Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Mozzartsport najavljuje malo drugaciji sastav, bez Fejse i klasicnog spicaSrbija: Stojković – Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov – Matić, Milivojević, Tošić, Tadić, Marković – Đuričić

Link to comment
I sto je poveo svog sina na SP da decko vidi sveta.Svaka cast za 1 gol u grupi, ali na SP se obrukao za medalju. Ocekivanja su bila velika, a Hajdi i Sestko su ih spustili ispod realnih mogucnosti.Od Zive, Djore i slicnih nista se nije ni ocekivalo, zato i nisu najgori, od ovih od kojih se ocekuje, pa se tresne o pod, to boli mnogo vise nego kad ispadnemo jer nas vode diletanti.Antic nije u toj grupi, jer je dobio Nemacku.
Pod jedan, dobio je najodvratniju i najnamešteniju grupu ikada. Pobednik grupe evropskih kvalifikacija ide u "specijalni šešir", što je eufemizam za četvrti šešir, i dobija u grupi šampiona Južne Amerike Argentinu, najjaču ekipu Afrike Obalu Slonovače i Holandiju. Ima li reprezentacije na svetu koja bi mogla da kaže "prolazimo ovu grupu" ? Sem, možda, ali možda Brazila? Naravno da nema.Petko je zapravo bio imun na to što mu zameraš, posebno to boldovano. Čovek je imao nenormalne pritiske sa svih strana da povede još jednog igrača zvezde, još jednog igrača Partizana, još jednog igrača koji je dobar sa nekim iz FSSa i slično. Odgovorio im je u svom tipičnom stilu - e neću nikome od vas da činim uslugu, evo vam kurac.I šta se dogodilo? Podsećam da zapravo njegov sin Dušan nije išao na to SP, otišao je iz ekipe da ne stvara nemir. Petko onda nije hteo da zove nikog dodatnog jer nije hteo da popusti pod pritiscima. Guess what, njegov sin Dušan je centarhalf, za to vreme čak i nije bio loš. I onda se na prvenstvu ili pred njega povrede Vidić, Dragutinović i Krstajić, tako da mi dođemo u situaciju da nam u odbrani od "Fantastic 4" igra samo najslabiji, Gavrančić. Dupe bismo dali da je Dušan bio tu da igra, ali je zahvaljujući pritiscima oteran (kao da je teško marvu napujdati na Petka koji nema ničiju zaleđinu) pa su morali da igraju Dudić ili Đorđević...Sve u svemu, po X-ti put objašnjavam, najmanje je Petkova krivica oko svega toga. Upućeniji će znati i druge detalje, od toga da je Crna Gora poslala vrača umesto masera, preko Kežmanovog ludila i izigravanja uberpravoslavca, do toga da se od Nađa iz FSSCG tražilo da namesti utakmicu, na šta on odreaguje namernim dobijanjem crvenog kartona i pomogne mafiji da dobije baš tačno ono što je želela. Jebiga.No, dobro, sreća je da imamo sve te divne trenere...Od Radomira koji izgubi lagano od Australije, do Mihe koji uspešno privodi kraju posao podmlađivanja.
Link to comment

Ne mogu da verujem da jos neko osim Filipa, koji je kucni prijatelj sa Petkovicem, njega smatra za ozbiljnog trenera. Mozda je nekad i bio, sad je samo jedna od matorih izdrkotina koja zivi u nekom fudbalu od pre sto godina. Djukic je za njega Rinus Mihels licno.

Link to comment

Djukić je oduvek obećavao kao trener. Ja sam se ponadao da će doći u Zvezdu kad je onomad to bilo aktuelno.Petko je sa druge strane napravio epski rezultat i to samo zlonameran čovek može da ospori.

Link to comment
Djukić je oduvek obećavao kao trener. Ja sam se ponadao da će doći u Zvezdu kad je onomad to bilo aktuelno.Petko je sa druge strane napravio epski rezultat i to samo zlonameran čovek može da ospori.
Napravio je i Muslin sa Zvezdom pa ga ja ipak ne bih radije gledao na klupi. Taj Ambasadorov fudbal je negledljiv i prevazidjen, a u Petkovom slucaju je direktno visio o formi i liderskim sposobnostima onoga koji nije ni u 50 stopera Premijer lige. Kad je njega Sveti Otac izbacio iz tima pogibeljnim klizecim na treningu i Petkov epski fudbal se raspao kao ogrlica.No, na stranu to, nisu ni ovi drugi osim Djukica bolji od Petka, samo sto mi sada imamo ekipu kojoj je poslednja stvar to da joj treba trener ciji je smisao fudbala "gol nam ne mogu dati a napred hitni lopticu u sumicu pa ce Savo, Ziga ili Mateja valjda nesto i da naprave". Imamo 7-8 igraca koji igraju vrlo moderan i brz fudbal i treba nam upravo trener koji ce na najbolji nacin da iskoristi njihove brzinske karakteristike.
Link to comment

Sa iole normalnim selektorom mi bi imali fenormenalnu reprezentaciju. Odbrana nam je po imenima skoro pa najjaca u Evropi, imamo na sredini bar 3-4 vrhunska igraca, krila su nam medju najperspektivnijim igracima u Evropi, a za centarfora cemo se snaci nekako, a i tu ima neki mladi koga smatraju da ce biti odlican u buducnosti. Sa tih 10-15 igraca i jos 5-6 da popunjavaju rupe, mi imamo 20ak igraca koji u rotaciji mogu svasta da urade i u kvalifikacijama i na velikim takmicenjima. Samo sto mi nemamo selektrora i trenera nego menadzersku pudlicu i uvlakaca.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ne mislim da se pod Petkom igrao epski fudbal, nego da je on od jedne mediokritetske grupe igrača izvukao fenomenalan rezultat. Naravno da time ne prizivam njegov povratak. Daleko bilo.Miloše, mi nemamo dobar tim, igrači mahom igraju sporadično po klubovima koji nisu naročito uspešni. Većina igrača igra van lige petice. Miha je naravno morao više, ali ovu grupu teško da bismo prošli i sa idinkom od pre 10 godina. Hrvati i Belgijanci su mnogo jači.

Link to comment
Ne mislim da se pod Petkom igrao epski fudbal, nego da je on od jedne mediokritetske grupe igrača izvukao fenomenalan rezultat. Naravno da time ne prizivam njegov povratak. Daleko bilo.Miloše, mi nemamo dobar tim, igrači mahom igraju sporadično po klubovima koji nisu naročito uspešni. Većina igrača igra van lige petice. Miha je naravno morao više, ali ovu grupu teško da bismo prošli i sa idinkom od pre 10 godina. Hrvati i Belgijanci su mnogo jači.
Stojkovic - Ivanovic, Nastasic, Subotic Kolarov - Matic, Kuzmanovic- Markovic, Djuricic, Tadic - MitrovicSta fali tom timu? Dodaj jos 4-5 igraca i 2-3 povratnika i eto ti ekipica za postovanje. Edited by Milosh76
Link to comment
Sa iole normalnim selektorom mi bi imali fenormenalnu reprezentaciju. Odbrana nam je po imenima skoro pa najjaca u Evropi, imamo na sredini bar 3-4 vrhunska igraca, krila su nam medju najperspektivnijim igracima u Evropi, a za centarfora cemo se snaci nekako, a i tu ima neki mladi koga smatraju da ce biti odlican u buducnosti. Sa tih 10-15 igraca i jos 5-6 da popunjavaju rupe, mi imamo 20ak igraca koji u rotaciji mogu svasta da urade i u kvalifikacijama i na velikim takmicenjima. Samo sto mi nemamo selektrora i trenera nego menadzersku pudlicu i uvlakaca.
Svi igraci koji treba da igraju su tu, osim Matica i Ljajica. Sad, upravo ta dva imena vrlo precizno pokazuju sta je bio problem sa ovim Mihajlovicevim mandatom. Insistiranje na perifernim stvarima, guranje pojedinih drugorazrednih igraca na kljucnim mestima u timu umesto najboljih, besmisleno treniranje strogoce i medijsko izdrkavanje po pojedinim igracima koje je stvorilo losu atmosferu oko tima. Sva sreca pa su Ivanovic i Kolarov dobri i pametni momci koji se nisu primili na Mihajloviceva budalesanja, inace bi se ovaj tim raspao kompletno jos posle utakmice sa Makedonijom u Skoplju. Sta mogu ovi klinci kad ih se pusti da igraju pokazala je utakmica sa Velsom na samom pocetku kvalifikacija. Odigrali smo nereseno sa Skotima tamo, sto je OK rezultat za prvu utakmicu, odsrafili smo Velsane kuci na sitne delove, ali onda je Mihajlovic krenuo da glumi Moralni Svetionik, Belgijanci su nas posteno kaznili za one silne promasaje na Marakani i stvar je otisla u kanalizaciju. Cvrstina jednog tima se upravo pokazuje u situacijama kad onako izgubis utakmicu kao sto smo mi izgubili od Belgije ali posto smo mi imali i imamo seljobera na klupi ta jedna utakmica je bila dovoljna da se totalno raspadnemo.Krace receno, Mihalovic nije uspeo od ovih igraca da napravi tim koji ce da igra u kontinuitetu i standardno, a nije uspeo zato sto je majmun, ne toliko zbog toga sto je los trener (mada jeste los). Sa ovim igracima koje imamo normalan i autoritativan (ne autoritaran) trener bi mogao igrati sjajan fudbal.
Link to comment
pazi, imamo "bar 3-4 vrhunska igrača na sredini".svaka dalja rasprava je potpun bespredmetna. zatvaraj topić.
Zavisi sta podrazumevas pod "vrhunski". Ako su ti Zidan i ekipa kriterijum onda nisu vrhunski, ali ako imas iole malo primerenije kriterijume Matic, Djuricic, Ljajic, Basta ili Tadic spadaju u jako dobre i cenjene igrace, a sasvim su zadovoljavajuceg kvaliteta Kuzmanovic, Ignjoski, Tosic i Sulejmani.
Link to comment

Radi se o tome da mi nemamo nosioce igre na sredini terena. Lepo je to što Bane Ivanović ili Nastasić igraju u mnogo jakim klubovima, ali tamo igru nosi neki Hazar ili Aguero.edit: ne kažem da treba Zidan, ali mora neko ko je u stanju makar da se uz neki voljni momenat ili motivaciju nosi na 1-2 utakmice sa ozbiljnim zverovima kakve sam gore spomenuo. Takvih ni od korova nemamo. Kakav Tadić, Tošić ili Basta, nemoj zajebavati pošten svet. To što ti pričaš je tačno u smislu da bi takvi igrači trebali biti dovoljni da se pobedi npr. Makedonija što Mihailović još nije uspeo. Ali ni uz najboljeg trenera na svetu ne bi činili vrhunsku reprezentaciju.

Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...