Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1657

  • levi

    1113

  • kud u maglu Simoviću

    1011

  • Cash

    971

nemamo mi napadace da igramo klasican 4-4-2 ili neki barsin 4-3-3.

 

 

Ovo bi moglo da se proba sa Markovicem, Mitrovicem I Sulejmanijem ( na primer )  iza Tadic, Matic, Tosic....ali treba trcati, jebga.

Link to comment

Kao da se moglo nešto mnogo vidjeti u ovako kratkom periodu, pogotovo sad na kraju sezone.

Protiv Iraca je koliko se sjećam velika većina javnosti bila zadovoljna, jedu FSS-ovci govna, zajedno  s medijima.

Ako je čovjek već u startu visio i bio neozbiljan kandidat koji su ga kurac i dovodili.

Znači utakmica s Ircima i ova mini turneja su u biti uzaludno utrošeni jer jelte nije zadovoljeno, pa umjesto da se tim sad uigrava to će pričekati do početka kvalifikacja sa novim imenom na klupi, pa dok se razigramo već ćemo zaostajati 3-4 boda za Armenijom.

 

Mi smo kao navikli na velike stvari pa eto Drulović nije zadovoljio :)

 

Sramota je da mu već iza leđa podlo sapunaju dasku.

Link to comment

Problem je sto u startu od ovih utakmica nista dobro nismo mogli ni da ocekujemo; kraj sezone  gde preskacemo svetsko prvenstvo, los izbor protivnika ( osim Brazila , koja je jedina ekipa ucesnik predstojeceg takmicenja ). Zar nismo mogli da nadjemo ni jednog protivnika iz Evrope ? ( Englezi, Francuzi, Nemci, Spanci, Holandjani, Portugal, Italija...)

 

Mislim da smo se trebali polako uigravati/isprobavati varijante za sledece kvalifikacije, sa akcentom na "isprobavanje" formacija I eventualno nekih igraca koji nisu dobijali sansu u prethodnom periodu.

Ispada da ove utakmice igramo kao mini prvenstvo sveta gde se ocekuje neki rezultat, jer mesto selektora zavisi od rezultata, gde na kraju sam I selektori ne moze nista formacijski da menja u strahu od loseg rezultata.

 

Trebalo je opustenije uci u ove utakmice, I mislim da bi to I bio slucaj da je Drulovic postavljen za stalnog selektora pre ove turneje, ovako, apsolutno nikakva korist od ovih utakmica.

Edited by crosman
Link to comment

Ma greška je već što se kod postavljanja Drulovića naglasilo kako je on ".privremeno rješenje".

Trebali su čovjeku dati ciklus za 2016 pa ovisno o plasmanu produženje ugovora, a ne ovako, jer niko ne garantuje da će se Piksi ili ko god novi dođe plasirati na EP.

Koliko god je do trenera, često je više do igrača i mentaliteta da ga jebeš.

Najviše svakako do trulog FSS-a i nemanja nikakvog plana ni strategije.

Jeste ovo sad EP sa više ekipa gdje i trećeplasirani imaju dobru šansu, ali ja nam iskreno svejedno dajem 50% za plasman na isto.

Link to comment

6/6

 

nemamo mi napadace da igramo klasican 4-4-2 ili neki barsin 4-3-3. ovakva postava je klasican alibi, da imamo nekog normalnog u savezu da pokusa da iscima gvidolina ili tako nekog gotivnog italijana da implementira™ 3-5-2, imamo idealne igrace za tu varijantu (mihajlovic je sujetno i retardirano djubre, ali to sto je pokusao na pocetku selektorovanje je verovatno jedino normalno sto je uradio - nije ni cudo sto je odustao nakon 10 dana).

 

Tesko bi se primila 3-x-x formacija u nas jer vecina nasih igraca nije igrala nikad u takvom sistemu. Sem Baste od ovih standardnijih bukvalno niko vise. Mozda bi i navise odgovarala onome sto mi trenutno imamo (bekove koji su tanki defanzivno, stopera koji zna sa loptom, dvojicu koji umeju da krenu napred po potrebi i da pokriju bok, tanak izbor na krilima...), ali mi se cini da bi napravili mismatch koji bi bio uzasno los po nas protiv bilo koje ekipe sa kojom igramo. Defanzivno mozemo da se obezbedimo i sa nekom standardnijiom postavkom, smanjenjem broja igraca napred ne vidim kako bi dobili ikakvu prednost, samo bi otezali sebi zivot kvarenjem tranzicije, koja moze da nam bude solidno oruzje. 4-2-3-1 je ubedjivo najbolje sto mozemo trenutno i od toga ne trebamo da odstupamo ni milimetar.

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Previse je faktora ukljuceno u njegovo stagniranje/propadanje da bi moglo da se kaze sta je bilo presudno. Ako bih morao da licitiram rekao bih da je to pre svega bila Barcelona. Klub je imao trenera koji ga nije hteo, a sa druge strane su imali wishful thinking da ce im drugi isporuciti superstara kada se vrati sa pozajmice. Kada je bio kod nas mislim da je otkupna klauzula bila negde severno od 40kk eura, sto je za igraca koji je postigao jedva dvocifren broj u seniorskoj konkurenciji do tada prosto suludo. Naravno da je takva besmislena stavka odbila mnoge klubove od njega, a verovatno bi izrastao u solidnog igraca da je neko imao koristi da ga razigrava. Poseduje kvalitete koji nikako nisu zanemarljivi, samo mu je bio potrebana sto nezniji prelazak na seniorski fudbal i jos malo fizikalija. Steta za njega.

Link to comment

Ne znam da li je bilo ali deca ispod 19godina zavrsili ispred Turske, Irske i Islanda i branice titulu prvaka Evrope u Madjarskoj u drugoj polovini jula. Ukrajina, Izrael, Bugarska, Nemacka, Austrija, Portugal, mi kroz kvalifikacija iako smo zvanicni prvaci i domacin Madjarksa.

Link to comment

Pa dobro, malo si omasio. Ostaje samo da se vidi ko ce od Spanije i Nemacke na prvenstvo (ostao im medjusobni u poslednjem kolu) i grupa sa Austrijom, Rusijom, Norveskom i Rumunijom tek treba da se odigra. Ostalo je ok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...