Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Meni se Mitar cini kao spic kog dugo cekamo.

Ovo EP je teze izbeci nego kvalifilovati se zbog uefinog prosirenja na 24, ali gledajuci danas Toleta i Lekovica (koji se prstima udara po zubima od dosade) pomislih s ovima nema opustanja. A ovde vidim da i pppucanstvo opet samo kuka i trazi unapred opravdanja u "losem rasporedu", te igranju sa Danskom u junu. Pokazite malo vise dostojanstva. :fantom:

Link to comment

Nek su i obojica Mitrovic i Djordjevic u tandemu, meni to jednostavno ne uliva neko poverenje  :fantom:

Da bog da gresim,ali ja skroz mogu da zamislim ceo tim koj se vuce kao jedna ogromna slina po terenu cele kvalifikacije, koji choke protiv Albanaca i Danaca, a uspe da odigra ne-znam-kako bunker protiv Portugala i uzme im bod ili dva.

Link to comment

Da je malo bolja klima u fudbalskoj Srbiji bio bih hrabar da prognoziram i da smo favoriti za prvo mesto. Portugalu će ovaj Euro 2016 da bude poslednji jak turnir koja će ova generacija da ima, kako se sada čini. Bez dovoljno mladih igrača koji obećavaju, a i prilično su kilavi u kvalifikacijama. Bili bi idealan protivnih za WC 2018.

 

Danska je tanka kvalitetom za tim iz drugog šešira, ali imaju ono što ja kod nas nisam video - timski duh. Bilo je očekivano da ne odu u Brazil nakon duplog kvalifikovanja u JAR i Ukr/Pol. Izgledali su dosta bolje u sezoni 2013/14 nego u prethodnoj, pa će biti zanimljivo ispratiti ih u buduće. Fischer i Eriksen bi trebalo da ih vode do nekoliko velikih takmičenje u narednoj deceniji.

 

Jermeni i Albanci više nezgodni nego kvalitetni. Dobar špic i kreativni vezni su dovoljni da naprave štetu neorganizovanim timovima, a Srbija to trenutno jeste.

Link to comment

I nama moze da bude poslednji ciklus u kome cemo imati ovakav izbor u odbrani, a nema nikakvih garancija da cemo naprasno krenuti da igramo fudbala i da cemo to kompenzovati u drugim linijama. Bice steta ako bezveze potrosimo i Ljubinka, bar deluje kao ok lik.

Opet, ne mogu da se ne ponadam kada vidim kakav izbor imamo glede igraca kod sklapanja ozbiljnog tima. Imena koja imamo bi u nekim normalnim uslovima trebalo da budu dovoljna da se sa koeficijentom rutinski vrzmamo izmedju prvog i drugog sesira. Druge reprezentacije prave mnogo vise sa mnogo vecim rupama u sastavu od onih koje mi imamo, cak se i plasiraju na prvenstva sa pozicijama popunjenim totalnim neznalicama i odavno potrosenim igracima. Danci, na primer, imaju jednu takvu totalnu neznalicu na stoperu. Ne mislim na Aggera, vec na onog drugog plavusana. Kolicina dzigerice koju mi je pojeo za samo jednu sezonu bi mozda stala u jednu ovecu kantu.

Sto se tice igraca koji su zapostavljeni, bar u ovim forumskim naklapanjima, a koje gledam stalno, rekao bih da Avramov moze da bude hit ciklusa ukoliko ga se sete. Covek u poznim godinama ima peak karijere u Cagliariju i to bi trebalo iskoristiti nekako. Odlicno brani od kako mu se ukazala prilika i nekoliko puta je sam uzeo bodove, rekao bih da je trenutno nas najkvalitetniji golman. Dokle ce to potrajati ne znam, ali bi trebalo da bude uzet u razmatranje kao kratkorocno resenje.

Drugi je Krsticic, koji se za sada ne razvija onako kako sam ocekivao, previse je sirov jos uvek, ali niko ne moze da me ubedi da ne zasluzuje da se nadje bar na spisku. Cenim da bi bio korisniji od mrtvih puvala kojim obicno punimo sredinu, ima odlican work rate i bije ko blesav, a sasvim je i korektan na lopti.

Gudelj bi morao da dobije mesta, cak kvalitetom zasluzuje mozda i uparivanje sa Maticem na sredini u startnoj postavi.

Baste su se na srecu setili nekako, mislim da bi morao da bude zakucan na desno krilo ko god da vodi ekipu i sta god da igra. Jednostavno ima kvaliteta i trenutno igra vrhunski fudbal i dok je tako morao bi da bude u 11. Solidan je defanzivac za tu poziciju i ta strana bi njegovim igranjem bila odlicno zasticena. U situaciji kada na drugoj strani imamo verovatno Markovica il nekog drugog lakonog driblera koji ne jebe da pokriva i pomaze rasterecivanje sredine od stalnog pokrivanja oba boka bi moralo da bude znacajno. Ofanzivno nije neka klasa, ali igraca koji moze da bude korisniji za ekipu na toj poziciji jednostavno nemamo.

Ljajic je za mene poprilicno razocaranje, u pravu je Sef 1/1, ove sezone je samo nazadovao. Ima neke mane koje pitaj boba da li ce ikada otkloniti, ali se pokazao dobro kao supersub. Mozda to ne znaci bas mnogo, ali umeo je da donese nesto pozitivno u igri kada bi usao u poslednjih pola sata, posebno kada se juri rezultat. Glavni problemi su mu slabo ili nikakvo ucestvovanje u defanzivi i los tajming kod oslobadjanja od lopte. Precesto zakasni da doda kada je vreme i obicno tada sutira ukoliko je u mogucnosti, lose naravno, sto uglavnom dovodi do frustracije kod ostatka ekipe. Ne bih ja polagao u ovom trenutku prevelike nade u njega, nije igrac koji moze mnogo da promeni stvari na bolje.

Link to comment

Pjaf, zaboravih. Kakav bi to bio prvi post na temi posle zreba da ne bacim svoju postavu  :lolol:

 

Avramov - Kolarov / Nastasic / Subotic / Ivanovic - Matic / Gudelj - Markovic* / Tadic / Basta - Mitrovic

* radije bih nekog ko ne zapostavlja defanzivu u toj meri, al mi nista bolje trenutno ne pada na pamet, tako da Markec upada zbog ofazivnog skill seta.

Edited by crtamOrasi
Link to comment
Golmani: Vladimir Stojković (Ergotelis), Željko Brkić (Udineze);

 

Odbrana: Antonio Rukavina (Valjadolid), Branislav Ivanović (Čelsi), Dušan Basta (Udineze), Aleksandar Kolarov (Mančester Siti), Nenad Tomović (Fiorentina), Milan Biševac (Lion);

 

Sredina terena: Nemanja Gudelj (AZ Alkmar), Radosav Petrović (Genčerbirligi), Nenad Krstičić (Sampdorija), Ljubomir Fejsa (Benfika), Nemanja Matić (Čelsi), Adem Ljajić (Roma), Dušan Tadić (Tvente);

 

Napad: Lazar Marković (Benfika), Zoran Tošić (CSKA Moskva), Miralem Sulejmani (Benfika), Filip Đorđević (Nant), Stefan Šćepović (Sporting Hihon).

Link to comment

Mitrovic i Nastasic povredjeni ili nisu po volji selektoru ?

 

edit: Nepotrebno da pored Fejse (ako vec mora i on), tu se nalazi i Petrovic ... a nema recimo Jojica ili Jankovica ...

Edited by Geograf
Link to comment

evo ga spisak:

Golmani: Vladimir Stojković, Željko Brkić

 

Odbrambeni igrači: Antonio Rukavina, Branislav Ivanović, Dušan Basta, Aleksandar Kolarov, Nenad Tomović, Milan Biševac

 

Igrači sredine terena: Radoslav Petrović, Nemanja Gudelj, Nenad Krstičić, Ljubomir Fejsa, Nemanja Matić, Adem Ljajić

 

Napadači: Dušan Tadić, Lazar Marković, Zoran Tošić, Miralem Sulejmani, Filip Đorđević, Stefan Šćepović

 

gde je basta da nije povredjen

 

eno ga :lolol: :0.6:

Edited by Cash
Link to comment

Mitrovic i Nastasic povredjeni ili nisu po volji selektoru ?

 

edit: Nepotrebno da pored Fejse (ako vec mora i on), tu se nalazi i Petrovic ... a nema recimo Jojica ili Jankovica ...

Mitar i Nasta i Djuricic idu da pomazu U 21

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...