Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

I u ovoj raspravi se pokazalo ono što smo znali i ranije, niko neće pomjeriti stavove sa kojim je ušao u ovu raspravu za jotu, već suprotno. Oni kojima naš fudbal ide nakurac još zdušnije navijaju da nas nogiraju iz svih takmičenja, ne zbog tog što bismo mi nešto naučili iz toga ili što bi to donijelo dobitak srpskom fudbalu, već što bi im godilo da vide kako se batrgamo u još većem blatu, Srbende u ovom vide još jednu velikosvjetsku ujdurmu protiv Srbalja, sve je ovo vezano za devedesete, Kosovo, nepravde, vraćaju nam, "navijači" bi da se razdvoje "navijači" od "navijača" jer im je dosta generalizacije, rasisti ne vide rasizam već se upiru da ispeglaju i spinuju priču da se uklopi u njihovo razmišljanje (a ne vide očito), ovi što misle da su Srbi stoka sad mogu da tvrde da ama baš niko od Srba nije imun na to da bude stoka... Uglavnom, sve po starom, samo što su se svi ukopali u svoje rovove još dublje. A koliko vidim, tako je i na forumu.Možda jedan lock na nekoliko dana - sedmica - ili do prve prijateljske - do Zagreba, ako već niko ne bi da priča o fudbalu.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

I u ovoj raspravi se pokazalo ono što smo znali i ranije, niko neće pomjeriti stavove sa kojim je ušao u ovu raspravu za jotu, već suprotno. Oni kojima naš fudbal ide nakurac još zdušnije navijaju da nas nogiraju iz svih takmičenja, ne zbog tog što bismo mi nešto naučili iz toga ili što bi to donijelo dobitak srpskom fudbalu, već što bi im godilo da vide kako se batrgamo u još većem blatu, Srbende u ovom vide još jednu velikosvjetsku ujdurmu protiv Srbalja, sve je ovo vezano za devedesete, Kosovo, nepravde, vraćaju nam, "navijači" bi da se razdvoje "navijači" od "navijača" jer im je dosta generalizacije, rasisti ne vide rasizam već se upiru da ispeglaju i spinuju priču da se uklopi u njihovo razmišljanje (a ne vide očito), ovi što misle da su Srbi stoka sad mogu da tvrde da ama baš niko od Srba nije imun na to da bude stoka... Uglavnom, sve po starom, samo što su se svi ukopali u svoje rovove još dublje. A koliko vidim, tako je i na forumu.Možda jedan lock na nekoliko dana - sedmica - ili do prve prijateljske - do Zagreba, ako već niko ne bi da priča o fudbalu.
važno je da ima i onih koji su iznad situacije...nisu ni za rasizam, ali nisu ni protiv...
Link to comment

Kaze Jankosan, tvrdi™ da se u istoriji Srbije nikad nije desilo da navijac uleti u teren i udari igraca kao sto su Licovi™ uradili prije neki dan. Cak ni u nizim rangovima takmicenja.Zanimljivo je i da je Prva htjela da pravi spot u kom poziva na stadion i na fer i korektno™ navijanje, otisli u FSS da pitaju da im pozajme Miharu™ i par igraca za snimanje a ovi ih, ocekivano, odjebali.

Link to comment
Kaze Jankosan, tvrdi™ da se u istoriji Srbije nikad nije desilo da navijac uleti u teren i udari igraca kao sto su Licovi™ uradili prije neki dan. Cak ni u nizim rangovima takmicenja.
Jbt da li je moguće da jebeni novinar ne može u tom trenutku da ga prekine, kaže mu da laže i u dve ipo sekunde nađe primer koji ga opovrgava?
Link to comment

Ono sto se dogadjalo na stadionu u Krusevcu je primitivizam, neznanje i zaostalost celokupnog srpskog drustva. Fudbal je samo manifestacija toga. Nista nije bolje ni u prosveti, zdravstvu, sudstvu, ... you name it.

Link to comment

najstrasnije je sto ovo vise nije medijska propaganda, smisljeno delanje i trovanje javnosti, nego vecina ljudi u srbiji zaista misli da smo mi meka i oaza tolerancije, cistunstva i ljubavi. neodoljivo me saopstenja, video montaze, objave i nastupi mnogih podsecaju na krvavo doba gebelsovskog rts-a.

Link to comment
Georgijev iz Vremena ga ja podsetio da su igrači Zvezde bili prevaspitavani na treninzima, na šta je Bobijev mali rekao da nema video dokaza za to.
da da, to sam potisnuo zaboravio. Sjajan nastup FSS-ovog vojnika Saleta™ Edited by Feindouno
Link to comment

sigurno nema dokaza ni da je prošle godine navijač lupio šamar Lazaru Markoviću. a pre nekoliko godina su na derbiju igrače partizana napali navijači, tj. redari zvezde.

Link to comment

po ovakvoj logici "branitelja" tolerantnog i potpuno cistog srpskog fudbala i sporta, bris taton je nista drugo do obican provokator, koji je sam izazvao ono sto mu se dogodilo.

Link to comment

u vecini klubova na funkcijama koje se ticu izmedju ostalog i organizacionih poslova oko bezbednosti, stadiona, gledalaca i sl, su bivse ili aktuelne vodje navijaca, pa tako imamo primere da je bivsi vodja navijaca rada klupski funkcioner za bezbednost, u vojvodini klupske funkcije rukovodioca stadiona, i svega sto se tice publike, takodje obavjalju neki sa "sipke", u zvezdi i partizanu da ne govorim... iz svega sto se desava u poslednje vreme, jasno je da oni svoj posao obavljaju izuzetno dobro, a probleme resavaju na isti nacin kako su ih resavali i ranije, dok su bili sa druge strane ograde.

Link to comment
važno je da ima i onih koji su iznad situacije...nisu ni za rasizam, ali nisu ni protiv...
Zajebe se čovjek pa uđe u raspravu s mišlju da ima ljudi koji su spremni da saslušaju i procijene argumente drugih, ali rijetki su takvi. Kad bi sve bilo tako jednoznačno i crno-bijelo, onda bi posao onima koji sprovode pravdu bio mnogo lakši.Vidjeh, neko pomenu ono prevaspitavanje igrača, i ja mislim da je to pokazatelj našeg najvećeg problema. Elem, pročitah neki članak o navijačima, i jedna od stvari koja mi je najviše ostavila utisak, jeste ta da je naš problem ta prevelika izraženost tog shvatanja da su navijači aktivan učesnik u sportskoj predstavi. To je inače odlika tih društava sa primitivnom navijačkom kulturom, a klubovi i mediji samo pojačavaju utisak svojim tetošenjem "12 igrača". Sjetimo se samo akcije "nošenje majica za Uroša" ili onog kad igrači Partizana ne smiju da napuste Pionir po sat-dva nakon utakmice dok se ne zahvale i ne otpjevaju cio repertoar sa svojim "6 igračem". I u drugim zemljama ima navijačke podrške, vrućih terena, ali kod nas je baš izraženo to da se na stadion dođe da se pokaže najgore i da budemo najprimitivniji među najprimitivnijima. I na terenima te Premijer lige ima "srednjaka" i psovanja mame protivničkim igračima, ali to je kod nas podignuto na jedan viši nivo, simuliranje klanja, nabadanje lutke, vađenje patke, pišanje po muriji (ili Hrvati koji prave kukasti krst svojim tijelima), a s vremena na vrijeme neko i pogine ili zaglavi bolnice na tribinama, čisto da se održi reputacija "vrućeg terena" i da bi se pokazali mišići. Ali da je nekontrolisano, nije, sranja sa Urošem, guranjem baklje, scenama sa basketa se nikad ne dešavaju na evropskim utakmicama, već su čarapani ispali papci jer nisu mogli da kontrolišu svoj primitivizam (izuzetak je ono sranje sa Partizanom i Zrinjskim). Bila je neka priča ovdje da li je ovo sranje krenulo od "profi" ili "vođa" navijača, i ja mislim da nije, već je proradio primitivizam "običnog svijeta" koji se u datom trenutku manifestovao kroz rasizam smatrajući da je to najgora moguća uvreda u tom momentu. I dok se klubovi, mediji i vlast ne oduče da oduče navijače od toga da su oni neki bitan faktor u utakmicama (a samim tim im i ukinu beneficije, i njima i navijačima, i prestanu da ih koriste u raznorazne svrhe), već da su tu da gledaju i prisustvuju predstavi, nema nama napretka po pitanju sranja sa tribina.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...