Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Па онда што нас смараш са тим? Каква је наша веза са том химном?
Ako tebe smaram, drago mi je. :)
Link to comment
Pod tom himnom smo i uradili nešto, pod ovim novim sranjem ništa.
Ко је и шта урадио?Добро је Борисе прорадио тај Ера у теби коначно. :fantom:
Link to comment
Ко је и шта урадио?
Zvezda uzela KEŠ '91?Reprezentacija bila manje-više redovan učesnik velikih takmičenja? Čile '87?
Link to comment
ja opet da kažem da je meni to i dalje himna.
Tebi mozda jeste ali organizatori su napravili vrlo ozbiljan prestup, a klinci su sasvim lepo odreagovali na taj propust. Ta deca nisu bila ni rodjena kad je umrla drzava cija je bila himna "Hej Sloveni" (ne racunam ove periode Slobine mini Jugoslavije) i za njih je pustanje te himne u tom trenutku isto kao kad bi im pustili Whole Lotta Love.Za nostalgicne, u koje i ja spadam, postoji youtube. Edited by harper lee
Link to comment
Zvezda uzela KEŠ '91?Reprezentacija bila manje-više redovan učesnik velikih takmičenja? Čile '87?
u principu reprezentacija je bila manje redovan ucesnik velikih takmicenja, nista bolje nego sada... :cry:
Link to comment
Па онда што нас смараш са тим? Каква је наша веза са том химном?
Pa ne smara nas, ti smaraš. Zašto smaraš?
Link to comment
Tebi mozda jeste ali organizatori su napravili vrlo ozbiljan prestup, a klinci su sasvim lepo odreagovali na taj propust. Ta deca nisu bila ni rodjena kad je umrla drzava cija je bila himna "Hej Sloveni" (ne racunam ove periode Slobine mini Jugoslavije) i za njih je pustanje te himne u tom trenutku isto kao kad bi im pustili Whole Lotta Love.Za nostalgicne, u koje i ja spadam, postoji youtube.
:ziga:ja nisam ni razmišljao o tome, viš kakav sam... em mator em smor
Link to comment
Tebi mozda jeste ali organizatori su napravili vrlo ozbiljan prestup, a klinci su sasvim lepo odreagovali na taj propust. Ta deca nisu bila ni rodjena kad je umrla drzava cija je bila himna "Hej Sloveni" (ne racunam ove periode Slobine mini Jugoslavije) i za njih je pustanje te himne u tom trenutku isto kao kad bi im pustili Whole Lotta Love.Za nostalgicne, u koje i ja spadam, postoji youtube.
Misliš, svi su rođeni posle 2006. godine... Čak ni agresivno novokomponovano forsiranje nije moglo tako lako izbrisati da je ova stara himna (nikad mnogo cenjeni "Bože pravde") aktuelna samo 7 godina... Ovi što su igrali juče, imaju više od 7 i od 7+5 ili 7+7 godina...Uostalom, i po manjini koja agresivno reaguje na to od juče, pokazuje da je malo teže ubiti "Hej, sloveni" i da im je do toga mnogo stalo, inače bi mediske i ostale reakcije bile mnogo manje...Baš se danas podsetih, bilo je finale na 100m u Španiji... Na prethodnom Svetskom prvenstvu, koje je bilo u Španiji, kada je "Hej, sloveni" još bila himna. Aronu Pirsolu domaćin je digao zastavu da nije pustio himu, imali su probleme da je puste prilikom dodelje medalje i nikom ništa... Slučajno sam zapamtio, ali baš su danas ameri ponovo izdominirali u toj disciplini, ponovo u Španiji, i igrom slučaja se setih kako smo se smejali i kraj TV-a, i tribine i sam Pirsol...Burna reakcija javnosti u Srbiji i, racionalizacije sa igrom od kada "Hej, sloveni" nije himna, sve su pokazali...
Link to comment

za Ajanta:Covjek je lijepo objasnio, i nije stvar u malo tezem ubijanju "hej sloveni" nego u tome da ta himna predstavlja zemlju koje nema.I da se mi potrudimo da uvedemo hej sloveni opet kao himnu to opet opet nebi promenilo tu istu cinjenicu cinjenicu da jugoslavije vise nema i ta hmna ne predstavlja nista osim nostalgije. Isto tako su mogli svirati igra rokenrol cela jugoslavija... bio bi isti efekt i reakcije...Osim toga negledam na reakcije vecine i manjine na propust, sve je to individualno, ali jeste bio veliki zajeb organizatora, kao sto je zajeb kad puste njemackoj reprezentaciji istocnonjemacku himnu, ili americkoj dixie...I da jos dodam, i ja sam jedan od onih nostalgicnih, ali yebiga, ode se na youtube da se pogleda Cile, "ma ljudi moji", Italiju 90te i ostale video numere u kojima se moze cuti pa i zapjevati hej slaveni ;)

Link to comment

Replika je bila upućena Harperu za boldovani deo, a sve ovo što si ti napisao nije replika na moj tekst... Ja nisam jedan od nostalgičnih tako da nisam siguran ko su ti...A, napisao sam reakciju na odsustvo himne SAD-a na Svetskom prvenstvu u plivanju prilikom dodele zlatne medalje: šaljenje društva sa kojim sam gledao prenos, smeh publike na bazenu i samog Pirsola...Ovde je reakcija mnogo, mnogo veća... Zabrinjavajuće velika!

Link to comment
Misliš, svi su rođeni posle 2006. godine... Čak ni agresivno novokomponovano forsiranje nije moglo tako lako izbrisati da je ova stara himna (nikad mnogo cenjeni "Bože pravde") aktuelna samo 7 godina... Ovi što su igrali juče, imaju više od 7 i od 7+5 ili 7+7 godina...Uostalom, i po manjini koja agresivno reaguje na to od juče, pokazuje da je malo teže ubiti "Hej, sloveni" i da im je do toga mnogo stalo, inače bi mediske i ostale reakcije bile mnogo manje...Baš se danas podsetih, bilo je finale na 100m u Španiji... Na prethodnom Svetskom prvenstvu, koje je bilo u Španiji, kada je "Hej, sloveni" još bila himna. Aronu Pirsolu domaćin je digao zastavu da nije pustio himu, imali su probleme da je puste prilikom dodelje medalje i nikom ništa... Slučajno sam zapamtio, ali baš su danas ameri ponovo izdominirali u toj disciplini, ponovo u Španiji, i igrom slučaja se setih kako smo se smejali i kraj TV-a, i tribine i sam Pirsol...Burna reakcija javnosti u Srbiji i, racionalizacije sa igrom od kada "Hej, sloveni" nije himna, sve su pokazali...
mešaš džabe babetehnički propust kod jedne afirmisane zemlje i glupost od juče su neusporedive.sad ko se smeje kod jedne himne ne mora kod druge da slini
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...