Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

:lol:- 1 gol smo primili zbog mladosti i aiskustva biševca i ivanovića koje je nadmudrio usamljeni igrač belgije, da su umesto njih igrali iskusniji igrači abismo primili gol- drugi gol opet nigde nije bilo mladog biševca u prostoru koji je on trebao da pokriva, 3 gol iz ofsajda- bilo je i grešaka naravno kada se igra sa 2 zadnja bezvezna 1 od njih treba da pokrije poziciju beka koji je krenuo napred ili da se vrati na mesto štopera koji pokriva beka, zato nam je toliko duvala promaja u odbrani- možda bi antićeva i petkova rep. umuvala neki gol belgijancima ali bi potom ta rep. bila jalova kada se mora pobediti neka estonija, slovenija ili australija jer je naučila da igra samo kukavički kada je gusto, jer azna kako da napada, jer se uzda u sreću i greške protivnika ne u svoju kreaciju u napadu
Izvini o cemu ti pricas?Jesmo li otisli na takmicenja za koja smo se u tim kvalifikacijama bas za ta takmicenja borili?Ili mi promice poenta :huh:
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Zanimljiv spomenik; grcki car na tanjiru okruzen bugarskim lavovima.
... на српској земљи. :s_c:Мени је интересантно како исти форумаши жале за одласком 1 Робија јер није играо јајарски већ је хтио да екипа игра фудбал, а с друге стране критикују 1 Миху јер не игра јајарски већ хоће да екипа игра фудбал.
drugoligaška evropska reprezentacija
Неће бити, друже Ларсоне.
Link to comment
Izvini o cemu ti pricas?Jesmo li otisli na takmicenja za koja smo se u tim kvalifikacijama bas za ta takmicenja borili?Ili mi promice poenta :huh:
Promice ti poenta. Bolje je ne ici na takmicenja ali igrati otvoreno i sa dosta golova™. Takodje nije zgorega™ dati sansu tridesetorici mladih igraca koji jos nisu dovoljno kvalitetni za ovaj nivo takmicenja ali dobro ce nam doci kao nosioci igre i ukazivaci™ u nekoj novoj, podmladjenoj reprezentaciji u nekim sledecim kvalifikacijama u kojima rezultat opet nece biti prioritet.
Link to comment
Мени је интересантно како исти форумаши жале за одласком 1 Робија јер није играо јајарски већ је хтио да екипа игра фудбал, а с друге стране критикују 1 Миху јер не игра јајарски већ хоће да екипа игра фудбал.
Promice ti poenta. Bolje je ne ici na takmicenja ali igrati otvoreno i sa dosta golova™. Takodje nije zgorega™ dati sansu tridesetorici mladih igraca koji jos nisu dovoljno kvalitetni za ovaj nivo takmicenja ali dobro ce nam doci kao nosioci igre i ukazivaci™ u nekoj novoj, podmladjenoj reprezentaciji u nekim sledecim kvalifikacijama u kojima rezultat opet nece biti prioritet.
Probaj da uvidiš fine nijanse u razlikama, ili možda treba da shvatimo da su FKCZ i A reprezentacija Srbije potpuno ista stvar?
Link to comment
Kakve to veze ima koga bih ja zvao? Ja nisam selektor. Ja verovatno ne bih zvao pola onih što su ih Radomir i Antić zvali, niti bi mi palo na pamet da napravim pretumbaciju u igri koju je on napravio, ali to je dalo rezultate i odvelo nas na SP, i to bez batađorizma, bunkera i sa laganim pranjem prosečnih i slabijih repki. I to je ono što se računa, i ne može se podvoditi pod user, pošto nije ni bio. A ti isti Radomiri i Antići su popljuvani zbog ispadanja u grupi, a sada se hailuje umiranje u lepoti™ sa gomilom klinaca koji su lagano prsli prvu tekmu sa malo jačim protivnikom. Mislim, okej je to što oni hoće da se nadigravaju i pokušavaju da igraju napadački i lepo, nema to veze sa njima i nemam ja ništa protiv njih, ali to se ne radi tako, jednostavno.
Какав је ово пост, у најбољој традицији бостонске школе указивања™ на тренутак сам помислио да ти је Димитрије хаковао налог. Ништа не ваља ово шт видим, али не знам како бих другачије. :ziga: Иначе репрезентација игра боље и срчаније него што је икада играла Звезда под Рп-ом, за којом већина овде не престаје да жали.
Kome nije jasna razlika izmedju U21 i seniorske repke, njemu se ne moze nacrtati. Ali, ja imam donkihotovsko strpljenje, pa cu da probam:Igraci u razlicitim sportovima zenit dostizu u razlicitim godinama. Gledao sam onomam prvi put u zivotu kriket (britansko imperijalna varijanta klisa) i saznao da tamo igraci dostizu zenit sa 35+, dok se smatraju mladim sa 25. U ritmickoj gimnastici sa 25 se ide u penziju. E sad, porazavajuca cinjenica po vas je sto je fudbal negde izmedju. Zato i postoje U21 selekcije i prvenstva - igraci tog uzrast nisu zreli ni na jedan nacin da se odupru starijim kolegama. Empirijski sam vam to gore vec pokazao. Mozete u timu da imate jednog megatalenta, dvojicu, trojicu, ali ne biva da ceo tima za seniorsko takmicenje napravite od maturanata. To jest, biva, ali onda od mesovitog sastava drugoligaske repke gubite kod kuce sa 3-0. A sa trecom ligom se mucite 90 minuta ko suznji, pa ne mozete da im date gol.larson je lepo reko - da smo anpak neki ozbiljan savez, pa da stvarno poverujem da je ovaj rejuvenation-talibanski potez deo nekog sistema, ja bih tapsao. U stvari ne bi ni tada, ali bih ga bar progutao. Ovako, vec smo na ivici ispadanja, jer ce se, kao i svaki puta kad nismo otisli, ispostaviti da izgubljenih 5 bodova ne meremo nadoknaditi. A tek treba da nas dovate Rvati.Nesto i o ulazenjima i useravanjima - fudbal je igra gde lopta, na ovaj ili onaj, pravilima dozvoljen nacin treba da prodje izmedju 2 stative i precke. Ako se lopta od STATIVE odbije drugom napadacu na noge to moze da se gleda na dva nacina - prvi je taj defetisticki, da je napadacka ekipa imala srece, jer se lopta bas tako odbila, a druga, meni mnogo bliza, da ta ista ekipa zapravo nije imala srece, jer je lopta pogodila stativu, umesto da udje u gol. Ali efekat je isti - +1 punat za napadace. Prema tome, to je sve tlapnja. Radomir i Antic su najuspesniji tandem na klupi posle Miljana, Treci je Sani, cetvrti Ivica Osim itd... Mislim, kod svih njih su klinci uvodjeni postepeno, ali su glavnu rec vodili iskusni i dozreli igraci.Eh, da, kad pomenuh Osima, kurac bi mi izbacili Spaniju 91. da nismo imali SRECU da je Dragan Stojkovic Piksi (ustanite dok citate bold) rodjen u Pasi Poljani kod Nisa, a ne negde drugde na planeti...
Минка брате, кад смо то ми имали озбиљан савез? Можда ономад кад му је на челу био др. Андрејевић, али то су дани којих се чак ни Димитрије не сећа другачије него кроз ћалетове приче. Значи све оно што си ти написао теоријски стоји, што показују својим примером комшије са којима тек треба да играмо а којих се ти безразложно плашиш, чији је савез тек незнатно бољи. Међутим деси се некад да је и у репрезентсативном спорту неопходна нагла смена генерација. Сети се примера покојног Креше Ћосића и његове судбине на месту изборника Титостана. Оно што је он забаштинио 1986-87 Дуда је само искористио. Кад се сетим како је после Атине пало дрвље и камење на човека што је узео само бронзу, те је дао оставку. У том тиму, Ђорћевић, Кукоч, Рађа, Паспаљ, Дивац, још јуниори. Михајловић је за Пиждру доктор, али Пиждра не би изгубио од Белгије., човек зна шта је такмичарски фудбал. Скоро као Шестко. Од вас™ који сте против овакве Михајловићеве поставке игре, нико није конјкретно рекао шта би променио. Ја би пре играо са Суботићем него настасићем, али овог другог Синиша зна, тренирао га је и љубимац му је, као што му је био љубимац и Љајић док га није испалио око химне. Летос у пријатељским утакмицама испробавао је три центархалфа где му је једног од њих играо Бане, али за тавку игру му фали Баста који има проблем са повредом. У напад по мени непотребно гура Ђуричића, који је екстра таленат, али то овај игра уз све своје незадовољство и код Ван Бастена. Мени је логично да он буде један од тих у веи, да напред буду Тадић и Тошић и један прави нападач који може да игра по средини, а не Марковић или Сулејмани. ја бих озбиљно ту пробао Милуновића, има опасан осећај за гол, и Мудринског, пре него што би икако дао Лекићу и Шћеповићу да играју.
:lol:- 1 gol smo primili zbog mladosti i aiskustva biševca i ivanovića koje je nadmudrio usamljeni igrač belgije, da su umesto njih igrali iskusniji igrači abismo primili gol- drugi gol opet nigde nije bilo mladog biševca u prostoru koji je on trebao da pokriva, 3 gol iz ofsajda- bilo je i grešaka naravno kada se igra sa 2 zadnja bezvezna 1 od njih treba da pokrije poziciju beka koji je krenuo napred ili da se vrati na mesto štopera koji pokriva beka, zato nam je toliko duvala promaja u odbrani- možda bi antićeva i petkova rep. umuvala neki gol belgijancima ali bi potom ta rep. bila jalova kada se mora pobediti neka estonija, slovenija ili australija jer je naučila da igra samo kukavički kada je gusto, jer azna kako da napada, jer se uzda u sreću i greške protivnika ne u svoju kreaciju u napadu
+1 за све осим последње ставке.
Zanimljiv spomenik; grcki car na tanjiru okruzen bugarskim lavovima.
:ziga:
... на српској земљи. :s_c:Мени је интересантно како исти форумаши жале за одласком 1 Робија јер није играо јајарски већ је хтио да екипа игра фудбал, а с друге стране критикују 1 Миху јер не игра јајарски већ хоће да екипа игра фудбал.
+1Што рече друг из Љига што заустави Земљину ротацију нисте ми јасни. РП и његово схватање је ОК, дочим Синиша је јајара и у лопте се неразуме. Мислим то какав је ко човек нема везе са оним што им играчи пружају на терену.
Link to comment
Izvini o cemu ti pricas?Jesmo li otisli na takmicenja za koja smo se u tim kvalifikacijama bas za ta takmicenja borili?Ili mi promice poenta :huh:
- dobro ako je poenta samo otići i biti zadnji u grupi ti si u pravu, ako su to tvoje ambicije kao navijača onda smo ostvarili uspeh bunkerisanjem- otišli smo i prošli kako smo prošli jer smo se tamo prošvercovali, što je stiglo na naplatu ne samo na sp već u sledećim kvalifikacijama kada ekipa radomira i antića nije uspela da pobedi sloveniju kući, onda je došao žonpi, oslonio se na iskusne, što vidim i danas preferira dosta forumaša, u odlučujućim mečevima protivu est i slo, to se završilo očekivano, ti su igrači već imali x šansi da nešto urade u rep i x puta su razočarali navijače- da li se treba ponovo kladiti na njih i u ovim kvalif, da li bi sada prijatno iznenadili kumovi-prijatelji i neki batađorista na klupiv173005p1.jpg
Link to comment

Porucnice nista te nisam razumeo. Pogotovo poredjenje sa kosarkom. A ako ces konkretno ova nasa dva defanzivna vezna igraca ne bi mi videli reprezentaceju nikad. Nikad. Priznaces da su ta mesta kod ozbiljnih reprezentacija popunjena pravim fudbalerima, a ne ovom dvojicom nedonoscica.

Link to comment
- dobro ako je poenta samo otići i biti zadnji u grupi ti si u pravu, ako su to tvoje ambicije kao navijača onda smo ostvarili uspeh bunkerisanjem- otišli smo i prošli kako smo prošli jer smo se tamo prošvercovali, što je stiglo na naplatu ne samo na sp već u sledećim kvalifikacijama kada ekipa radomira i antića nije uspela da pobedi sloveniju kući, onda je došao žonpi, oslonio se na iskusne, što vidim i danas preferira dosta forumaša, u odlučujućim mečevima protivu est i slo, to se završilo očekivano, ti su igrači već imali x šansi da nešto urade u rep i x puta su razočarali navijače- da li se treba ponovo kladiti na njih i u ovim kvalif, da li bi sada prijatno iznenadili kumovi-prijatelji i neki batađorista na klupi
A sta je tvoja poenta?Ne treba da igramo takmicarski fudbal u kvalifikacijama za takmicenja, nego da umiremo u lepoti i mladosti koja takmicenja moze videti samo na TV-u. :blink:
Link to comment
...Kao u svim normalnim repkama moras da igras za mladje kategorije pa da se prikljucis mladima pa da odes na neko prvenstvo pa da dobijes poneku utakmicu pa da polako u zavisnosti od kvaliteta predjes u A tim. Kao na primer u kosarci kod nas ili u fudbalu kod ozbiljnih ekipa...
Ovo jednostavno nije tacno. Jesta da je u odnosu na neko proslo vreme (20-ak godina unazad) mnogo manje takvih slucajeva, ali ponovo imamo primere u svakom sportu da i super ozbiljne ekipe koje pretenduju na najvise plasmane imaju klince u sastavima, pa i da ta deca igraju ozbiljne uloge. Riki Rubio u Barsi i Spaniji, Mesi u Barsi i Argentini, Alaba u Bajernu, Uros Kovacevic u odbojkaskoj repci... Ima ih podosta. Hoces da kazes da neko ne treba da igra samo zato sto je mladji iako i pored tog, uslovno receno, hendikepa evidentno bolji i kompletniji igrac od nekog mu starijeg pandana. Nece biti.
Uglavnom, rasprava postaje bespredmetna. Suvi fakti kažu da nas je drugoligaška evropska reprezentacija u nekompletnom sastavu lagano otresla 3:0 na našem terenu, i da nismo postojali na istom trećinu tekme. A tek nas čekaju 2 tekme protiv Hrvata i revanš porotiv Belgije tamo. Možda ćemo onda imati čistiju situaciju što se tiče Mihinih i Toletovih ideja i realizacije istih.Možda nije loše ponovo pogledati rezultate protiv takvih ekipa pod Antićem i Petkom, u kvalifikacijama.
U vise postova potcenjujes Belgiju, naravno da nije ekipa iz prve svetske klase, mada ni ne vidim previse ekipa za koje bih smatrao da su favoriti protiv njih, tek nekoliko. Cini mi se da ce ovaj ciklus pokazati koliko mogu. Da su jaci od nas jaci su, tesko da ista Mihajlovic moze tu da uradi sa onim sto ima.Vece sanse bi sigurno imali sa Radomirom i Petkom da se plasiramo, ali zaboravljas da su i obojica imali nekoliko, pa neprijatnih rezultata. Radomir je puko protiv Australije, najgoru Francusku u skorijoj istoriji i pored sveg napaljivanja i poklon penala i igraca vise nije dobio, imao uzasnu utakmicu gde smo licili na govna protiv kivija, izgubio od Litvanije. Sestko je u grupi igrao protiv raspad Belgije i Bih i izdominirao je, ali se je posle obrukao kao retko ko.
Link to comment
Koliko minuta se igra utakmica, 60 ili 90?
Ипак га је хаковао ? :huh:То исто питање колико траје утакмица су ваљда поставили и ономад кад је 1976-те Немачка нас добила у полуфиналу ЕП или Звезда против Реала 1987-ме. Такве ствари се дешавају.
Porucnice nista te nisam razumeo. Pogotovo poredjenje sa kosarkom. A ako ces konkretno ova nasa dva defanzivna vezna igraca ne bi mi videli reprezentaceju nikad. Nikad. Priznaces da su ta mesta kod ozbiljnih reprezentacija popunjena pravim fudbalerima, a ne ovom dvojicom nedonoscica.
Пробај још једном. Иначе, кажи кога би место њих.
Najnezahvalnija ste publika u Sunčevom sistemu. Ko igra za PPP, iz mesta je najebo.
За потпис, за минијатуре и козна шата још. :ziga:
Link to comment
Poklanjao ih jer sa loptom ne zna nista, a imam utisak da od sale moze da istrci tri vezane utakmice.Cekaj, jesu li se u toj tekmi Radomir i Antic planski zatvorili ili su se igraci usrali?Kako god, Antara je nesto najbolje sto se desilo nasoj repstaciji od Osima i dabogda ne videli velikog takmicenja vekovima kad je onako najuren.Miha je takav losak da pristojan covek tesko da moze da se natera da navija za njega, ali moram priznati da me je prijatno iznenadio brendom™ fudbala koji forsira iako verovatno jeste previse otvoren. Doduse, nije da bi nam i drugaciji pristup garantovao vise od treceg mesta u grupi. Meni se protiv Belgije nije dopalo koja dva zadnja vezna je izveo i mislim da je zbog toga izgubio utakmicu. Jos bi mi Subotic igrao pre Bisevca i to bi bile sve zamerke na personal.Sto se famoznog podmladjivanja tice, u A repku se zovu igraci koji ce u tom trenutku ciniti najbolji tim. Sve ostalo je besmisleno. Stvar je u tome sto ovo i jeste najbolji tim koji Srbija moze da izvede ili je bar jako blizu toga. Osim Kuzmanovica i Jankovica, ne vidim koji je to igrac neopravdano izostavljen u korist Ramadanijevih pulena.
potpis, osim ovog dela sa kuzmanovicem i jankovicem. meni oni nikad repke videli ne bi.
Link to comment
Ovo jednostavno nije tacno. Jesta da je u odnosu na neko proslo vreme (20-ak godina unazad) mnogo manje takvih slucajeva, ali ponovo imamo primere u svakom sportu da i super ozbiljne ekipe koje pretenduju na najvise plasmane imaju klince u sastavima, pa i da ta deca igraju ozbiljne uloge. Riki Rubio u Barsi i Spaniji, Mesi u Barsi i Argentini, Alaba u Bajernu, Uros Kovacevic u odbojkaskoj repci... Ima ih podosta. Hoces da kazes da neko ne treba da igra samo zato sto je mladji iako i pored tog, uslovno receno, hendikepa evidentno bolji i kompletniji igrac od nekog mu starijeg pandana. Nece biti.
Ovo je jednostavno tacno i ti sam to potvrdjujes imenima koje dajes kao primer svojoj tezi. To su izuzeci koji potvrdjuju pravilo.Da zelimo da izadjemo iz krize, ko sto ne zelimo, igrali bi ovi klinci za mladu repku i pokusali da se plasiraju na EP za mlade. I tamo bi trebalo da igraju u skoro punom sastavu pa da naprave nesto pa da ih uzmu jaci klubovi pa da postanu igraci koji ce biti okosnica jedne zdrave reprezentacije.Primer ti je Hrvatska koja je zahvaljujuci osvajanu SP za mlade dobila repku koja je bila 3 na svetu. Edited by bergasa19
Link to comment
Пробај још једном. Иначе, кажи кога би место њих.
Ne pada mi na pamet da mogu tebi objasniti sta je fudbal i kako se pravi reprezentacija.Mesto njih bi uzeo pokojnu babu i isti bi bio efekat, ali bi znali da igramo sa 9 igraca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...