Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Još jednom da podsetimo

Vi bre ko da ste pali sa marsa!! Gde se repka podmladjuje tako sto ceo tim posaljes u penziju, a uvedes celu U21 ekipu u seniorski pogon??? To je, bre, samoubistvo u ozbiljnim federacijama, ali ovde treba zavaljti robu ili joj podici cenu, ili ne znam sta.
Ovo me sve podseća na one standardne Zvezda/Partizan neznalačke zahteve "ma daj da igraju naši klinci". Papir kaže da mi imamo bod sa bednom Škotskom, pranje nesrećnog Velsa i rutinsko pranje od sakate Belgije. Ovo je A reprezentacija koja ima obavezu da se bori za odlazak na veliko takmičenje, a ne da bude poligon za razvijanje igrača. Tačka. Uostalom, to bi možda i imalo promila smisla da smo poznati kao savez koji planira dugoročno, pa je strategija da se svesno žrtvuje jedan ciklus da se u sledećem odvali. Pošto znamo da nismo takvi, i da pomenute strategije nisu običaj u ozbiljnim državama i savezima, ostaje samo da konstatujemo da je sve ovo težak bulšit.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Pa dobro Larsone ako je to tezak bulšit koga bi ti onda zvao.
Kakve to veze ima koga bih ja zvao? Ja nisam selektor. Ja verovatno ne bih zvao pola onih što su ih Radomir i Antić zvali, niti bi mi palo na pamet da napravim pretumbaciju u igri koju je on napravio, ali to je dalo rezultate i odvelo nas na SP, i to bez batađorizma, bunkera i sa laganim pranjem prosečnih i slabijih repki. I to je ono što se računa, i ne može se podvoditi pod user, pošto nije ni bio. A ti isti Radomiri i Antići su popljuvani zbog ispadanja u grupi, a sada se hailuje umiranje u lepoti™ sa gomilom klinaca koji su lagano prsli prvu tekmu sa malo jačim protivnikom. Mislim, okej je to što oni hoće da se nadigravaju i pokušavaju da igraju napadački i lepo, nema to veze sa njima i nemam ja ništa protiv njih, ali to se ne radi tako, jednostavno.
Link to comment

Osim sto je Austrija u Beogradu veci deo utakmice bila bolja a jedini gol smo dali iz penala. Osim sto smo protiv Francuske u Beogradu, sa igracem vise se branili, dali jedini gol iz penala a primili sa igracem vise. Naravno, rezultati ostalih ekipa u grupi su nam se neverovatno poklopili. Francuska izgubila od Austrije ali su nas zato razmontirali u Parizu sa sve Domenekom. Rumuni su igrali nereseno sa Francuzima u Parizu i kuci. U celoj grupi su Francuzi sa retardom Domenekom najlakse odradjivali nas. Govorim o jacim ekipama u grupi-Austrija i Rumunija. Svi znamo kako su se kasnije Francuzi plasirali na SP(Irska i ruka Anrija) i katastrofalni rezultati na SP.U Becu je ulazilo sve kao sada protiv Velsa, pa i vise, u prvih 30 min. Npr. drugi gol je bio odbitak od stative i tacno na nogu Jovanovicu pred praznim golom. Sada, protiv Belgije, je bio odbitak od stative ali lopte nije tako lepo dosla do Djuricica da mu se otvori prazan gol kao Jovanovicu u Becu.Inace, bio sam protiv smene Antica jer je neophodan kontinuitet ali nismo mi tada igrali neki posebno dobar fudbal sto ce se pokazati na SP.edit: rekao bih da nas je u tom ciklusu "pomazila" sreca prilicno ali ce na SP i kvalifikacija za EP to sve da se vrati. Gde smo primali golove sa pola terena, haos u reprezentaciji, retardirani penali, promasene 100% sanse...Osim utakmice protiv Nemacke, gde smo opet imali srece jer su nas Nemci razbucali sa igracem manje i gde smo se panicno branili sa igracem vise.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Ne znam da li si svestan šta si sve napisao, ali to najlakše može da se podvede pod onog dedu, koji bi bio baba da ima sise. Poklopili nam se rezultati drugih? Ne seri. Ja mislio da se na SP plasira samo ako ti se ništa ne poklopi. Davali smo golove tako što nam je ulazilo? Ne seri, ja mislio da se golovi daju tako što ne ulazi ništa :oNajbolje da ćemo sad da analiziramo gol po gol i da gledamo kako se kome odbijalo onda i sada. Tako gledano, prošli bi grupu na SP da nam se bolje odbijalo™ protiv Australije, i da nam je suđen penal. Mislim, smešno je i diskutovati na tom nivou, aj sad da seciramo sve fudbalske utakmice u istoriji i potegnemo šbbkbb.

Link to comment

Svestan sam potpuno jer upravo je to odgovor na tvoju pricu kako je Antic napravio neku pretumbaciju sa kojom smo dobro odigrali i zato otisli na SP. Antica je astrolog Domenek razbucao u dve utakmice.

Link to comment
Svestan sam potpuno jer upravo je to odgovor na tvoju pricu kako je Antic napravio neku pretumbaciju sa kojom smo dobro odigrali i zato otisli na SP. Antica je astrolog Domenek razbucao u dve utakmice.
Antić je odigrao sve kako treba, osim jedne jednine utakmice, a to je proti onih Afrikanaca na SP, jer ih je podcenio...To što su nas Francuzi razbucali ima mnogo manje veze sa Antićem, a daliko više sa našim usranim igračima, koji skinu gaće, čim vide nekog za kog misle da je jači od njih... I to se teško menja...Lako je pljuvati Antaru, ali, ko je ovde imao zadnjih 10 godina neki uspeh osim njega (dobro i Petko je nekim upgrade batađorizmom™ stigao na SP, ali ja govorim o fudbalu kakav većina voli, a ne kakav ja volim :) )? Kako su se baš Antarinim igračima odbijale lopte na nogu(dobro i Petkovim, ajde :) Setimo se utakmice u Španiji :isuse: ), a kad drugi selektuju, baš i neće? Biće da tu ima malo i do postavke igre i znanja da se igrači koje imaš iskoriste do maksimuma, bez previše guranja dece, već stavljanjem iskusnih i potkovanih u prvi plan, zar ne?Antara je nešto najbolje što se u srpskom fudbalu deselo u zadnjih 10 godina, to što sve ostalo ne vredi ni pišljiva boba, nije Radomirov i Antićev problem... Edited by radisa
Link to comment
To što su nas Francuzi razbucali ima mnogo manje veze sa Antićem, a daliko više sa našim usranim igračima, koji skinu gaće, čim vide nekog za kog misle da je jači od njih... I to se teško menja...
Jel tako bilo sa klincima protiv Belgije u petak?
Link to comment
Jel tako bilo sa klincima protiv Belgije u petak?
Nisu percepirali Belgiju kao jaču, zato smi i izgubili rutinski... Da su se usrali™ i selektor sa njima, možda bi i izvukli neki rezultat... EDIT: Useravanje ne mora da uvek bude loše... Srbija je najbolje rezultate postizala usranom igrom(Španija u kvalifikacijama za SP, Nemačka na prošlom SP, na primer)... I nije baš svaki bunker useravanje, iako tako može da izgleda... Možda je useravanje pogrešan izraz za to... Inače, da li se Čelzi usrao prošle godine na No Kampu, ili je odigrao dobro, na rezultat? Stvar percepcije...Lepo je kad napadaš sa 6-8 igrača, ali onda štoperi ne mogu da ispadaju kao kruške iz kamiona kod kontri i da pokrivaju ništa, a da se od dva ključna igrača očekuje da osim što pokrivaju bokove budu i najopasniji napadači... To nije taktika, to je samoubistvo u lepoti... Ja bih radije Petka, (kad ih je već Antara odjebao), nego ovo raspadanje u ničemu i horuk igranje... Pobediće se ovakvom igrom i neko jači, ali će se gubiti od egal ekipa... A to samo znači da ništa od SP i EP, dok se tako igra... Edited by radisa
Link to comment

Belgija bez par ključnih igrača i ona Francuska nikako nisu za poređenje, valjda ne moramo da razglabamo sad i o tome. Može Domenek da bude retard na kvadrat, ona ekipa je imala nekoliko vrhunskih fudbalera kojima selektor i ne treba, i potpuno je bespredmetno kukanje o tome kako ih nismo napali u Beogradu, kada je odgovarajući rezultat ostvaren (a pritom ta tekma nema nikakve veze sa npr. onom u Španiji pod Šestkom - to je pravi primer bunkera, paničenja i neverovatnog usera).

Lepo je kad napadaš sa 6-8 igrača, ali onda štoperi ne mogu da ispadaju kao kruške iz kamiona kod kontri i da pokrivaju ništa, a da se od dva ključna igrača očekuje da osim što pokrivaju bokove budu i najopasniji napadači... To nije taktika, to je samoubistvo u lepoti...
+1edit:
Srbija je najbolje rezultate postizala usranom igrom(Španija u kvalifikacijama za SP, Nemačka na prošlom SP, na primer)
S tim što ne bih poredio ni ova dva. Edited by henrik larsson
Link to comment
Nisu percepirali Belgiju kao jaču, zato smi i izgubili rutinski... Da su se usrali™ i selektor sa njima, možda bi i izvukli neki rezultat... EDIT: Useravanje ne mora da uvek bude loše... Srbija je najbolje rezultate postizala usranom igrom(Španija u kvalifikacijama za SP, Nemačka na prošlom SP, na primer)... I nije baš svaki bunker useravanje, iako tako može da izgleda... Možda je useravanje pogrešan izraz za to... Inače, da li se Čelzi usrao prošle godine na No Kampu, ili je odigrao dobro, na rezultat? Stvar percepcije...Lepo je kad napadaš sa 6-8 igrača, ali onda štoperi ne mogu da ispadaju kao kruške iz kamiona kod kontri i da pokrivaju ništa, a da se od dva ključna igrača očekuje da osim što pokrivaju bokove budu i najopasniji napadači... To nije taktika, to je samoubistvo u lepoti... Ja bih radije Petka, (kad ih je već Antara odjebao), nego ovo raspadanje u ničemu i horuk igranje... Pobediće se ovakvom igrom i neko jači, ali će se gubiti od egal ekipa... A to samo znači da ništa od SP i EP, dok se tako igra...
-Ne bih znao kako su oni to u svojim glavama percipirali samo znam da su svi govorili kako je Belgija jak tim.-Jeste, uglavnom smo se usrani provlacili i onda na SP bivali najgori jer nismo imali igru. Posle toga, po pravilu, propao ceo ciklus kvalifikacija za EP.-Ja bih radije da se iskoriste odlicne prilike i da nastavimo da igramo kao protiv Velsa i Belgije. Jer znam da ako prodjemo na SP imamo sanse da prodjemo grupu a ne da budemo poslednje jajare.-Najradije bih da se ne ubacuju/ne pozivaju oni koji to nsiu zasluzili. I, tu je glvni problem kod Mihjalovica, a ne njegov nacin igre, koji je bolji od Anticevog. Nezasluzena pozivanja su se desavala i ranije. Primer je Raca za vreme Antica.
Link to comment
-Ja bih radije da se iskoriste odlicne prilike i da nastavimo da igramo kao protiv Velsa i Belgije. Jer znam da ako prodjemo na SP imamo sanse da prodjemo grupu a ne da budemo poslednje jajare.
Kako mislis da odes na SP kada posle 60 minuta pola ekipe me moze da trci. Ovo je biser. Da nastavimo da igramo kao protiv Belgije :huh:
Link to comment
Belgija bez par ključnih igrača i ona Francuska nikako nisu za poređenje, valjda ne moramo da razglabamo sad i o tome. Može Domenek da bude retard na kvadrat, ona ekipa je imala nekoliko vrhunskih fudbalera kojima selektor i ne treba, i potpuno je bespredmetno kukanje o tome kako ih nismo napali u Beogradu, kada je odgovarajući rezultat ostvaren (a pritom ta tekma nema nikakve veze sa npr. onom u Španiji pod Šestkom - to je pravi primer bunkera, paničenja i neverovatnog usera).+1edit:S tim što ne bih poredio ni ova dva.
-Selektor im ne treba za Srbiju ali treba za Austriju, Rumuniju, Irsku, Meksiko, Juznu Afriku i Urugvaj.-Ostvaren je jajarski uz dosta srece sa igracem vise. Posle se kuka na SP i na pocetku kvalifikacija za EP, kada protiv Slovenije se vadimo u poslednjim minutama u Beogradu, kako nema igre.
Link to comment

Kome nije jasna razlika izmedju U21 i seniorske repke, njemu se ne moze nacrtati. Ali, ja imam donkihotovsko strpljenje, pa cu da probam:Igraci u razlicitim sportovima zenit dostizu u razlicitim godinama. Gledao sam onomam prvi put u zivotu kriket (britansko imperijalna varijanta klisa) i saznao da tamo igraci dostizu zenit sa 35+, dok se smatraju mladim sa 25. U ritmickoj gimnastici sa 25 se ide u penziju. E sad, porazavajuca cinjenica po vas je sto je fudbal negde izmedju. Zato i postoje U21 selekcije i prvenstva - igraci tog uzrast nisu zreli ni na jedan nacin da se odupru starijim kolegama. Empirijski sam vam to gore vec pokazao. Mozete u timu da imate jednog megatalenta, dvojicu, trojicu, ali ne biva da ceo tima za seniorsko takmicenje napravite od maturanata. To jest, biva, ali onda od mesovitog sastava drugoligaske repke gubite kod kuce sa 3-0. A sa trecom ligom se mucite 90 minuta ko suznji, pa ne mozete da im date gol.larson je lepo reko - da smo anpak neki ozbiljan savez, pa da stvarno poverujem da je ovaj rejuvenation-talibanski potez deo nekog sistema, ja bih tapsao. U stvari ne bi ni tada, ali bih ga bar progutao. Ovako, vec smo na ivici ispadanja, jer ce se, kao i svaki puta kad nismo otisli, ispostaviti da izgubljenih 5 bodova ne meremo nadoknaditi. A tek treba da nas dovate Rvati.Nesto i o ulazenjima i useravanjima - fudbal je igra gde lopta, na ovaj ili onaj, pravilima dozvoljen nacin treba da prodje izmedju 2 stative i precke. Ako se lopta od STATIVE odbije drugom napadacu na noge to moze da se gleda na dva nacina - prvi je taj defetisticki, da je napadacka ekipa imala srece, jer se lopta bas tako odbila, a druga, meni mnogo bliza, da ta ista ekipa zapravo nije imala srece, jer je lopta pogodila stativu, umesto da udje u gol. Ali efekat je isti - +1 punat za napadace. Prema tome, to je sve tlapnja. Radomir i Antic su najuspesniji tandem na klupi posle Miljana, Treci je Sani, cetvrti Ivica Osim itd... Mislim, kod svih njih su klinci uvodjeni postepeno, ali su glavnu rec vodili iskusni i dozreli igraci.Eh, da, kad pomenuh Osima, kurac bi mi izbacili Spaniju 91. da nismo imali SRECU da je Dragan Stojkovic Piksi (ustanite dok citate bold) rodjen u Pasi Poljani kod Nisa, a ne negde drugde na planeti...

Edited by minka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...