Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

kako može da ti se čini bilo šta, dok još ne znaš ime budućeg-ćih selektora.
+1U decembru odlazi Tole, sa njim i Mihajlović, a onda će novo rukovodstvo saveza predvođeno Kokezom i Vesićem da postavi svog čoveka za selektora koji će onda da gura neke njihove pulene i projekte, i verovatno da razvali ovaj tim, i sastavi neki novi. Tako da je prilično teško zamisliti kako će reprezentacija izgledati dogodine.
Link to comment
+1U decembru odlazi Tole, sa njim i Mihajlović, a onda će novo rukovodstvo saveza predvođeno Kokezom i Vesićem da postavi svog čoveka za selektora koji će onda da gura neke njihove pulene i projekte, i verovatno da razvali ovaj tim, i sastavi neki novi. Tako da je prilično teško zamisliti kako će reprezentacija izgledati dogodine.
Pa i nije. 7-8 menedžerskih kombinacija u startnih 11. i još 5 na klupi. Za sve koji znaju da igraju fudbal će se naći neko objašnjeje zašto ne igraju (ne pevaju, ne uklapaju se u viziju, suviše su matori). Opet će se furati priča sa podmlađivanjem, iako smo mladi, da bi neki iz kombinacija igrali.Ovd smo imali dva puta ekipu bez menandžerskih kombinacija i sa vizijom (koje nisu nužno bile nejbolje moguće, ali su dale rezultate, kakve-takve) šta i kako u poslednjih 10-ak godina, i oba puta smo otišli na SP. Sve ostalo je bilo sviranje kurcu i guranje menandžerskih džakova para u repku.
Link to comment

A koga mi to boljeg imamo od ovih prvih 11 juče? Ok, sa Ljajićem je ispao skandal, ali verujem da ga niko ne pripisuje menadžerskim motivima. Ko još?Reprezentacija je morala da se podmladi. Svi nosioci igre iz prethodnog perioda uopšte ne igraju (neki ni nemaju klubove). Izuzev Vidića.

Link to comment

Nista ja ovo ne bih dirao sto se igraca tice, osim sto nam fali taj igrac na mestu Fejse i sto treba pod hitno vratiti Ljajica u tim. Mi smo po svemu treca ili cetvrta liga evropskog fudbala i reprezentacija nam jos i najbolje stoji u poredjenju sa klubovima i ukupnom organizacijom. Za osvajanje SP i EP, sto bi izgleda jedino zadovoljilo Filipa, potrebne su sustinske, sistematske i radikalne promene u srpskom fudbalu, dotle treba da se bijemo nogama u dupe od srece sto imamo i ovoliki kvalitet u reprezentaciji.

Link to comment
Pa i nije. 7-8 menedžerskih kombinacija u startnih 11. i još 5 na klupi. Za sve koji znaju da igraju fudbal će se naći neko objašnjeje zašto ne igraju (ne pevaju, ne uklapaju se u viziju, suviše su matori). Opet će se furati priča sa podmlađivanjem, iako smo mladi, da bi neki iz kombinacija igrali.Ovd smo imali dva puta ekipu bez menandžerskih kombinacija i sa vizijom (koje nisu nužno bile nejbolje moguće, ali su dale rezultate, kakve-takve) šta i kako u poslednjih 10-ak godina, i oba puta smo otišli na SP. Sve ostalo je bilo sviranje kurcu i guranje menandžerskih džakova para u repku.
Nisam mislio na "teško zamisliti u smislu sistema kako će to funkcionisati", jer će funkcionisati tako kako si opisao, već je teško zamisliti koji će pojedinci preko noći biti promovisani u reprezentativce, a kojima će biti zahvaljeno na saradnji. Kralj je napisao da ćemo gledati odličnu reprezentaciju, što bi možda čak i bilo tako kad bi se vaspostavio neki kontinuitet u radu i stvaranju ekipe na duže staze. Al uopšte ne sumnjam da će nova ekipa na čelu saveza rasturiti i ovo malo dobrog što ostaje iza Siniše.
Link to comment
13785441569811.jpg
Paljenje hrvatske zastave, lomljenje i bacanje stolica atletsku stazu, kao i upotreba pirotehnike (šest baklji) koštaće Fudbalski savez Srbije nove kazne UEFA.''Blic'' saznaje da je delegat meča na Marakani Georg Pangl iz Austrije u izveštaju bio oštar i ocenio ga nezadovoljavajućim, zbog čega će naš savez sigurno ispaštati. Najverovatnije, ''samo'' finansijski.''Nismo imali u vidu njegov izveštaj, pohvalio je organizaciju pre meča i ponašanje policije, ali je na utakmici svaki detalj fotografisao i zabeležio'', rekao je Zdravko Jokić, posmatrač suđenja i mentor UEFA, koji ne veruje da će sankcije biti žestoke.A opet, imajući u vidu istoriju prekršaja naših navijača i činjenicu da su Marakanom povremenno odjekivali topovski udari, ne bismo se iznenadili da ovoga puta odjekne i neka teža sankcija iz Niona.
sudijapre 7 minutapa sta ako su paljene baklje i ustaska zastava?! a stolice su nase i sa njima mozemo da radimo sta hocemo! uefa mafia
Link to comment

Ko god da bude selektor 10 od sinoćnih 11 igrača neće biti upitno. Eventualno Fejsa, ali evo ni ja sad ne mogu da se setim nekog igrača koji bi u odnosu na njega bio neki opipljivi upgrade.

Link to comment
Nista ja ovo ne bih dirao sto se igraca tice, osim sto nam fali taj igrac na mestu Fejse i sto treba pod hitno vratiti Ljajica u tim. Mi smo po svemu treca ili cetvrta liga evropskog fudbala i reprezentacija nam jos i najbolje stoji u poredjenju sa klubovima i ukupnom organizacijom. Za osvajanje SP i EP, sto bi izgleda jedino zadovoljilo Filipa, potrebne su sustinske, sistematske i radikalne promene u srpskom fudbalu, dotle treba da se bijemo nogama u dupe od srece sto imamo i ovoliki kvalitet u reprezentaciji.
Mene bi zadovoljila dekriminalizacija fudbala i normalan rad klubova, što bi podrazumevalo prekid favorizovanja dve bande sa Topčidera (ne govorim samo u smislu suđenja i slično, već materijalno i infrastrukturno), tako da i ostali klubovima imaju smisla da se takmiče, ulože nešto, možda i osvoje ligu ponekad. Uopšte ne mislim da je jedini kriterijum rezultat na tim prvenstvima, ali mislim da bi se onda relativno lako obezbeđivalo standardno učešće na njima. Ovakvo jurenje rezultata po svaku cenu sa poluproizvodima koji su produkt stihije u kojoj tavori fudbal ne vodi nikuda, pa u krajnjoj liniji ni tom rezultatu.Ovako, sa Terzama i Kokezama koji vladaju fudbalom na svim nivoima, i osvajanje SP i EP je besmisleno. Na stranu to što se na ista nećemo ni kvalifikovati više, uprkos "izuzetno talentovanim generacijama". Naravno, sve će to pasti u vodu pred "ali partizan/zvezda su veliki klubovi i uvek treba da im pomogne država" pričama tako da je sve to što ja želim sviranje kurcu. A kakva svirka, takav i bakšiš mušterija.Zato i jesmo tu gde jesmo - u uzaludnim raspravama o tome kako imamo talentovanu reprezentaciju trt mrt koja u 8 kola kvalifikacija jedva osvoji 8 bodova. Kada bude napredovala, verovatno će zaostajati svega 3-5 bodova za onima koji budu odlazili na velika takmičenja.
Link to comment
Ko god da bude selektor 10 od sinoćnih 11 igrača neće biti upitno.
Ti se zezaš? Pa biće novih maldih nada koje će trebati gurati, ili, raspalih menandžerskih kombina, kao onaj iz italijanske druge-treće lige koji će trebati da se prodaju. Prvo stidljivo, a posal par meseci i ne tako stidljivo.To što ljudi koji gledaju fudbal misle nešto, nikog, a po najmanje ljude u savezu i menendžere ne obavezuje da deluju u pravcu razvoja fudbala.Jedina šansa je da dođe trener sa autoritetom. A to, kao što znamo ne sme da se desi, jer menendžerske kombinacije otpadaju.
Link to comment
Ko god da bude selektor 10 od sinoćnih 11 igrača neće biti upitno. Eventualno Fejsa, ali evo ni ja sad ne mogu da se setim nekog igrača koji bi u odnosu na njega bio neki opipljivi upgrade.
Meni bi Ignjovski igrao pre njega, makar ima motor i brži je. A čini mi se i kompatibilniji u kombinaciji sa Matićem nego Fejsa.
Link to comment

Murinjo o Mitroviću:Over Anderlecht-aanwinst Aleksandar spaarde Mourinho de superlatieven niet. '"Mitrovic was de beste man op het veld", verklaarde Mourinho volgens Sportwereld.be. 'Hij hield de bal goed bij en dat was de sleutel. Die jongen heeft alles om een Europese topspits te worden en ik denk dat Anderlecht een erg goeie zaak aan hem deed."

Link to comment
Mene bi zadovoljila dekriminalizacija fudbala i normalan rad klubova, što bi podrazumevalo prekid favorizovanja dve bande sa Topčidera (ne govorim samo u smislu suđenja i slično, već materijalno i infrastrukturno), tako da i ostali klubovima imaju smisla da se takmiče, ulože nešto, možda i osvoje ligu ponekad. Uopšte ne mislim da je jedini kriterijum rezultat na tim prvenstvima, ali mislim da bi se onda relativno lako obezbeđivalo standardno učešće na njima. Ovakvo jurenje rezultata po svaku cenu sa poluproizvodima koji su produkt stihije u kojoj tavori fudbal ne vodi nikuda, pa u krajnjoj liniji ni tom rezultatu.Ovako, sa Terzama i Kokezama koji vladaju fudbalom na svim nivoima, i osvajanje SP i EP je besmisleno. Na stranu to što se na ista nećemo ni kvalifikovati više, uprkos "izuzetno talentovanim generacijama". Naravno, sve će to pasti u vodu pred "ali partizan/zvezda su veliki klubovi i uvek treba da im pomogne država" pričama tako da je sve to što ja želim sviranje kurcu. A kakva svirka, takav i bakšiš mušterija.Zato i jesmo tu gde jesmo - u uzaludnim raspravama o tome kako imamo talentovanu reprezentaciju trt mrt koja u 8 kola kvalifikacija jedva osvoji 8 bodova. Kada bude napredovala, verovatno će zaostajati svega 3-5 bodova za onima koji budu odlazili na velika takmičenja.
Da, sve bi se promenilo kad bi Javor ili Smederevo osvojili titulu u Srbiji. <_< Kao, osvajali su titule u SFRJ redovno ekipe kao sto su Rijeka, Celik, Buducnost, Napredak, pa smo nekako to izgubili kriminalizacijom fudbala. Eto kako u Hrvatskoj, gde svake godine drugi tim osvaja prvenstvo, reprezentativni fudbal cveta kao orhideja. No, vazno je da si se ti onako patkometrijski ritnuo na Kokezu, koji za sada nije imao jedan jedini sekund ikakvog uticaja na dugogodisnje drkanje srpskog fudbala, a Toleta koji je vec duze vreme predsednik FSS si uredno preskocio.Jedino sto je kriminalnije od srpskog fudbala su ocekivanja fudbalskih navijaca u Srbiji. Englezi sa sve najboljom i najskupljom ligom na svetu bi morali da utuku svoj fudbal motikom, kad bi se gledalo po uspesima reprezentacije. Nama je, sto se reprezentacije tice, dovoljno samo da ubuduce izbegavamo gluposti sa drkanjem igraca, kao sto je Mihajlovic uradio sa Maticem i Ljajicem, i da uticaj menadzera na igranje pojedinih igraca svedemo ispod one crte koja predstavlja tacku gde pocinje pogibeljni uticaj na uigranost tima. Naime, sa ovakvim ritmom odlaska mladih igraca u inostranstvo katastrofalan strucni rad u srpskim klubovima jedva da ima nekakav slabasni uticaj na kvalitet reprezentativnog fudbala. Mi juce u startnoj postavi nismo imali bukvalno nijednog igraca koji je u srpskom fudbalu ostao posle navrsene 21. godine, jedino nisam siguran za Fejsu i Tosica koji su otisli u tim nekim godinama (i bili ubedljivo najgori igraci na terenu :P ). Dekriminalizacija srpskog fudbala bi mnogo veci efekat postigla na klubove jer oni nemaju gde da odu i kome da se prodaju, ali sve dok su tolike pare u fudbalu za politicare i stranke cenim da je tu poprilicna mrka kapa.Dakle, po mom misljenju mi ovde pricamo o dve stvari koje se vrlo malo i povrsno doticu, mnogo manje nego sto se obicno misli. Nama su ove kvalifikacije, sa izuzetkom Matica i Ljajica zbog cijih izostanaka bi Mihajlovic morao smesta popiti otkaz) igrali igraci koje bi svako od nas i inace stavio u tim. U odnosu, recimo, na sinocnju utakmicu ja bih izveo istu postavu u istoj formaciji, samo sto bih stavio Tadica umesto Tosica i Tadicu i Markovicu promenio stranu tako da Markec igra protiv najslabijeg igraca u hrvatskoj odbrani, Lovrena. Mozda bih i Fejsu zamenio Petrovicem ili Ignjoskim ali i to je pitanje koliko bi napravilo neku razliku, verujem da ne bi nimalo.A ove template govore sa sahrane srpskog fudbala kad god ne pobedimo nekog sa 5:0 mozemo da pisemo i u boljim prigodama nego sto je vreme posle utakmice u kojoj smo realno bili bolji od pet puta bolje i deset puta skuplje reprezentacije nego sto je nasa. Recimo, kad razni ludogoreci i crnomoreci nakantaju nase klupske uzdanice u pretkolu pretkolovog pretkola evropskih kupova. Edited by harper lee
Link to comment
Da, Srbi sa takvim prodorima i kontrolom lopte u protivničkih 16 u zapadnoevropskim derbijima su gotovo svakodnevna pojava.Filipenko, pišeš o otprilike 175 svetskih država, pa svejedno mnoge od njih uspevaju izgraditi dobar nacionalni tim baš zahvaljujući desetinama igrača koje od 16. ili 18. godine odgajaju zapadnoevropski klubovi
Aha, kao što su i ovakvi Markecovi prodori i kontrola lopte u protivničkih 16 svakodnevna pojava.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...