Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

kakvu bi satisfakciju imao da ti covek kaze da nisu prosli dalje zato sto njegov igrac koji dribla golmana ne moze da sutne loptu u prazan go, a boljeg od njega nema da stavi. zato sto je mala zemlja i ima malo dobrih igraca. as simple as that.
Koji ce nam k..... konferencije za stampu, izjave, novinari i ostalo kad mi svi sve znamo a oni nista od toga ne smeju da kazu jer nema potrebe :isuse: onda mogu da snime izjave sa nizom fraza za narednim 14 godina i da taman svi mediji ustede para
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Koji ce nam k..... konferencije za stampu, izjave, novinari i ostalo kad mi svi sve znamo a oni nista od toga ne smeju da kazu jer nema potrebe :isuse: onda mogu da snime izjave sa nizom fraza za narednim 14 godina i da taman svi mediji ustede para
Pazi, teorijski si u pravu. Treba da se sedne, pregledaju snimci, donesu zaključci. To se radi na kraju sezone, turnira u svakom sportu u svakoj državi na svetu. Problem je to što će te zaključke da donosi tim stručnjaka: Kosan, Đora, Živa. Pre ću da se zadovoljim frazama i fraziranjem u trećem licu jednine, nego da alkoholičari iz Đorine akademije seciraju igru reprezentacije.
Link to comment

Nisam mislio da oni seciraju i donose zakljucne, ali ocekujem da jedan Radomir izadje iz zemlje cuda i kaze 3 prostoprosirene recenice koje nisu fraza a ticu se nase igre i ucesca na SP. mada, iskreno, ko sam ja da ocekujem?

Link to comment
Nisam mislio da oni seciraju i donose zakljucne, ali ocekujem da jedan Radomir izadje iz zemlje cuda i kaze 3 prostoprosirene recenice koje nisu fraza a ticu se nase igre i ucesca na SP. mada, iskreno, ko sam ja da ocekujem?
Mislim, cekaj, ti ozbiljno ocekujes da bilo koji trener, bilo kad, izadje i kaze npr. da mu centarfori imaju po dve leve noge i to sakate i da zato ne umeju da daju go? A da pri tome zna da bolje od tih centarfora nema i nece imati u sledecih minimum 3 godine?
Link to comment

Naravno da ne. ponavljam da ja nemam pravo da trazim i ocekujem bilo sta jer je FSS nezavisno udruzenje gradjana i rade sta god hoce :Dali kako mi godinama kidaju zivce onako u sebi zelim da bar budu iskreni ponekad. a sad je pravi trenutak. ne zelim da prica kako su igraci krs. Radomir je to rekao indirektno kad je rekao da smo mala zemlja i da nemamo dovoljno kvalitetnih igraca. to je dobar pocetak. onda je morao da kaze da smo igrali dobro i da je realno bilo da uzmemo makar bod protiv 2 tima koja su ISPOD nad na fifa rang listi i time prodjemo dalje. a kako na zalost i na nesrecu nismo prosi da NEKO kaze da je to neuspeh. ali i nasa realnost.to sve pricam jer su spremni da loze narod pred prvenstno i da pricaju kako ko ne zeli da osvoji prvenstno i ne veruje u to da ne treba da ide, i takve frazetine. bvidis kako je Gana lepo procenila da ide u polufinale :D i to ce i da urade. realnost je keva :P

Link to comment
Pazi, teorijski si u pravu. Treba da se sedne, pregledaju snimci, donesu zaključci. To se radi na kraju sezone, turnira u svakom sportu u svakoj državi na svetu. Problem je to što će te zaključke da donosi tim stručnjaka: Kosan, Đora, Živa. Pre ću da se zadovoljim frazama i fraziranjem u trećem licu jednine, nego da alkoholičari iz Đorine akademije seciraju igru reprezentacije.
Da su mu juce postavljali pitanja Kosan, Djora i Ziva, onda bi onakvi odgovori i ton bili sasvim primereni. Ali radilo se o konferenciji za stampu, pri cemu bar neki od prisutnih novinara nisu produzena ruka fudbalske mafije. Ako Antic pak misli da jesu, onda je lepo trebalo da ih na samom pocetku sve zajedno otera u kurac ili da se uopste ne pojavi. Umesto toga, on je juce baljezgao i u retorickom smislu nije se predstavio u nista boljem svetlu od Zive ili Alkosana, iako je za njih bog fudbala. Ispao je jednak retard kao oni. Njihove kritike i bezobrazluk i njegova demagogija i cinizam jednako su besmisleni.
Link to comment
pa nista, ti budi iskren i kad te dete pita sto je dobilo dvojku u skoli a celu godinu je ucilo, ti mu kazi da je glupo ko qrac i to je to.
Slazem se. To bi zaista bilo apsurdno ako si ga cele godine lozio da je u stanju da dobije cetvorku ili peticu.
Link to comment
pa nista, ti budi iskren i kad te dete pita sto je dobilo dvojku u skoli a celu godinu je ucilo, ti mu kazi da je glupo ko qrac i to je to.
ne valja ti poredjenje iz tri razloga.1. fudbaleri su punoletni ljudi2. nisu nasi igraci na nivou retardiranog osmogodisnjaka, a igraci gane i australije stipendisti na MIT-u3.
Slazem se. To bi zaista bilo apsurdno ako si ga cele godine lozio da je u stanju da dobije cetvorku ili peticu.
citava moja poenta je da smo mi po rejtingu, igracima, selektoru, igri.... zasluzili da idemo dalje. a nismo otisli. i treba neko da kaze da je to neuspeh i da onda sednu pogledaju gde su pogresili i da nastave ka kvalifikacijama za euro 2012jel to toliko nemoguce u zemlji srbiji?znaci Antic je faca, treba da ostane i nastavi sa radom. ali mu ne bi skodila da nekad prizna da je moglo bolje. i da nije uspeh uzeti 0 bodova protiv gane i australije. az simpl ez detedit...quote Milogled Bluff Edited by Далибор М.
Link to comment

Antic je ovom konferencijom pokazao koliki je gospodin. Pravi gospodin saziva kzs, nece pravi gospodin da se bavi nekakvim strucnim analizama ucesca na SP. Najjace od svega je to sto se frazetina "mala smo zemlja, ovo je istorijski uspeh 1 gospodina Radomira" primenjuje pri odgovoru na pitanje(naravno, ne direktno, jer Stojadinovici tako ne zele da formulisu pitanje) zasto smo izgubili od Australije i Gane, nacija sa slavnom fudbalskom tradicijom i igracima u najjacim svetskim klubovima.Kosana i bulumentu ne treba komentarisati, valjda se neke stvari u vezi sa njima podrazumevaju.

Link to comment

posto kazete da imamo slabe igrace i zadovoljavamo se qrcem u celo, sto onda ne angazujemo neku jeftiniju i manje arogantnu seljacinu da ih vodi i predvodi?

Link to comment

jer bi bez njega gubili i od Kazahstana, Azerbejdzana, i slicnih, kao sto je bio slucaj ranije. Postoji li bolji srpski trener, trenutno? Ne postoji. Tu je tacka.

Link to comment
ne valja ti poredjenje iz tri razloga.1. fudbaleri su punoletni ljudi2. nisu nasi igraci na nivou retardiranog osmogodisnjaka, a igraci gane i australije stipendisti na MIT-u3.citava moja poenta je da smo mi po rejtingu, igracima, selektoru, igri.... zasluzili da idemo dalje. a nismo otisli. i treba neko da kaze da je to neuspeh i da onda sednu pogledaju gde su pogresili i da nastave ka kvalifikacijama za euro 2012jel to toliko nemoguce u zemlji srbiji?znaci Antic je faca, treba da ostane i nastavi sa radom. ali mu ne bi skodila da nekad prizna da je moglo bolje. i da nije uspeh uzeti 0 bodova protiv gane i australije. az simpl ez det
Ono sto vi ocekujete od Antica, a to je da posteno i trezveno objasni gde su svi problemi u srpskom fudbalu koji nas drze negde u liniji da je kvalifikovanje za velika prvenstva uspeh odgovarajuc nasim mogucnostima, se nece desiti. Iz nekoliko razloga.Prvi razlog je to sto za tako nesto nije dovoljno kompetentan. On i njegov strucni stab su jedino kompetentni da razmatraju stvari koje su vezane za taktiku i kvalitet igrackog kadra, a to su stvari koje su za internu analizu a ne za razvlacenje po medijima. Drugi razlog je to sto nece da se zamera onima sa kojima bi trebalo ubuduce da saradjuje i koji treba da mu obezbede uslove za dalji neometan rad. Koliko je to produktivno najbolje opisuje primer Djukica. Treci razlog je to sto srpska sportska javnost, razapeta izmedju mazohistickog naricanja o nasoj nemoci i suludih ocekivanja o dometima nase moci (koji se ponekad switch-uju od utakmice do utakmice) niti je spremna niti zeli ozbiljnu analizu. Ozbiljnu analizu niti ima ko da napravi niti ima koga ko bi umeo da je procita.Konkretno, jedna takva analiza uopste ne bi smela da polazi od pretpostavke da je ovo sto se s nama desilo na SP uspeh ili neuspeh, zato sto nista nije projektovano pre odlaska da bi se utvrdilo da li je to sto je projektovano ispunjeno ili nije. A nije projektovano namerno, kako bi svi koji se vrte oko reprezentacije mogli posle da se vade jer ne postoji dogovoreni i na necemu zasnovani minimum onoga sto se unapred smatra kao cilj koji se treba dostici. To sto je za nekoga eventualni uspeh bio prolazak u drugi krug, za nekoga opet cetvrtfinale, za nekoga samo ucesce na SP su intimna razmisljanja ovoga ili onoga. Na osnovu cega su postavljani ciljevi ove reprezentacije na SP? Na osnovu kafanskih "a mogli bismo ovo"? Kod evaluacije postoji nesto sto se zove nulta evaluacija. To je projekcija koja se radi pre nego sto se uopste pocne pratiti ono sto treba da se evaluira. Tek kad se ona uradi onda se moze meriti sta je napravljeno novo u odnosu na ono sto je bilo pre nego sto je bilo sta pocelo da se pravi. Pa ako si odgovorio na pitanja koja si u nultoj evaluaciji postavio pozitivno, onda mozes da govoris o nekom uspehu. Ako odgovoris negativno onda tek pravis analizu razloga zbog kojih nisi mogao da odgovoris pozitivno, to jest, pokusavas da objasnis razloge neuspeha.Ja cak i ne znam da li je uopste potrebno raditi nesto tako ozbiljno u fudbalu. Fudbal je ipak samo igra koja ima preveliki broj varijabli i gde uspesi i neuspesi mogu zavisiti od mnogo vanjskih faktora. Ali, ako se zeli ozbiljna analiza onda ona mora da se radi ozbiljno. Traziti sad ozbiljnu analizu na osnovu ispunjenih/neispunjenih privatnih ocekivanja ovoga ili onoga je totalno neozbiljno. Edited by harper lee
Link to comment
jer bi bez njega gubili i od Kazahstana, Azerbejdzana, i slicnih, kao sto je bio slucaj ranije. Postoji li bolji srpski trener, trenutno? Ne postoji. Tu je tacka.
taj fazontreba antic da ostane ma koliko se ne uklapao u nasu sliku o savrsenom treneru koji ce cak u jednom trenu svratiti i na forum da nam se pravda i objasni sve do tancinakao da je on to trunje u inace besprekornoj i idilicnoj fudbalskoj organizaciji pa cemo njegovim uklanjanjem resiti sve probleme+ na sve to, kad covek pogleda sta su alternative...kapiram ja da smo svi kao ljuti i razocarani ali brate, to nam je sto nam jemozda taj kontinuitet nije losa ideja u ovom trenutku. da i njega probamo, kad smo masovne i histericne promene vec apsolvirali
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...