Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Pomoćni trener reprezentacije Srbije Hulio Moreno kaže da sasvim sigurno neće ostati u stručnom štabu „orlova" ukoliko Radomir Antić odluči da se povuče sa funkcije selektora!
bwahahahhhhhhahahhahahah
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

:) Možda nisam bio precizan. Ajde, da kažem, ČAK je crno momče potvrdilo ono što smo svi tamo videli. Ali da, on nije a bogme ni ja konsultovao zvaničnu statistiku. Da li se u toj statistici vidi broj tačnih dodavanja (pasova)? Mislim da da. A da li taj što puni podacima statistčke rubrike zna šte je PAS U NAZAD. Mislim da ne...I naravno da sam i napisao da je zadatak saveza da bira hotele. A da nisam konsultovao statistiku. Na utakmici protiv Gane ako se ne varam mi smo u prvom poluvremenu imali pokušaj nejakog Pante i mlak pokušaj Stankovića pred kraj poluvremena. Da vodim statistiku napisao bih NULA. A ono na poluvremenu na semaforu piše 5 ili 6 udaraca na gol. Opet se izvinjavam možda sam bio dekoncentrisan od vuvuzela.
Hvala ti za detalje o radu Saveza, tj. vishe za konkretne detalje o radu Saveza, jer smo sve to mogli i da naslutimo unapred.Za ovo ostalo, prosto nisi u pravu. Mozesh da karikirash sa statistikom koliko hocesh, ali takva je kakva je. U poredjenju sa nekim proshlim vremenima, trchali smo u najmanju ruku korektno.
Link to comment

Statistika u fudbalu i košarci kao mera pokazatelja uspeščnosti su nebo i zemlja. prvo treba definisati šta je trčanje i šta su pasovi. Milijašev hod nije trčanje a vraćanje lopte tj čuveni pas unazad (stručno nazvan stajanje na loptu NIJE isti pas unapred. Moje viđenje sa tribine je da smo protiv Gane više stajali nego šetali a o trčanju nema ni govora. protiv Nemaca igrali bunker sat vremena, a protiv Australije od početka drugog do primljenih golova se nismo videli.Opet.. Sećam se izjave Boška Jankovića posle Milana :" ubili smo se od trčanja a ni blizu nismo bili da im priđemo". Podsetiću da je Milan došao sa plaže i da su uvek bili sami kad su primali loptu.

Link to comment
Mozesh da karikirash sa statistikom koliko hocesh, ali takva je kakva je.
Tačno. Takva kakva je, pokazuje između ostalog da smo na tri utakmice uputili jednocifren broj udaraca u okvir gola. Čemu pretrčane stotine kilometara ako se na kraju ne šutira na gol?
Link to comment
Statistika u fudbalu i košarci kao mera pokazatelja uspeščnosti su nebo i zemlja. prvo treba definisati šta je trčanje i šta su pasovi. Milijašev hod nije trčanje a vraćanje lopte tj čuveni pas unazad (stručno nazvan stajanje na loptu NIJE isti pas unapred. Moje viđenje sa tribine je da smo protiv Gane više stajali nego šetali a o trčanju nema ni govora. protiv Nemaca igrali bunker sat vremena, a protiv Australije od početka drugog do primljenih golova se nismo videli.Opet.. Sećam se izjave Boška Jankovića posle Milana :" ubili smo se od trčanja a ni blizu nismo bili da im priđemo". Podsetiću da je Milan došao sa plaže i da su uvek bili sami kad su primali loptu.
Aman. Kakav, bre, bunker od sat vremena. Sad kad krene i ovaj stereotip da se vuce decenijama o tome kako smo slucajno dobili Nemce iz jednog prelaska na protivnicku polovinu, docim smo sve ostalo vreme igrali bunkericu.
Link to comment
Tačno. Takva kakva je, pokazuje između ostalog da smo na tri utakmice uputili jednocifren broj udaraca u okvir gola. Čemu pretrčane stotine kilometara ako se na kraju ne šutira na gol?
Zar? Daj nadji nam taj podatak, deluje zanimljivo.
Link to comment
Tačno. Takva kakva je, pokazuje između ostalog da smo na tri utakmice uputili jednocifren broj udaraca u okvir gola. Čemu pretrčane stotine kilometara ako se na kraju ne šutira na gol?
Shto je neshto o chemu moze da se razgovara. Ali ne moze o tome da smo i ovaj put igrali kao kilave babe koje mrzi da trche. U Srbiji se mnogo mantra i papagajski ponavlja, to je cela poenta, ne da smo briljantno odigrali ovo SP.
Link to comment
Aman. Kakav, bre, bunker od sat vremena. Sad kad krene i ovaj stereotip da se vuce decenijama o tome kako smo slucajno dobili Nemce iz jednog prelaska na protivnicku polovinu, docim smo sve ostalo vreme igrali bunkericu.
Jebg, ljudi pamte onaj deo od gola do nekog 70. minuta. Tad su nas stvarno porazavajuce stisli. Ipak, za mene je dosta shto smo na kraju utakmice mogli da uteramo josh koji i da nismo pukli, kao obichno. Za mene je to quantum leap. Ljudi su i to prichali bez prestanka "samo da dobijemo Nemce, pa mozemo i da ispadnemo", a sad naravno ni to nije dosta. Takav smo narod :lol: . Edited by Venom
Link to comment
Zar? Daj nadji nam taj podatak, deluje zanimljivo.
Mrđa ostavio na topiku o grupi D:
U grupi D, timovi su sutirali ovako:Gana 42 puta, Nemacka 40, Srbija 36 i Australija 27.U okvir gola su sutirali:Nemacka 19, Australija 15, Gana 10 i Srbija 10
.Znači ipak smo dobacili do dvocifrenog, izvinjavam se :) 10 udaraca u okvir gola za 270 minuta je jednostavno premalo, pogotovo za tim koji ne može da se pohvali nekom super efikasnošću tj. čijim napadačima su potrebne gomile zicera da bi uboli par golova.
Link to comment
Mrđa ostavio na topiku o grupi D:.Znači ipak smo dobacili do dvocifrenog, izvinjavam se :) 10 udaraca u okvir gola za 270 minuta je jednostavno premalo, pogotovo za tim koji ne može da se pohvali nekom super efikasnošću tj. čijim napadačima su potrebne gomile zicera da bi uboli par golova.
Izvinjenje prihvaceno ali drugi put nemoj da lazes. :lol:
Link to comment
1 легендаобавезно штиво
Jedno je to što priča selektor Antić, ali moramo da uradimo mnogo ozbiljniju i dublju analizu. Moraju i drugi da kažu šta misle o svemu, naročito stručni odbor.
opet o analizi.U svetlu onoga što je Harper juče pričao.... Skroz ti je dobar post, apsolutno se slažem. Samo, naša očekivanja da dobijemo analizu su sasvim opravdana i razumna, obzirom da nema funkcionera u Savezu koji nije najavio sprovođenje analize. Sumnjam da bi iko to pominjao, da Tole i ekipa nisu pokrenuli tu priču. Treba ih sada držati za reč, i videti koliko su sposobni da urade ono što su sami najavili, i na šta ih niko nije primoravao.
Link to comment
U svetlu onoga što je Harper juče pričao.... Skroz ti je dobar post, apsolutno se slažem. Samo, naša očekivanja da dobijemo analizu su sasvim opravdana i razumna, obzirom da nema funkcionera u Savezu koji nije najavio sprovođenje analize. Sumnjam da bi iko to pominjao, da Tole i ekipa nisu pokrenuli tu priču. Treba ih sada držati za reč, i videti koliko su sposobni da urade ono što su sami najavili, i na šta ih niko nije primoravao.
Naravno da su opravdana ali je neces dobiti. Ta se prica saplice vec na prvom koraku, a to je odluka o tome ko bi trebalo da pravi analizu. To mora da bude grupa profesionalaca koja nije interesom ili eventualnim interesom vezana za FSS, koja je dovoljno strucna da obavi posao i dovoljno postena da ne stekuje svoje podatke u zavisnosti od interesa narucioca. Analiza koju bi pravilo neko tzv. strucno telo u Srbiji sastavljeno od ljudi koji su na neki nacin vezani za nas fudbal bi bila cista sprdnja, buduci da znamo ko se sve oko naseg fudbala muva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...