Jump to content

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Jesam i ja mnogo mator ako znam šta je WM? :unsure:Blago off topic, sve manje imam razumevanja za to cinculiranje oko tačnog brojčanog definisanja formacije. Kao, nije 4-3-3 nego je 4-5-1. Ali čekaj, nije ni 4-5-1 nego je 4-2-3-1, ili 4-3-2-1, ili 4-2-2-1-1, ili 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1!Ako kažeš da je formacija sa jednim napadačem, to implicira da je Žigić manje defanzivan od npr. Krasića i Jovanovića, što očigledno nije tačno.Ako kažeš da je formacija sa dva zadnja vezna, to implicira da samo jedan od centralnih učestvuje u kreiranju igre, što isto nije tačno.Evo na primer Barcelona, oni igraju "holandski" 4-3-3, to niko ne dovodi u pitanje, jel' tako? Niko ne pokušava da preciznije definiše tu formaciju i istakne da Busquets ili Toure nisu u istoj liniji kao Xavi ili Iniesta (a nisu). Zato što umesto bilo koga od njih može da uskoči npr. Keita, i da sjebe dijagram. Zato što je nepotrebno stalno crtati i insistirati na tačnoj poziciji, zato što je fudbal danas toliko dinamičan da osam igrača ide u napad u isto vreme, i deset ide u odbranu u isto vreme. Svo to tupljenje o dijagramima i formacijama je recidiv nekih prošlih vremena, kad bi igrači sa brojevima od 2 do 6 retko prelazili centar, a igrač sa brojem 9 bi dežurao u protivničkom šesnaestercu. Danas ima smisla koliko i skupljanje sličica i lepljenje istih u album. Kule na oblacima.../rant

Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

Ovo je ono o čemu se priča:WM.jpgZanemariti imena(naravno...)I to je ono što Igraju Barca, Čelzi i Sbija protiv Nemaca...Ovo je samo načelan crtež, i svaka ekipa imasvoju modifikaciju, naravno...

Edited by radisa
Link to comment
Klasična postavka s halfovima, spojkama, krilima itd. WM naravno nije nikakva 4-3-3 formacija, jer je upravo ključna značajka ovog staromodnog sistema igra s 3 igrača u obrani, a za razliku od danas preovladjujućeg Viererkette. Za WM pozicije stavi M u napad, W u obranu, na svaku tačku slova po igrača, nazovi ih bekovi, halfovi, krila, centarfor, spojke i eto ti.
Tacno, moja greska. Formacija je levi bek - centarhalf - desni bek (prvi red), levi half - desni half (drugi red), leva polutka - desna polutka (treci red) levo krilo - centarfor - desno krilo (cetvrti red). To bi danas zapravo bilo 3-4-3 ili tako nesto slicno. Odbrana je kasnije promenjena dodavanjem najpre libera da stiti ta tri igraca u odbrani, po jedan igrac se pomerio za jednu liniju nazad, a kasnije su libero i cistac promenjeni u dva stopera. Ako se ne varam, formacija 4-3-3 (4-5-1) je relativno nedavno postala uobicajena taktika.Takodje, ako se dobro secam, starovremske varijante je sjebao Rinus Mihels svojom koncepcijom totalnog fudbala. Ali to je vec za rubriku "Dimitrije se seca". :D Ja se te generacije Krojfa i drustva jedva secam.
Link to comment
Tacno, moja greska. Formacija je levi bek - centarhalf - desni bek (prvi red), levi half - desni half (drugi red), leva polutka - desna polutka (treci red) levo krilo - centarfor - desno krilo (cetvrti red). To bi danas zapravo bilo 3-4-3 ili tako nesto slicno. Odbrana je kasnije promenjena dodavanjem najpre libera da stiti ta tri igraca u odbrani, po jedan igrac se pomerio za jednu liniju nazad, a kasnije su libero i cistac promenjeni u dva stopera. Ako se ne varam, formacija 4-3-3 (4-5-1) je relativno nedavno postala uobicajena taktika.Takodje, ako se dobro secam, starovremske varijante je sjebao Rinus Mihels svojom koncepcijom totalnog fudbala. Ali to je vec za rubriku "Dimitrije se seca". :D Ja se te generacije Krojfa i drustva jedva secam.
Otprilike sa prodorom Murinja i Rajkarada na trenersku mapu evrope... Edited by radisa
Link to comment

Nije bas da je od Murinja i Rajkarda. U 4-3-3 formaciji vec dugo, dugo igraju sve selekcije Oranjea i Ajaxa, pa i ostalih holandskih klubova, a Krojf je tu formaciju implementirao u Barsin sistem.

Edited by J.R. Cash
Link to comment
Nije bas da je od Murinja i Rajkarda. U 4-3-3 formaciji vec dugo, dugo igraju sve selekcije Oranjea i Ajaxa, pa i ostalih holandskih klubova, a Krojf je tu formaciju implementirao u Barsin sistem.
I Zeman je voleo 4-3-3 dok je radio.
Link to comment

jel ovo tacno ?http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/194796/Jos-uvek-sjaji-bronza-iz-MontevideaJa bio uveren da smo tada bili cetvrti. :D

Edited by BlackGeorge
Link to comment

prema nekim zvanicnim podacima stoji da smo bili cetvrti.to u principu i nije vazno, utakmica za 3. mesto nije bila odigrana.moguce je da su ekipe porazene u polufinalu dobile bronzanu medalju.

Link to comment
prema nekim zvanicnim podacima stoji da smo bili cetvrti.to u principu i nije vazno, utakmica za 3. mesto nije bila odigrana.moguce je da su ekipe porazene u polufinalu dobile bronzanu medalju.
Ovaj chicha kaze da su tadasnje propozicije bile takve da, posto se nije imalo para, nije odigrana utakmica za trece mesto nego je trecim proglasen onaj ko je porazen od pobednika turnira u polufinalu ( a to smo mi). Tako da je delegat dobio bronzanu medalju - opet siromastvo, nije se imalo kinte te su samo delegati dobijali odlicja (zlato, srebro, bronza). Edited by BlackGeorge
Link to comment
Ovo je ono o čemu se priča:
ako mislis na W formaciju onda je razlika u tome sto tamo imas 2 defanzivna vezna, playa i 2 krila ili napadaca po strani. inter je uspesno odigrao ovaj sistem u zavrsnici lige sampiona.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...