Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Ne kažem to, nego da bi navijačima zvezde neko bio dobar predsednik (šta god to značilo) morao bi da donese titulu zvezdi. Karadžić bi bio prihvatljiv da donese titulu™.
Kako kojima. Ja bih bio zadovoljan relativno (u smislu, koliko je to uopste moguce u Srbiji) postenim prvenstvom pa neka uzme ko je te godine bolji. "Najbolje" sto sad moze da nam se desi je da dodje neki u crveno-belo maskirani osvetnik koji ce da steluje za Zvezdu, mogli bismo komotno da ukinemo prvenstvo. Ionako ne znam za koji kurac ga uopste igramo. Edited by harper lee
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Sta ti znaci ovo pitanje?
Znaš ti vrlo dobro šta znači, ali ajde da ti ponesen HL sindromom pojasnim: šta konkretno menja odlazak Toleta sa mesta predsednika FSS?
Link to comment

Pa čekaj Harper, ko je u minulih 6 godina bio bolji od Partizana, a titula mu je eto, volešebno oteta?Ovo je apsolutno najujednačenije prvenstvo iha-haj. Doduše Zvezdina uprava ga čini na svoju štetu ujednačenijim nego što bibilo.

Link to comment
Pa čekaj Harper, ko je u minulih 6 godina bio bolji od Partizana, a titula mu je eto, volešebno oteta?Ovo je apsolutno najujednačenije prvenstvo iha-haj. Doduše Zvezdina uprava ga čini na svoju štetu ujednačenijim nego što bibilo.
Sto to mene pitas? Samo komentarisem Teacherovu formulu predsednik FSS = titula i kazem da ta formula ekskluzivno vazi za Karadzica, drugim stvarima se nisam bavio..
Link to comment
Ne kažem to, nego da bi navijačima zvezde neko bio dobar predsednik (šta god to značilo) morao bi da donese titulu zvezdi. Karadžić bi bio prihvatljiv da donese titulu™.
Karadzic mi ne bi bio prihvatljiv, taman da je Zvezda uzela 6 titula uzastopce. Ako treba objasnjavati i crtati, onda stvarno. Domaci fudbal je u poonoru, reprezentacija je u ponoru, ali imamo Kucu Fudbala, jeftini jebarnik za Toleta, Bata Djoru i Duleta Savica, za koga su pare dobijene od drzave i od UEFA, a raspickane preko burazerskih firmi na fantomske wotermasaz kade i slicne nepotrebne gluposti.
Znaš ti vrlo dobro šta znači, ali ajde da ti ponesen HL sindromom pojasnim: šta konkretno menja odlazak Toleta sa mesta predsednika FSS?
Da, znam: pijacni ton, a besmisleno pitanje. Ali ponesen nastupom filantropije da ti pojasnim: Domaci fudbal je u ponoru, reprezentacija je u ponoru, ali imamo Kucu Fudbala, jeftini jebarnik za Toleta, Bata Djoru i Duleta Savica, za koga su pare dobijene od drzave i od UEFA, a raspickane preko burazerskih firmi na fantomske wotermasaz kade i slicne nepotrebne gluposti. Posto od toga gore ne moze, onda je svaka promena promena na bolje. Licno me ne zanima da li ce predsednik biti Stankovic, Milosevic ili Obretkovic - ko god da dodje, ne moze da napravi gore od ovoga sada. Sve i da se fudbal ugasi, bolje i to nego da gledam utakmice reprezentacije u kojoj dva najbolja igraca nisu pozvana, pa nas pegla ko kako stigne, ili domace klubove koje u evropi preslisavaju trecerazredni betonasi, jer ovi nasi igraju cele godine presmesnu ligu bez ikakvog kvaliteta, u kojoj se cak ni raspored utakmica ne menja, koliko je predvidiva.Aj' sad ti kao pitas: A sta je Karadzic tu kriv?
Link to comment
Sto to mene pitas? Samo komentarisem Teacherovu formulu predsednik FSS = titula i kazem da ta formula ekskluzivno vazi za Karadzica, drugim stvarima se nisam bavio..
Pa čak ni to nije tačno.Nego mi se učinilo da učitavaš uzročno posledičnu vezu između Toleta kao predsednika i Partizana kao Prvaka. Kad kažeš da se nadaš da će doći predsednik za vreme koga će najbolji da osvaja prvenstva, ja samo da pitam kad se drugačije (izuzev Obilića) dogodilo? Edited by kralj
Link to comment
Pa čak ni to nije tačno.Nego mi se učinilo da učitavaš uzročno posledičnu vezu između Toleta kao predsednika i Partizana kao Prvaka. Kad kažeš da se nadaš da će doći predsednik za vreme koga će najbolji da osvaja prvenstva, ja samo da pitam kad se drugačije (izuzev Obilića) dogodilo?
Ne znam ja sta se tebi ucinilo ili generalno pricinjava, to moras da vidis sam sa sobom. Meni je dovoljno da citas ono sto pisem.I sta nije tacno? Da je formula predsednik FSS = titula vezana iskljucivo za Karadzica? To je apsolutno tacno, a ti izvoli navesti podatke pa dokazi drugacije.
Link to comment

Ma učitao si, nego se za tvoje dobro pravim blesav. Sa sobom sam rešio da sledeći put neću.Karadžić je bio predsednik Fudbalskog saveza SCG kad je Zvezda osvojila titulu 2006. Naravno sad ćeš da sitničariš na sve strane i svakako ćeš me ubediti, tako da ne moraš da se trudiš.

Edited by kralj
Link to comment
Ma učitao si, nego se za tvoje dobro pravim blesav. Sa sobom sam rešio da sledeći put neću.Karadžić je bio predsednik Fudbalskog saveza SCG kad je Zvezda osvojila titulu 2006. Naravno sad ćeš da sitničariš na sve strane i svakako ćeš me ubediti, tako da ne moraš da se trudiš.
Tada je privremeno bio VD predsednika FS SCiG pre nego sto je presao u Partizan. Kakve to veze ima sa ovim mandatom?
Link to comment

Nije bio VD, nego je bio legalno izabrani predsednik.Kako kakve veze ima sa ovim mandatom? Aha, sad je nova teza da u jednom Toletovom mandatu Zvezda ima eksluzivno pravo na titulu, a u drugom Partizan?

Link to comment
Eto sreće na pragu sa uspostavljanjem ciganske transferzale duž saveza. Za sve one koji se ne sećaju monumentalnih uspeha koje smo imali kada je savez predvodio gromada Piksi, reprezentaciju monumentalni Dejo, prvu ligu majstor organizacije Dragan Aca, a sudije preosveštenstvo gospodin Babaroga, sledi ponavljanje te lekcije sa dovođenjem izvesnog Stankovića, kao i pratećih buzdovana Pantelića i kompanije.I sve to dok je takmičenje najneizvesnije u skorašnjoj istoriji, a ako se prisetimo ciganske argumentacije, ako je neizvesno, znači da je regularno...
Како заборави цигана свих цигана?

miljan-miljanic487.jpg

Миљанова ера – гробарске лажи и заблуде. Често по разним форумима читамо разноразне коментаре навијача клуба са погрешне стране брда. Они су непревазиђени мајстори спиновања истине и фалсификовања историје. Толико су у томе отишли далеко да се њихова најбројнија навијачка група слободно може назвати гробари тастатура. У недостатку аргумената а у силној жељи да прикрију своје махинације и чињеницу да су одувијек били државни пројекат они често прибјегавају замјени теза и непровјереним тврдњама. Све то неби било трагично да не стасавају младе генерације које жучно бране тврдње своје старије браће по заблуди. У стању су да никад провјерене тврдње бране са великим жаром што нама који знамо праву истину често изазива осјећај сажаљења. Дакле, један од најжешћих њихових “аргумената“ је мистериозна “Миљанова ера“ у којој смо наводно освајали трофеје на муфте и били повлашћени у односу на њих. Тврде они да смо у том периоду направили кључну разлику у броју трофеја и побједа у дербијима. Ми им, знајући да причају неистину, одговарамо да није тако. Међутим, ни једна ни друга страна не износи чињенице којима би аргументовала своје тврдње. Да неби та прича ишла у смјеру рекла-казала погледајмо како се све то дешавало и разговарајмо језиком чињеница, суровим и неумољивим. Миљан Миљанић је на чело фудбалског савеза дошао крајем 1982. године и остао до маја 2001. што значи деветнаест фудбалских сезона. Погледајмо ко је све у том периоду освајао титуле. 1982/83…… 1. Партизан, 2. Црвена звезда 1983/84…….1. Црвена звезда, 2. Партизан 1984/85…….1. Сарајево, 3. Црвена звезда, 4. Партизан 1985/86…….1. Партизан, 2. Црвена звезда (ово је сезона у којој се десило чувено “Шајберово коло“ а Партизан постао првак у судници) 1986/87…….1. Партизан; 2. Вележ, 3. Црвена звезда (сезона у којој је на терену првак био Вардар а Партизан у судници) 1987/88……..1. Црвена звезда, 2. Партизан 1988/89……..1. Војводина, 2. Црвена звезда, 6. Партизан (о овој титули већ сам писао) 1989/90……..1. Црвена звезда, 4. Партизан 1990/91……..1. Црвена звезда, 3. Партизан 1991/92……..1. Црвена звезда, 2. Партизан 1992/93……..1. Партизан, 2. Црвена звезда 1993/94……..1. Партизан, 2. Црвена звезда 1994/95……..1. Црвена звезда, 2. Партизан 1995/96……..1. Партизан, 2. Црвена звезда 1996/97……..1. Партизан, 2. Црвена звезда 1997/98……..1. Обилић, 2. Партизан, 3. Црвена звезда 1998/99……..1. Партизан, 2 Обилић, 3. Црвена звезда 1999/00……..1. Црвена звезда, 2. Партизан 2000/01……..1. Црвена звезда, 2. Партизан Ако пребројимо титуле и освајаче јасно се види да “аргументи“ навијача Партизана и нису баш такви да би их паметан човјек користио. Пошто сличне “аргументе“ неријетко користе и навијачи Војводине ево им доказа да су пола својих титула (једну од двије) освојили баш у Миљаново доба. Поред по једне титуле Сарајева и Обилића (сви знамо каква је то титула била) остале су освојили вечити ривали. Али, гле чуда, и једни и други у том периоду освајају по 8 титула. Ко би то рекао? Па зар нису Цигани у то доба направили “пресудну разлику“ у свему? Партизанове титуле нећу образлагати (неке су образложене у правоснажним пресудама разних судова из доба самоуправног социјализма) али рећи ћу пар ријечи о нашим титулама. Титулу 1983. осваја генерација браће Ђуровски, Миловановића, Шестића, Јанковића, Елзнера, Николића, Мркеле…. Екипа која је била прави спој младости и искуства (играчи који су играли финале купа УЕФА) са феноменалним појединцима. Следећа је била она из 1988. коју осваја генерација на челу са Пиксијем, Просинечким, Маровићем, Ђуровићем, Диком Стојановићем, Бором Цветковићем. Три везане титуле од `90 до `92 освајају прваци европе и свијета, да их не набрајам и не образлажем превише. Тада почиње Партизанов “процват“ на челу са Мирком Марјановићем и све до Муслинове дупле круне 2000. и титуле 2001. ми освајамо само једну титулу (1995.) овјерену у стотом дербију на Маракани. И то би било то у доба Миљана Миљанића. Дакле у титулама 8:8, ништа спектакуларно и ни говора о “пресудној разлици“. Наше титуле нико живи не може да оспори а из тог периода имамо пуно право да се осјећамо оштећени за титуле 1986, 1989 и 1998 (нећу анализирати још неке из доба комшијског “процвата“ деведесетих). Што се међусобних мечева тиче, одиграно је у том периоду 46 првенствених вечитих дербија (пар година се играо четворокружни и трокружни систем). Звезда је тријумфовала 17 пута, Партизан 14 уз 15 неријешених и гол разлику 64:55. Црвена звезда : Партизан 46…..17….15….14………..64:55 Из овога се види да ни у међусобним дуелима није направљена нека велика разлика (само 3 побједе вишка) а камо ли пресудна. Партизан (званично) има 23 титуле. Послије 2001. узео је 7 титула. Значи да је прије Миљана освојио 8 титула. То такође значи да су у цијелих 37 година прије “ере“ били прваци 8 пута а у тих 19 година кад су јадни крадени и злостављани узеше људи још 8 титула!?! Како сад то кад старији гробари уче млађе да је то био период њиховог мрака? Можда сматрају да је ово стање отимачине нормално па се чуде тим временима. Са друге стране Црвена звезда има 25 титула (не рачунајући отете). Од 2001 има само 3 а у Миљаново доба 8. То значи да је до почетка његове владавине узела 14 пехара првака. Све ово наводи на јасан закључак да је Звезда разлику у трофејима направила управо у периоду до “злогласне ере Миљана Миљанића“. Што се тиче међусобних дуела до 1982/83 укупан скор у првенственим утакмицама је : Црвена звезда : Партизан 71…..32….19….20………..116:97 То је читавих 12 побједа разлике. Значи, више него очигледно је да период злостављања гробара у дербијима почиње у годинама прије Миљана, траје у његово доба нешто слабијим интезитетом, и наставља се појачано у периоду послије њега. Каква је ситуација у купу? У периоду између 1982 и 2001 Црвена звезда освојила је 8 а Партизан 5 купова. У тих 19 сезона у куп утакмицама Звезда и Партизан играли су укупно 16 пута: Црвена звезда : Партизан 16…..9….3….4………..28:18 Црвена звезда је 6 пута елиминисала комшије а била елиминисана 4 пута. Партизан је у том периоду био избациван и од Слободе, ОФК-а, Вележа, Радничког (КГ), Искре, Будућности, Земуна, и Батајнице. Осим Вележа сви ти клубови су били испод њиховог реномеа тако да је смијешно причати о неким Миљановим махинацијама. Такође треба знати да је Партизан до Миљанове ере освојио само 4 купа за 37 година. У тих 19 година осваја чак 5 а након тога 3 пехара. Значи и што се тиче купова они то раздобље могу само да славе и величају. Поготово ако знамо да су од 1957 до 1989 (дуге 32 године) чекали да га освоје а посрећило им се у сред “ере“. На крају ваља и њима а и нашим млађим навијачима објаснити поријекло тог очигледног комплекса који гробари испољавају у односу на Миљана Миљанића. Као што знамо Миљан је био тренер Црвене звезде у периоду од 1966 до 1974. За тих 8 година међусобни сусрети изгледају овако: Црвена звезда : Партизан 16…..7….6….3………..28:17 Није само то разлог комплекса. Далеко више томе је допринијела доминација у трофејима. У тој правој ери Миљана Миљанића Црвена звезда осваја 4 титуле и 3 купа (2 пута узима дуплу круну). Три од четири титуле биле су везане што је био прави подвиг у оно доба. Миљан из Звездине школе избацује играче попут Џајића, Аћимовића, Карасија, Лазаревића, Кривокуће, Дујковића а касније и Пижона, Богићевића, Керија, Филиповића…. За осам Миљанићевих година Црвена звезда је седам пута је била најефикаснији клуб у лиги (1972. Вележ дао гол више), а у последње двије сезоне остављала је прве ривале за 12, па за 18 погодака. Забиљежена је и рекордна побједа у дербију 6:1. Са Џајином генерацијом долази до полуфинала купа шампиона. Тада сигурно најбоља европска екипа под мистериозним околностима губи у Атини и пропушта финале са Ајаксом. Ствара се истински европски великан а Звезда на плећа обара многе гиганте европског фудбала. Велики Ливерпул бива поражен 1973. у оба меча са 2:1. Испоставиће се да је то једини пораз Ливерпула пред својим навијачима у Купу шампиона у цијелом двадесетом вијеку! Након тога Ливерпул по признању чувеног тренера Боба Пејслија почиње да копира игру Црвене звезде од ноге до ноге. Ливерпул са новим системом игре доминира Европом све до Хејсела 1985. Сву ту Звездину еуфорију и харање Европом и државом немоћно посматрају из комшилука. Шта су они освојили у доба праве ере Миљана Миљанића? Ништа. Дупло голо. Титула 0, куп 0. Уз лошији међусобни скор у дербијима шта им је преостало? Само да се стиде и да га прикривено мрзе али и да му се диве као што му се дивио цијели фудбалски...

Link to comment
Nije bio VD, nego je bio legalno izabrani predsednik.Kako kakve veze ima sa ovim mandatom? Aha, sad je nova teza da u jednom Toletovom mandatu Zvezda ima eksluzivno pravo na titulu, a u drugom Partizan?
Bio je predsednik 13 meseci ispred mafije koja je smenila Piksija do izbora u julu 2006 (smenio ga njegov sef Terzic), pre nego sto je postao suvlasnik Partizana. Tada nije bio ni izbliza mocan i uticajan u srpskom fudbalu kao sto je danas, bio je Terziceva podguzna muva. Drugi covek, druga moc, drugi uslovi.
Link to comment

:fantom:Ne znam zašto to meni govoriš. Ja sam samo komentarisao to da je jednačina 'predsednik fudbalskog saveza = titula' Toletov trademark.A ako stvarno misliš da Partizan nije na terenu zaslužio titule, budi muško, reci, pa da vidimo šta ćemo. Ovo za Toleta sam i pomenuo da bismo to isterali na čistac (ako uopšte postoji). A verujem da postoji, jer crveno-beli osvetnik veoma snažno sugeriše. ;)

Edited by kralj
Link to comment

Za vreme Miljanovog predsednikovanja je bilo 8:8? Pa to je samo dokaz do koje mere je išla krađa. Dakle, mi bismo i tada uzeli jedno 15 titula od 16 da je bilo regularno kao što smo uzeli pod Toletom skoro sve, da nije bilo te ciganske mafije u savezu i Ćurković bi bio najuspešniji predsednik... :fantom:

Link to comment

Inače, ne vidim poentu ozbiljne rasprave na ovu temu. I Partizan i Crvena zvezda su gledali da nameste sve što su mogli zadnjih 20 godina, ako ne i više. To su radili otvoreno i bez naročito mnogo uvijanja. Jedina je razlika u tome što je Partizan bio dugoročno uspešniji u tome, jer u jednom trenutku nije krenuo da svakoga zavrće za pare, pravi 50-50 dilove za sopstvene igrače (nije ni morao, sve se to gospodski završavalo unutar kluba) niti je počeo osiono da se ponaša prema drugim klubovima umišljajući sopstvenu veličinu. Crvena zvezda je nasuprot tome pravila teror, rukovodstvo je besomučno kralo sopstveni klub (tj. malo više nego Partizanovo), obaveze prema drugim klubovima i poveriocima se ili nisu isplaćivale ili je bilo strahovito puno natezanja, i to je tako trajalo i trajalo. Dok se svi klubovi nisu pobunili i stali uz Partizan, čak i oni koji su tradicionalno imali dobru saradnju sa zvezdom.Sve dok su kadrovi koje je Crvena zvezda instalirala po FSS-u trajali, dotle je bilo kao neke borbe. Otkad je Partizan napravio nekakav balans, gle čuda, zvezda ode u čabar. I tek bi bila u čabru da se nisu pojavili politički nasilnici da preuzmu klub za sebe i dovedu ga na mesto na kome oni smatraju da treba da bude. Tako danas imamo Crvenu zvezdu koja je u ogromnim dugovima, ali dovodi desetine igrača i bori se za titulu. U međuvremenu se i Partizan sjebao i unakazio, naravno. I sada, kao, ako se savez poveri toj i takvoj zvezdi, sve će biti bolje, a srpski fudbal će procvetati. I titule će biti pola pola umesto kao sada. A onda, ako stvarno budu pola pola, neko će se buniti "a zašto sada mi ne možemo da osvojimo 6-7 za redom" i tako dalje.Sve u svemu, neizrecivo mi je smešno do koje mere sirotani pokušavaju da preuzimanje saveza koje izvode veoma sličnim metodama kao i preuzimanje zvezde i svaku vrstu pokušaja da obezbede za sebe institucionalne i vaninstitucionalne pozicije u fudbalu umotaju u borbu za pravdu, borbu za srpski fudbal. Nastavite.Dejan-Stankovi%C4%87-Neboj%C5%A1a-%C4%8Covi%C4%87.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...