Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Ne razumem Dimitrija ili se on stvarno zajebava: "daj da cujemo/vidimo cinjenice"? Zar je toliko tesko pogledati onaj klip? To urlikanje i oponasanje majmuna sam video i cuo toliko puta na ansim stadionima, da je vec postalo sramotno. Jasno se cuje i na ovom snimku, kakva rasprava jos treba da se vodi oko ovoga?Pokazao srednji prst, preuvelicao da su ga stalno vredjali, itd, i sl. ne menja da mu se to isto desilo. Mozda je i cuo od manje grupe ili par pojedinaca tokom tekme/zagrevanja, ne bi me cudilo - no ajde da kazemo da za to nema dokaza. Ali ovo na kraju je sramno.Poslednji put kada sam uzivo gledao repku na stadionu bese protiv Belgije (onda kada je :ziga: dao gol) i tad sam bio na Severu. Zvizdanje himni mi ide na kurac, ali je takodje pocelo majmunisanje, a i tada smo bili pod nekom uslovnom kaznom zbog slicnih sranja. I tu nedaleko od mene jedan sredovecni covek poce sa majmunisanjem kada je crni Belgijanac dodirnuo loptu. Tada to vecina nije prihvatila, ali culo se onako duz stadiona. Nisam mu kulturno odgovorio, pomenuo mu familiju i pitao sta su mu to "crnci skrivili", koga su oni ikada ugrozili u Srbiji (ili bivsoj SFRJ)? A on mi onako, podvijenog repa, sa osmehom kazem "ma sta cu brate kad ih ne volim". Eto, to je prilika tih zatucanih ljudi. Posle vise nije niko beknuo - bar ne pored mene. Sa takvim "ljudima" se mora i moze jedino ostro i pravo u glavu.

Edited by dragance
Link to comment

Na nekoliko nivoa se vodi rasprava.Da li se rasizam sam od sebe ispoljio ili je bio isprovociran.Da li je isprovociran nasim porazom ili Rouzovim ponasanjem.Da li mu je uopste potebna provokacija da bi se ispoljio.Zasto je Rouz lagao.Ne bi se ovoliko diskutovalo da je bila neka ekipa iz Afrike, verovatno i mnoge iz Evrope, ali Engleska nece da moze..

Link to comment

prvo da pohvalim dimitrija. dobro kontriranje, fin uradak. :thumbsup:u drugom poluvremenu se cula i pesmica "ubij, zakolji, da englez ne postoji". da su bar bili bolje organizovani i otpevali nesto slicno na engleskom kapiram da bi se ovi vise usrali i mozda bi otisli na to vrlo bitno takmicenje, gde bar imamo neki kontinuitet igara i rezultata. inace, ovde treba jedan split mnogo ste se udaljili od teme. da li je fejsa pravo i dugorocno resenje?

Edited by Psihodelija
Link to comment
da li je fejsa pravo i dugorocno resenje?
Dok su stvari u FSS ovakve kakve jesu, pitace se Damjanac, Steva Majami i Ramadani koji naravno rade za istu agenciju, i ciji igraci cine 2/3 reprezentacije (prvih 11).
Link to comment

Dobro, shvatio sam da je urlanje na kraju utakmice bila rasno vredjanje; nekoliko ljudi je ovde napisalo da je to lako prepoznalo nakon licnog visekratnog iskustva sa stadiona. Nemam razlog da im ne verujem pogotovo sto ja takvo iskustvo nemam. Jer da sam ga imao, meni bi bilo dovoljno taj jedan put da ustanem i napustim stadion i vise se ne vratim. I "zavrsena prica", kako to kaze Uca.

Link to comment
Dobro, shvatio sam da je urlanje na kraju utakmice bila rasno vredjanje; nekoliko ljudi je ovde napisalo da je to lako prepoznalo nakon licnog visekratnog iskustva sa stadiona. Nemam razlog da im ne verujem pogotovo sto ja takvo iskustvo nemam. Jer da sam ga imao, meni bi bilo dovoljno taj jedan put da ustanem i napustim stadion i vise se ne vratim. I "zavrsena prica", kako to kaze Uca.
:thumbsup:Meni se od zvizdanja himnama vise ne ide uopste, u bilo kojem sportu.
Link to comment

Meni je iskreno malo neukusno da uopste raspravljamo na ovu temu. Prvo, da li je ovo bio praaaavi rasizam ili samo zajebancija, da li je Rose lagao ili nije, da li je provocirao... Ako se onako jasno cuju majmunski krici nema vise o cemu da se raspravlja. Uz to, vidi se i da je gadjan necim. For the record, ima ljudi na netu, i medju komentarima na onom videou, koji tvrde da je sporadicnih majmunksih krika bilo tokom citavog meca u Krusevcu. Da li je to tacno ja ne mogu da znam, ali nesto mi ne djeluje nevjerovatno. Ko je isao na utakmice nasih klubova u bilo kom sportu zna da je to nerjetka pojava. Pa i na derbijima u kojima obje ekipe imaju po tamnoputog igraca nerjetko se desava da neke budale [koji cesto nisu samo pojedinci nego i vece grupe] protivnickog vrijedjaju na taj nacin, vise puta sam prisustvovao takvim dogadjajima.

Link to comment

fss i rts u starom maniru objasnjavaju kako niceg nije bilo, s tim da su potonji ranije opravdavali i negirali ubijanje i zlocine. sta je u odnosu na to malo urlikanja, pogotovo kad se isukanim srednjim prstom krene na goloruki srbski narod.

Link to comment
dakle rasizma ili "rasizma" ( :lol:) je ipak bilo, ti samo hoces da raskrinkas britanske medije i rouza?
Pa to, hoće da ispadne smartić u drušvu. Naime, ne samo da čita tri različita engleska dnevna lista (regularly, avidly & thorougly, čini mi se), već ima vremena, volje i znanja da obavi društveni reverse engineering na osnovu komentara iz online izdanja par toaletoida, tako dokazujući da su Englezi lažljiva i manipulatorska govna, a Rose je Englez, dakle... Second grade logika. Kamo sreće da se isti postupak redovno primenjuje na domaću štampu i uratke dokonih netizena.
Link to comment

Podrazumeva se da treba da budemo kaznjeni i da je ovo sve za povracanje, razumem i engleze koji ovo zele javno da osude ali je ovo nevidjeno preterivanje.Visegodisnja zabrana? Jbt, pa onda su i Terija i Suareza trebali da kazne sa po 5 godina.I kad se nekome sudi za ubistvo uzimaju se kod procene kazne u obzir olaksavajuce okolnosti. Zasto ljude skoro proglasiti rasistima ako ih navode u ovom slucaju? Jbg, ne zasluzuju istu kaznu incident koji je opisao ovaj englez i ono sto se zaista desilo. Ogromna je razlika izmedju majmunisanja na svaku pojavu tamnoputog igraca i majmunisanja tek kad domaci tim primi gol u 90. minutu i pri tome izbije tuca izmedju igraca na terenu. Ono, za obicno ubistvo mozes da dobijes i 5 i 15 godina. Mi smo neki tip sto je vozio pijan i ubio babu i na odredjivanju duzine kazne sam trazi da bude tretiran kao Legija i dobije 40 godina.I u najodvratnijim stvarima na svetu, u sta ubrajam ovakve incidente, postoje nijanse.

Edited by Heaviside
Link to comment

Nesrecno sam se izrazio sa ovim "mi". Neki ljudi na forumu traze da taj lik dobije 40 godina dok je FSS iz fazona: koja baba!? Sta drugo od olosa ocekivati...Ne radi mi edit nesto.

Link to comment

app majmunisanja...evo gledam onaj video drugi put i meni se cini da ono nije oponasanje majmuna...vise mi lici na imitiranje grlice...tesko je cuti razliku izmedju "gu gu gu gu" i "hu hu hu hu"...sta znam..zna se sta je grlica u srpskoj mitologiji, majmun se redje pojavljuje

Link to comment
Ogromna je razlika izmedju majmunisanja na svaku pojavu tamnoputog igraca i majmunisanja tek kad domaci tim primi gol u 90. minutu od crnca i pri tome izbije tuca izmedju igraca i crnaca na terenu. Ono, za obicno ubistvo mozes da dobijes i 5 i 15 godina. Mi smo neki tip sto je vozio pijan i ubio crnca i na odredjivanju duzine kazne sam trazi da bude tretiran kao Legija i dobije 40 godina.I u najodvratnijim stvarima na svetu, u sta ubrajam ovakve incidente, postoje nijanse.
+1 :fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...