija), u ovom slučaju Vidić koji je sklonio nogu i napravio košarkaški roling da izbegne loptu. Možda je on mislio da je to bolje da učini baš da ne bi potkačio loptu pa zeznuo golmana, a u svakom slučaju ne mislim ništa gore o njemu ako kažem da je kriv za gol. On je naš najbolji štoper, na mestu libera ima najbolji upijač :P Ali niti su Ninković, niti Obradović krivi za nešto što se dešava na 40+ metara od gola u tom smislu da im se može gol staviti na dušu. Takvih situacija je barem 40 na svakoj utakmici.
Није било никаквих 40 метара. Лопта је продата на пола у тренутку када су наши играчи средине били кренули у неку полуконтру, погледај пре тога акцију и позицију Станковића. Обрадовић види Нинковића али баца лопту где се налазе и ТРИ играча Аустралије. Они узимају лопту и играч Аустрлије је вуче 25 метара јер нема никог испред себе због тога што наши задњи везни касне. Edited by No7
Link to comment

Jbg Filipenko, dok si ti bio u izgnanstvu sve je to više puta pretresano. Utakmica je mnogima izbledela u sećenju da su neki počeli da projetkuju u nju, onoga što nije bilo. Činjenica je da je većina napada Australije išlo preko njihove desne strane, preko Wilkshirea, Emertona, a i Cahill se ubacivao iz sredine na tu stranu. Takođe, činjenica je da su svi znali kako igra Australija: pređeš pola, pa opališ dubinsku loptu na Kennedyja. Obradović, tokom čitave utakmice nije pokušao da spreči nijedan centaršut sa svoje strane, bilo da se to dešavalo na 30m od gola ili blizu ivice 16m. Sam Wilkshire je imao preko 5 centaršuteva na Kennedyja ili Cahilla. Od jednog od tih "bezopasnih" centaršuteva primili smo gol.Ja ne kažem da znam fudbal bolje od Antića, daleko bilo, ali pomoglo bi kad bi on objasnio ljudima koji navijaju za reprezentaciju, zašto je promenio tim koji je dobio Nemce i stavio u igru čoveka koji je bio potpuno pogubljen na terenu. To može da se kaže i za Lukovića, svejedno. Možda bi neuki puk nešto novo naučio. No, dok mi ovde razgovaramo, svilen gajtan se sprema na Terazijama. Sad znamo i šta je glavna zamerka Antiću:

Српски новинари Антићу, иначе, одавно нису блиски сарадници. Током боравка на Мондијалу, селектор Орлова излазио је на конференције само уочи и после утакмица, како налаже ФИФА, али је зато у кампу репрезентације, тамо где је српским извештачима улаз био онемогућен, радо одговарао на питања новинара шпанског радија.
Link to comment

Hm, svi znaju kako Australija igra, tako što gađa balonima rezervnog špica, i sve u situaciji kada joj fali 60% tima zbog povreda i kartona? :huh: Mislim, OK, možda je bilo jasno da će odigrati tako, ali svejedno, onda se zna šta je zadatak štopera i kako oni moraju da se postavljaju - stroga markacija centarforova u 16. Mislim, kako može krivica Obradovića da bude veća (za same golove) od direktno odgovornih Lukovića i Ivanovića, koji tarlahaju veselo 3-5 metara od mesta zločina, dok se Vidić kolje sa dvojicom? Možda jeste Obradović kriv za slabu igru, ali golovi su očite greške štopera.

Jbg Filipenko, dok si ti bio u izgnanstvu sve je to više puta pretresano.
Mogu misliti na šta je to ličilo. Ako je bilo kao priča o tome kako je ekipa A nadtrčala ekipu B ako je ukupna kilometraža u Fifinoj statistici veća...Što se Terazija tiče, na jedan tas se stavlja Karadžić, na drugu Antić, kao Paris i Ahil, kao Ahil i Hektor, kao Hektor i Patroklo. Terazije će reći svoje. Kao što rekoh, neposlušnost se ne prašta. Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...