Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Da. Da je bilo muda, organizovali bismo se, napali protivnika i pobedili ga. Ovako, morali smo da se zadovoljimo samo pobedom.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Najbolji su mi ovi magovi sa football managera, kojima je ofanzivna igra samo ako imaš 2 ili više špiceva u ekipi. Volovi.

Link to comment
Da. Da je bilo muda, organizovali bismo se, napali protivnika i pobedili ga. Ovako, morali smo da se zadovoljimo samo pobedom.
:lol: :lol: Idioti.
Link to comment

Inače, Stojković je silno motivisan ušao u meč sa Australijom, što je, takođe, pokazao na „fejsbuku". U jutarnjim časovima, na dan utakmice, na njegovom profilu je osvanuo status: „Sprem‘te se, sprem‘te, četnici, kakvi budemo noćas bićemo doveka".http://www.sportal.rs/news.php?id=30247Jebiga, šta da kaže čovek na ovo? Inače, vidim da ludilo polako izmiče kontroli i da sledi žešći pičvajz. Sve je očiglednije da Antić odlazi, a ko pa da mu zameri? Koji će mu ovo kurac u životu?

Edited by Odd_Job
Link to comment

Javio se i Dzajic:Dragan Džajić: Debakl koji će imati velike posledice- Činjenica je da će se ovaj neuspeh u velikoj meri odraziti na fudbal u Srbiji. Na koji način, ne bih želeo da prognoziram. Previše sam udaljen od događanja u Fudbalskom savezu Srbije. Do sada je Antić uživao veliko poverenje, no ovo je debakl koji bi mogao imati dalekosežne posledice. Slovenci se mogu časno vratiti kući, za razliku od Srbije. Penal protiv Australije je postojao, ali mi smo eliminisani u prvom poluvremenu. Promašili smo šanse, a nije jasno zbog čega je Antić zamenio Krasića, koji je motor reprezentacije.

Link to comment

Nadam se da Tole nema keca u rukavu, tipa Dujkovic ili Rajevac i da ce mu ovo biti poslednji sukob i poraz koji ce ga konacno oterati u penziju, ako ne i u zatvor.Dr Vladimir Galetić, nekadašnji lekar reprezentacije Jugoslavije na Svetskom Prvenstvu 1990. analizirao je rezultate Srbije na Mundijalu u JAR.Galetić smatra da je glavni problem bio psihološke prirode i da su izostali neophodni testovi ličnosti.Takođe, dr Galetić veruje da su pripreme selekcije Srbije bile na nedovoljnom nivou i da je u Južnu Afriku trebalo da se otputuje deset dana ranije.„Idealno bi bilo da su otišli deset dana ranije. Pripreme su sprovedene amaterski i tu je najveći razlog neuspeha“, smatra dr Galetić. opsirnije

Edited by Milosh76
Link to comment

Psiholoski testovi manje-vise ali definitivno su morali otici ranije tamo, zna se koliko su nasi fudbaleri sposobni da se brzo adaptiraju na vremenske promene, makar one bile i minimalne...

Link to comment

Mislim da je to glupost, uslovi u JAF za trening su nikakvi, o tome svedoci i cesta promena terena nase a i drugih selekcija. Da ne pricam o maskiranim komandosima koji moraju da te prate gde god da si krenuo. Drugo, par stadiona na kojima se igra SP su na 1000+ metara nadmorske visine, dok su drugi u priobalskim gradovica (sto ce reci cca 0m ), tako da ni forsiranje toga nema neke poente. I trece, JAF je u istoj vremenskoj zoni kao istocna Evropa, sto ce reci sat vremena razlike u odnosu na nas, tako da nema nekog jet-laga koji najvise zna biti problem kada se igra prvenstvo na dalekim mestima.S druge strane, da su nam pripreme bile krsh, to stoji. Imam osecaj da su prvi pravi trening odradili tek kad su stigli u Afriku, a do tada je bilo lagano zagrevanje uz oprez zbog mogucih povreda. A pripremne utakmice su tek bile tragedija.

Link to comment
Javio se i Dzajic:Dragan Džajić: Debakl koji će imati velike posledice- Činjenica je da će se ovaj neuspeh u velikoj meri odraziti na fudbal u Srbiji. Na koji način, ne bih želeo da prognoziram. Previše sam udaljen od događanja u Fudbalskom savezu Srbije. Do sada je Antić uživao veliko poverenje, no ovo je debakl koji bi mogao imati dalekosežne posledice. Slovenci se mogu časno vratiti kući, za razliku od Srbije. Penal protiv Australije je postojao, ali mi smo eliminisani u prvom poluvremenu. Promašili smo šanse, a nije jasno zbog čega je Antić zamenio Krasića, koji je motor reprezentacije.
Kako svako govance pronađe svoju šolju :)
Link to comment

realno. ja kad sam video da oni idu na drugu stranu sveta i u totalno suprotno godisnje doba, kolko, 6 dana ranije? sve mi je bilo jasno. da ne pricam da su se za pripreme skupili 15 pre prve tekme.

Link to comment

Nas glavni problem na ovom SP, kao i uvek, smo bili mi sami. Psiha ili jos bolje karakter koji Antic toliko apostrofira, a koji su nasi reprezentativci pokazali je decidirano anti-sportski, anti-kompetativni i anti-zivotni. Cini mi se da je velika vecina nasih igraca promasila svoje zivotne profesije, jer su se trebali baviti necim manje stresnim, npr bastovanstvom.U nasem timu postoje igraci koji mogu biti relativno znacajni srafovi u svojim maticnim klubovima, u kojima igraju rastereceno jer tu postoje pojedinci koji nose breme odgovornosti, koji ih motivisu da ne klonu kada stvari ne idu kako treba i koji umeju da snagom svog karaktera inspirisu tim da igra bolje, ljudi koji su jednostavno mentalni stubovi svojih timova. Nekako mi se cini da je nas problem sto nam je ekipa sacinjena od vecine igraca koja nastoji da po principu stvari bezi od odgovornosti ili jednostavno ne ume da hendla pritisak, sto bi objasnilo neverovatnu kolicinu klonulosti i defetizma od 30 i nekog minuta protiv Australije (tada nam sigurno nije nestalo kondicije, kao niti u prvih 15 min posle pauze). Odmah bi apostrofirao Kuzmanovica, igraca koji zadnjih 10 minuta placuci trci kao muva bez glave po terenu i kojeg saigraci samo mogu sazaljevati, koji 5 dana posle daje izjave kajanja i izvinjavanja vaskolikoj srpskoj naciji, kao i Lazovica i Pantelica koji klece po manastirima i krste se za svaku promasenu priliku. Mi nemamo kredita da drzimo takve likove u ekipi.Moramo da naucimo da ne moze da se jajari i igra na iks protiv bilo koga, vec samo kada je to planirano, tj kad selektor to zahteva, a ne da dajemo izjave kako cemo da napadnemo, lozimo se prvih 5 minuta i onda se jajarski presaltujemo na plan B kada vidimo da protivnik nece da se pobedi sam od sebe. Takodje moramo da naucimo da se ne raspadnemo kad primimo glup gol, penal ili crveni karton, kao niti da krivimo sudiju za sve i razmisljamo o nasim neuspesima po principu sta bi bilo kad bi bilo. Moramo da naucimo da igramo zadnje utakmice u kojima nemamo apsolutno nikakve sanse za prolazak kao ona banda razbojnika sa Juzne Hemisfere. Sto je najvaznije, moramo da izbacimo iz glave fiksaciju nezasluzene, jajarske pobede kao ultimativni ideal sportskog zajeba protivnika i moramo nauciti da razbijemo protivnika kad imamo igraca vise, a ne da stvorimo istovetni broj prilika i smatramo se srecnim sto smo pobedili.To se sve resava tako sto se izbaciju neodgovorni pojedinci raskosnijeg fudbalskog znanja i uvode odgovorniji skromnijeg znanja, no to je toliko korenita promena da prosto ne verujem da ce da se desi. Antic ce, u slucaju da vodi naredni ciklus, naciniti par omanjih promena i nadati se da ce imati vise srece, nece on restrukturirati nista - pa cak ni da ima 100% podrsku FSS-a, struke i nacije.

Link to comment
Odmah bi apostrofirao Kuzmanovica, igraca koji zadnjih 10 minuta placuci trci kao muva bez glave po terenu i kojeg saigraci samo mogu sazaljevati... Mi nemamo kredita da drzimo takve likove u ekipi.
:isuse:
Link to comment
Nas glavni problem na ovom SP, kao i uvek, smo bili mi sami. Psiha ili jos bolje karakter koji Antic toliko apostrofira, a koji su nasi reprezentativci pokazali je decidirano anti-sportski, anti-kompetativni i anti-zivotni. Cini mi se da je velika vecina nasih igraca promasila svoje zivotne profesije, jer su se trebali baviti necim manje stresnim, npr bastovanstvom.U nasem timu postoje igraci koji mogu biti relativno znacajni srafovi u svojim maticnim klubovima, u kojima igraju rastereceno jer tu postoje pojedinci koji nose breme odgovornosti, koji ih motivisu da ne klonu kada stvari ne idu kako treba i koji umeju da snagom svog karaktera inspirisu tim da igra bolje, ljudi koji su jednostavno mentalni stubovi svojih timova. Nekako mi se cini da je nas problem sto nam je ekipa sacinjena od vecine igraca koja nastoji da po principu stvari bezi od odgovornosti ili jednostavno ne ume da hendla pritisak, sto bi objasnilo neverovatnu kolicinu klonulosti i defetizma od 30 i nekog minuta protiv Australije (tada nam sigurno nije nestalo kondicije, kao niti u prvih 15 min posle pauze). Odmah bi apostrofirao Kuzmanovica, igraca koji zadnjih 10 minuta placuci trci kao muva bez glave po terenu i kojeg saigraci samo mogu sazaljevati, koji 5 dana posle daje izjave kajanja i izvinjavanja vaskolikoj srpskoj naciji, kao i Lazovica i Pantelica koji klece po manastirima i krste se za svaku promasenu priliku. Mi nemamo kredita da drzimo takve likove u ekipi.Moramo da naucimo da ne moze da se jajari i igra na iks protiv bilo koga, vec samo kada je to planirano, tj kad selektor to zahteva, a ne da dajemo izjave kako cemo da napadnemo, lozimo se prvih 5 minuta i onda se jajarski presaltujemo na plan B kada vidimo da protivnik nece da se pobedi sam od sebe. Takodje moramo da naucimo da se ne raspadnemo kad primimo glup gol, penal ili crveni karton, kao niti da krivimo sudiju za sve i razmisljamo o nasim neuspesima po principu sta bi bilo kad bi bilo. Moramo da naucimo da igramo zadnje utakmice u kojima nemamo apsolutno nikakve sanse za prolazak kao ona banda razbojnika sa Juzne Hemisfere. Sto je najvaznije, moramo da izbacimo iz glave fiksaciju nezasluzene, jajarske pobede kao ultimativni ideal sportskog zajeba protivnika i moramo nauciti da razbijemo protivnika kad imamo igraca vise, a ne da stvorimo istovetni broj prilika i smatramo se srecnim sto smo pobedili.To se sve resava tako sto se izbaciju neodgovorni pojedinci raskosnijeg fudbalskog znanja i uvode odgovorniji skromnijeg znanja, no to je toliko korenita promena da prosto ne verujem da ce da se desi. Antic ce, u slucaju da vodi naredni ciklus, naciniti par omanjih promena i nadati se da ce imati vise srece, nece on restrukturirati nista - pa cak ni da ima 100% podrsku FSS-a, struke i nacije.
Dobro, sad, rekao si neke stvari koje su tacne, ali uglavnom preterujes. Da izbacimo neodgovorne pojedince raskosnijeg fudbalskog znanja, a da uvedemo skromnije ali odgovornije? I sta ce onda da se desi, da ne prodjemo kvalifikacije? Jer. mnogi od igraca koje sad imamo su prilicno skromni (npr. nasi spicevi), pa opet, jednostavno nema boljih od njih. Ispada po tebi da je sve u glavi i pristupu, a da kvalitet fudbalera nema veze nisacim. E pa nece biti da je tako. I koga, to, odgovornijeg da ubacimo?Jedino sto je tacno je da nasoj ekipi treba psiholog, kao sto imaju i druge ekipe, kao i da treba da naucimo da pred veliko takmicenje oladimo sa medijskom halabukom i smanjimo pritisak na igrace. To da nemamo nazalost igrace koji su lideri u svojim timovima je tacno, al jebiga, sta je tu je.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...