Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Siniši Mihajloviću treba doživotno zabraniti fudbal zbog trećeg kambija koji je napravio. Imam još milion utisaka gledeutakmice (Mitar i Markec će biti opaki igrači pre svega), ali ta izmena baca senku na mnoge pozitivne stvari koje su danas prestale da budu upitne.Ivanović je imao populističkih teatralnosti, ali ja na takve stvari sa zadovoljstvom padam. Kapiten u pravom smislu reči.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Siniši Mihajloviću treba doživotno zabraniti fudbal zbog trećeg kambija koji je napravio. Imam još milion utisaka gledeutakmice (Mitar i Markec će biti opaki igrači pre svega), ali ta izmena baca senku na mnoge pozitivne stvari koje su danas prestale da budu upitne.Ivanović je imao populističkih teatralnosti, ali ja na takve stvari sa zadovoljstvom padam. Kapiten u pravom smislu reči.
ta izmena mozda nije morala da se dogodi ali nije niti nerezonska niti bi ishod bio drugaciji da nije napravljena (tj. mozda bi hrvati postigli gol). imas situaciju gde ti najbolji igrac ekipe dobija crveni, a pritom igra na najosetljivijoj poziciji, otvorio bi se krater koji bi modric i kovacic znali da iskoriste. uz to, markovic je vec bio istrosen tada.da mihajlovic nije djubre, podneo bi ostavku veceras samo zbog toga matica. ali jebiga, tvdoglavost i glupost se krajnje kriticna kombinacija.
Link to comment

Da bi dali gol, to svakako ne možeš da tvrdiš. Hrvati su i sa igračem više igrali da ga ne prime, bez ikakve ambicije da pobede.A i da smo ga primili, šta bismo tačno izgubili.Marković je morao da ostane, makar po pet minuta skupljao snagu za jedan sprint. Ako je već lipsao, morao ga je menjati nekim napadačem, pa neka bunarimo na mitra, a ovaj nek prosleđuje. Jeziva izmena bez ikakvog opravdanja. Čuj, mogli smo da izgubimo. Kao da se u tom slučaju ne bismo kvalifikovali za prvenstvo. Ako sam jedan kvalitet video kod Mihe to je da ne mož' biti ziheraš. Ode i taj 1.

Link to comment

Na Kacara da zaboravimo, truli u Hamburgu, nisu uspeli dva prelazna roka da ga prodaju, sedi na tribinama... Hamburg ga je bukvalno unistio ( a nije jedini jer se u Hamburgu ocajno radi, nesto poput Zvezde )....Mene jos uvek iritira sudjenje i pogotovo scena kada je Bane direktno sudiji u lice tri puta izdrao FUCK OFF i nije ni zuti dobio... Zasto nije kada je sudija delio nasima kartone kao bonbone? Meni je navlacenje bilo ocigledno, a trudim se da nikada ne kukam na sudije!

Link to comment

Srpski fudbaler Radosav Petrović završio je u bolnici posle utakmice između Srbije i Hrvatske, a sumnja se da je doživeo prelom zgloba leve noge. :(Kad je zaradio taj prelom, posto na utakmici nije delovao povredjen? Cudo nisu to primetili ranije

Link to comment

Evo jedne jeresi. Mene Markec uopšte ne oduševljava koliko sve ostale. Brz je, stvarno jeste, ali sa tom brzinom uglavnom ne uradi ništa korisno. Pretrči jednog, nekad i dvojicu, ali mu treći lagano odnese loptu. Ovako napamet jedina konkretna stvar od njega koje se sećam je onaj prodor na derbiju kad je Mrva zabio u Bajovu mrežu. Za razliku od Mićka Sulejmanija koji je slično brz, neuporedivo jači i kad god je u igri dešava se nešto zanimljivo, juče asistencija, pripremljena gol šansa i beg koji bi možda i gol bio da nije Joe "pravovremeno" startovao. Ne znam šta će biti za neku godinu, ali Marković pre Sulejmanija je još jedna Sinišina zabluda. Mitrović stvarno ima dobre šanse da bude opasan špic, to mi je bilo jasno još u Tromzeu. mada, paradoksalno je da je sinoć dao gol iz neuporedivo teže situacije od onih iz kojih je promašio. Kako je uspeo da pogodi stativu, jbt. Mislim da se Siniša uzda u Tošićev šut sa distance zato ga toliko i forsira i to sa kontra strane. Problem je što to od njega ne dobija. Ljajić definitivno mora da igra, to nam baš fali. Ninković je i dalje legitimna opcija, igrač sa 29 godina ne može da bude mator. I da, ajd' da mi neko objasni kako su naši štoperi mogli bolje da reaguju kod gola? kad se onako proda lopta na sredini i kad se kontra odradi na onako savršen način, spasa nema. Možda je jedino Must...mislim Stojke mogao bolje da zatvori bliži ugao.

Link to comment

ninkara sada nije mator, ali je problem što je sledeće takmičenje na kom ćemo eventualno igrati 2016. a on će tada imati 32-33 godine i možda jednu ozbiljnu sezonu u nogama™. svakako nije igrač na kome se planira budućnost.

Link to comment
Evo jedne jeresi. Mene Markec uopšte ne oduševljava koliko sve ostale. Brz je, stvarno jeste, ali sa tom brzinom uglavnom ne uradi ništa korisno. Pretrči jednog, nekad i dvojicu, ali mu treći lagano odnese loptu. Ovako napamet jedina konkretna stvar od njega koje se sećam je onaj prodor na derbiju kad je Mrva zabio u Bajovu mrežu. Za razliku od Mićka Sulejmanija koji je slično brz, neuporedivo jači i kad god je u igri dešava se nešto zanimljivo, juče asistencija, pripremljena gol šansa i beg koji bi možda i gol bio da nije Joe "pravovremeno" startovao. Ne znam šta će biti za neku godinu, ali Marković pre Sulejmanija je još jedna Sinišina zabluda.
Ma tačno tako, dečko pojma nema, totalna vezara

Link to comment

Uopšteno gledano, obožavam ove prepirke ko je talentovaniji i ko će više da napreduje, dok za jedno 3-4 godine kada svi oni budu "napredovali" ne pokapiramo da, gle čuda, i drugi napreduju, i da smo i dalje u trećem šeširu, ako ne u četvrtom. Baziramo igre na igračima koji su jedva rezerve po svojim klubovima (ili igraju jer su dovedeni od strane tamošnjih lopovskih uprava u megakombinacijama kojima se peru pare albanske narkomafije) i ložimo se na poneki klip kada urade poneku korisnu stvar. To što nisu nosioci igre u svojim klubovima, što tamo igraju sa 10x boljim igračima malo ko uzima u obzir, tako da pretpostavljam da ćemo uskoro videti Fejsina 2-3 klipa iz Benfike i zaključiti kako je eksplodirao u svojoj 26. godini. Igrači su nam klasične zunzare, koje ili samo dodaju prvom do sebe, ili idu napred sa nabijenom glavom pa šta bude i loptu distribuiraju stihijski. Neoprostiva kombinacija brzih i tupavih igrača sa presporim kukavicama.Sve u svemu, naša reprezentacija je go kurac, ali nije ona kriva zato što je takva, niti su igrači krivi. Fudbal nam je go kurac. Dok u klubovima sa klincima rade treneri za po 200 evra koji veze sa trenerskim poslom nemaju od našeg "fudbala" nema ništa. Privatizacija (de facto privatizacija, ne i nominalna) ga je uništila, ili bolje rečeno, dobijanje gazda. Ovo što gledamo je samo posledica toga. Svakih par godina će se pojavljivati igrači koji će "eksplodirati" i onda se gasiti. Tako se sada ložimo da će Mitrović "bolje napredovati u inostranstvu" kao što smo pre par godina za Musolinija, pardon, Sulejmanija, ili da je Marković neki mnogo bitan faktor, ili da će Đuričić biti sve bolji dok on igra sve gore sa svakom narednom utakmicom, a da će se pojaviti X ili Y, čiji napredak zavisi od toliko faktora da je to smešno i razmatrati kao nešto sigurno...Može biti i da ja stvari drugačije gledam jer uopšte više ne obraćam pažnju na tekstove i idiotizme sa temom hvalospeva svakom našem igraču koji u izdanju prestižnih stranih novina dobije veću ocenu od 6.5, ili što ne pratim baš nimalo vesti u prelaznim rokovima, koje su postale nečitljive. Juventus juri Ljajića, Čelzi juri Ljajića, Milan se umešao, Mančester intervenisao tralala. Sve u svemu, kada se okupe na gomilu, jasno se vidi da je to skup koji taman odgovara našem plasmanu na Fifa rang listi, čak je možda i nešto gori od toga. Kući ne mogu nikoga da pobede, o čemu mi pričamo.P.S. kome smeta slika zagrljenih zemljaka, jednog selektora i jednog izbornika?

Link to comment

Da, Srbi sa takvim prodorima i kontrolom lopte u protivničkih 16 u zapadnoevropskim derbijima su gotovo svakodnevna pojava.Filipenko, pišeš o otprilike 175 svetskih država, pa svejedno mnoge od njih uspevaju izgraditi dobar nacionalni tim baš zahvaljujući desetinama igrača koje od 16. ili 18. godine odgajaju zapadnoevropski klubovi

Edited by dillinger
Link to comment

Filip štancuje istu priču kakvo god da je stanje na terenu. Naš fudbal jeste matrica koja se obračunava sa talentom i perspektivom, ali istovremeno neminovno dopušta izuzetke.U ovoj ekipi ima tih izuzetaka. U nadolazećim generacijama takođe. Naravno, globalni trend je u opadanju. Nadolazeća generacija je, što se tiče nadgornjavanja proseka ekvivalent Čileanskoj. Druga priča je što je prosek generano devalviran (slažem se i da je relevantnija za dublju analizu fudbalskih nam svakodnevnosti). Osvrt na aktuelne i incidentom izazvane individualnosti, ma kako one iz toga proizišle, ne moraju da potvrde pravilo. Nije ni Higl posledica prosperiteta u plivanju (atletske medalje, Đoković, etc).Uostalom vrlo brzo ćemo videti. Meni se čini da ćemo u narednim godinama gledati odličnu reprezentaciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...