Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

tehnički propust kod jedne afirmisane zemlje i glupost od juče su neusporedive.
Zašto?Srbija je prvi put nastala juče? Jugoslavija je prvi put nastala prekjuče?Bože pravde je, zavisno od izvora, bila diskutabilno uspešna himna Srbije. Naprosto, loša pesma za himnu. A, njenim stihovima je počinjala i himna Jugoslavije...Meša se svašta, ali frka i reakcije nadaleko prevazilaze ono što se stvarno dogodilo. Zbog toga mi se čini da je preterano reagovanje na sitniju omašku, u stvari, pokazatelj na mnogo krupnije probleme od toga šta je na kratko bilo svirano u Litvaniji na jednom meču mladih reprezentacija...Doduše, i dalje mi nije jasno koji su to problemi, osim toga da se zaista igrao mnogo lepši fudbal pod "Hej, sloveni" od ovoga pod "Bože pravde"... Mada, na prvom Svetskom prvenstvu u fudbalu, Jugoslavija je jedan od svojih najvećih uspeha u istoriji ostvarila upravo pod himnom koja je počinjala sa: "Bože pravde"...
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Oprosti ako sam te krivo shvatio i to sto si htio reci, zakacio sam e na ono "malo je teze ubiti" i to da bi hej sloveni trebala znaciti nesto tim klincima jer se koristila se do 2006-te. Jeste da se koristila ali cak i 1995te je to uvijek bilo nekako neugodno gledati (i takmicare i publiku koji su odrasli sa tom himnom) tako da ne vidim neku vezu da ta himna nesto znaci ovim klincima. A sto se tice reakcije, ne znam sto je po tebi primjerena reakcija kad organizator svira ono sto mu se dune u tom trenutku umjesto himne drzave koja se takmici. Smijeh, kad se ne svira himna kao u tvom primjeru, ili reakcije slicne onima kad su njemackim veslacicama pustili himnu nacisticke njemacke, ili nekom Kazastancu Boratovu himnu?

Link to comment
I da se mi potrudimo da uvedemo hej sloveni opet kao himnu to opet opet nebi promenilo tu istu cinjenicu cinjenicu da jugoslavije vise nema i ta hmna ne predstavlja nista osim nostalgije.
+1Kao što ni truđenje da se uvede mrtva bozepravde ne menja činjenicu da više nema kraljevine srbije ni kraljevine Jugoslavije i da ta himna nema veze ni sa čim osim sa izvesnom porodicom petrović
Link to comment
Oprosti ako sam te krivo shvatio i to sto si htio reci, zakacio sam e na ono "malo je teze ubiti" i to da bi hej sloveni trebala znaciti nesto tim klincima jer se koristila se do 2006-te. Jeste da se koristila ali cak i 1995te je to uvijek bilo nekako neugodno gledati (i takmicare i publiku koji su odrasli sa tom himnom) tako da ne vidim neku vezu da ta himna nesto znaci ovim klincima.A sto se tice reakcije, ne znam sto je po tebi primjerena reakcija kad organizator svira ono sto mu se dune u tom trenutku umjesto himne drzave koja se takmici. Smijeh, kad se ne svira himna kao u tvom primjeru, ili reakcije slicne onima kad su njemackim veslacicama pustili himnu nacisticke njemacke, ili nekom Kazastancu Boratovu himnu?
Grupa navijača je zviždala, ali svakavih grupa smo se mi nagledali od te 1995. da bi to bio ikakav reper...A, dao sam primer za situaciju sa himnom SAD-a u Španiji i to na dodeli zlata... Ovo nije primerena reakcija i mogla bi biti pokazatelj za svašta...
Link to comment
Burna reakcija javnosti u Srbiji i, racionalizacije sa igrom od kada "Hej, sloveni" nije himna, sve su pokazali...
Kompleksi malog naroda.Takođe, ne bih organizatorima to previše uzimao za zlo, pogotovo kada se uzme u obzir da se radi o državi koja malo malo pa menja granice. Baš je za očekivati da svi budu redovno up-to-date sa dešavanjima u ovom varvarskom delu Evrope. Meni je fascinantno što se ne greši češće, recimo, po pitanju zastave.
Link to comment

Pa, s obzirom da je prošlo vreme ozbiljnih profesionalaca po medijima (čast izuzecima), pogotovo kada pričamo o portalima i slično, ne vidim kako se histerični OMG SKANDAL NUKE LITVANIJA naslovi razlikuju od komentara na tu istu vest prosečne budale sa istim stavom kako je to neviđeni šamar za lidera u regionu?

Link to comment
+1Kao što ni truđenje da se uvede mrtva bozepravde ne menja činjenicu da više nema kraljevine srbije ni kraljevine Jugoslavije i da ta himna nema veze ni sa čim osim sa izvesnom porodicom petrović
valjda ima promjenjene rjeci koje ukljucuju srpski rod (ne ukljucujuci bilo kog drugog ko zivi ovdje) i srpske zemlje koje mogu biti republike, kraljevine ili sultanati....Ovo je postalo mjerenje pataka i moderna historija balkana pa bi moderatori trebali zadnjih par stranica prebaciti u politiku...+ da se sam sebi poserem na ledja na pomisao sto sam napisao da je to bio "veliki propust organizatora" umjesto da sam napisao "carski" :thumbsup:
Link to comment
Ovo je postalo mjerenje pataka i moderna historija balkana pa bi moderatori trebali zadnjih par stranica prebaciti u politiku...
Ja bih stvarno zamolio da mi postovi budu obrisani, ako ovo ode na politiku...Ovo je sve toliko sitno da je pre za chit-chat...Možda je najbolje da bude ovde...
Link to comment

Ма каква политика, сутра нам свирају Востани Сербие и освајамо титулу првака Европе ммњ.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...