Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

ali klubovi, mediji i vlast očito to neće da urade. a i pitanje je sad ko tu kome daje beneficije i ko tu koga koristi. zvezdini navijači su zvanično najbitniji faktor u njenoj supštini. evo i ova čovečja ribica od trenera. u takvoj situaciji, ne vidim rešenje osim da se batali gledanje tekmi i da se ludaci puste da uživaju u krvoprolićima. kao da ne može da se živi bez fudbala.

Edited by McCabe
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Kaze Jankosan, tvrdi™ da se u istoriji Srbije nikad nije desilo da navijac uleti u teren i udari igraca kao sto su Licovi™ uradili prije neki dan. Cak ni u nizim rangovima takmicenja.
:Hail:
Link to comment
imam trilemu da li je pijan, glup ili laže.
Pa zar misliš da sme nešto drugo da kaže?Od Tola™ do zadnjeg navijača iz krda, svi su iznad zakona i države
Link to comment

nasilje je verovatno osnovna karakteristika srpskog fudbala, sve se vrti oko njega...pre par godina, kad se pojavila ova nike reklama

drugar mi predlago da snimimo verziju za srpsko trziste. pocinjala bi tako sto igraca vade iz gepeka, pa onda sve redom...
Link to comment

Jedina prava stvar koju drzava i FSS treba da urade, a koja moze da umilostivi i UEFA mafioze: rigorozno kazniti sve nase igrace koji su ucestvovali u tuci; pohapsiti 10, 15, 20 njih koji mogu biti identifikovani da su bacali flase i sta vec na engleze na kraju tekme, osuditi ih na neku kaznu i zabraniti pristup utakmicama na 5 godina. A onda da vidimo kakvu ce rigoroznu kaznu da dobije omaleni emotivno uznemireni Rouz.Ali nista od toga se nece desiti.Nego, jel ce Bane da igra za repku ili nece? :fantom:

Georgijev iz Vremena ga ja podsetio da su igrači Zvezde bili prevaspitavani na treninzima, na šta je Bobijev mali rekao da nema video dokaza za to.
A nije postavljeno ni na Fejsu, a ono sto nije na fejsu, to i ne postoji... <_<
Zajebe se čovjek pa uđe u raspravu s mišlju da ima ljudi koji su spremni da saslušaju i procijene argumente drugih, ali rijetki su takvi. Kad bi sve bilo tako jednoznačno i crno-bijelo, onda bi posao onima koji sprovode pravdu bio mnogo lakši.Vidjeh, neko pomenu ono prevaspitavanje igrača, i ja mislim da je to pokazatelj našeg najvećeg problema. Elem, pročitah neki članak o navijačima, i jedna od stvari koja mi je najviše ostavila utisak, jeste ta da je naš problem ta prevelika izraženost tog shvatanja da su navijači aktivan učesnik u sportskoj predstavi. To je inače odlika tih društava sa primitivnom navijačkom kulturom, a klubovi i mediji samo pojačavaju utisak svojim tetošenjem "12 igrača". Sjetimo se samo akcije "nošenje majica za Uroša" ili onog kad igrači Partizana ne smiju da napuste Pionir po sat-dva nakon utakmice dok se ne zahvale i ne otpjevaju cio repertoar sa svojim "6 igračem". I u drugim zemljama ima navijačke podrške, vrućih terena, ali kod nas je baš izraženo to da se na stadion dođe da se pokaže najgore i da budemo najprimitivniji među najprimitivnijima. I na terenima te Premijer lige ima "srednjaka" i psovanja mame protivničkim igračima, ali to je kod nas podignuto na jedan viši nivo, simuliranje klanja, nabadanje lutke, vađenje patke, pišanje po muriji (ili Hrvati koji prave kukasti krst svojim tijelima), a s vremena na vrijeme neko i pogine ili zaglavi bolnice na tribinama, čisto da se održi reputacija "vrućeg terena" i da bi se pokazali mišići. Ali da je nekontrolisano, nije, sranja sa Urošem, guranjem baklje, scenama sa basketa se nikad ne dešavaju na evropskim utakmicama, već su čarapani ispali papci jer nisu mogli da kontrolišu svoj primitivizam (izuzetak je ono sranje sa Partizanom i Zrinjskim). Bila je neka priča ovdje da li je ovo sranje krenulo od "profi" ili "vođa" navijača, i ja mislim da nije, već je proradio primitivizam "običnog svijeta" koji se u datom trenutku manifestovao kroz rasizam smatrajući da je to najgora moguća uvreda u tom momentu.I dok se klubovi, mediji i vlast ne oduče da oduče navijače od toga da su oni neki bitan faktor u utakmicama (a samim tim im i ukinu beneficije, i njima i navijačima, i prestanu da ih koriste u raznorazne svrhe), već da su tu da gledaju i prisustvuju predstavi, nema nama napretka po pitanju sranja sa tribina.
Vrlo duboko nisi u pravu. Predstava se gleda u pozoristu.Klubovi i mediji nemaju sta da uce navijace, a huligane i da hoce ne mogu - ta ekipa ni redovnu skolu nije izucila. Drzava resava problem huligana, ako hoce. A nece, jer uvek zatreba neki baja sa dosijeom debljine budenbrokovih (izdavac Edicija Beograd), koji ce da polomi kosti neposlusnom politickom protivniku ili pijanom kafanskom pajacu. Sad da se ne vracam na ona retoricka pitanja "Zasto prijave stoje u fiokama?" Navijaci jesu deo fudbala. Ali navijaci nece oponasati majmuna kad protivnicki igrac, poreklom afrikanac uzme loptu. Navijaci nece uneti pistolj na stadion. Navijaci nece nalupati samare talentovanom tinejdzeru zato sto 5 tekmi nije dao gol.
Link to comment

Evo ga Miha, ipak ne na talasnim duzinama kao Tole. Ipak on hoce na SP, cilj mu je SP. i ako ne uspe, u sta i dalje veruje, odlazi...Ima intervju na mondu, normalno incidenti se negiraju... Ko zeli detalje...

Link to comment

Otidoh na Mondo da vidim šta Miha trtlja, ali mi je zanimljivije bio naslov o novom slučaju rasizma u Engleskoj. To je izgleda neka nova vrsta rasizma, meni do sada nepoznata, gde navijači vređaju belog igrača, ali ne zbog toga što je belac.Kakvi carevi, nevera. Ne znam samo jel su toliko glupi ili veruju da je publika koja čita ta:http://www.mondo.rs/s263991/Sport/ENGLESKA-_Opet_rasizam.html

Link to comment

Fenomenalna postava na SOS caska na temu rasizma u Krusevcu: Golub (Djordje Vukadinovic) i Golubiji drek (Al Jankosan)...Edit: ... i onaj bradonja sto stalno gostuje. Upravo rece - Mi rasisti? To nije tacno. I ko to kaze za nas? Englezi! Pa, Englezi su neobrazovani, oni lazu, ...

Edited by ficfiric
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...