Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Radi se o tome da mi nemamo nosioce igre na sredini terena. Lepo je to što Bane Ivanović ili Nastasić igraju u mnogo jakim klubovima, ali tamo igru nosi neki Hazar ili Aguero.
Ja bih rekao da to Matic i Djuricic mogu sasvim fino da odrade, ako vec mogu u Benfici. Mene je Matic iskreno iznenadio u onim zavrsnim utakmicama evrokupova sa Benfikom. Citao sam da je eksplodirao prosle sezone ali dok ga nisam gledao 90 minuta nisam skapirao koliko je napredovao. Ova ekipa nema vodju na terenu ali ima nekoliko igraca sa karakterom vodje. Dobar trener bi nasao nacina ili da dopusti da medju igracima ispliva taj koji ce imati poslednju rec na terenu i podviknuti kad stvari krenu nizbrdo ili da poseduje autoritet da jednog takvog pogura, kao sto je, recimo, Ferguson uradio sa Vidicem.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Oko Matića, Ljajića i Tadića koji bi igrali u kontinuitetu može lep tim da se napravi. Nisu oni svetski vrh ali postojali su timovi i sa manje talenta u veznom redu koji su stizali daleko ili bili redovni na velikim takmičenjima

Link to comment

Ova generacija tek sada može uopšte da bude kompetentna. Na početku kvalifikacija ni slučajno.Matić nam je najbolji igrač ako izuzmemo defanzivce. Đuričić već nije standardan u Benfici. Ljajić, Marković i Mitrović bi trebalo da budu glavni kod novog selektora.

Link to comment
njegov sin Dušan je centarhalf, za to vreme čak i nije bio loš.
To možda u nekom paralelnom univerzumu. Da Partizan sad dovede OFK-ovog povratnika, fejspalmovao bi sve u 16.
Link to comment
Zavisi sta podrazumevas pod "vrhunski". Ako su ti Zidan i ekipa kriterijum onda nisu vrhunski, ali ako imas iole malo primerenije kriterijume Matic, Djuricic, Ljajic, Basta ili Tadic spadaju u jako dobre i cenjene igrace, a sasvim su zadovoljavajuceg kvaliteta Kuzmanovic, Ignjoski, Tosic i Sulejmani.
vrhunski znači jedan od najboljih koji igraju. naš poslednji vrhunski vezni igrač je bio verovatno jugović. nijedan od igrača koje si pomenuo nije ništa više od solidan. tadić jedini ima potencijal da bude nešto više od toga. matića nisam dovoljno gledao, pa ne mogu da procenim. sulejmani je možda mogao da bude odličan ali on otkako je prešao u ajaks stagnira, pa i nazaduje. videćemo da li će mu benfika pomoći. djuričić ima potencijal ali on je više polupic nego vezni igrač. kuzmanović, ignjoski i tošić su limitirana boranija, a basta je za nijansu bolji od njih.
Link to comment
Mozzartsport najavljuje malo drugaciji sastav, bez Fejse i klasicnog spicaSrbija: Stojković – Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov – Matić, Milivojević, Tošić, Tadić, Marković – Đuričić
Dopada mi se tim ako stvarno ovako bude. Najbolju utakmicu protiv Velsa odigrali smo u sličnoj formaciji, bez klasičnog špica, i igrali vrlo kombinatorno i lepršavo, sa puno šuteva. Kada bi imali klasičnog centarfora u timu, obično je to bio igrač manje na terenu. Istina, Mitrara je kvalitetniji od onoga što je prethodno isprobavano na toj poziciji, ali čini mi se da nam igra bez špica više leži.
Link to comment
Dopada mi se tim ako stvarno ovako bude. Najbolju utakmicu protiv Velsa odigrali smo u sličnoj formaciji, bez klasičnog špica, i igrali vrlo kombinatorno i lepršavo, sa puno šuteva. Kada bi imali klasičnog centarfora u timu, obično je to bio igrač manje na terenu. Istina, Mitrara je kvalitetniji od onoga što je prethodno isprobavano na toj poziciji, ali čini mi se da nam igra bez špica više leži.
uglavnom se slažem, s tim što ja ne vidim nikakvog smisla u forsiranju zorana tošića.
Link to comment
uglavnom se slažem, s tim što ja ne vidim nikakvog smisla u forsiranju zorana tošića.
Verovatno će u poslednjoj utakmici da vrati Ljajića, i ubaci ga umesto Tošića.
Link to comment
đukić je dao ostavku na mesto trenera pfc-a kada ga je tole zvao da preuzme rep. dakle nije oteran, koliko god štetočinska bila uprava ni oni nisu baš toliki mozgovi da oteraju najboljeg trenera još od osima- za razliku od srpskog murinja đukić nije dobio dozvolu od toleta grobaratmda istovremeno vodi i klub i rep.
Ђукићу није продужен уговор на зиму, он је још тад ушао у конфликт са Толетом, који је био председник Партизана. Јокановић је тад у Партизану замијенио Ђукића. Њега за селектора умјесто Клементеа доводи Терза, али се Терза онда купи, долази Толе и рјешава се Ђукаре првом приликом.
I šta se dogodilo? Podsećam da zapravo njegov sin Dušan nije išao na to SP, otišao je iz ekipe da ne stvara nemir. Petko onda nije hteo da zove nikog dodatnog jer nije hteo da popusti pod pritiscima. Guess what, njegov sin Dušan je centarhalf, za to vreme čak i nije bio loš. I onda se na prvenstvu ili pred njega povrede Vidić, Dragutinović i Krstajić, tako da mi dođemo u situaciju da nam u odbrani od "Fantastic 4" igra samo najslabiji, Gavrančić. Dupe bismo dali da je Dušan bio tu da igra, ali je zahvaljujući pritiscima oteran (kao da je teško marvu napujdati na Petka koji nema ničiju zaleđinu) pa su morali da igraju Dudić ili Đorđević...
:lolol: Шта причаш, Филипе, буди озбиљан. Петковић јуниор се тад вратио у ОФК из Русије и једине утакмице у репрезентацији је играо код тате Илије, још у првом мандату на Кирин купу ако се не варам. Петко га је позвао у екипу умјесто повријеђеног Вучинића. То је била потпуно глупа и непотребна афера која је само наудила репрезентацији.
Link to comment
vrhunski znači jedan od najboljih koji igraju. naš poslednji vrhunski vezni igrač je bio verovatno jugović. nijedan od igrača koje si pomenuo nije ništa više od solidan. tadić jedini ima potencijal da bude nešto više od toga. matića nisam dovoljno gledao, pa ne mogu da procenim. sulejmani je možda mogao da bude odličan ali on otkako je prešao u ajaks stagnira, pa i nazaduje. videćemo da li će mu benfika pomoći. djuričić ima potencijal ali on je više polupic nego vezni igrač. kuzmanović, ignjoski i tošić su limitirana boranija, a basta je za nijansu bolji od njih.
Jebi ga sad, ako ti Dejan Stankovic nije vrhuski igrac onda mi je sad jasnije koliko su ti strogi kriterijumi.
Link to comment
:lolol: Шта причаш, Филипе, буди озбиљан. Петковић јуниор се тад вратио у ОФК из Русије и једине утакмице у репрезентацији је играо код тате Илије, још у првом мандату на Кирин купу ако се не варам. Петко га је позвао у екипу умјесто повријеђеног Вучинића. То је била потпуно глупа и непотребна афера која је само наудила репрезентацији.
Nepotrebna? To je bio njegov odgovor svim menadžerima™ koji su ga pritiskali da pozove nekog njihovog igrača. Šta bi ti uradio u toj situaciji? Nije to ništa naudilo reprezentaciji, kao da je njih realno boleo k**** nešto preterano.
Link to comment

Ала им је одговорио, свака му част. Шта бих урадио? Позвао бих играча који може да ми користи или бих дао оставку.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...