Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

U zemlji u kojoj je odsustvo sistemskog pristupa rešavanja problema aksiom, i gde se hoštapleraj (korov) zaliva, sasvim je normalno da se depresivni (neko bi rekao realni) način razmišljanja shvata kao dominantni. U analizi firme (ili preduzeća, a FSS to sigurno jeste) ne bi pošao od radnika (fudbalera) nego og glave te smrdljive ribe. Koga treba pozvati na odgovornost? Pa naravno i Toleta i Antića u paketu.Pođimo od "fantastične organizacije" koja je oduvek naš zaštitni znak. Mi smo reprezentacija koja se (ajde da tako kažem) među prvima kvalifikovla za WC. Kako je organizacija reagovala? Išli su po južnoj Africi nedeljama, jurili cicke, kukali o FIFI i bezbednosti dok su drugi donosili odluke. 19 od 32 reprezentacije je bilo smešteno u Johanesburgu. Naši su prvo izabrali najgori mogući hotel, a posle kad su menjali tu opciju, ponuđeno im je bilo 10 a oni su rekli da će da razmisle. Za to vreme svi drugi su reagovali, zauzeli hotele, tako da smo izabrali najstariji hotel u Johanesburgu (doduše renoviran)u očajnom okruženju. Hotel je toliko depresivan, da je to neverovatno. Bio sam dole dve nedelj, a iskreno najgore sam se osećao kad sam došao u taj kompleks. Dakle, najbanalniju stvar nisu znali da urade. Ajde dalje.Igrače su držali izolovane mesec dana i od njih samih. Za razliku od drugih reprezentacija koje se mogu sreći na svim mogućim mestima (sem noćnih klubova), našima nije bilo dozvoljeno ništa. Neko će reći tako i treba. Ali, zbog neznanja i prikrivanja sopstvenih gluposti samo su tražili dodatna obezbeđenja. Već sam napisao gde Lazović i Luković igraju stoni tenis u holu hotela a naoružani crnci obebeđuju taj visokorizičan događaj. bekama, možete sresti u gradu. Sa slovencima smo pili piće. Svi normalno žive i funkcionišu samo smo mi ugroženi. Da. Baš su teroristima cilj tamo neki fudbaleri iz Srbije. U prilog toj paranoji da kažem samo da sam razgovarao sa taksistom koji je slučajno naleteo na neke naše koji su valjda preko VISA nagradne igre došli tamo, koji su sedeli i gledali u zid u nekom hotelu. Kad ih je pitao šta radite ovde, odgovor je bio "doveli nas, smestili u hotel i rekli ne izlazite ako vam je život mio". Čovek ih je ubeđivao pola sata da o njegovom trošku se provozaju, da pogledaju grad...Slično je bilo i sa "plavi, plavi" organizacijom. 4500 do 5000 aranžmani, a ljude ogradili od svih. Sa slovenačkim savezom kad sam pričao, rekli su da za 3200 su organizovali put navijačima. Gledanje utakmica, obilasci i sve ostalo. To napominjem zbog idiotske paranoje kojom su izloženi bili igrači. žena koja je bila na prijemu u ambasadi gde su prisutni bili i igrači, je napomenula da su molil da se bar slikaju ili autogram uzmu, ali je Tole pozvao vojsku koja je razvlačila kablove kako bi se sprečio kontakt sa njima. Čak na večeri gde je bio ambasador, tole i njegova lepša polovina ministarka, igrači ne ručaju u tom delu nego sa obezbeđenjem u drugom delu. Totalni idioti. Čak sa novinarima s kojima sam razgovarao u Port Elizabethu, bila je konstatacija, ko ćče sutra u onaj pakao od Johanezburga. Na pitanje "zašto? odgovor je bio, pa samo smo zaključani ne smemo nigde (sem na ručak sa Toletom)". Debili totalni. Ovo pričam sa tog aspekta, da se postavlja pitanje opravdanosti jednog ili dva dana karantina, a ti držiš ljude mesec dana u izolaciji. Pa normalno da će da počnu da jedu sami sebe...O genijalnoj organizaciji, gde nisu doneli dole ni majcu, ni šal, a kamoli nešto drugo da ne govorim. Oni su ipak dobili samo desetak miliona za kvalifikovanje, a za druge stvari nema veze.Ima toga još ali nemam snage. Kao ni za Kosanov intervju...Antić. Hm...Treba prvo definisati pojam selektora, a onda pojam trenera. Mislim da je vrlo lako biti selektor. Suženo tržište, pozoveš igrače koji dođu u ponedeljak iz Manchesetra, Milana, Londona... i kažeš im igrajte ono što igrate u klubu. Oni odigraju i odu u četvrtak, i mi se kvalifikujemo. E šta raditi kad trebaš da TRENIRAŠ te igrače tri nedelje. Da sprovedeš pripreme gde neki igrači su upravo završili sezonu, gde su neki pre dva meseca završili sezonu, gde neki ne igraju mesecima, a neki ni godinama, i da to sve ukomponuješ u celinu. E tu se vidi da li si trener. Na sve to napraviš glupost sa Milijašem. I šta da očekuješ. Na to posebno treba dodati da smo stigli među poslednjim reprezentacijama. Put od više od deset sati leta i dolazak u grad na 1800 metara nadmorske visine, par dana pre utakmice (najbitnije).. :blink: ono šetanje protiv Gane je bilo nezabeleženo u fudbalskoj istoriji. Kad Vidić preda loptu i ostane ukopan sa rukama na kukovima, a Bane nema snage da potrči do centra a kamoli da pomogne Krasiću. Šta očekivati onda od onog, onog .. (milijaša). Posle utakmice prilazi južno afrikanac, belac i kaže "kod nas se sport ozbiljno shvata. Kako ste došli na prvenstvo ovako nepripremljeni. Crnac koji radi kao vulkanizer kaže "super imate igrače ali FIT <_< ". Ali nema veze, mi imamo struku i analizu da smo najviše pretrčali...Činjenica je da mi nemamo pleja. Činjenica je da igramo ako igraju Lane i Krasić. Ali ako gdin selektor postavi Milijaša da im da prvu loptu :isuse: , a bekovi nemaju snage da im pomognu i otvore prostor...Pa ko je kriv?Dakle, sad čuveni izbor gde mi treba da se opredelimo ko je više kriv? Između dve gluposti ti se opredeli, a između soli "struka"...Idioti u klubovima (šumadinac i elokventni), idioti u savezu (Tele tj. bik sa mladim lavovima Kosanom, živom i đorom)...Pre će se Putin zameniti nego oni...Nama ostaje da kukamo po ovim forumima...Tako i treba kad se ne razumemo u fudbal kao Panta reče...

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Svaka cast za "insajdersko vidjenje".Ne moramo se sloziti ali meni su uvek te nase "sitnice"govorile da nam nema spasa...Secam se (evo mene kao neka baba cool.gif ) na EURO2000 jos dva momenta koja su potpuno naoko nebitna.Agencija Plavi Plavi je bila skup salbajzera i neradnika koja nije imala nikakve veze sa poslom koji je trebala da obavlja.Dolazili japanci (zbog pixeta naravno) kukali za salove dresove da se obuku i kad vec idu na nase tekme , da bar lice na nesto ovi smao slegali ramenima.Radanovic je dolazio tamo posto je tada ziveo u belgiji i razvozio novinare pomagao koliko je mogao, i prica kako posto mu je neko od starijih novinara "poklonio" monografiju o repki, dakle prica kako mu je ta monografija jedina uspomena na igranje u repki, da ne pricamo jedina uspomena na ONAJ gol...Zanimljivo je da se od svih dresova jedino nas nije mogao naci u prodavnicama (naravno svi su jurili ona rolka italijanski dres).Ali meni je najbolji dokaz o nasem raspadu ona situacijasa kartama.Naima po propisima karte preko saveza nije bilo moguce prodavati u BEL/HOL vec se to trebalo obaviti u beogradu sa kontigentom koji ste kao savez dobili.E sad nasi imaju filozofiju "de ce sad nasi gasteri da dolaze u BG sta ima mi sad tu da prodajemo u BG nego uzmite kvotu i tamo cemo da valjamo".Dakle iznajmi se soba postave coveka iz FS i izvolte.Naravno cak kao "salterskog sluzbenika " postave covek akoji je iz pravne sluzbe saveza da blam bude veci.I cirkulisu ljudi u jednom hotelu "dobar dan soba ta i ta " portir izvolte, al portir je i na vezi sa murijum i onda ovi banu i zateknu karte i kamaru para na stolu.I uhapse coveka ladno ga privedu....Onda pokojni Bulatovic polozi neke pare za kauciju i covek izadje napolje...To je nasa slika i prilika i nas ugled....
Link to comment
jer bi bez njega gubili i od Kazahstana, Azerbejdzana, i slicnih, kao sto je bio slucaj ranije. Postoji li bolji srpski trener, trenutno? Ne postoji. Tu je tacka.
nismo od takvih gubili ni vodjeni vestom rukom vojvode ilije petkovica. a evo rajevac se pokazao kao bolji selektor, nismo mogli da znamo da ce tako biti al evo sad znamo. u svakom slucaju, treba automatski odjebati svakoga ko o sebi govori u trecem licu.
Link to comment
nismo od takvih gubili ni vodjeni vestom rukom vojvode ilije petkovica. a evo rajevac se pokazao kao bolji selektor, nismo mogli da znamo da ce tako biti al evo sad znamo. u svakom slucaju, treba automatski odjebati svakoga ko o sebi govori u trecem licu.
Tako je. Jer za posao selektora uopste nije bitno gledati rezultate koji postize sa reprezentacijom, vec je od kljucne vaznosti kako se on ponasa na kzs. I takodje, u reprezentaciju ne birati najbolje fudbalere iz Srbije, vec samo one ciji nam se ljudski kvaliteti dopadaju. Znaci svako ko nervira svojim egom, losim navikama, ili estetskim ukusom - napolje. To je 1 siguran put ka vrhunskim rezultatima! A inace je pozeljno menjati selektora posle svakog ciklusa kvalifikacija jer kome treba kontinuitet u radu, i tako te stvari. Sve je to precenjeno.:isuse:Inace, sa Petkovicem smo doziveli najgoru blamazu na nekom zavrsnom turniru otkad se u Srbiji igra reprezentativni fudbal na nekom ozbiljnijem nivou. Svakako najveca blamaza na SP ikada. To je covek koji je uspeo da u vrlo kratkom roku izgubi autoritet kod igraca i da za vrlo kratko vreme unisti i iznegira totalno sve ono dobro sto je prethodno uradio sa reprezentacijom.
Link to comment

Добро је дукане прате да ти је механишар објаснио ствари. Пре негп што си ово написао да ли си консултовао званиучно статистику да видиш колико смо претричали и успоредиш је са другима. :isuse: Успут није посао Миљана II да бира хотеле већ Толетов,Лаковићев и осталих. Ми смо на овом првенству имали барем две различите тактичке поставке.

Link to comment

Taj Japanac je sasvim arealno pred pocetak SP najavljivao polufinale kao cilj japanske reprezentacije, pa mu u skladu s tim dodje nekako logicno da da ostavku. To sto je cilj bio nerelean je druga prica.

Link to comment

Ma Okada je najavio još ranije da će se povući posle prvenstva, bez obzira na rezultat. Bio je neki članak u kom je objašnjavao da će živeti na selu i baviti se poljoprivredom. Nešto tipa "kad bude lepo vreme voziću traktor, a kad bude padala kiša čitaću knjige" :Hail:

Link to comment
Добро је дукане прате да ти је механишар објаснио ствари. Пре негп што си ово написао да ли си консултовао званиучно статистику да видиш колико смо претричали и успоредиш је са другима. :isuse: Успут није посао Миљана II да бира хотеле већ Толетов,Лаковићев и осталих. Ми смо на овом првенству имали барем две различите тактичке поставке.
:) Možda nisam bio precizan. Ajde, da kažem, ČAK je crno momče potvrdilo ono što smo svi tamo videli. Ali da, on nije a bogme ni ja konsultovao zvaničnu statistiku. Da li se u toj statistici vidi broj tačnih dodavanja (pasova)? Mislim da da. A da li taj što puni podacima statistčke rubrike zna šte je PAS U NAZAD. Mislim da ne...I naravno da sam i napisao da je zadatak saveza da bira hotele. A da nisam konsultovao statistiku. Na utakmici protiv Gane ako se ne varam mi smo u prvom poluvremenu imali pokušaj nejakog Pante i mlak pokušaj Stankovića pred kraj poluvremena. Da vodim statistiku napisao bih NULA. A ono na poluvremenu na semaforu piše 5 ili 6 udaraca na gol. Opet se izvinjavam možda sam bio dekoncentrisan od vuvuzela.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...