Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Jesu li ti Hrvati pre Matićevog isključenja zaista delovali kao visoko motivisana ekipa?A ti poručniče baci pogled na tabelu grupe u kojoj se Srbija kolje za treće mesto sa Makedonijom, i izračunaj koliko je bodova osvojeno u utakmicama odigranim protiv dve prvoplasirane ekipe (četiri utakmice, jedan bod, gol razlika 3:8).
Не бих лењ синоћ па сам погледао утакмицу са Хрватима још једном. Значи пар минута па пауза, па пар минута па пауза и тако, да све лепо свартим и провалим да ли сам ја негде халуцинирао или ме ти онако без мени разумљивог разлога провоцираш. Оно што сам ја недге видео поклапа се са оним несрећником који је за моје говорно и временско подручије преносио на ESPN3. Изабраници Игора Штимца су буквално имали један једини шут до 75 минута и то кад је Манџукић дао гол, а после тога још можда један нешто са стране мрљављење Перишића, у случају да си попустљив према дефиницији термина шут нЗа да гол. Разлог томе није што су били (не)мотивисани већ зато што су били надиграни. Играли су много горе него ми у Максимиру. Средина им је угушена, напад без лопте и према ономе што је коментарисао утакмицу треба да бију петама у стражњицу што су извукли резултат који су извукли. На оно питање о нашем положају на табели наше квалификационе групе пробаћу да одговорим нешто касније у овом посту а сад би твоју пажњу усмерио на утакмицу Естонија-Холандија. Било је 2:2 ван Перси је изједначио из врло сумњивог пенала у зауставном времену. Зашто помињем ту утакмицу? Зато што су их Естонци разбили после првих двадесетак минута, да си само могао да видиш лица Блинда и ван Гала колико се изједоше док их је Естонија давила као змија жабу. Сад можеш да кажеш потценили их Холанђани, али није тако, деси се понекад д знатно слабији тим одигра знатно бољу утакмицу(оно што је Естонија играла против Пиждриних изабраника није ни прићи), нешто где све кликне, и где онај који је бољи на папиру једноставно бива надигран. Овако нешто вероватно би се поновило једном у двадесет или тридест међусобних дуела али се деси и није у реду унижавати успех аутсајдера у том случају. НИсу Естонци истрчали једну контру и из ње дали гол као неки истог дана. :s_c:
Po igrama za klub i reprezentaciju, prvih jedanaest po meni bi bili:Stojkovic - Ivanovic, Subotic, Nastasic, Kolarov - Krsticic, Matic - Sulejmani, Ljajic, Tadic - MitrovicKrsticic ima iskustvo jake lige i dobar je u oba smjera.Ljajic moze igrati samo u sredini, 'in the hole', jer ne igra obranu. Ovako postavljen ima dvije linije sa cetiri igraca iza sebe.Trenutno mu dajem prednost pred Djuricicem, ali Djuricic bi mogao s vremenom postati bolji igrac.Markovic moze igrati na bilo kojem mjestu u napadu, ali mislim da je od ovih koje sam stavio u prvih jedanaest svaki bolji na svojoj poziciji od njega. U nekoj specificnoj postavci igre npr kada bi se igralo na kontre i kada igrac Mitrovicevih karakteristika nebi bio potreban Markovic bi mogao biti najistureniji igrac.
Људи који прате Калчо имају јако лепо мишљење о Крстичићу а већина на овом форуму се слаже да Љајић игра више лево него у средини. Зашто ово наглашавам за Љајића наглашавам? Због комшија јсдп-оваца. Како разумем написе малог зеленог, Моце Вукотићаони би најсрећнији били да циганија не игра никако, да се избрише и само име клуба, да се залије бетоном и тако. Мислим ОК је то као концепт зезање, али као озбиљно становиште у дискусији је за СЗД. Нама је у овом траљавом циклусу најбољи играч био Ђуричић уз Тадића али ето он мора да лети, није довољно добар. :isuse: Дечко је најталентованији офанзивни везни од Пиксија наовамо. Оно што је најзанимљивије у свему томе је да је цела генерација јако јако талентована, нешто што нисмо имали прилику да гледамо од екипе коју је у Француској водио Сантрач. Сасвим је логично питање је зашто је онда резултат слаб и што је београдска сова из Констатинополиса користио као доказ да смо у каналу, а Снежана користи као фазон за спрдњу? Овај јако лош резултат је последица Михајловићеве неспособности да свој карактер некао обузда и усмери га да буде комплементаран познавању фудбала који он евидентно поседује. Прекјуче се видело какву драстичну разлику доноси Матић кад игра у средини терена, толику да чак и Фејса који је симулирао Шабанаџовића из утакмице са Аргентином није у том случају играч мање на терену због задатака које мора да извршава. Наш најбољи центархалф који игра финале ЛШ мора од прве пријатељске утакмице да се уиграва са Настасићем који је истински потенцијал да буде нови Видић, а не да чучи на клупи. Бишевац, Томовић могу да буду резерве, али центархалфови морају да се уиграју а то тражи време које је Синиша потрошио на експериментисање. Коларов има својих мана, али је страшан леви бек, да није не би играо у Ситију нити би га ценили Интер или Јувентус. Њему је потребна алтернатива и ја мислим да док неко од млађих не буде то способан да уради( Родић вероватно) Тошић треба да седи на клупи. Зашто Тошић а не Обрадовић, зато што је био најбољи бек у Турској, физички је јачи, није провео пар година на рехабилитацијама. Средина нам је поприлично попуњена, Матић, Фејса,Игњовски, поменути Крстичић, па и Раћа Петровић су солидна група дефанзивних везих, штета је што је Качар у великој опасности да буде потпуно изгубљен за озбиљан фудбал. На несрећу нама су одлучујуће утакмице на тој позицији почињали Стевановић и Радовановић који нити имају квалитет нити су регуларни у својим тимовима. После дуго времена офанзивни део средњег реда личи на нешто, Тадић је одличан, о Ђуричићу сам већ писао. Ја бих јако волео да је Љајић није превише разјашњавао свој став гледе химне, штета је. Наравно, мислим да ће он са Синишином сменом да игра стандарно и биће озбиљно појачање. Крила, Сулејмани увек пре Тошића који је човек изузетног талента али јако слабог развијеног за тимску игру што га изгледа и кошта да не игра у Лигама Петице. Марковић је невиђен таленат, тренутно не може да игра целу утакмицу али за годину две има да терорише одбране противника као Робен. Митровић је још бољи и ја да сам БР одмах би га капарисао за идућу сезону. Он за разлику од Марковића може да игра стално јер је физички јак и формиран. Биће ноћна мора за годину или две. Стварно деценијама нисмо имали таквог центарфора. Ђорђевић треба да буде алтернатива, а мислим да у идућем циклусу Ђурђевић треба да се проба. Једна од највећих Михајловићевих глупости је игра са лажним центарфором и форсирање Шћеповића, што је успут уз онај циркус са Банетом и Коларовом пред Македонију уз већ побројане промашаје довољно да нас лоцира на место на табели где јесмо у групи која је врло тешка. Има ту клинаца које је водио Друловић, пар из годишта који играју за Младе, мислим да Јанковић и Баста уколико су спремни да пруже подршку са клупе треба да буду позвани. Но, кључно је питање оног ко ће да их води. Да ли је то Друловић или неки странац који је мотивисан да ради ја не знам. Оно што знам је да једва чекам жреб за Русију 2018-те. :naughty:
Link to comment
На несрећу нама су одлучујуће утакмице на тој позицији почињали Стевановић и Радовановић који нити имају квалитет нити су регуларни у својим тимовима.
Једна од највећих Михајловићевих глупости је игра са лажним центарфором и форсирање Шћеповића, што је успут уз онај циркус са Банетом и Коларовом пред Македонију уз већ побројане промашаје довољно да нас лоцира на место на табели где јесмо у групи која је врло тешка.
Sve si lepo napisao, stvarno, osim ovoga gore.Nismo mi imali nesreću da nam loši i neadekvatni igrači počinju utakmice, nego smo imali nešto što nije selektor na klupi, koji se vodi menendžerskim kombinacijama i kog je postavio savez, baš da bi se igralo po menendžerskim zahtevima. A uz to je svadljiv i isteruje neke svoje vizije koje su glupe do zla boga. Najjače je bilo protiv Makedonije, kada je Bane pokazao kakav je ovaj budala i kad je ispoštovao zahtev da ne ide preko pola, jer mu je to Mihajlović zamerao javno. A nešto sumnjam da će sledeći selektor biti značajno drugačiji, bar što se tiče menandžerisanja, kao što sam već rekao. U stvari, osim Drulovića, ni nevidim nekog ko bi hteo da bude selektor. A ako on bude, čisto sumnjam da će biti dugo. deluje kao pošten i pametan čovek.
Link to comment

Mихајловић је врло сујетан човек, не спорим да утицаја менаџера има, али мислим да је доста одлука ишло из његове луде главе. Мислим после свега да је то много важнији фактор.

Link to comment
Моце Вукотићаони би најсрећнији били да циганија не игра никако, да се избрише и само име клуба, да се залије бетоном и тако.
wtf? ne znam za filipa, ali gde si to kod mene video? volim partizan, mrzim zvezdu, i tu je i početak i kraj. nikakvo zalivanje betonom, brisanje i šta ti ja znam.
Link to comment

ne znam samo zasto se ne bi pozivali u reprezentaciju i igrace koji su igrali na onom SP 2010, naravno ukoliko su standardni u klubovima.Za Mihajlovica se slazem, previse sujetan covek i ima neku ludu viziju koju vidimo kako je prosla u ovim kvalifikacijama.Da je pojeo govno dokaz je Matic, da se talio sa menadzerima dokaz je Scepinjo, ono sto sledece ocekujem je i da mali Ljajic bude pozvan u tim, tj. da mu se oprosti ruzna proslost. Bice ovo odlicna reprezentacija, samo da Sinisa ode u decembru zajedno sa Toletom a da se zamole Djukic ili Radomir da se vrate. Od ovih domacih ne vidim nijednog osim Drulovica ili Nikolica koji bi mogli da preuzmu, jedino se nadam da to nece biti Curcic. Sa krstenim trenerom mogli bi da se vratimo na onaj nivo izmedju 2009-2010

Link to comment
Mихајловић је врло сујетан човек, не спорим да утицаја менаџера има, али мислим да је доста одлука ишло из његове луде главе. Мислим после свега да је то много важнији фактор.
Jebem li ga, stavljanje Stevanovića i Radovanovića ne širi spisak je ludost, a dopustiti im da igraju utakmicu, nema veze više nisakakvom ludošću, ubeđen sam.A i da je samo luda glava, nije dobro. Takav čovek ne sme da bude selektor. On je trebao da popije pedalu još posle Makedonije, najkasnije.
Link to comment

Jebiga, ako ode Tole a sa njim i Siniša zajedno, i postavi se neko kršten na mjesto selektora, ko će imati dovoljno podrške i pozadine u savezu, a taj u savezu u nekim drugim, jačim strukturama, ne vidim zašto se ne bi moglo raskrstiti sa praksom pozivanja Faljijevih drugopozivaca, šta on tu može, neće valjda kao kontru da zabrani prvoj klasi iz svoje ergele da igra za reprezentaciju, time bi samo sebi pucao u nogu. Mislim, ovo jeste idealni scenario, ali ako već postavljamo Ljubinka na mjesto selektora, možemo valjda da kažemo da se nadamo i smanjenju ili čak i ukidanju menadžerisanja, ako nam je prioritet uspjeh reprezentacije i podizanje fudbala na viši nivo. Ljudski je nadati se ^_^

Link to comment

Mnogo se kenja o tom menadzerisanju bez ikakvih dokaza. Cujes, Scepovic dokaz da menadzeri kroje tim!? Mihajlovic je probao cetiri centarfora za vreme otkako je selektor, da je po nalogu drzao Scepovica u timu valjda mu ne bi isprobavao konkurenciju. Na stranu sto bi u tom slucaju on igrao u petak, a ne klinac od 18 godina. Nego, samo da se nesto napise pa nema veze sta. Bezveze recikliranje opstih mesta.I jos da zamolimo Radomira i Antica da se vrate, kao ultimativni dokaz da se selektori vise nece taliti s menadzerima, a onoliko se po obojici pljuvalo zbog Race Petrovica i svi se zaklinjali u sve zivo i mrtvo da taj ne bi video reprezentaciju da mu XY nije menadzer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...