Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Mihajlovic potencijalni selektor? Hmmm... Pa logicno je da savez primitivnih, pohlepnih, prostih, glupih, nevaspitanih i divljih izabere primitivnog, pohlepnog, prostog, glupog, nevaspitanog i divljeg selektora i tako zadovolji primitivne, pohlepne, proste, glupe, nevaspitane i divlje "novinare". Eto resenja!

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Mihajlovic potencijalni selektor? Hmmm... Pa logicno je da savez primitivnih, pohlepnih, prostih, glupih, nevaspitanih i divljih izabere primitivnog, pohlepnog, prostog, glupog, nevaspitanog i divljeg selektora i tako zadovolji primitivne, pohlepne, proste, glupe, nevaspitane i divlje "novinare" "navijače". Eto resenja!
Link to comment

Ma daj, ko jebe "navijače", i onako 90% njih ponavlja baljezgarije koje pročita ili čuje od "novinara". Prvo streljati za primer onog rošketa ogavnog sa SOS-a.

Link to comment

Ideja za sledeće veliko takmičenje: staviti sve koji su doputovali u karantin (doslovno, odseći ih od spoljnog sveta, tako da ne znaju šta se na takmičenju dešava, ni rezultate u grupi, ništa). Novinare preventivno pobiti.

Link to comment

Уколико Миљан II остане, а мислим да хоће, јер Толе и остала банда у савезу су свесни да тренера таквог педигреа, за овакву цену не могу да нађу, те да због мира у кући им је неопходно да репрезентација постиже солидне успехе, имајући у виду распад лиге и клубова, што чини Миљанову позицију поприлично чврстом, чини ми се да смо видели обрисе новог тактичког система за квалификације. Милијаш је одгиграо што је одиграо, мало спрам талента који поседује, много спрам физичких предиспозиција. Мислим да ће Луне да иде у други план одакле га мења Суботић. На левој страни Обрадовић и Коларов има да се мењају у зависности од форме и тактичке поставке, на десној је Бане, а ја се надам да је са Рукавином завршено и да ће Миљан II ту да позове Томовића или Бишевца. Рајковић и Вуковић су кандидати са алтернативе у центру одбране.У средини мислим да ће поставка да буде 3 позади са два крила нешто истуренија. Надам се да ће Деки да одигра још један квалификациони циклус, његово искуство у средини је неопходно. Кузмановић и Нинковић су се показали као пристојни играчи средине терена. Качар, Матић, Ђуричић, Стевановић, Раћа Петровић су они који у наредном циклусу треба да озбиљно појачају конкуренцију у томе за нас можда најсиромашнијем квалитетом делу екипе. Љајић и Фејса треба да се профилишу ка играчи и истакну кандидатуру за тим. Љаљић има да игра у озбиљној лиги, у простојном клубу, Србин му је тренер, ту сам некако оптимиста. Фејса треба да се врати после тешке повреде, игра нашу лигу , окружен је нашим (не)спортским новинарима. Једина охрабрујућа чињеница је да је станојевић тренер који пристојно ради са младима. Крила су Красић и Лане, ваљда коначно у клубовима које су хтели, и тотално посвећени репрезентацији. Алтернативе Бамби који ће ваљда у Русији да игра у континуитету што би му омогућило да и ментално узрасте, и Боле Јанковић чији је неодлазак на СП можда био и један од разлога нашег прераног повратка кући.Напад нам је слаб, без некакве реалне шансе да се ту нешто озбиљније побољша у догледној будућности. Мислим да је Пантелињо одиграо своје, да ће алтернативе за Жигића који је фикс бити Данко, Мрђа и можда Јевтић. Мислим да је Лекић одласком у Осасуну одсвирао своје. Уопште нисам сигуран да има некакве наде за Микија Сулејманија и Алексића да постану озбиљни ирачи, а много бих волео да грешим. Ја бих пробао Билбију из Војводине и Шћеповића. Квалитет постоји,ми од последња 4 СП смо били на три и на једном ЕП дакле од 7 великих такмичења били смо на 4,што је имајући у виду савез и карикатуре од селектора подвиг раван освајању СП од стране Аргентине рецимо. успут нама треба спортски психолог у тиму. Много пре него докторка Маријана.

Link to comment

Tole kaže "fijasko". Posle ovog njegovog intervjua, moram priznati da mi nije žao što smo ispali već u grupi, lopovi su računali da će napuniti džepove od SP i drago mi je što su ostali bez tih miliona.

Link to comment
Tole kaže "fijasko". Posle ovog njegovog intervjua, moram priznati da mi nije žao što smo ispali već u grupi, lopovi su računali da će napuniti džepove od SP i drago mi je što su ostali bez tih miliona.
gde si to procitao?
Link to comment

Eo celog:

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić, za razliku od selektora Radomira Antića i igrača, otvoreno kaže da je na Svetskom prvenstvu u Južnoj Afici doživljen veliki neuspeh. Karadžić je ispred sada već bivše baze "orlova" hotela Sanisajd, na kome još stoje srpske zastave i poruka dobrodošlice, bez dvoumljena konstatovao da je Srbija na Mundijalu doživela poraz i u rezultatskom i u finansijskom smislu.- Najradije ne bih sada ništa govorio. Želeo sam to da ostavim za Beograd, ali... - rekao je na početku Karadžić.- Lično, mislim da smo doživeli još jedan neuspeh. Nije bilo razloga za njega. Imali smo sve uslove. Nikada fudbalska organizacija nije tako ozbiljno prišla jednom takmičenju kao ovom. Imali smo kvalitet - nismo uspeli. Zahvaljući tome što smo naivno izgubili dve utakmice. S ove vremenske distance, bez obzira što smo ostvarili istorijski uspeh protiv Nemačke, možda bi bilo bolje da smo igrali nerešeno. Onda bismo hrabrije, ambicioznije ušli protiv Australije i možda pobedili i išli dalje.Prvi čovek srpske "kuće fudbala" apostrofira da su Antić i njegovi saigrači propustili priliku da postignu veliki uspeh na SP.- Žao mi je što nismo uspeli. Žao mi je, pre svega, igrača što imaju kvalitet i potencijal. Mogli su da postanu slavni. Put nam je bio otvoren. Protivnik u osmini finala bio bi SAD, pa Urugvaj ili Južna Koreja. Ekipe koje nisu bolje od nas... U svakom slučaju, naša situacija je takva da moramo realno da shvatimo da nismo uradili posao kako treba. Što se tiče FSS imali smo blagu nadu da ćemo doći do četvrtfinala ili možda i dalje. Tada bi kasa bila mnogo punija, za pet miliona dolara, a onda bismo imali sredstva za neke infrastrukturne objekte, ćije građenje je u toku.Dalje poverenje u selektora Anića ni jednog trenutka se ne dovodi u pitanje.- Što se tiče struke, i dalje verujem da naš projekat sa Antićem u daljem razvoju našeg fudbala nije pod znakom pitanja. Svakako da nećemo lakomisleno preći preko ovog SP. Tražićemo od stručnih ljudi, trenerske organizacije i selektora odgovor na pitanje zašto nismo uspeli. Zajedno smo podelili mnoge radosti za dve godine. Nema razloga da ne podelimo ni ovaj neuspeh. Nema kolektivne odgovornosti. Nije uvek ista, ona je različita, a ne bežim ni od svoje. Preostaje nam da vrlo brzo stavimo SP iza sebe i da se okrenemo budućnosti. Na pragu su kvalifikacije za EP, u avgustu je i prijateljska utakmica sa Grčkom, gde ćemo proceniti kako dalje. Sve negativne pouke moramo izvući. Ove rane, koje smo dobili ovde, mogu biti jedino zalečene lekom koji se zove plasman na EP.Pitanje je šta će biti ako Antić ne bude želeo da mu se smanji ugovor.- Nije Radomir Antić čovek sa kojim se ne može razgovarati, niti smo mi takvi ljudi. Samo ćemo se bolje osigurati za ubuduće.Navijači, uprkos neuspehu na SP, nisu okrenuli leđa srpskoj reprezentaciji.- Mislim da će navijači i dalje podržavati reprezentaciju, da će gledati dobar fudbal u Beogradu i van njega, i da će put koji smo trasirali pre dve godine biti nastavljen. Potrebna je i samokritika. Rekao bih da su kritike blage za ove rezultate. Možemo da kažemo da se nismo obrukali, možemo da kažemo i da smo imali pehove, šanse protiv Australije, ali se u fudbalu ne broje šanse, nego dati golovi i bodovi. Ovo je jedan gorak ukus i tako smo svi doživeli.Karadžić je imao spreman odgovor na izjavu Siniše Mihajlovića da je bilo svađe uoči meča sa Ganom, ali i na kompromitujuće fotografije kako igrači konzumiraju cigarete i alkohol u hotelu.- Sve vreme smo bili uz igrače. Nijedan incident bilo koje vrste nismo primetili. Neke izjave su deplasirane od strane nekih ljudi. Moguće je da mi tu informaciju nemamo. Sve je bilo na nivou, atmosfera, korektnost, ozbiljnost... Tome su doprineli i potpredsednici Đorđević, Vukadinović i Ćurković, generalni sekretar Laković, ambasador Vujičić... Što se tiče organizacije, sve što se dešavalo u kampu zaslužuje visoku ocenu. Prvi put od kako sam u fudbalu, a dugo sam, pet-šest igrača je tražilo da popričamo. Svakako da ćemo to učiniti, ali selektor je iznad njih. Ne bih o imenima i ne znam da li je u pitanju taktika, jednostvano ne želim da rešavam sada zagonetku. Najveća satisfakcija i nagrada za ovo što radim u fudbalu jeste izjava kapitena Stankovića: "Žao mi je zbog svih nas, zbog vas najviše, jer vidimo koliko se trudite i koliko radite". Zahvalan sam kapitenu, ali niko nije pojedinačno iznad organizacije. Treba da se potrudimo da ne koristimo teške reči tamo gde nisu potrebne, jer ćemo i dalje morati da živimo i da radimo.Karadžić je najavio redukcije mnogih ugovora u savezu, između ostalih i najnoviji selektora Antića, koji je nedavno stupio na snagu.- S obzirom da smo doživeli finansijski fijasko, ići ćemo na rezove svih ugovora. Uslediće redukcija svih vrsta troškova, naravno da ćemo sagledati i pitanje troškova struke. Otvoreno ćemo razgovarati oko svih tih stvari. Ugovor sa selektorom projektovan je na bazi potencijalnih uspeha na SP i prihoda koji će doći. Nije se to desilo. Razgovaraćemo.Interesantno da Nemanja Vidić ni jednom nije bio na konferenciji za medije u Južnoj Africi.- To morate da pitate njega. O Nemanji imam lepo mišljenje, naročito u poslednje vreme. On je pošten momak, ali pomalo zatvoren. Pitanje je lične prirode i morate odgovor potražiti od njega.Činjenica je da taktika selektora Antića da protiv Australije igra sa samo jednim napadačem jedan od razloga što je Srbija ispala sa SP.- Uzeću rizik na sebe i reći da je pitanje da li smo s jednim špicem mogli da tražimo tri boda protiv Australije. Biće mnogo polemike oko sistema koji smo ranije gajili, koji nam je doneo uspehe. To je pitanje za struku. Trebalo je da budemo još agresivniji, hrabriji, sa više napadača. To je, ipak, hipotetičko pitanje. Naši nastupi na velikim takmičenjima su pod ozbiljnim znakom pitanja. Fijasko u Nemačkoj, Belgiji i Holandiji... Čini mi se da ulazimo sa dozom bojažljivosti. Moramo da vidimo zašto. Ovde nismo doživeli blamažu, ali jesmo veliki neuspeh, mnogo veći nego što se sada čini. Jer, bili smo u snažnom zamahu na svim poljima, vlada Srbije se opredelila da pomaže infrastrukturu.... Sve to sada može da splasne, ne kažem da hoće. Nadam se da ćemo naći snage da završimo glavnu investiciju u Staroj Pazovi. Zato je ovaj neuspeh još veći i valjda će to biti dovoljan pokazatalj ljudima koji vode reprezentaciju na EP.Prvi čovek FSS smatra da srpski fudbal, ipak, neće biti ugrožen.- U javnosti su preblage ocene. Istini treba pogledati u oči koliko god bila surova. Ne smemo da zabijamo glavu u pesak. Ne smeju da nam se ove kapitalne stvari dešavaju. Ne verujem da će ovaj rezultat oterati sponzore, možda će nam biti teže da nađemo druge. Moramo da u kvalifikacijama za EP povratimo imidž.Potom je govorio kolike su bile premije u slučaju plasmana u osminu finala, četvrtinu finala, polufinale...- Od plasmana na SP igrači su dobili bruto 40 odsto. To je oko osam miliona dolara. Oni dobijaju bruto, Savez dobija razliku. Nagrade za kasnije smo malo pomerili granicu i bile su po 50 odsto od prihoda. Razgovarali smo sa dva kapitena posle utakmice sa Nemačkom. Obzirom da je bio prisutan kompletan kolegijum, Odbor za hitna pitanja, odlučili smo da im za četvrtfinale damo još po 400.000 dolara, i još toliko za polufinale.Kod Karadžića ne postoji strah da se nekome neće dopasti što otvoreno govori o svemu. - Ne vidim da moj položaj i informacije koje pružam javnosti ugrožavaju bilo koga. One moraju da budu istinite. A istina je uvek najjača. Nisam u problemu da sa bilo kim razgovaram i da ne uvažim drugačija mišljenja ako su bolja. Neka analiziraju moje izjave, jer ne vlada jednoumlje, ali mislim da imamo zdravu organizaciju, kvalitetne ljude i da smo na istoj talasnoj dužini. Ne mislim da treba da sečemo glave. Ali, odgovornost mora svako da ponese u interesu dana koji dolaze.

Edited by McCabe
Link to comment
bnevidjeni smrad, prevarant i lopov. pazi, on ce da prica da su kritike u javnosti preblage. resio je da smeni selektora pa mu smeta sto ga ne pljuju toliko. mars bre u pizdu materinu.nego sta mu ovo znaci:Prvi put od kako sam u fudbalu, a dugo sam, pet-šest igrača je tražilo da popričamo. Svakako da ćemo to učiniti, ali selektor je iznad njih. Ne bih o imenima i ne znam da li je u pitanju taktika, jednostvano ne želim da rešavam sada zagonetku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...