Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Pa i Urugvaj i Ceska su tu primjeri ovoga o cemu ja pricam. Urugvaj je prilicno paznje posvecivao defanzivi, cak su igrali prilicno staromodnu 3-5-2, ali su imali vrhuske igrace naprijed. Ceska, sa druge strane, jeste igrala fenomenalno, ali oni su bash suprotan primjer - jedan od najjacih timova u Evropi 2004. [ako ne i najjaci], a nisu osvojili EP, propustili su nekoliko SP...Hrvatska je svoj najveci uspjeh napravila kad je imala igrace koji su, ne znam treba li pominjati koliko bolji od ovoga sto Srbija sada ima. Posle toga uglavnom nisu postizali ogromne uspjehe [uglavnom onoliko koliko se moglo i ocekivati s obzirom na kvalitet]. Danska sa Laudrupima je bila prije 20 godina... Norvezana se iskreno ne sjecam. Mislim, sjecam se ekipe, ne sjecam se bash kako su igrali, a i nekih velikih uspjeha.S druge strane, cak i ove jake reprezentacije uglavnom najvece uspjehe postizu kad zategnu odbranu.Ali najbitnije od svega - Srbiji odbrana i na papiru jeste ubjedljivo najjace oruzje. Zasto onda ne igrati na tu kartu?

no za neke je i odlazak na sp/ep uspeh, makar ekipa tamo odigrala mučne mečeve za gledanje i ispala u grupnoj fazi
Pa sta je uspjeh, nego otici na SP/EP? Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Možda i najbitnije se ne uočava u pravoj meri; klinci imaju ogromnu želju i strast za dokazivanjem.To je mač sa dve oštrice, kao što smo to tako lepo videli preksinoć.No, ja se ne sećam kada sam video da igrači koji igraju za A tim u toj meri grizu i bore se. Dve trećine meča igrali smo presing koji sam pre toga gledao samo ko nekih drugih, daleko ozbiljnijihi snažnijih timova.I slažem se s Slinišinom filozofijom; ne mora igrati najbolji, već onaj ko to najviše želi.

Link to comment
Pa i Urugvaj i Ceska su tu primjeri ovoga o cemu ja pricam. Urugvaj je prilicno paznje posvecivao defanzivi, cak su igrali prilicno staromodnu 3-5-2, ali su imali vrhuske igrace naprijed. Ceska, sa druge strane, jeste igrala fenomenalno, ali oni su bash suprotan primjer - jedan od najjacih timova u Evropi 2004. [ako ne i najjaci], a nisu osvojili EP, propustili su nekoliko SP...Hrvatska je svoj najveci uspjeh napravila kad je imala igrace koji su, ne znam treba li pominjati koliko bolji od ovoga sto Srbija sada ima. Posle toga uglavnom nisu postizali ogromne uspjehe [uglavnom onoliko koliko se moglo i ocekivati s obzirom na kvalitet]. Danska sa Laudrupima je bila prije 20 godina... Norvezana se iskreno ne sjecam. Mislim, sjecam se ekipe, ne sjecam se bash kako su igrali, a i nekih velikih uspjeha.S druge strane, cak i ove jake reprezentacije uglavnom najvece uspjehe postizu kad zategnu odbranu.Ali najbitnije od svega - Srbiji odbrana i na papiru jeste ubjedljivo najjace oruzje. Zasto onda ne igrati na tu kartu?Pa sta je uspjeh, nego otici na SP/EP?
pa barem proći grupu, a dalje gurati u zavisnosti od žreba, na prošlom sp smo imali otvoren put do 1/2 finala, samo da smo došli do 2 mesta u grupi- naravno da ni poraz protiv brazlia ili španije itd u 1/8 finala nije neuspeh, sve dok igrači na kraju meča mogu da kažu dali smo sve od sebe da ih izbacimo a ne naš bunker je izdržao do nesrećno primljenog gola u 80-tom minutu...
Link to comment
Ceska, sa druge strane, jeste igrala fenomenalno, ali oni su bash suprotan primjer - jedan od najjacih timova u Evropi 2004. [ako ne i najjaci], a nisu osvojili EP, propustili su nekoliko SP...
Znao sam da će iskrsnuti argument koji se sam dokazuje. Ako pobjeđuju, jaki su, ako ne pobjeđuju, nisu. Češka nije bila najjača po broju vanserijskih igrača, imali su jednog, već zbog kompaktnosti i odgovorne igre. Ne pada mi na pamet tvrditi da odbrana nije bitna, ali koliko vidim problem ovog tima Srbije leži 50ak metara ispred odbrane.
Link to comment
Ali najbitnije od svega - Srbiji odbrana i na papiru jeste ubjedljivo najjace oruzje. Zasto onda ne igrati na tu kartu?
To je prilicno upitno. Srbiji najveca imena zaista igraju u poslednjoj liniji, ali da li bas kao tim imamo luksuz da se uzdamo u nasu odbranu. Kolarov, pa cak i Ivanovic su bekovi kojima je ofanzivna komponenta izrazenija nego defanzivna. Micko i Ignjovski su najslabiji igraci tima, a napred nam igraju igraci koji nazad gotovo da i ne igraju. Ako na to dodamo stoperski par sa klincem od 19 i golmana, koji ce uglavnom biti Stojke, ne vidim bas da mozemo narocito da se uzdamo u odbranu.A nacelno se slazem - kada si slabiji, mnogo je lakse i pametnije fokusirati se na odbranu.
Link to comment

Meni se iskreno svidelo kako smo igrali, ofanzivno, presingom, ali smatram da pored svog "podladjivanja" i stvaranja tima za neku buducnost, imam dosta negativno misljenje o igranju L.Markovica i Scepovica, ne zato sto su iz Partizana, vec zato sto su suvise meki i jos fizicki mnogo slabi za fudbal na repr. nivou...Takodje mi je sumnjivo da Subotic sedi na glupi. Nije od perfektan, ali je ipak standardan igrac u prvaku nemacke koji skoro svaku utakmicu igra na visokom nivou plus LS...I jos nesto, koliko nam ocigledno fali spic, i koliko nebih to voleo, ali rade svi, ja bih pozvao Klea (ako je u formi, ne pratim Kinu)...

Link to comment

Za Scepovica se slazem, ali Markovic je igracina. On mora da igra. Ako je on problem, a Micko recimo nije, onda jebi ga.Steta sto nemamo Jovetica. Bili bismo bas seksi.A Kleo je odlaskom u Kinu kovertirao svoje ozbiljne fudbalske ambicije. Bolje da kupimo nekog boljeg Brazilca, kad je vec takva stvar (ja sam naravno protiv).

Link to comment
... i golmana, koji ce uglavnom biti Stojke...
Ako posle ovakve utakmice Brkića, Stojke priđe golu, Miha je mnogo veći retard nego što se predstavlja.
Link to comment

Blago potcenjujes Mihinu sujetu. Tesko taj menja misljenja. Ispostavilo bi se zaboga da inicijalno nije bio u pravu. Nece taj nista da menja dok god se ne skupi kriticna zapremina koja bi mu promenu osporila. (Doduse, Stojke ce duze odsustvovati, pa je moguce, oko sistema i formacije - nema sanse)

Edited by kralj
Link to comment
I jos nesto, koliko nam ocigledno fali spic, i koliko nebih to voleo, ali rade svi, ja bih pozvao Klea (ako je u formi, ne pratim Kinu)...
Kleo nema po Fifi i Uefi prava da igra za Srbiju. Iz tog razloga to je verovatno bila najgluplja debata u našem fudbalu kad je bila aktuelna pre nekoliko godina.
Link to comment
3-5-2 bi vjerovatno ucinilo ekipu dosta stabilnijom. Super je lijepa igra, samo sto se ne sjecam kad je neka reprezentacija koja nije jedna od nekoliko najjacih lijepom igrom napravila dobar rezultat, A i takve su veoma rjetke. Dzaba lijepa igra, kad si se vec udaljio od SP. Jes popularno pljuvati po defanzivi, ali defanziva je ono sto kod reprezentacija daleko vise donosi rezultat nego lijepa igra.
Кад је Шестко био тренер, онда ни он није играо. Сад кад играмо најузбудљивији фудбал откад ја памтим, част изузецима пар утакмица код Миљана II ни то не ваља. Тја... :fantom:
Hrvatska u posljednjih 15 godina, Nedvědova Češka, Forlanov Urugvaj, Danska braće Laudrup, Flonaldova Norveška?Naprotiv, među stručnjacima™ je jako popularno vozdizati defenzivu kao alfu, te omegu uspjeha za nejake™ repke, a zapravo je jedina, koja je s takvim pristupom uspjela, Grčka. .
Лујо вама™ свака част за резултате, али то што вам национални тим игра је дисципинован одличан фудбал који много више нагиње италијанском схватању фудбала, типа Интер него холандском типа Ајакс или Барселона. Слично је и са Уругвајем, а за Чехе си потпуно у праву.
Možda i najbitnije se ne uočava u pravoj meri; klinci imaju ogromnu želju i strast za dokazivanjem.To je mač sa dve oštrice, kao što smo to tako lepo videli preksinoć.No, ja se ne sećam kada sam video da igrači koji igraju za A tim u toj meri grizu i bore se. Dve trećine meča igrali smo presing koji sam pre toga gledao samo ko nekih drugih, daleko ozbiljnijihi snažnijih timova.I slažem se s Slinišinom filozofijom; ne mora igrati najbolji, već onaj ko to najviše želi.
+ 1Лаки је потпуно у праву, али мора контра да се тера по сваку цену. Клинци играју а не Толе. О њима овде причамо. Мафија на челу Савеза је потпуно други падеж.Нама би од Јоветића много више користио Вучинић, поготову што је био наклоњен да игра за наше око у глави. Мени није јасно, да ли смо сви са стране толико слепи па не видимо квалитете Марка Шћеповића, као што их виде Синиша и Саво. Какав сад имамо проблем са шпицом можда би позивање Јовановића било оправдано, Синиша ће да проба тог Ђурића, а мислим да би могао да проба и Мудринског који за разлику од Шћеповића игра и даје неке голове, можда Милуновића. Лазар Марковић је играчина у настанку, ако успе да одоли зову сирена шабанизма, биће други Мијат. Он, Настасић, Мијајловић и Ђуричић имају потенцијал да постану оно што су по резултатима, Деки,Немања, Бане и Коларов.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...